Salonowe mole książkowe

Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Salonowe mole książkowe.

Postautor: robert » pt gru 30, 2016 1:58 pm

Pamiętam i też się cieszę.Tym bardziej że kupiłem e-booka w dobrej promocji.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Salonowe mole książkowe.

Postautor: Tommy Black » pt gru 30, 2016 1:54 pm

Robercie, polecalem tę ksiązkę 1 grudnia, ale cieszę się że i do Ciebie trafiła...

Obrazek

viewtopic.php?f=69&t=27&p=25269&hilit=AMERYKA+NIE+ISTNIEJE#p25269
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Salonowe mole książkowe.

Postautor: robert » pt gru 30, 2016 1:49 pm

Wojciech Orliński jest autorem książki AMERYKA NIE ISTNIEJE.I ją właśnie chce Wam zaproponować do czytania.To trochę taka książka drogi.Jeśli po nią sięgniecie ,będziecie podróżować z autorem po Stanach .Zajrzycie w ciekawe miejsca np.do Disneylandu ,Las Vegas,Doliny Krzemowej.Dowiecie się co ,dlaczego i kiedy? Może trochę inne spojrzenie na USA ,ale bardzo ciekawe.Czyta się lekko ,przyjemnie i jest przy tym dużo zabawy.
Awatar użytkownika
amsaw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1867
Rejestracja: wt cze 09, 2015 8:30 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3123 razy
Otrzymał podzięk.: 2544 razy
Płeć: Mężczyzna

Salonowe mole książkowe.

Postautor: amsaw » wt gru 27, 2016 2:52 pm

Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Salonowe mole książkowe.

Postautor: Tommy Black » wt gru 27, 2016 2:11 pm

Dziś pierwszy dzień poświąteczny ale przecież możemy dalej pozostać w gronie ludzi nam bliskich. Szczególnie jeśli ludzie Ci są podobni do nas, jeśli tworzymy nawet jakąś rodzinę.
W skrócie, jeśli ludzie Ci są genialni.Bo przecież my, nie zamykamy się tu w jakimś hermetycznym gronie.A nawet lubimy wędrować z innymi genialnymi ludźmi przez wieki nawet.
Na razie nieco krótsza wędrówka.A zaczniemy od przedwojennego Lwowa...

Obrazek
Genialni
Lwowska Szkoła Matematyczna

Autor:Mariusz Urbanek
Wydawca:Wydawnictwo Iskry

Stefan Banach, Hugo Steinhaus, Stanisław Ulam: lwowscy uczeni – wielcy, ale mało już znani. Ich sylwetki, osiągnięcia i losy, nierzadko tragiczne, kreśli jeden z najwybitniejszych polskich biografów.
Stefan Banach, Hugo Steinhaus, Stanisław Ulam, Stanisław Mazur, Antoni Łomnicki i wielu innych uczonych tworzyło w latach międzywojennych tzw. Lwowską Szkołę Matematyczną. Współpracując ze sobą, bądź rywalizując, przeciwstawiając matematykom z Warszawy i Krakowa, dokonali wielu odkryć, zdobyli sławę, zaszczyty i zrobili międzynarodowe kariery wykładowców, a Ulam został współtwórcą pierwszej bomby atomowej. Ich burzliwe losy, osiągnięcia, kariery naukowe i pozanaukowe, dramatyczne dzieje kończące się w wielu przypadkach śmiercią od kul hitlerowskich okupantów, opisuje Urbanek na tle zmieniającego się życia politycznego i kulturalnego Polski w czasie dwudziestolecia międzywojennego, w trakcie II wojnie światowej i po jej zakończeniu.

Jeśli kogoś wystraszył podtytuł książki, to zapewniam że nie ma się czego bać. Nie uczymy się tu bowiem matematyki. Uczymy się życia a matematyka i historia może nam tylko pomóc.
A książkę kupić można tu:
http://www.publio.pl/genialni-mariusz-u ... rek_271216
Awatar użytkownika
amsaw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1867
Rejestracja: wt cze 09, 2015 8:30 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3123 razy
Otrzymał podzięk.: 2544 razy
Płeć: Mężczyzna

Salonowe mole książkowe.

Postautor: amsaw » czw gru 22, 2016 3:13 pm

Wilki Wajraka bezproblemowo można zamówić u wydawcy :)
http://kulturalnysklep.pl/WILKI/pr/-wil ... ajrak.html
Jest również audiobook, też w promocyjnej cenie:
http://kulturalnysklep.pl/WILKIAU/pr/-w ... -mp3-.html

I jeszcze ebook w kapitalnej cenie :)
http://www.empik.com/wilki-wajrak-adam, ... ki-i-mp3-p
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Salonowe mole książkowe.

Postautor: robert » czw gru 22, 2016 1:04 pm

Czytałem ,czytałem i naprawdę jest ciekawa,fajne zdjęcia.Zresztą Wajrak super pisze,możecie zajrzeć do neta jest sporo jego felietonów.
To pisałem ja ,nienormalny który czyta mimo świątecznego obłędu.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Salonowe mole książkowe.

Postautor: Tommy Black » czw gru 22, 2016 12:52 pm

Tak, wiem, są święta za chwilę i nikt normalny teraz nic nie czyta. Poza przepisami last minute na karpia albo makowiec.
Karpia najlepiej kupić żywego i udać się nad jezioro lub rzekę i wypuścić. Makowiec lepiej zamienić na serowiec, bo sterowiec jest całkiem niedostępny. Nie radzę też czytać książek kucharskich ani modnych obecnie poradników kucharza. Są tyle warte co poradniki spawacza i blacharza.Jeśli chcecie coś sami ugotować czy upiec, trzeba spotkać żywego kucharza który to umie i się przyglądać. Dziewczyny mają lepiej.
Nie dość że mogą się przyglądać kucharzowi, to jeszcze się nauczą.No i coś może z tego wyniknąć, co niekoniecznie za 9 miesięcy trzeba ugotować. Faceci mają trochę gorzej.Trudno spotkać dziewczynę która umie gotować. Niby też można się przyglądać, ale po dłuższej chwili, czas gotowania buraków, większość z tego co ma na sobie odpada.Najszybciej paznokcie.
Jedyna książka na święta jaką mogę i nie zawaham się polecić, to Wilki, Adama Wajraka.

Obrazek

Wilk jest w naszej kulturze, symbolem dzikości, nienasycenia, ciemności i krwiożerczości. Świetnie nadaje się więc na spokojną lekturę świąteczną.Tym bardziej że reportaż Wajraka jest blyskotliwy i wręcz fascynujący. Dowiadujemy sie rzeczy o których nie mieliśmy pojęcia.
Jest też rozdział o padlinie. Trudno go przeczytać ale trzeba.Jest to też książka o ludziach. A w ogóle, to jest książka o wolności.
Książki o wolności trzeba przeczytać.A z samej wolności trzeba jeszcze umieć korzystać. I to jest dopiero trudne.
Są też zdjęcia.Piękne.

PS
Trudno ją w tej chwili kupić, książkę, nie wolność, ale warto poszukać po internetowych księgarniach.
Awatar użytkownika
amsaw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1867
Rejestracja: wt cze 09, 2015 8:30 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3123 razy
Otrzymał podzięk.: 2544 razy
Płeć: Mężczyzna

Salonowe mole książkowe.

Postautor: amsaw » czw gru 22, 2016 8:58 am

robertanisz pisze:...Szczepan Twardoch "Król".Średnio lubię tego pisarza ,ale książkę wypożyczyłem.Zobaczę ,najwyżej wróci nie przeczytana. :)

Twardocha przeczytałem w całości jedynie Zimne wybrzeża, czy jak to tam się nazywało.
Reszta była dla mnie niestrawna, więc szkoda mi było czasu. Może kiedyś, w akcie desperacji...
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Salonowe mole książkowe.

Postautor: robert » śr gru 21, 2016 2:58 pm

Nieczęsto mi się to zdarza,ale zdarza.
Jeśli coś mi wybitnie nie "idzie" odkładam.Często potem wracam,chociaż są pozycje które definitywnie przekreśliłem.

Wróć do „Literatura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 5 gości