Kłamstwa, bzdury i bełkot na temat ein!

Ogólnie o sprawach związanych z wapowaniem
AdamDz
Płeć: nieokreślona

Re: Absurdy prasowe

Postautor: AdamDz » wt wrz 08, 2015 9:40 am

refurbished pisze:Adamie,
nikogo a priori nie uważam za idiotę, dopóki sam nie wyprowadzi mnie z błędu. Nie uważam wszystkich cloud chaserów za idiotów, choć kilku spełniających te kryteria już widziałem.
Raczej masz pewność. Prawie jak Żywiec.[/size][/i][/b]
[/quote]
Ja podszedłem do zagadnienia Cloud Chaserów profesjonalnie, dla mnie to jak tytuł naukowy lub wykonywany zawód, a ktoś kto skoczył z dachu i złamał nogę lub zrobił salto i skręcił kark a zrobił to bo widział na YT że się da, na pewno nie jest kaskaderem :) podobnie wg. mnie ktoś kto wapuje na 100 Watach z liquidem o mocy np. 24 mg. i sobie szkodzi nie jest Cloud Chaserem a jedynie idiotą go naśladującym.
Tak, widziałeś pewnie kilka osób spełniających kryteria by być idiotą, którzy z pewnością nie spełniali kryteriów by być Cloud Chaserem :)
Awatar użytkownika
el Petto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 121
Rejestracja: ndz lip 19, 2015 10:55 pm
Lokalizacja: nad Wisłokiem
Podziękował: 63 razy
Otrzymał podzięk.: 147 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Absurdy prasowe

Postautor: el Petto » wt wrz 08, 2015 9:23 am

AdamDz pisze:Od dawna obserwuję temat, i nie spotkałem się z przypadkiem by ktoś potrzebował doraźnej pomocy z powodu przedawkowania nikotyny za pomocą Waperosa, jedyny wyjątek to wymieniony wyżej przypadek lidera pewnej kapeli,


Ja od dawna tematu nie obserwuję, ale już w "latach pionierskich" - gdy wydajność/moc sprzętu była mizerna w por. z dniem dzisiejszym,
było na forach wiele relacji o przedawkowaniach/zatruciach nikotynowych, nawet wśród - wydawałoby się - bardziej doświadczonych chmurców.
refurbished
Płeć: nieokreślona

Re: Absurdy prasowe

Postautor: refurbished » wt wrz 08, 2015 8:10 am

Adamie,
nikogo a priori nie uważam za idiotę, dopóki sam nie wyprowadzi mnie z błędu. Nie uważam wszystkich cloud chaserów za idiotów, choć kilku spełniających te kryteria już widziałem.
Raczej masz pewność. Prawie jak Żywiec. Na trawniku co chwilę pojawia się osoba o wiedzy nie pozwalającej zdać egzaminu gimnazjalnego - prawo Ohma to kosmiczne technologie.
Zakładasz - przykładając własną miarę - że jak ktoś bierze się za coś, to ma o tym czymś pojęcie. Aż wierzyć się nie chce, że życie nie zweryfikowało tego Twojego optymistycznego podejścia.
Pomysły świetne, bzdurne, takie sobie i niebezpieczne pojawiają się codziennie. A pragnienie jest jedno - puścić chmurę większą od kolegów, jak filipińczyk z jutuba, nieważne jakim kosztem.
Akurat przedawkowaniem nikotyny pracując w ratownictwie się nie martwię. Bardziej tym, że już pojawiły się próby dosypywania do liquidu innych substancji psychoaktywnych. Oczywiście będzie to nielegalne, jak same te substancje, ale nieprzytomny nie powie co wapował, zresztą i tak najczęściej zna tylko nazwę z opakowania.
Z punktu widzenia wapera mniej mnie to martwi. Użycie parownika do niecnych celów - jak młotka do rozbicia komuś głowy - to przestępstwo, ale nikt młotków ze sprzedaży nie wycofa z tego powodu.

Powrócę do meritum. W jednej buteleczce liquidu może być tyle nikotyny, ile jest w piętnastu paczkach papierosów. 10ml dziennie da się zwapować, niekoniecznie trzeba generować cumulusy.

Zacytuję jeszcze część podpisu z trawnika:
refurbished pisze:A kto ma braki w fizyce i chemii, ten -
truje się błędnie obliczonymi stężeniami nikotyny,
przypala watkę jak pomyli wolty z watami,
oscyluje na granicy przetopienia litu z jonami.
AdamDz
Płeć: nieokreślona

Re: Absurdy prasowe

Postautor: AdamDz » pn wrz 07, 2015 10:54 pm

Ja np. klaudczejserów nie uważam za idiotów którzy nie wiedzą że do produkcji chmur potrzebna jest jedynie gliceryna i nic więcej, i raczej mam pewność że mają wiedzę, że każdy inny dodatek po za gliceryną zmniejsza zamierzony efekt, a skoro sam nie jestem klaudczejserem a taką wiedzę posiadam, to tym bardziej nie mam zamiaru podważać ich kwalifikacji :)
Od dawna obserwuję temat, i nie spotkałem się z przypadkiem by ktoś potrzebował doraźnej pomocy z powodu przedawkowania nikotyny za pomocą Waperosa, jedyny wyjątek to wymieniony wyżej przypadek lidera pewnej kapeli, i jakoś mnie to nie dziwi w końcu znalazł się w innym kraju innym środowisku, w końcu skoro amerykańska para udowodniła na przykładzie szczurów że Waperosy prowadzą do kokainizmu :facepalm: to pewnie działa to też w odwrotną stronę :lol:
refurbished
Płeć: nieokreślona

Re: Absurdy prasowe

Postautor: refurbished » pn wrz 07, 2015 9:40 pm

Oczywiście prędzej puści pawia ... chociaż muzycy podobno potrafią, vide gitarzysta Guns'n'Roses :D

Ale jakby się uprzeć, to i kajtkiem można 3 tankowania dziennie zrobić.

Więc niemożliwe nie jest. A gimbazy nikt o myślenie a tym bardziej liczenie nie podejrzewa.

Ale forma wypowiedzi, składnia, wypełnione pauzy "yhyyyyy' - komiczne.
Awatar użytkownika
dorota
Waperka
Waperka
Posty: 1556
Rejestracja: wt cze 30, 2015 2:32 pm
Lokalizacja: Italia
Podziękował: 2584 razy
Otrzymał podzięk.: 2382 razy
Płeć: Kobieta

Re: Absurdy prasowe

Postautor: dorota » pn wrz 07, 2015 9:27 pm

refurbished pisze:
Klaudczejserzy potrafią zwapowac duże ilości liquidu. 10 ml w ciągu dnia nie jest kosmiczną ilością.

A Ty znasz jakiegos klaudczejsera ktory potrafi wapowac 24mg ??? i to jeszcze 10ml??? :shock:
ja rozumiem ze mozna wywapowac 10ml dziennie ale nie 24mg takim systemem!
dorota pisze: za jednym takim zapaleniem tego e-papierosa palacz moze wciagnac ilosc nikotyny odpowiadajacej 10 paczkom papierosow! "
zakladajac oczywiscie ze chodzilo im o dawke dzienna a nie o jedno "odpalenie" :mrgreen:
ObrazekObrazekObrazek
refurbished
Płeć: nieokreślona

Re: Absurdy prasowe

Postautor: refurbished » pn wrz 07, 2015 4:32 pm

dorota pisze:10 mililitrow, w ktorym znajduje sie tyle nikotyny ile w 10 paczkach papierosow

A akurat to nie jest absurdem, jest nawet niedoszacowane.
1 szt camela żółtego ma 0.8 mg nikotyny. paczka to 16 mg.
1 ml liquidu 24 mg/ml zawiera ... tak, 24mg nikotyny.
10 ml - 240 mg.

To 15 paczek.

Klaudczejserzy potrafią zwapowac duże ilości liquidu. 10 ml w ciągu dnia nie jest kosmiczną ilością.
Awatar użytkownika
dorota
Waperka
Waperka
Posty: 1556
Rejestracja: wt cze 30, 2015 2:32 pm
Lokalizacja: Italia
Podziękował: 2584 razy
Otrzymał podzięk.: 2382 razy
Płeć: Kobieta

Re: Absurdy prasowe

Postautor: dorota » pn wrz 07, 2015 4:18 pm

to co prawda z 2013 ale .... :mrgreen: fajne!!!
Solidarna Polska- "podam przyklad: jedna taka ampulka e-papierosow to jest 10mililitrow nikoty...yhyh srodka w ktorym znajduje sie 10yhyh znaczy to jest 10 mililitrow, w ktorym znajduje sie tyle nikotyny ile w 10 paczkach papierosow; i czesto jest tak ze nie ma ograniczenia ilosci tego zaciagania sie tymi e-papierosami i za jednym takim zapaleniem tego e-papierosa palacz moze wciagnac ilosc nikotyny odpowiadajacej 10 paczkom papierosow! to jest gigantyczna ilosc!"
http://sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/transKonf. ... 580023C613
ObrazekObrazekObrazek
AdamDz
Płeć: nieokreślona

Re: Absurdy prasowe

Postautor: AdamDz » pt wrz 04, 2015 8:49 am

Luk Goth pisze:Z badań opublikowanych między innymi przez naukowców z New York University, e-papierosy mają równie zły, a nawet gorszy wpływ na organizm człowieka. Po pierwsze okazuje się, że e-palacze wdychają więcej szkodliwych substancji, gdyż częściej korzystają z e-papierosów niż gdyby palili papierosy tradycyjne. Po drugie, w e-papierosach znajduje się szkodliwa dla organizmu nikotyna, tylko w płynnej postaci.

http://boleslawiec.eu/przemoc/index.php ... mierzeniec

Ciekawe, czy od ubiegłego roku "zmądrzeli" :lol:


Pozdr.
Łukasz

Nie wiem czy zmądrzeli ale mają na to szansę, bo podesłałem im kilka najważniejszych linków :)
Luk Goth
Płeć: nieokreślona

Re: Absurdy prasowe

Postautor: Luk Goth » pt wrz 04, 2015 8:07 am

Z badań opublikowanych między innymi przez naukowców z New York University, e-papierosy mają równie zły, a nawet gorszy wpływ na organizm człowieka. Po pierwsze okazuje się, że e-palacze wdychają więcej szkodliwych substancji, gdyż częściej korzystają z e-papierosów niż gdyby palili papierosy tradycyjne. Po drugie, w e-papierosach znajduje się szkodliwa dla organizmu nikotyna, tylko w płynnej postaci.

http://boleslawiec.eu/przemoc/index.php ... mierzeniec

Ciekawe, czy od ubiegłego roku "zmądrzeli" :lol:


Pozdr.
Łukasz

Wróć do „Dyskusja ogólna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości