Dobra żona to nudna żona?

Zabrania się: obrażania rodziny królewskiej, podburzania do obalenia rządu i namawiania na pizzę z ananasem.
Awatar użytkownika
amsaw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1867
Rejestracja: wt cze 09, 2015 8:30 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3123 razy
Otrzymał podzięk.: 2544 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobra żona to nudna żona?

Postautor: amsaw » czw paź 20, 2016 7:09 pm

Nie wiem, co bym zrobił, gdyby moja żona chodziła na miesięcznice i oddawała część swoich zarobków na koncern dyrektora Rydzyka.
Wiem, że atmosfera byłaby baaardzo gęsta.
Co do perspektywy dobrych zarobków...
Cóż okazałem się być pragmatykiem. Nie dość, że moja obecna żona jest ode mnie duuużo młodsza (opieka pielęgniarska jest kosztowna :mrgreen: ), to w tej chwili zarabia zdecydowanie więcej ode mnie.
Więc z powyższego wynika, że amerykańscy naukowcy mają trochę racji :lol:
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Dobra żona to nudna żona?

Postautor: basika » czw paź 20, 2016 6:59 pm

Haze pisze:Poglądy polityczne NIEISTOTNE?! To wyobraźcie sobie związek lewicowej aktywistki z "korwinistą" :lol:
Według mnie to ci amerykańscy naukowcy powinni zacząć od wyznaczenia grup wiekowych ankietowanych bo mocno mi się wydaje, że z wiekiem następuje pewna (r)ewolucja oczekiwań :smile:


Adam, niestety taka jest rzeczywistość. Sama znam takie pary. Na początku znajomości, gdy motyle fruwały, poglądy polityczne były zupełnie nieważne. Ale oczywiście masz rację twierdząc, że z wiekiem następuje pewna korekta oczekiwań. ;)
Natomiast "Niezbędne cechy" i " Ważne cechy" absolutnie mnie nie zaskoczyły. Chyba są uniwersalne w każdym wieku.
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobra żona to nudna żona?

Postautor: Haze » czw paź 20, 2016 6:26 pm

Poglądy polityczne NIEISTOTNE?! To wyobraźcie sobie związek lewicowej aktywistki z "korwinistą" :lol:
Według mnie to ci amerykańscy naukowcy powinni zacząć od wyznaczenia grup wiekowych ankietowanych bo mocno mi się wydaje, że z wiekiem następuje pewna (r)ewolucja oczekiwań :smile:
Obrazek
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Dobra żona to nudna żona?

Postautor: basika » czw paź 20, 2016 6:05 pm

Internauci zastanawiają się, czy dobre żony są nudne, a naukowcy zdradzają, czego mężczyźni naprawdę pożądają u swoich partnerek.
Czy panowie pragną seksownych bogiń, roztaczających aurę tajemniczości i kuszących obietnicą dzikiego seksu i nieposkromionej żądzy? A może ciepła żona-kumpelka, oddana matka i perfekcyjna pani domu to idealny materiał na życiową partnerkę i to o niej właśnie marzą panowie? Ma być aniołem czy zołzą - zastanawiają się Internauci na forum etata, sprowokowani do dyskusji przez kobietę o nicku marchewkowa77, która zastanawia się, czy właśnie nie wpadła do kategorii "zbyt dobra żona" i przez to nie znudziła się mężowi.
"Czy jeśli wasze żony/dziewczyny robią dla was wiele - odnoszą po obiedzie talerz, z którego jedliście, prasują wam ubrania, sprzątają, zajmują się dzieckiem, są na każde wasze zawołanie, pamiętają o waszych urodzinach, imieninach, wstają rano, żeby zrobić wam przed pracą kawkę, siedzą z wami cały czas w domu, rezygnując z własnych kontaktów towarzyskich - stają się dla was nudne?
Kobieta to czy AGD?

Odpowiadając zmartwionej Internautce, część panów zgadza się z opinią, że taka usłużna partnerka nie jest szczególnie atrakcyjna. Forumowicz o nicku drzwi_do_lasu wyjaśnia: "Jako taka jest przewidywalna, pewna, zaufana - niby dobrze, ale to jak sprawna zmywarka - przepraszam za porównanie - można na niej polegać. Żona nie jest od sprzątania i podawania obiadu, żona ma być niespodzianką, inspiracją, natchnieniem, muzą, odpoczynkiem i .... brakiem spokoju. Równowaga i pewność topią związek. Musi być zazdrość, niepewność i nerwy, inaczej każdy facet ucieknie, jak nie w romans, to w net".

Wtóruje mu purpurowa_komnata: "Nudna, bo jest tylko połączeniem ruchomej zmywarki, żelazka, odkurzacza, urządzenia niańczącego dzieci.... Nikt nie szanuje urządzeń domowych, bo one mają jedynie pracować, nie czekając na nic dobrego".

W dyskusji na forum etata pojawiają się także głosy broniące "dobrych żon". Jeden z nich należy do kobiety o nicku kotkowa: "A czy dla Ciebie mąż, który jest 'za dobry' jest nudny? Moim zdaniem nie. Nie o to chodzi. Chodzi o pozostałe rzeczy. Czy w związku jest fajnie, partnersko, czy robi się fajne rzeczy razem, czy nie jest nudno, czy ludzie razem dbają o atmosferę
Moonwind, mężczyzna, który przyznaje, że jego żona jest dobra, uważa, że to wspaniała cecha. Jego partnerka nie zrezygnowała jednak ze znajomych i nadal pracuje zawodowo: "Jest też super mamą. Kocham ją, staram się robić dla niej to samo i pomagać we wszystkim, co robi”

Rozważania o tym, czy "dobrzy" partnerzy są nudni to dość częsty przedmiot towarzyskich dyskusji. Odnosi się to do obu płci: niepokorny łobuz bywa pociągający, a nudziarzem staje się zbyt oddany mąż. Tymczasem naukowcy z University of Iowa (USA) co dekadę (od 1939 roku) powtarzają badania dotyczące naszych oczekiwań względem partnerów. Uczestnicy badania proszeni są o ocenę 18 cech partnera w skali od "nieistotne" "do "niezbędne".
Przyjrzyjmy się wynikom:

MĘŻCZYŹNI:

Niezbędne cechy:

• Odwzajemniona miłość i wzajemna atrakcyjność

• Zaufanie

• Bezpieczeństwo emocjonalne


Ważne cechy:

• Wykształcenie i inteligencja

• Ładny wygląd

• Ambicja

Pożądane cechy:

• Perspektywy dobrych zarobków

• Dobrze gotuje i jest dobrą gospodynią

Nieistotne cechy:

• Podobne poglądy polityczne

• Dziewictwo

KOBIETY:

Niezbędne cechy:

• Odwzajemniona miłość i wzajemna atrakcyjność

• Zaufanie

• Bezpieczeństwo emocjonalne

Ważne cechy:

• Wykształcenie i inteligencja

• Pragnienie założenia rodziny i posiadania dzieci

• Ambicja

Pożądane cechy:

• Atrakcyjny wygląd

• Ogłada

Nieistotne cechy:

• Podobne poglądy polityczne

• Dziewictwo

Źródło: http://www.edziecko.pl/rodzice/1,79361, ... cenia.html

Mnie ubawiła „perspektywa dobrych zarobków „ wśród cech pożądanych przez mężczyzn. Błagam Ciacha, powiedzcie, że to nieprawda...
No i jak się okazuje w dzisiejszych czasach dziewictwo nie jest istotne. Ufff, pod tym względem wreszcie mamy równouprawnienie ;)

A jakie jest Wasze zdanie? Czy dobry/ oddany partner jest nudny? Czego oczekujecie od swoich połówek ? Co dla Was jest ważne w związku ?
Pogadajmy...

Wróć do „Speaker’s Corner - Możesz mówić co chcesz ale musisz wiedzieć czego chcesz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość