Dillon's

Awatar użytkownika
Alex
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 97
Rejestracja: wt paź 31, 2017 6:43 am
Lokalizacja: opolskie
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podzięk.: 105 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Dillon's

Postautor: Alex » ndz gru 24, 2017 10:34 am

Kapitan Jack
15%, całość mieszanki 50/50 pg/vg
Sporo cukru trzcinowego, karmelu i takie coś kojarzące się z tytoniówką. Takie niby w klimatach tribeki. Rewela na początku przy częstym wapowaniu bez umiaru potrafi mi się zredukować do słodkiej tytoniówki z karmelem, ale coś w tym siedzi, bo chyba 3 raz 100 ml wapuję. Imo jeden z fajniejszych smaków z tego brandu.
Awatar użytkownika
Alex
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 97
Rejestracja: wt paź 31, 2017 6:43 am
Lokalizacja: opolskie
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podzięk.: 105 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Dillon's

Postautor: Alex » sob gru 09, 2017 5:02 pm

Poziomica
W sumie taki owocowy soczek z dodatkiem koolady. Są te poziomki, maliny też się znajdą przy autosugestii(jakoś nie mogę rozróżnić wyraźnie w tym smaku). Koolady jest sporo na mój gust mogło być mniej, tak by owoce były na pierwszym planie. Może być niezły na upały, bo faktycznie orzeźwia.
Jakie piwo do tego - jakieś delikatne sour ale, albo mocno wytrawny palony stout.
Awatar użytkownika
Alex
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 97
Rejestracja: wt paź 31, 2017 6:43 am
Lokalizacja: opolskie
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podzięk.: 105 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Dillon's

Postautor: Alex » czw gru 07, 2017 4:42 pm

Excalibur
Według opisu tajemniczy Owoc Chermoya w Smaku Przypominający Bitą Śmietanę z Cytrusami, Połączony z Dojrzałym Ananasem i Nutą Kokosa.
No tu to pojechali. Jak dla mnie faktycznie jakiś egzotyczny owoc o specyficznym smaku, z kokosem, na ślepo bym powiedział, że minimalnie czymś doprawiony - anyż? Wapowalne, i nic więcej - od czasu do czasu może być, do stałej rotacji na pewno nie wejdzie, ze względu na ten owoc. Poszukiwania czegoś z kokosem nadal trwają...
Piwo do tego - szczerze to jest dla mnie tak dziwne, że najlepiej pasuje do wody mineralnej:D.

Jaskiniowiec
Takie płatki, ale nie cornflakes, tylko takie słodkie mocno przecukrzone. Specyficzne, proste, ale mi podchodzi.
Jakie piwo - klasyczny ris bez beczki, ale taka #teamgoryczka dla kontrastu.
Awatar użytkownika
Alex
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 97
Rejestracja: wt paź 31, 2017 6:43 am
Lokalizacja: opolskie
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podzięk.: 105 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Dillon's

Postautor: Alex » wt lis 07, 2017 11:03 pm

@
Awatar użytkownika
krisIs
nie oglądałem. Jak jest coś sensownego o piwie musżę nadrobić.
Nie twierdzę, że coś urywają. Po prostu jestem leniwy, więc jak mam kupić 3 -4 butle aro za 40 cbl, by ubełtać 100 ml liquidu to kupuję gotowy mix aro za 25 ziko. Jak pamiętam, to 25<40, więc w portfelu też zostaje, przynajmniej przy jednorazowym mieszaniu danego smaku. Opcji większych ilości nie biorę pod uwagę, zbyt często zmieniam smaki.
Z jednym się zgadzam można spokojnie porównywalne i lepsze mieszanki zrobić samemu:).
Awatar użytkownika
krisIs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: śr lip 19, 2017 3:05 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 64 razy
Otrzymał podzięk.: 218 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Dillon's

Postautor: krisIs » wt lis 07, 2017 7:17 pm

@
Awatar użytkownika
Alex
a GrimmGreena na YT oglądasz? Jest beer segment. Jedyny (i największy) problem to nadmierna dostępność hamerykańskich luquidów w naszym jakże pięknym kraju.

Co do Dillon'sa, wydałem prawie cały portret Władka J. na testy. Dupy to nie urwało, smakowało praktycznie jak moje DIY, przy czym stężenia aromatów były chyba rzędu 20%, bo aż gębę wykręcało. Dopiero jak rozrobiłem je pół na pół z bazą można było wapować, jednakże z niesmakiem świadomości wydania sporej kwoty na coś, co sam mogłem sobie wyprodukować za ułamek ceny.

Pisałem o gotowych już liquidach, z czasów przed ustawą (tfu).
Awatar użytkownika
Alex
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 97
Rejestracja: wt paź 31, 2017 6:43 am
Lokalizacja: opolskie
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podzięk.: 105 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Dillon's

Postautor: Alex » sob lis 04, 2017 11:59 pm

Cleopatra - proporcje vg/pg 30/70.
Niby ciastko cytrynowo- jogurtowe. Jak dla mnie całkiem fajna deserowa cytryna. Ani przesadnie słodka, ani gorzka, choć zawartość gliceryny przechyla szalę w stronę słodkości. Nie jest wybitnie intensywna, mimo to całkiem fajny all day do momentu aż się nie znudzi.
Jakie piwo do tego - tu mam zagwozdkę, bo ta mieszanka nie jest przegięta w żadną stronę. Intuicyjnie bym wyciągnął coś lekko kwaśnego - jakiegoś Berlinera, czy delikatne i proste sour ale(może bez złożonych amerykańców leżakowanych w beczkach). Choć wapowałem to przy witku i była to całkiem fajne kombo.

Cookie monster - proporcje vg/pg 30/70
Po prostu orzeszki rodem ze starych 555 dekanga plus mocny lekko palony karmel. Taka przyjemna słodko - wytrawna mieszanka. Jak dla mnie bomba, choć jak wapowałem 100 ml pod rząd pod koniec czułem tylko przypalony karmel:D.
Piwo do tego - jakieś mocno dzikie sour ale czy lambik. Choć dziś przy porterze też dawał radę.
Awatar użytkownika
Master_PiT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 678
Rejestracja: czw wrz 28, 2017 11:09 pm
Lokalizacja: Olesno
Podziękował: 59 razy
Otrzymał podzięk.: 220 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Dillon's

Postautor: Master_PiT » sob lis 04, 2017 11:26 am

Testowałem z travellerem - jest dobrze, nie o gęstość /lepkość chodzi a sam smak. Mi glikol w proporcjach 30 wystarcza jako max, nawet 40% glikolu niszczy smak. Liquid robi się gorzkawy (zwłaszcza przy owocowych) na zimę będę próbował bazę 70-80vg rozrzedzić spirytusem, bo nawet w dripperach jak się wychłodzi jest problem z absorpcją liquidu przez nośnik. W pomieszczeniach nie ma tego problemu, ale ja pracuję na zewnątrz i daje się to we znaki.
Awatar użytkownika
sikor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1043
Rejestracja: pn maja 15, 2017 10:38 am
Lokalizacja: opolskie
Podziękował: 1246 razy
Otrzymał podzięk.: 470 razy
Płeć: Mężczyzna

Dillon's

Postautor: sikor » sob lis 04, 2017 10:42 am

Master_PiT pisze:Odkryłem na swoich kubkach smakowych, że MA:
Tytoniowe - 50/50
Owocowe i deserowe 70vg 30pg
Inaczej mi nie smakuje

Tylko jakby użyć tam Travellera to te proporcje się rozjeżdżają..
Awatar użytkownika
Master_PiT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 678
Rejestracja: czw wrz 28, 2017 11:09 pm
Lokalizacja: Olesno
Podziękował: 59 razy
Otrzymał podzięk.: 220 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Dillon's

Postautor: Master_PiT » sob lis 04, 2017 10:35 am

Odkryłem na swoich kubkach smakowych, że MA:
Tytoniowe - 50/50
Owocowe i deserowe 70vg 30pg
Inaczej mi nie smakuje
Awatar użytkownika
sikor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1043
Rejestracja: pn maja 15, 2017 10:38 am
Lokalizacja: opolskie
Podziękował: 1246 razy
Otrzymał podzięk.: 470 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Dillon's

Postautor: sikor » sob lis 04, 2017 10:28 am

A kuzyn znowu mówił, że MA mu nie smakują a z dillonsa te same smaki smakuja..

Wróć do „Aromaty i dodatki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: przemi666 i 7 gości