Wypożyczalnia książek elektronicznych.

Awatar użytkownika
Tenmen
Patronauta
Patronauta
Posty: 2389
Rejestracja: wt paź 18, 2016 10:45 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 4559 razy
Otrzymał podzięk.: 2736 razy
Płeć: Mężczyzna

Wypożyczalnia książek elektronicznych.

Postautor: Tenmen » pt sty 27, 2017 5:11 pm

Mam kartę do biblioteki Ursynowskiej, dowiedziałem się że mam się zgłosić do jednej placówki na Herbsta i dostanę kod i przetestuję co i jak.O wrażeniach napiszę.


Mamy przyjemność przedstawić Państwu jednego z największych dostawców kontentu elektronicznego. World eBook Library to ponad 23 000 audiobooków i ponad 2 000 000 pełnotekstowych książek i dokumentów elektronicznych w ok. 100 językach.

World eBook Library to obecnie ponad 4 miliony użytkowników z 50 różnych krajów.


O kolekcjach

Kolekcja World eBook Library składa się nie tylko z najistotniejszych oraz najpopularniejszych monografii, podręczników, słowników, encyklopedii, jak również rozmaitych publikacji rządowych. Pochodzą one z największych światowych bibliotek takich jak: Harvard University, Massachusetts Institute of Technology, New York University, Michigan University, Stanford University. Źródła te zostały przetworzone cyfrowo i są w pełni przeszukiwalne. Dodatkowo platforma zaopatrzona jest w słowniki i rozmaite narzędzia dla użytkowników.

Jedną z kolekcji stanowią źródła rządowe i organizacji międzynarodowych (ponad 250 000 publikacji), z czego większość dostępnych wyłącznie na platformie World eBook Library. Wydane zostały one między innymi przez Organizację Narodów Zjednoczonych, Światową Organizację Zdrowia, Bank Światowy, NASA, Biały Dom, CIA, FBI oraz rozmaite inne agencje.


Dziedziny

World eBook Library to publikacje z następujących dziedzin (klasyfikacja tematyczna oparta na systemie klasyfikacji Biblioteki Kongresu Stanów Zjednoczonych):

* Publikacje na platformie World eBook Library nie zawierają żadnych DRM i występują w formacie PDF, a pliki Audio w formacie MP3. Są kompatybilne z rozmaitymi urządzeniami: iPod/iPad, czytniki ebooków; komputery stacjonarne oraz laptopy;

** Raz ściągnięte pliki (książki / Audiobooki) zostają do Państwa dyspozycji nawet po wygaśnięciu rocznej prenumeraty;

*** Wyszukiwanie zaawansowane daje możliwość wyselekcjonowania publikacji o danej tematyce, języku lub w danym formacie (PDF/MP3);

**** Możliwość importu rekordów w formacie MARC do katalogu bibliotecznego i dostęp bezpośrednio z niego.


Popularne kolekcje

Classic Literature Collection
Economics Publications Collection
International Law Library
Mathematics Collection
Medical Document Collection
National Aeronautics and Space Administration
Sacred Religious Text Collection
United Nations Library
Awatar użytkownika
terc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: czw sty 26, 2017 12:23 am
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podzięk.: 5 razy
Płeć: Mężczyzna

Wypożyczalnia książek elektronicznych.

Postautor: terc » pt sty 27, 2017 4:12 pm

Tommy Black pisze:Biblioteka im. Niemcewicza na warszawskim Ursynowie
Więcej na http://www.rmf24.pl/kultura/news-wypozy ... aign=other
Ponad 2, 5 miliona książek, za darmo.


Bardzo mnie to zaintrygowało ponieważ jestem strasznym zboczeńcem książkowym i bez czytania to jak bez ręki i nogi. Wszedłem na ich stronę i troszeczkę się zniechęciłem.
Dla czego a no dla tego że nie za bardzo lubię podawać w "internetach' tak dużo danych osobowych (chcą imię, nazwisko, pesel, nr dowodu).
Czy ktoś się tam zarejestrował i powiedział by mi czy warto ? Bo liczba 2.5 mln książek robi wrażenie.
Awatar użytkownika
amsaw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1867
Rejestracja: wt cze 09, 2015 8:30 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3123 razy
Otrzymał podzięk.: 2544 razy
Płeć: Mężczyzna

Wypożyczalnia książek elektronicznych.

Postautor: amsaw » śr gru 14, 2016 9:36 pm

Jedna rzecz m nie na początek odstraszyła:
"Dostępne są w popularnych formatach plików: pdf i mp3"
Lubię ustawić sobie czcionkę i jej wielkość pod siebie...

edit:
znalazłem jeszcze to:
http://www.biblioteka.wroc.pl/mediateka ... amy-ebooki
---
Ech, nie doczytałem, że to tylko we Wrocławiu :(

Added in 3 minutes 25 seconds:
A tu masz jeszcze abonament w Legimi.
http://www.legimi.pl/cennik/
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Wypożyczalnia książek elektronicznych.

Postautor: Tommy Black » śr gru 14, 2016 7:55 pm

Najpierw spróbuj tu:

Biblioteka im. Niemcewicza na warszawskim Ursynowie

Więcej na http://www.rmf24.pl/kultura/news-wypozy ... aign=other

Ponad 2, 5 miliona książek, za darmo.
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Wypożyczalnia książek elektronicznych.

Postautor: robert » śr gru 14, 2016 7:51 pm

Czy ktoś z Was korzystał z wypożyczalni e-booków? Może coś powiedzieć o tej formie wypożyczania książek.Jak to wygląda w praktyce,jak cenowo?
Nie znam nikogo czytającego e-booki z takowej biblioteki.Sami wiecie książki są drogie,te elektroniczne też.Są niby promocje,ale nie zawsze pasują mi tytuły .
Biblioteka też nie zawsze zaspokaja moje potrzeby czytelnicze.I tak myślę,idą "chude czasy" w mojej bibliotece,zakupów na razie nie będzie.Dlatego zastanawiam się nad takim sposobem zaopatrywania się w książki.Co o tym myślicie?
Do zbliżających się świąt mam co czytać,co będzie dalej nie wiem.
....jak żyć Drodzy Salonowicze ,jak żyć ...?

Wróć do „Literatura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości