Pomoc w wyborze nowego zasilania

Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Pomoc w wyborze nowego zasilania

Postautor: Tommy Black » śr sie 26, 2015 6:38 pm

Kayfuny ,ale w wersji 3 używam czasem do dziś.Choć rzadko. Natomiast dla mnie wersja 4 jest trochę hmmm...jak by to napisać...?
Może - przerost formy nad treścią. :) Poza tym, koledzy, Iryston potrzebuje czegoś,co nie stwarza problemów i nie wymaga sporych umiejętności.
Przynajmniej na początku,bo nawet Kayfuna 4 zapewne kiedyś opanuje przecież. :)
Riccardo
Płeć: nieokreślona

Re: Pomoc w wyborze nowego zasilania

Postautor: Riccardo » śr sie 26, 2015 5:03 pm

tunajerzy pisze:W przypadku klonów Kayfun v4 trzeba bardzo uważać. Podobno od niektórych wytwórców są bardzo niewydarzone. Sprawdzone mam tylko Kayfun v4 od Ehpro. Te wymagaja jedynie rozebrania porządnego złożenia, po zakupie. Po opanowaniu setupu, odwdzięczają się potem z nawiązką.

Mam oryginała i klon od Tobecco - nie ma się do czego przyczepić.
Awatar użytkownika
tunajerzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: sob cze 20, 2015 2:30 pm
Lokalizacja: Świnoujście
Podziękował: 40 razy
Otrzymał podzięk.: 373 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Pomoc w wyborze nowego zasilania

Postautor: tunajerzy » śr sie 26, 2015 4:00 pm

W przypadku klonów Kayfun v4 trzeba bardzo uważać. Podobno od niektórych wytwórców są bardzo niewydarzone. Sprawdzone mam tylko Kayfun v4 od Ehpro. Te wymagaja jedynie rozebrania porządnego złożenia, po zakupie. Po opanowaniu setupu, odwdzięczają się potem z nawiązką.
Awatar użytkownika
K_Puchatek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: sob cze 20, 2015 3:46 pm
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 59 razy
Otrzymał podzięk.: 74 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Pomoc w wyborze nowego zasilania

Postautor: K_Puchatek » śr sie 26, 2015 3:33 pm

Iryston pisze:(...)I drugie pytanie. Czy na Subox nie da się wapować normalnie? na dwa razy? Nie miałem pojęcia, że można inaczej(....)


AdamDz pisze:Subox to zestaw startowy zasilanie + atomizer, atomizer w tym zestwie to Subtank mini i ma duży tzw. przeciąg i nie za bardzo pozwala na zaciąganie się tak jak papierosem tradycyjnym, tylko preferowany jest do zaciągania się prosto do płuc (...)


Da się - sam wapuję tylko metodą paszcza - płuca, bezpośrednie mi jakoś nie podchodzi. Po zakupie Subox przez moment miałem problem bo faktycznie "przeciąg" duży, ale da się ustawić na pół małych dziurek i jest OK. Do tego setup ok 1,2-1,3 Ohm moc w okolicy 13-14W i mamy fajną (ale nie za dużą) chmurkę i dobrze oddany smak...
AdamDz
Płeć: nieokreślona

Re: Pomoc w wyborze nowego zasilania

Postautor: AdamDz » śr sie 26, 2015 1:47 pm

Subox to zestaw startowy zasilanie + atomizer, atomizer w tym zestwie to Subtank mini i ma duży tzw. przeciąg i nie za bardzo pozwala na zaciąganie się tak jak papierosem tradycyjnym, tylko preferowany jest do zaciągania się prosto do płuc czyli sposobem używania Shishy, ale dla zasilanie nie ma to znaczenia jak się zaciągamy,
Jeśli nie za bardzo się śpieszy (a warto poczekać 3 tyg.) i jest dość ograniczony budżet możesz wziąć pod uwagę zakup na FT https://www.fasttech.com/products/0/100 ... re-control bo cena śmieszna do wyglądu i użytych materiałów, to tyle jeśli chodzi o zasilanie, jako atomizer polecam sprawdzony Kajfun Lite lub nowszy Kajfun V4 ten drugi nieco skomplikowany ale oba pozwalają na zaciąganie się metodą tradycyjną, nie musi być orginał klony tez są dobre, np. ten https://e-dym.pl/pl/glowna/455-kaj-tek- ... results=13
Mastertext
Płeć: nieokreślona

Re: Pomoc w wyborze nowego zasilania

Postautor: Mastertext » śr sie 26, 2015 1:20 pm

Irek
Płeć: nieokreślona

Re: Pomoc w wyborze nowego zasilania

Postautor: Irek » śr sie 26, 2015 11:17 am

Muszę kilka słów wstępu.
Wczoraj z niecierpliwością i wielką ciekawością czekałem na możliwość wejścia na Forum, ale jakaś awaria sieci elektrycznej podobno miała miejsce i wyłączyli.. ech, kochana prowincja..
Pomyślałem jednak, że trzeba to sprytnie wykorzystać. Nie ma prądu, więc chciał nie chciał wieczór przy świecach. Czemu nie romantyczny taki, może coś z tą moją księgową utarguję przy okazji? ;)
Świece płoną, w kieliszkach smorodina (jedna z najzacniejszych nalewek z czarnej porzeczki jaką znam, z chętnymi podzielę się recepturą), zagajam..
Po kilku minutach wrócił mi przed oczy obraz okrętu, o którym wspomniał Tommy Black. Z tą różnicą, że tym razem okręt zderzył się z górą lodową..
Budżet nieprzekraczalny :( Muszę się podporządkować, gotować nie umiem.. ;)

Do adremu ;)
Ogromnie wdzięczny jestem Lwicy i Lwom Salonowym za wszelkie sugestie :)
Z lekką obawą zadawałem pytanie, a spotkałem się z fachowością i przede wszystkim życzliwością, za co ogromnie Wam dziękuję :) Teraz przez jakiś czas będę to trawił, może w międzyczasie trochę zaskórniaków uciułam ;) Mam nadzieję, że nie potrwa to długo, bo używanie zwykłej bateryjki po Evicu jest niefajne.
Pozwolę sobie jeszcze zapytać.
Dorota, co to jest „autoryzowany sklep” FT?
I drugie pytanie. Czy na Subox nie da się wapować normalnie? na dwa razy? Nie miałem pojęcia, że można inaczej..
Jeśli to niemądre pytania, proszę je zignorować.
Riccardo
Płeć: nieokreślona

Re: Pomoc w wyborze nowego zasilania

Postautor: Riccardo » wt sie 25, 2015 3:14 pm

dorota pisze:Riccardo tu : http://www.joyetech.com/product/evic-vt ... 6ac215bad5 juz jest wymienny! :lol:

Już nie taki ładny :mrgreen:
Awatar użytkownika
dorota
Waperka
Waperka
Posty: 1556
Rejestracja: wt cze 30, 2015 2:32 pm
Lokalizacja: Italia
Podziękował: 2584 razy
Otrzymał podzięk.: 2382 razy
Płeć: Kobieta

Re: Pomoc w wyborze nowego zasilania

Postautor: dorota » wt sie 25, 2015 3:11 pm

ObrazekObrazekObrazek
Riccardo
Płeć: nieokreślona

Re: Pomoc w wyborze nowego zasilania

Postautor: Riccardo » wt sie 25, 2015 3:04 pm

Dorota ma rację - Subtank nadaje się tylko dla osób, które lubią zaciągać się bezpośrednio dopłucnie. Dwuetapowe zaciągnięcia (najpierw do paszczy, potem do płuc) mi na nim nie wychodzą. Zaletą natomiast jest możliwość korzystania z własnych, jak i kupnych grzałek, które bardzo przyzwoite.

Zasilanie - ja używam Evic-VT - w miarę mały i lekki (w porównaniu do SX mini :mrgreen: ), piękne wzornictwo Art Deco, banalna obsługa, tryby TC nikiel i tytan, oraz oczywiście VW. Wadą niby jest niewymienny akumulator, ale jest całkiem pojemny i można go doładowywać w nocy przecież. Niestety, z parownikiem ciężko się będzie zmieścić w 300 zł.

Wróć do „Zasilania elektroniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości