Salonowe mole książkowe

Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Salonowe mole książkowe.

Postautor: Haze » śr lis 09, 2016 6:12 am

amsaw pisze:Shrack, jak to się czyta?
Metra nigdy nie tykałem - z zasady unikam książek powiązanych z grami.

Można by dyskutować czy powiązanie jest z grą, czy z książką (Metro 2033), która jednak była pierwsza i zresztą całkiem niezła.
Tak czy inaczej przyłączam się do pytania.
Obrazek
Awatar użytkownika
amsaw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1867
Rejestracja: wt cze 09, 2015 8:30 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3123 razy
Otrzymał podzięk.: 2544 razy
Płeć: Mężczyzna

Salonowe mole książkowe.

Postautor: amsaw » wt lis 08, 2016 10:28 pm

Shrack, jak to się czyta?
Metra nigdy nie tykałem - z zasady unikam książek powiązanych z grami.
Głuchowskiego czytałem tylko FUTU.RE, nie rzuciło mnie na kolana, ale lektura zdecydowanie nie była czasem straconym.
A Majkę znam z opowiadań i mam mieszane odczucia.
Awatar użytkownika
shrack
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 124
Rejestracja: pn lip 13, 2015 7:09 am
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 121 razy
Otrzymał podzięk.: 266 razy
Płeć: Mężczyzna

Salonowe mole książkowe.

Postautor: shrack » wt lis 08, 2016 8:38 pm

Paweł Majka zaprasza nas do przeżycia nowej przygody w ruinach postapokaliptycznego Krakowa – niegdyś miasta polskich królów. W roku 2033 ma ono zupełnie innych włodarzy…

Ukazała się kolejna część z cyklu „Dzielnica Obiecana” pod tytułem „Człowiek Obiecany”
Obrazek
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Salonowe mole książkowe.

Postautor: robert » wt lis 08, 2016 12:57 pm

R.I.P Mariusza Czubaja to książka o której nie mogę napisać że ją przeczytałem.To za duże słowo,ja ją prześledziłem wzrokiem.Przeleciała przeze mnie ,nie dając żadnego powodu do zatrzymania się ,przemyślenia czy postawienia choćby jednego pytania.Szkoda ,wiele sobie po niej obiecywałem.Czytałem wszystkie wcześniejsze kryminały Czubaja,liczyłem więc że ten będzie nie gorszy.Jestem rozczarowany.
R.I.P przedstawiany jest jako western,no może trochę fabuła zbliża go do westernu.Szkoda że klasy B.
Mamy Mazury,wpływowego biznesmena i jego ciemne interesy,bandę przygłupich pomocników owego szemranego pana.
I jest też szeryf,czyli były policjant Hłasko ,dobrze że nie Marek ma na imię.Hłasko to obecnie specjalista od poszukiwania osób zaginionych i spraw beznadziejnych.
Tutaj ma za zadanie odnaleźć zaginioną dziewczynę,tropy prowadzą na Mazury.O,i jeszcze tajemniczy osobnik wymierzający sprawiedliwość.Do pewnego momentu czyta się dobrze ,potem już jakoś nieprawdopodobnie się robi ,chyba zabrakło pomysłu.Koniec pozostawia nadzieję na kontynuację przygód bohatera,ale ja chyba ich nie zgłębię.
Pamiętajcie że jest to moja opinia,Wasza może być całkiem inna.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Salonowe mole książkowe.

Postautor: Tommy Black » ndz lis 06, 2016 1:09 pm

Haze pisze:Dla miłośników współczesnej literatury greckiej (hmm, są tacy?): http://bookrage.org/.


Gdzieś mi ten post Adama umknął, więc mimo dnia w którym nic nie powinno się robić, bardzo greckiego dnia...na chwilę wrócę do niego...do posta.

Obrazek

Nikos Dimou napisal był bowiem bardzo fajną książkę, która jest oczywiście o Grekach. Jakoś tak się składa że, coraz bardziej jest także o Polakach.
Czyli po prostu o nas i o naszym państwie.Zaskakująco wiele podobieństw tam odnajdziemy...

Nieszczęście bycia Grekiem jest z założenia zapewne książką satyryczną, ale nie wiadomo, w których momentach autor przestaje żartować. Na szczęście dla nas, czytelników spoza Grecji, nie można jej traktować jako zbioru prawd objawionych, ale raczej jako listę anegdot i tropów, przydatnych w myśleniu i mówieniu o współczesnej Grecji. Książka Dimu nie jest na pewno źródłem akademickim, choćby dlatego, że tak swobodnie i niesprawiedliwie generalizuje. Może stać się jednak rodzajem wyśmienitego antyprzewodnika, opisującego ciemne strony kraju, który w jakże licznych bedekerach odmalowywany jest zawsze w bieli i błękicie, jako kraina słońca i beztroski, pijącego Dionizosa i tańczącego Zorby.


Pijącego i tańczącego też łatwo odnaleźć...

A gdyby ktoś trafił na najnowszą ksiażkę Nikosa Dimou - "Mały podręcznik racjonalności (i irracjonalizmu)" to też polecam.
Awatar użytkownika
amsaw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1867
Rejestracja: wt cze 09, 2015 8:30 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3123 razy
Otrzymał podzięk.: 2544 razy
Płeć: Mężczyzna

Salonowe mole książkowe.

Postautor: amsaw » sob lis 05, 2016 10:52 pm

Parę dni po Bookrage ruszył Quickrage.
Pod tytułem "Magia ekranu" *mrgreen*
http://bookrage.org/quickrage
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Salonowe mole książkowe.

Postautor: robert » czw lis 03, 2016 7:57 pm

Byłem dziś w Lidlu.Jest dużo fajnych książek.
Awatar użytkownika
RayvenPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 316
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:27 am
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podzięk.: 434 razy
Płeć: Mężczyzna

Salonowe mole książkowe.

Postautor: RayvenPL » czw lis 03, 2016 7:32 pm

Ach, ok :) Tylko w końcu ją przeczytam :P
To co mówię to moje zdanie. Mam do niego prawo. Możesz się z nim zgadzać lub nie. Wyraź to kulturalnie. Zawsze mogę je zmienić, jeśli Twoje argumenty mnie przekonają. Ale pamiętaj: użycie argumentu siły świadczy o braku siły argumentów.
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Salonowe mole książkowe.

Postautor: robert » czw lis 03, 2016 6:09 pm

Ja ją wysłałem .Sam też dostałem więc i Ty komuś daj.Ja dostał od gosiaby , ona od Tommego
Podaj dalej
Awatar użytkownika
RayvenPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 316
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:27 am
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podzięk.: 434 razy
Płeć: Mężczyzna

Salonowe mole książkowe.

Postautor: RayvenPL » czw lis 03, 2016 5:56 pm

Kochani, właśnie na półce znalazłem paczuszkę, którą kilka miesięcy temu otrzymałem od kogoś... Paczuszka zawiera książkę, której niestety nie miałem okazji przeczytać (w tym roku w ogóle nie miałem czasu na nic z powodu pewnych przykrych okoliczności).
Pytanie brzmi - czyja to książka i komu mam ją zwrócić? Po prostu nie pamiętam.. .
Tytuł: "Dziewczyna z pociągu".
To co mówię to moje zdanie. Mam do niego prawo. Możesz się z nim zgadzać lub nie. Wyraź to kulturalnie. Zawsze mogę je zmienić, jeśli Twoje argumenty mnie przekonają. Ale pamiętaj: użycie argumentu siły świadczy o braku siły argumentów.

Wróć do „Literatura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości