IQOS kontra e-papieros

Komentarze, Fakty i mity o e-papierosach oraz czym żyje Salon
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

IQOS kontra e-papieros

Postautor: Tommy Black » śr lis 15, 2017 5:07 pm

REDWHITE pisze:Udało się chyba i tu się już otwiera.


Zrobienie tego jak sam wiesz było proste. Znacznie prostsze niż zrobienie tego filmu. ;)
Natomiast za sam film ode mnie otrzymujesz na wstępie już magiczną siódemkę. :)

No i czekam na Twoją recenzję czegoś z prawdziwej dziedziny ein. Acha, dobrze że postanowiłeś się zarejestrować. :brawo: ;)
Awatar użytkownika
REDWHITE
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: śr lis 15, 2017 3:41 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podzięk.: 41 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: IQOS kontra e-papieros

Postautor: REDWHITE » śr lis 15, 2017 4:33 pm

Udało się chyba i tu się już otwiera.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

IQOS kontra e-papieros

Postautor: Tommy Black » śr lis 15, 2017 4:20 pm

Może jednak zrób tak abyśmy mogli ten film obejrzeć u siebie? ;)
Awatar użytkownika
REDWHITE
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: śr lis 15, 2017 3:41 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podzięk.: 41 razy
Płeć: Mężczyzna

IQOS kontra e-papieros

Postautor: REDWHITE » śr lis 15, 2017 4:14 pm

Witam wszystkich salonowców ponownie. Jako że wyczytałem na forum że można na kilka dni posiadać IQOS znalazłem kontakt i zrobiłem próbę generalną. Lubię wyzwania i musiałem się przekonać sam jak to działa. Ogólnie to nie palenie więc chyba nie łamię regulaminu. Jeżeli uznacie to za palenie to proszę o wyrozumiałość bo robiłem to dla dobra ogółu :mrgreen:
Zasiądźcie więc wygodnie i jazda :lol:
https://youtu.be/eftyZ-NEG6I
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

IQOS kontra e-papieros

Postautor: basika » pn lis 13, 2017 6:52 pm

PiotrB25 pisze:Lepszy jest e-papieros niż iqos i pomaga rzucić palenie :)

Bardzo się cieszę @
Awatar użytkownika
PiotrB25
z Twojej opinii, którą podzielamy. A ponieważ jesteś tu pierwszy raz, zapraszam do miejsca, gdzie mógłbyś coś o sobie powiedzieć. :smile:

viewtopic.php?f=89&p=36513#p36513
PiotrB25
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: pn lis 13, 2017 6:20 pm
Lokalizacja: Olesno
Otrzymał podzięk.: 2 razy
Płeć: Mężczyzna

IQOS kontra e-papieros

Postautor: PiotrB25 » pn lis 13, 2017 6:28 pm

Lepszy jest e-papieros niż iqos i pomaga rzucić palenie :)
Awatar użytkownika
miblah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: sob wrz 24, 2016 6:47 pm
Lokalizacja: Salon
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1076 razy
Płeć: Mężczyzna

IQOS kontra e-papieros

Postautor: miblah » pn paź 30, 2017 12:54 pm

Tak @
Awatar użytkownika
robert
, już o tym na naszym forum w którymś wątku wspominałem - rozdają do testu, razem z testowymi wkładami. Ich nowelizacja ustawy "o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych" nie objęła. Mogą też spokojnie sprzedawać to gówno przez internet.
Jak myślicie - to zostało przeoczone przez naszego ministra zdrowia i cały resort? Ja nie mam osobiście wątpliwości, że nie zostało przeoczone...

PS. Co ciekawe, jest to tytoń zmieszany z "nie-wiadomo-czym" i powinien podlegać w/w ustawie, jak i akcyzie od momentu wprowadzenia do obrotu, ale jakoś nie podlega i nikomu włos z głowy nie spadł w BT...
Obrazek
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: IQOS kontra e-papieros

Postautor: robert » pn paź 30, 2017 9:16 am

Byłem dzisiaj na stacji paliw. Na ladzie poroskładane ulotki reklamujące ten dziwny wynalazek.Obok wizytówka z nr telefonu.Można wypożyczać tego cuda ka do testów na okres 7 dni bezpłatnie.Ostro sobie poczynają .
Awatar użytkownika
miblah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: sob wrz 24, 2016 6:47 pm
Lokalizacja: Salon
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1076 razy
Płeć: Mężczyzna

IQOS kontra e-papieros

Postautor: miblah » ndz paź 29, 2017 11:19 pm

Obrazek

Kampania reklamowa IQOS trwa w najlepsze, to postanowiłem sprawdzić, co o tym cudzie techniki za miliardy dolarów wiemy... Niestety wyniki badań naszej szacownej instytucji - PAN, szeroko reklamowane w szmacianych mediach udostępnione nie zostały, ale znalazłem analogiczne badania przeprowadzone przez samo PM... i oto wyniki:

Obrazek

Przydałoby się faktycznie porównać dane z tymi dotyczącymi EIN, choć wiadomo, które urządzenie wypadnie lepiej :mrgreen:
Ale tak pobieżnie, z pamięci (dwa związki którymi straszono w mediach użytkowników e-papierosów), nasze urządzenia produkują około 2 μg formaldehydu na 15 zaciągnięć (co odpowiada jednemu analogowi), a akroleinę, tylko gdy przeginamy - czyli z bobrem.

Dokument, z którego pochodzi zrzut ekranu: https://www.pmiscience.com/system/files ... regime.pdf [PMI usunęło już dokument, ale w internecie nic nie ginie kopia tutaj]

A już bardziej szczegółowo, na podstawie badania, o którym pisał swego czasu @
Awatar użytkownika
Stary Chemik
(tutaj), a którego wyniki dostępne są tutaj, porównałem "urządzenie 5", jakim był SubTank (KangerTech) 0.72 Ω bottom-coil-head, testowany przy mocy 25W, oznaczone symbolem (1), z wynikami z powyższej tabelki dla THS2.2 oznaczonymi symbolem (2) przeliczonymi na miligramy, z założeniem dziennego zużycia 20 wkładów - jak to u palacza, dla wykrytych w naszym urządzeniu aż trzech przykrych związków:

Kod: Zaznacz cały

     (1)      |     (2)     | Związek
    0.04 mg   |   0.246 mg  | Formaldehyde (dawka dzienna)
    0.02 mg   |    2.58 mg  | Acetaldehyde (dawka dzienna)
  <0.003 mg   |   0.089 mg  | Acrolein (dawka dzienna)


Dosyć nowoczesny atomizer e-papierosa jest lepszy od trucizny serwowanej przez PM w IQOS:
- dla formaldehydu o 83.74%,
- dla acetaldehydu o 99.22%,
- dla acroleiny o 96.63%.

Oczywiście, jest to uproszczenie - ale takiego samego uproszczenia używa się porównując teraz produkty HnB do analogów. To mamy skalę porównawczą. Stwierdzenie, że HnB jest o 80-90% lepszy od analoga, wypada bardzo korzystnie, gdy mówimy również, że e-papieros jest lepszy od analoga o 95%.

Tu 80-90%, a tu 95% - prawie nie ma różnicy. Ale teraz możemy spokojnie powiedzieć, że e-papieros jest lepszy od HnB o 93%!.

Obrazek
Aktualizacja 10.06.2018 - dotyczy usuniętego dokumentu przez PMI oraz powyższego obrazka.
Obrazek

Wróć do „Co nowego w Salonie i na świecie?”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości