GRZAŁKI jak warkoczyki

Dział prac samodzielnych ;)
Awatar użytkownika
TooCruel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 211
Rejestracja: sob mar 04, 2017 2:29 pm
Lokalizacja: Polska / Niemcy
Podziękował: 32 razy
Otrzymał podzięk.: 289 razy
Płeć: Mężczyzna

GRZAŁKI jak warkoczyki

Postautor: TooCruel » wt maja 23, 2017 5:17 pm

Tommy Black pisze:Róbcie kurwa porządne grzałki... :-P :twisted:


... Okej
Garaż(topka):
Mody: VT133, NX75, IPV5, Spartans, RX200
W terenie: EHpro Morph x2, TFV8(RBA-16), Merlin
Stacjonarnie: Temple 30mm, Velocity RDA, TF-RTA, Griffin 25+dziesiątki innych...
W planach: VT133 -> VT167
Brak pomysłów na setupy?: Instagram
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

GRZAŁKI jak warkoczyki

Postautor: Tommy Black » wt maja 23, 2017 4:45 pm

Haze pisze:Który po założeniu na Ammita zerwał mi skarpetki z nóg Nie wiem czy Ammit jest tak dobry, czy ta grzałka, czy może to i to ale wrażenia są całkowicie porównywalne z Aeronautem


Nie jestem pewny czy mam tę dokładnie grzałkę ( Dzięki Wielkie Adam) :beer: , bo już się w tych grzałkach gubię i zacżąłem nawet zapisywać co gdzie zamontowałem.
Jeśli znajdę kartkę z zapiskami, będę mądrzejszy...
Ponieważ mój psychiatra zabronił mi dźwigać to nie noszę skarpetek. Nie jestem też na razie oczywiście godzien, aby mieć Aeronauta. Więc nie mam aż takiej skali.
Pozostałem więc przy Ammit. Grzałka ma 0,130 oma rezystancji. Ammit na Alienie Smoka, 28 W, 1,972 V. Na początek zaopatrzyłem to liquidem Haze Halucyen Pure 18 mg
na bazie Traveller i aromacie ElderFlower. Kiedy już wstalem z podłogi, otarłem łzy i dokręciłem wszystkie endoprotezy zadzwoniłem do Hazego. Nie bardzo wszystko pamiętam, ale staram się nie przeklinać...
Potem zalałem Ammit zwykłą bazą Inawery 3 mg. To było ok. 15:10. Napisałbym ten post wcześniej, ale mi się nie chciało. Siedzialem sobie w fotelu z podnóżkiem, w tle Kitaro,
na stoliku szklaneczka JW a w moich rękach tomik poezji waperskiej.Teraz, kiedy wyssałem z Ammit wszystko jak mleko matki czy piwo ojca, to piszę ten post.
Ale kończę, bo znów muszę zalać atomizer.Róbcie kurwa porządne grzałki... :-P :twisted:


PS
Adam bardzo dziękuję! *wino*
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

GRZAŁKI jak warkoczyki

Postautor: Haze » ndz maja 14, 2017 6:23 pm

Po tym poście pewnie już się domyślicie, która metoda wyplotu bryluje u mnie na dzień dzisiejszy :smile: :

Obrazek

Zacząłem od drutu 0,13 mm, ale tu spotkamy te same problemy co dla 0,1 - drut łatwo zerwać podczas wyplatania, a efekt końcowy jest bardzo sprężysty, trudny do porządnego ułożenia, jak widać na zdjęciu w Tilemahosie. A szkoda bo z takiego drutu wychodzą fajne, spokojne rezystancje w okolicach 1 ohma.
O wiele lepiej jest z drutem 0,16 mm - tutaj wyplot jest już dość sztywny i o wiele lepiej się układa (a niby tylko 20% grubszy). Nawinięty na rdzeń 2,5 mm swobodnie wchodzi w Hussara i nawet w Origena. Rezystancje też wychodzą jeszcze w miarę "normalne", tak że jak najbardziej polecam do ciasnych parowników.
Obrazek
Awatar użytkownika
miblah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: sob wrz 24, 2016 6:47 pm
Lokalizacja: Salon
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1076 razy
Płeć: Mężczyzna

GRZAŁKI jak warkoczyki

Postautor: miblah » sob maja 13, 2017 10:34 pm

Haze pisze:Dzisiaj powtórzyłem Fishtaila z drugiego filmiku:
Który po założeniu na Ammita zerwał mi skarpetki z nóg :wow: Nie wiem czy Ammit jest tak dobry, czy ta grzałka, czy może to i to ;) ale wrażenia są całkowicie porównywalne z Aeronautem :shock: Agrest MA nabiera nowego wymiaru, mniam *czajniczek*


No to już zacne, Milordzie! :)
Ciągle mówię, że to grzałka robi smak, nie parownik... ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

GRZAŁKI jak warkoczyki

Postautor: Haze » pt maja 12, 2017 9:43 pm

Dzisiaj powtórzyłem Fishtaila z drugiego filmiku:

Obrazek

Który po założeniu na Ammita zerwał mi skarpetki z nóg :wow: Nie wiem czy Ammit jest tak dobry, czy ta grzałka, czy może to i to ;) ale wrażenia są całkowicie porównywalne z Aeronautem :shock: Agrest MA nabiera nowego wymiaru, mniam *czajniczek*
Obrazek
Awatar użytkownika
smialekcz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: czw gru 22, 2016 5:25 pm
Lokalizacja: Głogów
Podziękował: 271 razy
Otrzymał podzięk.: 284 razy
Płeć: Mężczyzna

GRZAŁKI jak warkoczyki

Postautor: smialekcz » pt maja 12, 2017 12:06 pm

po pierwsze primo: "nie "kręci" mnie to,
po drugie primo: już nie ten wzrok,
po trzecie primo: im mniej komplikacji, tym życie prostsze,
po czwarte primo: staram się schodzić sukcesywnie z ilością nikosi oraz ogólnie z odparowaną ilością cieczy - a te "wynalazki", wydaje mi się, że prowadzą do wzrostu "zużycia paliwa"
po piąte primo: bez zabawy "w kręcenie" będzie więcej czasu na: :beer2: :bender: *friends* :beer:

Added in 1 minute 58 seconds:
i po szóste primo: Dani Dicodesa już mam :smile: , a że chcę kupić EHpro, to jedynie w celu zaspokojenia ciekawości i do porównania
Zasilania: rurki, boksy, elektroniki i mechaniki.
Parowniki: na szmaty, waty, siaty, grzały i druty.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

GRZAŁKI jak warkoczyki

Postautor: Tommy Black » czw maja 11, 2017 5:58 pm

smialekcz pisze:Ludzie !!!
chyba Was pogięło, a właściwie "skręciło" - do nikotynizowania się (niestety jeszcze 1,2 mg nikosi na 1ml liquidu :-( ) wystarczy parę zwojów drutu ;-)


Czesiu, a na zwykłej rurze się nie da chmurzyć? Po cholerę w innym temacie kupujesz Dani Dicodes? :-P

No i powiedz uczciwie, nie chciałbyś w swoim extra atomizerze mieć takich grzałek?

Coil1.jpg


Coil2.jpg


Poza tym że to jednak sztuka, to także nowe doznania, nowe możliwości a może i w konsekwencji dalszy postęp w dziedzinie ein ?
Nie chcesz brać w tym udziału?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
smialekcz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: czw gru 22, 2016 5:25 pm
Lokalizacja: Głogów
Podziękował: 271 razy
Otrzymał podzięk.: 284 razy
Płeć: Mężczyzna

GRZAŁKI jak warkoczyki

Postautor: smialekcz » czw maja 11, 2017 4:55 pm

Ludzie !!!
chyba Was pogięło, a właściwie "skręciło" :-) - do nikotynizowania się (niestety jeszcze 1,2 mg nikosi na 1ml liquidu :-( ) wystarczy parę zwojów drutu ;-)
Zasilania: rurki, boksy, elektroniki i mechaniki.
Parowniki: na szmaty, waty, siaty, grzały i druty.
Obrazek
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

GRZAŁKI jak warkoczyki

Postautor: Haze » czw maja 11, 2017 9:18 am

TooCruel pisze:...Czekam na rezultaty(tak przynajmniej z 1 typ poprawnie/ ładnie wykonany mnie w pełni zadowoli). *czajniczek* :)

A mój SFC z tego postu (forum słabo linkuje posty - w każdym razie ostatni wpis na stronie) nada się na zaliczenie kursu podstawowego claptonów?? :smile:
Obrazek
Awatar użytkownika
TooCruel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 211
Rejestracja: sob mar 04, 2017 2:29 pm
Lokalizacja: Polska / Niemcy
Podziękował: 32 razy
Otrzymał podzięk.: 289 razy
Płeć: Mężczyzna

GRZAŁKI jak warkoczyki

Postautor: TooCruel » czw maja 11, 2017 7:57 am

Tommy Black pisze:
Haze pisze:Ale na zachętę powiem, że są też prostsze algorytmy dające fajne efekty - poniżej przykład:

Ale potem Craig uruchomil swojego Messera, powiedział kilka zdań o Fishtailu Rogera poprzez wydmuchiwaną chmurę i już poczułem się gorzej, czyli jak ja.
Zwłaszcza kiedy zobaczyłem jakie grzałki robi sam Craig, bardziej znany jako squidoode.
Ponieważ to co robią niektórzy z drucikami, na czele z obecnymi tu Crooelem i Haze, jest dla mnie nieosiągalne, to ja pojadę pograć w golfa.Nie idzie mi jakoś rewelacyjnie, ale często trafiam w piłeczkę.
;) :P


W dupie tam...
1) Z Rogerem już kilka konkursów wygrałem i aktualnie jest nieaktywny, więc łatwo Ci będzie doskoczyć do jego poziomu(mniej oglądać / więcej działać - sam nawet nie mam czasu na wypociny YTbowe). Tym bardziej, że ciężko doszukać się tam konkretnych informacji / poprawnie wyłożonych - szybciej znajdziecie ja na kanałach z 20 sub niż 20 000 :) (kontynuacja w kolejnym punkcie...)
2) To z 1 filmiku to to takie?:
Obrazek
Jeżeli tak to pokazane to zostało od dupy strony(poradnik utrudniający życie?). Znacznie prościej jest nadkładać topa / pilnować jego naciągów niż dołu, który praktycznie sam się układa. Z uwagi, że w tego typu oplotach kątujemy druty na 90stopniach i musimy przy tym wgapiać się w splot, czy aby nie ucieka... Ich wykonanie od dołu raczej nie jest najlepszym wyborem. Przy 2 rdzeniach od spodu tworzy nam się dolina(spód "U" kształtny - nie wiem jak się to na PL tłumaczy poprawnie). Pokazałbym jak to wygląda, ale nie mogę doszukać się spodu na starych zdjęciach - za dużo ich. Przez co zmusza nas to do stosowania pęczniejących nośników. A w formie w jakiej pokazane jest to finalnie nadaje się to tylko do direct drippingu(też nie wiem jak to się tłumaczy). Ew ulubione narzędzie @
Awatar użytkownika
Haze
pozwala delikatnie spłaszczyć spód / obniżyć górę / poprawić transport i zaimplementować misia pod dowolny RDA / nośnik. Masa takich grzałek jest zawsze dość duża, bo splot środkowy siedzi ciasno(można ją ograniczyć np dokładając do środka 3 rdzeń - coś jak flaszka, tylko na rozluźnienie oplotu - wyobraźnia te sprawy/ czyli moja najsłabsza strona).
3) Sam lubuję się w splotach z mniejszym zagęszczeniem detali. Gdybym miał wybierać coś pod dany RDA (na już) w klimacie braidiatorów - bo tak poprawnie nazywa się pokazana technika - nie warkoczyki :). To pewnie coś co kątuje się na +/- 60-70 stopniach max(co działa lepiej i nie wymaga wgapiania się w splot przez 3-4h). Np:
Obrazek
4) Niestety muszę was zmartwić, ale osoby dość mocno "siedzące" w wyplotach ręcznych(ich poprawnej finalizacji / implementacji pod dany parownik) jak chociażby ekipa z n.ball84 raczej nie dzielą się własnymi technikami / zostawiają sobie je raczej na konkursy. Moje rozmowy z tego typu osobami zwykle wyglądają powiedzmy bardziej "skomplikowanie" i trudno mi się to przekłada na PL - szczególnie, że nasz piękny kraj nie ma zaplecza Coil Builderskiego / ekip chociażby pokroju tych najmniejszych z USA(stąd brak "nowomowy"). Sam (j.w.) staram się przekazać i tak możliwie jak najwięcej szczegółów, w jak najprostszym języku, tylko najczęściej po prostu nie mam na to czasu. Ciężko mi wyłuskać z głowy informacje, które są dla mnie oczywiste, dla innych niekoniecznie. Za co z góry przepraszam. Zresztą ten sam problem mam niejednokrotnie ze studentami chociażby z ostatniego miesiąca poruszając tematykę podstaw rozproszonych systemów sterowania na wykładzie dotyczącym zupełnie innej tematyki(RTOSy / przetwarzanie danych i ich archiwizacja w czasie rzeczywistym). Oczywiście nie jest moją winą, że "profesjonalni/ utytułowani" wykładowcy akurat na danym przedmiocie nie wyłożyli im totalnych podstaw, a 100 misiów siedzi z rozdziawionymi paszczami i się na mnie gapi. Tak samo tutaj nie mogę na nikim wymusić poszukiwania poprawnych technik/ doczytywania / własnego wkładu pracy(setek godzin pracy z drutami). Jedyne co mogę/ co wypada mi zrobić to coś podpowiedzieć. Wiem, że znacznie pomaga w takiej sytuacji zadawanie pytań / dialog / 2 kroczki do tyłu, żeby zrobić 1 w przód. Sami wyciągacie na forum masę wniosków - niekoniecznie słusznych - czego przeważnie nie chce mi się nawet komentować. A jeżeli owe wnioski zamienione byłyby w formę pytającą... Znacznie ułatwiłoby to dalszy dialog(to tak na przyszłość). Nikogo nie gryzę / jeżeli mam tylko wolny czas zawsze chętnie pomogę.

PS @
Awatar użytkownika
Haze
ty to przerabiasz więcej typów grzałek w tygodniu niż obowiązuje nas np na Coil Wars - Civil Wars. Doceniam / Czekam na rezultaty(tak przynajmniej z 1 typ poprawnie/ ładnie wykonany mnie w pełni zadowoli). *czajniczek* :)
Garaż(topka):
Mody: VT133, NX75, IPV5, Spartans, RX200
W terenie: EHpro Morph x2, TFV8(RBA-16), Merlin
Stacjonarnie: Temple 30mm, Velocity RDA, TF-RTA, Griffin 25+dziesiątki innych...
W planach: VT133 -> VT167
Brak pomysłów na setupy?: Instagram

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości