"ALARM! Larum grają!"

Co nowego piszą o e-papierosach?
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10897 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

"ALARM! Larum grają!"

Postautor: Tommy Black » śr paź 18, 2017 6:14 am

sikor pisze:Niedawno czytałam publikację, że w tych płynach mogą znajdować się dopalacze


Ach, pani doktor czytała. Pani doktor dość jednostronnie czyta. Jest mnóstwo dużo publikacji mówiących nie tylko o braku dopalaczy w ein ale o tym że są dziko
zdrowsze od papierosów. Jako lekarz pani ta powinna je jednak czytać.Jeśli nie czyta to w temacie ein powina siedzieć cicho.
3 miesiące temu w podobnej sytuacji, podziękowałem panu doktorowi który wygadywał nieco mniejsze bzdury i poprosiłem o zmianę lekarza prowadzącego.
Awatar użytkownika
sikor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1043
Rejestracja: pn maja 15, 2017 10:38 am
Lokalizacja: opolskie
Podziękował: 1246 razy
Otrzymał podzięk.: 470 razy
Płeć: Mężczyzna

"ALARM! Larum grają!"

Postautor: sikor » śr paź 18, 2017 6:09 am

No to ja mam już "dowód" dla tego specjalisty:
Otóż wczoraj mnie wysłali na badania okresowe z pracy i pani doktor (60+) zadaje pytania i pisze coś tam. Oczywiście padło pytanie czy palę. Mówię, że nie. Od dwóch lat używam elektronicznych. Pani doktor zatrzymała długopis, popatrzyła na mnie i pyta czy mam Panu coś powiedzieć w tym temacie? Mówię tak, proszę..... bo czegoś mądrego warto posłuchać se myślę :)
Niedawno czytałam publikację, że w tych płynach mogą znajdować się dopalacze :wow:
Zaskoczyła mnie bo spodziewałem się czegoś innego. Przekompilowałem tą informację i po chwili mówię, że tak - można tam podobno dopalaczy dodawać ale ja tego nie robię. Ale ja panu tylko mówię, że w tych płynach można trafić na dopalacze. Pani doktor, sam tworzę sobie te płyny i nie dorzucam tam dopalaczy :)
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10897 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

"ALARM! Larum grają!"

Postautor: Tommy Black » śr paź 18, 2017 5:46 am

basika pisze:Sporo jest w tym wszystkim dowodów na kompletną ignorancję ludzi, którzy rządzą w naszym kraju.


Ignorancja to jest taki stan psychiczny który z czasem, w miarę nabywania wiedzy ustępuje. I ustępuje też czasem bo nie zawsze i u wszystkich.
Natomiast prostactwo i chamstwo tej władzy aż ocieka gnojówką i lepiej z pewną nawet, taką wyrozumiałością, patrzeć na nich z pewnego dystansu.
Na to o czym mowa w tym artykule to szkoda nawet czasu w toalecie.
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

"ALARM! Larum grają!"

Postautor: basika » wt paź 17, 2017 10:58 pm

2. Udział w monitorowaniu rozwoju rynku papierosów elektronicznych i pojemników zapasowych, w szczególności poprzez ocenę dowodów wskazujących, że stosowanie papierosów elektronicznych i pojemników zapasowych prowadzi do uzależnienia od nikotyny, a ostatecznie do spożycia wyrobów tytoniowych.

Szczerze mówiąc to niespecjalnie mnie dziwi ten punkt. Wszyscy którzy śledzą poczynania tego, jak i poprzedniego, rządu zapewne zauważyli, że we wszelkich sporach powołują się na wytyczne WHO. A ta z kolei powtarza powszechne kłamstwo, które rozpanoszyło się od lat, że nikotyna strasznie uzależnia. Dopiero teraz powoli zaczynają się pojawiać badania i dowody na fakt, że nikotyna ma prawdopodobnie mniejsze działanie uzależniające niż myślano przez lata. I dopiero w połączeniu z tytoniem i wszelkimi dodatkami jakie w nim są, silnie uzależniała palaczy. Patrząc z punktu widzenia ludzi, którzy nadal tak myślą, logicznym się wydaje, ze szukają na to dowodów. Oczywiście nikt w polskim rządzie nie śledzi żadnych badań i pewnie zdziwiliby się, gdyby usłyszeli, że nikotyna ma podobne działanie jak kofeina.
Podobnie jest z zarzutem, że waping to prosta droga do palenia. To WHO tak twierdzi, a za nią powtarzają niedouczeni urzędnicy od tzw. zdrowia w poszczególnych państwach,( z wyjątkiem kilku, które podeszły do tego mądrze i nie uległy rozdmuchanej panice), nie mając na to dowodów. A nawet jest wręcz odwrotnie. Większość badań, które wrzucałam tutaj do Salonu, potwierdza że jest to kompletna bzdura. Ale nasz rząd tego nie wie, albo nie chce się dowiedzieć i będzie szukał nieistniejących dowodów, bo ich nie ma. Taka jest prawda.
A tak na marginesie, nie uważacie, że zwrot "stosowanie papierosów elektronicznych i pojemników zapasowych ma prowadzić do uzależnienia" jest po prostu śmieszny. Urządzenie i parownik mają uzależniać ?
Sporo jest w tym wszystkim dowodów na kompletną ignorancję ludzi, którzy rządzą w naszym kraju. *girl_f*
Awatar użytkownika
miblah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: sob wrz 24, 2016 6:47 pm
Lokalizacja: Salon
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1076 razy
Płeć: Mężczyzna

"ALARM! Larum grają!"

Postautor: miblah » wt paź 17, 2017 9:39 pm

No to pysznie ...
Stary Chemik pisze:Jak wiecie, sprawami związanymi z EIN z mocy ustawy zajmuje się Biuro do spraw Substancji Chemicznych w Łodzi.I właśnie to biuro poszukuje kandydata na stanowisko specjalisty w Departamencie do spraw Substancji i Mieszanin Niebezpiecznych. Czytam to ogłoszenie i znajduję taki oto punkt w zakresie zadań:
2. Udział w monitorowaniu rozwoju rynku papierosów elektronicznych i pojemników zapasowych, w szczególności poprzez ocenę dowodów wskazujących, że stosowanie papierosów elektronicznych i pojemników zapasowych prowadzi do uzależnienia od nikotyny, a ostatecznie do spożycia wyrobów tytoniowych.

Tak, dobrze czytacie...


:brawo:
Obrazek
Awatar użytkownika
Selene
Moderator
Moderator
Posty: 4178
Rejestracja: ndz cze 21, 2015 5:49 pm
Lokalizacja: Thalloris
Podziękował: 20800 razy
Otrzymał podzięk.: 5362 razy
Płeć: Kobieta

"ALARM! Larum grają!"

Postautor: Selene » wt paź 17, 2017 9:36 pm

Widzieliście dzisiejszy wpis na Blogu SCh? Ręce opadają...

Nie wiem, jak powinniśmy zareagować – poddaję to pod dyskusję. Jedno jest pewne: LARUM GRAJĄ! Jest to jawny wstęp do całkowitej likwidacji EIN w Polsce. Tu już maski władzy opadły. Dyrektywa została zaimplementowana, ustawa już działa.

Sami zobaczcie... https://starychemik.wordpress.com/2017/ ... rum-graja/
Obrazek
Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś...

Wróć do „W mediach - Komentarze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości