Salonowe mole książkowe

Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Salonowe mole książkowe.

Postautor: robert » pn lis 28, 2016 7:08 am

Skończyłem dziś czytać"Osiołkiem " A.Stasiuka.Przeczytałem i nic,żadnych emocji ,refleksji.Książka zaliczona,jestem rozczarowany.Wszystko to znam ,już czytałem.Nie ma tam nic nowego i odkrywczego. :(
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Salonowe mole książkowe.

Postautor: robert » czw lis 24, 2016 5:38 pm

Jako miłośnik kryminałów polskich i nie tylko ,nie mogłem sobie odmówić przeczytania tej książki.Powiem prawdę ,czekałem na nią.Na nią,czyli;
M.Krajewski - MOCK
Kolejny raz przenosimy się do Wrocławia,tym razem do roku 1913.Mock dopiero rozpoczyna wspinanie się po szczeblach kariery,a nie jest to proste.Pracuje w wydziale obyczajowym i próbuje wyjaśnić tajemniczą śmierć czterech chłopców.Zaczyna się jednak ,no nie zgadniecie ....naradą amerykańskich agentów wywiadu,jest wśród nich funkcjonariusz amerykańskiego wywiadu o nazwisku Mock.I on właśnie wspomnieniami wraca do wydarzeń z roku 1913.Po co ,przeczytajcie sami,bo warto.
Koniec zaskakuje,inaczej sobie go ułożyłem w głowie.Nie jest to jednak najlepsza powieść tego pisarza,a takie opinie czytałem w necie.I to lubię ,co człowiek to inna ocena książki.Jednak polecam.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Salonowe mole książkowe.

Postautor: Tommy Black » czw lis 24, 2016 2:19 pm

robertanisz pisze:Piotra Zychowicza nie lubię.Przeczytałem kiedyś jego jedną książkę,to był Obłęd 44.Z niektórymi argumentami faktycznie trudno się nie zgodzić.Coś mi jednak nie pasuje w tym panu.


Hmmm...ja nawet się domyślam co...bo i mnie nie pasuje i nie tylko nam jak sie okazuje. O sposobie pisania Zychowicza mówił Antoni Dudek, który mnie pasuje, tak:
„...w książkach Piotra Zychowicza nie o dyskusję chodzi, ale o przywalenie komuś: raz jest to Józef Beck, którego jednostkową rolę przecenia czyniąc z niego całkowicie samodzielnego architekta polityki zagranicznej II RP, raz zaś dowództwo AK, które wedle niego też mogło w 1944 r. robić co chciało, ignorując nastroje społeczne".
Piotr Gontarczyk z kolei, krytykował konstrukcję Obłędu '44, twierdząc, że autor „...bardzo obszernie korzysta z (...) wypowiedzi oskarżycielskich, mściwych, nie do końca sprawdzonych albo w ogóle nie wiadomo czy prawdziwych.No i to w jakiejś mierze dezawuuje cały tok jego narracji".

Ja powiem więcej.Ja nie lubię nawet pana Zychowicza, ale Sowietów przeczytam. Są bardzo małe szanse że go polubię, ale muszę go nadal czytać, po to żeby go właśnie nie lubieć.
:-P
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Salonowe mole książkowe.

Postautor: robert » czw lis 24, 2016 1:53 pm

Drugą przedstawianą pozycję chętnie bym przeczytał.Mam nadzieję że tak się kiedyś stanie.
Piotra Zychowicza nie lubię.Przeczytałem kiedyś jego jedną książkę,to był Obłęd 44.Z niektórymi argumentami faktycznie trudno się nie zgodzić.Coś mi jednak nie pasuje w tym panu.Kiedyś, jeszcze jak pisał w "rzepie" jakoś bardziej był przekonywujący.Może moja niechęć wynika z faktu że obecnie pisze w tygodniku którego nie czytam i czytał nie będę.
Wydaje mi się autor o którym mowa próbuje naśladować prof. Wieczorkiewicza.Historyka równie kontrowersyjnego,ale fajnie mówiącego na pewne tematy.Mogłem się z nimi nie zgadzać ,ale słuchało się go i czytało naprawdę ciekawie.To jest tylko moja opinia.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Salonowe mole książkowe.

Postautor: Tommy Black » czw lis 24, 2016 11:14 am

Dziś, w wigilię weekendu, jeszcze mogę tu coś wstawić, bez narażania się na wściekłe ataki rowerzystów i bywalców pubów, którym rowery już ukradziono.
Nie znam prognoz meteo na ten weekend, ale wczorajsza kartka z kalendarza sugerowała że dziś jest 24 listopada, czyli historycznie rzecz biorąc ponuro.
Z historią to ja nie będę walczył ale mogę sprawić, z dziką rozkoszą, że będzie jeszcze bardziej ponuro, o ile nie przegram z pogodą...
Sowieci i Klasztor...jak to brzmi?

Obrazek
Opowieści niepoprawne politycznie. Część 2

Autor:Piotr Zychowicz
Wydawca:Dom Wydawniczy REBIS

Druga po bestsellerowych „Żydach” książka z obrazoburczego cyklu autora „Obłędu ’44” i „Paktu Ribbentrop–Beck”. Piotr Zychowicz stawia szokującą tezę: bolszewizm był gorszy od nazizmu, a Stalin gorszy od Hitlera. I na potwierdzenie jej słuszności ma bardzo mocne argumenty...

Piotr Zychowicz opisuje zapomniane bestialskie zbrodnie popełnione przez Sowietów oraz wojnę wywiadowczą między II RP a ZSRS. W Sowietach znalazły się też opowieści o wielkich prowokacjach KGB i krwawych wewnętrznych czystkach. O gwałcicielach z Armii Czerwonej i kanibalach z łagrów GUŁagu. Autor rozprawia się również z mitami „wielkiej wojny ojczyźnianej”, które stanowią fundament polityki historycznej współczesnej Rosji.
„Sowieci” to najbardziej antykomunistyczna książka wydana w III RP.


Obrazek

Autor:Zachar Prilepin
Wydawca:Czwarta Strona

Największe wydarzenie literackie w Rosji w ostatnich latach. Powieść porównywana do dzieł Dostojewskiego i „Czarodziejskiej góry” T. Manna. Klasztor w powieści Zachara Prilepina to nie przedsionek sfery sacrum, to obóz koncentracyjny zwiastujący nadejście nowej mrocznej epoki. Tu mieszkają czerwonoarmiści i ich byli przeciwnicy, kryminaliści i intelektualiści, Kozacy i Czeczeni. Tu w oparach przemocy i nienawiści rodzi się tragiczna i piękna historia o miłości, samotności i granicach ludzkiej wolności.

W odizolowanej od świata kolonii mieszkają obok siebie czerwonoarmiści i ich byli przeciwnicy z wojny domowej, kryminaliści i przedrewolucyjna elita, intelektualiści, poeci i niepiśmienni chłopi, Kozacy i Czeczeni, czekiści i kontrrewolucjoniści, zachodni dyplomaci, aktorzy i kościelni hierarchowie. To dziwne fantasmagoryczne miejsce, w którym naturalnie sąsiadują ze sobą grypsera, język literacki i bolszewicka nowomowa, kaci zamieniają się miejscem z ofiarami, a bestialstwa czekistów są tak samo na porządku dziennym, jak salony literackie i konne przejażdżki.
W tej odludnej scenerii rosyjskiej Północy rozgrywa się tragiczna i piękna historia o miłości, samotności i granicach ludzkiej wolności. „Klasztor” – powieść porównywana przez krytyków swoim rozmachem i atmosferą do obrazów Boscha, dzieł Dostojewskiego i 2Czarodziejskiej góry” Tomasza Manna – to największe wydarzenie literackie w Rosji w ostatnich latach.

Książki można kupić tu:

http://www.publio.pl/sowieci-piotr-zych ... tek_241116

http://www.publio.pl/klasztor-zachar-pr ... tek_241116
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Salonowe mole książkowe.

Postautor: Tommy Black » pn lis 21, 2016 1:37 pm

Skoro dziś znów jest poniedziałek, to najbezpieczniej nic nie robić. Ale czytać można zawsze. Zwłaszcza jeśli ukazuje się taka książka jak "Innowatorzy".
Być może znów dowiemy się jak mało robić ale uzyskać świetne efekty. Na tym chyba, jak pamiętam ze szkoły, polegają innowacje. Ludzkość aby się nie napracować,
potrafi wynaleźć nawet kwadratowe koło. Inna z kolei, potrafi wszystko spieprzyć i sprawić aby inni się męczyli.I na dodatek jeszcze złośliwie, bezsensownie i po prostu idiotycznie.
Najlepszym i najgorszym zarazem poziomem innowacji jest wstecznictwo zaprezentowane przez UE i nasze MZ w postaci Dyrektywy tytoniowej.
Jedna ludzkość się męczy i pracuje, aby inni żyli zdrowiej i bezpieczniej, a inna napisze se stek bzdur, opublikuje jako prawo i cieszy się innowacją w dziedzinie zdrowia ludzkości.
Ale dziś zajmiemy się tą jaśniejszą stroną ludzkości.

Obrazek

Walter Isaacson - Innowatorzy

Po bestsellerowej biografii Steve’a Jobsa Walter Isaacson prezentuje swoją kolejną książkę. Innowatorzy to opowieść o ludziach, którzy wymyślili komputery i internet. Dzieło Isaacsona jest nie tylko historią cyfrowej rewolucji, ale jedyną w swoim rodzaju lekcją, jak w rzeczywistości dochodzi do innowacji.
Jakie talenty i zdolności sprawiły, że niektórzy wynalazcy i przedsiębiorcy swoimi wizjami tak silnie wpłynęli na świat? Co wyzwoliło w nich pokłady kreatywności? Dlaczego udało się właśnie im?
Pełną rozmachu opowieść Isaacson rozpoczyna od Ady Lovelace, córki George’a Byrona, która była pionierką programowania już w połowie XIX wieku. Następnie przechodzi do równie fascynujących postaci, którym zawdzięczamy życie w erze cyfrowej, takich jak Vannevar Bush, Alan Turing, John von Neuman, J.R.C. Licklider, Doug Engelbart, Robert Noyce, Bill Gates, Steve Wozniak, Steve Jobs, Tim Berners-Lee oraz Larry Page.

Kilka opinii ze świata:
Walter Isaacson napisał inspirującą książkę o geniuszach i wyjaśnił w niej, w jaki sposób kreatywność i sukces wynikają ze współpracy. Innowatorzy to fascynująca historia cyfrowej rewolucji, w której kluczową, choć często zapominaną rolę – i to od samego początku – odegrały kobiety. Książka Isaacsona to również niezwykle wartościowa lekcja, jak współpracować, by osiągać znakomite wyniki.
Sheryl Sandberg, Facebook COO


„Zachwycająca rozmachem opowieść o technologicznej rewolucji. (…) Epicka i ekscytująca. (…) Tętniąca dynamizmem akcji. Isaacson – opierając się na wielu wywiadach i przekazach z pierwszej ręki – barwnie portretuje wizjonerów, nie szczędząc fascynujących opisów ich badań i okraszając to wszystko anegdotami. To książka o tych, których wyobraźnia i entuzjazm wciąż zmieniają nasze życie” – „Kirkus Reviews”

Zapierająca dech historia cyfrowej rewolucji, jej niesamowitych partnerstw oraz iskrzącej konkurencji.
Gizmodo.com


Można kupić tu za 29,90 zł:

http://www.publio.pl/innowatorzy-walter ... lek_211116


Ale na pewno nie tu, bo kosztuje 50,99 zł.

http://www.empik.com/innowatorzy-isaacs ... ,ksiazka-p
Awatar użytkownika
shrack
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 124
Rejestracja: pn lip 13, 2015 7:09 am
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 121 razy
Otrzymał podzięk.: 266 razy
Płeć: Mężczyzna

Salonowe mole książkowe.

Postautor: shrack » ndz lis 20, 2016 7:26 pm

Część z was zapewne będzie zadowolona szczególnie miłośnicy gatunku oraz twórczości Michała Gołkowskiego ukazała się, bowiem kolejna część cyklu STALOWE SZCZURY.

Obrazek
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Salonowe mole książkowe.

Postautor: robert » śr lis 16, 2016 7:03 pm

Maszyna losująca wybrała piłeczkę nr.3 :)
Życie i śmierć na Drodze Umarłych.Czyli reportaż z wyprawy na Syberię.Tytułowa Droga Umarłych to 700km torów,zbudowanych przez więźniów łagrów.Książka jest świeża ,wydana chyba rok temu i ma trochę kolorowych zdjęć.Pewnie za wcześnie żeby ja chwalić ,ale już mi się podoba. :smile:
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Salonowe mole książkowe.

Postautor: robert » śr lis 16, 2016 1:01 pm

Drodzy Państwo ma propozycje książki dla Was,dobrej książki.
"SYN" autor Philip Meyer.
Historia rodziny McCulloughów ,potężnej i wpływowej rodziny z Teksasu.Jednak zanim do tego doszło ,zanim stali się naftowymi bonzami wiele się wydarzyło.
Wszystko to wspominają niektórzy z nich.Nie ma porządku chronologicznego.Raz lądujemy w pierwszej połowie dziewiętnastego wieku ,rozdział dalej na początku dwudziestego.Niby chaos ,ale wszystko dobrze się składa i daje poczucie spójności.Tak to była czytelnicza uczta.Książka trafia na moja listę książek do których kiedyś powrócę.
Mam takową listę i trafić na nią nie jest łatwo.Zróbcie sobie i Wy przyjemność i sięgnijcie po"Syna"

Meyer ląduje na półce,a życie czytelnicze toczy się dalej.
Trzy pozycje ,nie wiem od której zacząć.
A.Stasiuk -"Osiołkiem"
M.Krajewski -"Mock"
T.Grzywaczewski - "Życie i śmierć na Drodze Umarłych"
A teraz pozwólcie że będę sobie życzył miłego czytania. :lol:
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Salonowe mole książkowe.

Postautor: Tommy Black » śr lis 09, 2016 7:30 am

shrack pisze:Ukazała się kolejna część z cyklu „Dzielnica Obiecana” pod tytułem „Człowiek Obiecany”


Tak, a czy nie sądzicie że czas już wyjść ze swojego, nieco ciasnego, podwórka?
Mamy już nie tylko dzielnicę obiecaną, ale jakby, razem z człowiekiem obiecanym, całość, wszystko mamy...a inni dopiero będą mieć...ten mityczny dotyk Midasa.

Zobaczmy...

Donald Trump W pogoni za sukcesem
DAntonio Michael
Obrazek

Cała prawda o Donaldzie Trumpie Donald Trump prowadzi w wyścigu o nominację do wyborów prezydenckich w USA z ramienia Partii Republikańskiej, choć eksperci, dziennikarze i wyborcy długo nie mogli uwierzyć, iż jest poważnym kandydatem. Ten najsłynniejszy amerykański biznesmen, a jednocześnie polityczny prowokator, od zawsze wzbudzał wiele kontrowersji, a jego start w wyborach stanowił zagadkę dla każdego, kto próbował oceniać prezydencki wyścig wedle reguł politycznej logiki. A przecież – o czym przekonuje autor tej książki – miliarder jak dotąd rzadko stosował zwykłe metody.

Dotyk Midasa
Dlaczego niektórzy przedsiębiorcy się bogacą, a większość nie

Kiyosaki Robert T., Trump Donald J.
Obrazek

W świecie wysokiego bezrobocia, gdy gospodarka potrzebuje nowych miejsc pracy, by się odrodzić, któż nie pragnie rozwiązania, które szybko uzdrowi sytuację Wielu zwraca się ku rządowi, ale coraz lepiej widać, że rządy nie są w stanie tworzyć prawdziwych miejsc pracy. Mało znaną prawdą jest to, że tylko jedna grupa ludzi jest w stanie przywrócić na świecie dobrą koniunkturę: to przedsiębiorcy, a w szczególności przedsiębiorcy z dotykiem Midasa.

Po wpisaniu w wyszukiwarkę obu prezentowanych tyrułów, po 2 sekundach wyświetlą się wyniki gdzie i za ile można je kupić.
Aby coś osiągnąć, trzeba wykonać ten pierwszy, właściwy krok. Tu jest nim znalezienie najtańszej ofert na tę książkę oraz........dobra, nie czytam już Trumpa.... ;)

Wróć do „Literatura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości