Aromaty z vapelab.pl

Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Aromaty z vapelab.pl

Postautor: Haze » pt gru 15, 2017 6:33 pm

Alex pisze:Patrząc na ofertę sklepu zrobi nam tu się mydło i powidło.

Może i się zrobi, pod warunkiem że zakupy w vapelabie zrobi więcej niż też 3 osoby na krzyż, które dotychczas coś tam kupiły :smile: Tak więc na razie pozwolę sobie kontynuować w tym wątku, najwyżej później admin posprząta.

Wszystko wapowane na:
* baza: 50/50, 3 mg,
* wapowane dopłucnie (DTL), na dripperze Aeronaut z grzałką alien (sweet spot w okolicach 35W) i Cotton Bacon,
* leżakowanie: 3 dni.

VAP

Obrazek

Stężenie: ~12%.

Opis sklepu: francuski aromat o smaku truskawki, banana i nuty jogurtu.

Dobrze, że to napisali bo miałbym kłopot z określeniem któregokolwiek ze składników. No ok, truskawka próbuje jakoś dojść do głosu ale ma małe szanse - jest całkowicie przytłoczona, hmm, jogurtem? Nie wiem, może we Francji tak smakują jogurty, dla mnie w każdym razie jest to smak wafli śmietankowych. Zresztą całkiem fajny smak. Gdyby to on był w tle, a dominowała truskawa kompozycja byłaby o wiele lepsza (dla mnie oczywiście). A tak mamy właściwie deserówkę, a nie owocówkę. A żeby było jeszcze śmieszniej to tak sobie ją właśnie wapuję i dość ciężko mi się od niej oderwać :smile: Tak że źle nie jest, ale jeśli ktoś będzie oczekiwał od tego aromatu "truskawkowatości" to się zawiedzie.
PS. O bananie nie piszę bo on już w ogóle nie szans przebić się przez ten słodki wafel.

------

GOLD

Obrazek

Stężenie: ~10%.

Opis sklepu: malezyjski aromat o smaku miksu owocowego z mango i ananasem oraz nutą chłodziku.

Wapując ten samogon utwierdziłem się w przekonaniu o 3 rzeczach:
* chłodzik potrafi skutecznie ZABIĆ większość smaków i całkowicie zdominować bukiet,
* trzeba się naprawdę postarać żeby zrobić mango, które nie zalatywałoby stęchlizną,
* poza Heisenbergiem nie trawię żadnej innej mięty/chłodziku dłużej niż przez jakieś 10-15 sztachów.
I tyle.
Obrazek
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Aromaty z vapelab.pl

Postautor: robert » czw gru 14, 2017 6:47 pm

Niestety niektórych aromatów o których pisał Haze niem ma . Ponoć mają być już jutro .Jakiegoś smaku nabrałem.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Aromaty z vapelab.pl

Postautor: Tommy Black » śr gru 13, 2017 8:11 pm

Alex pisze:Odnośnie sklepu, wysyłka rewelka. Zamówienie złożone w poniedziałek dziś odebrane. Namieszam, powapuję to dam znać.
Adminie(kimkolwiek jesteś:P) - opisujemy w temacie sklepu, czy dla każdego brandu osobny topic? Patrząc na ofertę sklepu zrobi nam tu się mydło i powidło, a big mouth można już kupić stacjonarnie.


W zastępstwie i z pełnym pełnomocnictwem admina który nie może wypłynąć z Wysp Dziewiczych ( a ostrzegałem :-P ) skłanialbym się do Twojej propozycji dla kazdego brandu osobny topic z zaznaczeniem że to Vapelab.
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Aromaty z vapelab.pl

Postautor: Haze » śr gru 13, 2017 8:06 pm

@
Awatar użytkownika
krisIs
, 3becca od EF przy 4x leży na łopatkach i cienko popiskuje :mrgreen: Revolute zrobiło coś genialnego bo ten aromat jakby dodawał jeszcze "ciała" samogonowi, mimo że robiłem na bazie 50/50, jak uwarzę na 70/30 to już w ogóle będzie odlot!
Obrazek
Awatar użytkownika
Alex
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 97
Rejestracja: wt paź 31, 2017 6:43 am
Lokalizacja: opolskie
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podzięk.: 105 razy
Płeć: Mężczyzna

Aromaty z vapelab.pl

Postautor: Alex » śr gru 13, 2017 8:00 pm

Odnośnie sklepu, wysyłka rewelka. Zamówienie złożone w poniedziałek dziś odebrane. Namieszam, powapuję to dam znać.
Adminie(kimkolwiek jesteś:P) - opisujemy w temacie sklepu, czy dla każdego brandu osobny topic? Patrząc na ofertę sklepu zrobi nam tu się mydło i powidło, a big mouth można już kupić stacjonarnie.
Awatar użytkownika
krisIs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: śr lip 19, 2017 3:05 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 64 razy
Otrzymał podzięk.: 218 razy
Płeć: Mężczyzna

Aromaty z vapelab.pl

Postautor: krisIs » śr gru 13, 2017 7:52 pm

Hah, @
Awatar użytkownika
Haze
nie ma sprawy.

3becca z ExtremeFlavors to był mój ulubiony aromat, oryginału od Halo nie miałem okazji wapować, ale skoro tak zachwalasz 4X i wiem, że to moje klimaty, to trzeba będzie poszperać w nowym roku w kieszeni. Póki co młodzież ze swoimi pomysłami na prezent sprawiła, że portfel poszedł się powiesić.
Awatar użytkownika
Master_PiT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 678
Rejestracja: czw wrz 28, 2017 11:09 pm
Lokalizacja: Olesno
Podziękował: 59 razy
Otrzymał podzięk.: 220 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Aromaty z vapelab.pl

Postautor: Master_PiT » śr gru 13, 2017 7:44 pm

Super. W końcu ktoś skusił się na tytoniowe aro :) szczerze przyznam, że po wielu wpadkach, jestem nieufny i tkwię przy tytexach MA.
Ale chyba z zakupami wstrzymam się do stycznia ( jak będą sample i aromaty halo)

Ze swojej strony mogę skrobnąć coś :

Big mouth - fanta. Faktycznie smakuje jak fanta (slodsza wersja niż sam napój), pod warunkiem, że mamy bardzo dobry transport. Przy nieco słabszym, baaaaardzo przypomina slodszą wersję grapefruit od MA. Aromat jednak szybko staje się uciążliwy i zwapowanie 30ml próbki zajęło mi 3 dni ( wapuję 10-20ml dziennie).


Big mouth ViVA mexico - no i dupa... Koolada... Wprawdzie nie ma jej dużo, ale ja nie lubię tego dodatku. Po kilku buchach muszę robić przerwę bo zaczyna mi w japie dominować. Pomijając ten nieszczęsny chłodzik to smak jest rewelacyjny. Jak sok kaktusowy tymbarka (dosłownie)

Nuages des Iles - Happy Days - smak w pełni pokrywa się z opisem. Jednak sądzę, że dawkowanie (15%) jest znacznie zawyżone... Jest naprawdę słodko i intensywnie. Wczoraj 3 baniaki w skyline RTA i miałem powoli dosyć (a przepijałem regularnie browarem), jednak dziś znów wróciłem do tego liquidu, jest pysznie.


Big mouth - huberts bubble - pachnie ładnie, ale w smaku już tak kolorowo nie jest. Spodziewałem się różowej gumy orbit, a dostałem jakiś dziwaczny, lekko chemiczny posmak z gumą balonową w tle....


Na razie tyle. W następnych dniach kolejne testy.
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Aromaty z vapelab.pl

Postautor: Haze » śr gru 13, 2017 6:41 pm

ALLELUJA!!! Po dwakroć ALLELUJA!!!

Ale po kolei... Był sobie kiedyś liquid, który WYBITNIE przypasował moim kubkom smakowym. Była to BEBECA od Atmos Lab, taka dość ciężka, lekko słodkawa tytoniówka, generalnie trudna do opisania. W każdym razie JEDYNYM znanym mi liquidem podobnym do Bebeki jest Tribeca od Halo (zresztą zbieżność nazw pewnie nie jest przypadkowa), aczkolwiek Atmosi pasowali mi bardziej. Dość powiedzieć, że Bebekę ściągałem od Greków w ilościach półhurtowych, po 20 flaszek 30 ml bo dawali mi wtedy parę procent rabatu i taka butla wychodziła ~10 EUR, czyli niemało ale też nie jakoś tragicznie dużo, tyle co "wysepkowa" cena liquidów.
W międzyczasie próbowałem uwarzyć coś podobnego samemu, ale bez powodzenia, bukiet niby dość banalny ale trudny do odtworzenia. O gotowych aromatach, tfu, tytoniowych (których spróbowałem przy tej okazji pewnie 50) w ogóle nie wspominam bo to jedna wielka PORAŻKA. Od razu mówię też, że chyba najbardziej popularny w sieci przepis na klona Tribeki nawet NIE LEŻAŁ obok oryginału, o Bebece w ogóle nie wspominając (głównie za sprawą RY4Double od TPA, który z każdym wypustem stawał się coraz większym szitem, a sensownego zamiennika raczej brak). Tak więc sukcesów na tym polu nie miałem, no ale zbytnio się nie przejmowałem bo zawsze mogłem uderzyć do Greków (a przez pewien czas nawet lokalnie, do eDymu).
I tak fajowo było do końca roku 2016 (chyba jakoś tak) a potem się usrało bo wtedy Grecy powodowani Dyrektywą PRZESTALI SPRZEDAWAĆ LIQUIDY ZA GRANICĘ :evil: :evil: Oczywiście ostatni zapas dość szybko się skończył (mimo że oszczędzałem :smile:) i został tylko płacz i zgrzytanie zębów :(( :(( :(( Zacząłem nawet rozważać szybki przelot do Peristeri w Grecji, no ale stwierdziłem że to już byłoby lekko chore :lol: i w końcu pogodziłem się, że pewnie nieprędko powapuję Bebekę...

I tu do akcji wkracza @
Awatar użytkownika
krisIs
:beer: , który wrzucił zajawkę vapelab. Ponieważ nigdy nie poddałem się w poszukiwaniach swojego Graala, zajrzałem tam i zobaczyłem, że sklep ma niezły wybór przyzwoitych aromatów więc trzeba coś popróbować. Padło głównie na Francuzów bo "ktoś, gdzieś, kiedyś" coś tam wspominał, że potrafią zrobić kawał porządnej tytoniówki. Zacząłem od 4x od Revolute:

Obrazek

I już po powąchaniu samego aromatu czułem, że będzie dobrze... A po zrobieniu samogonu? OŻESZTYKURWAJEGOMAĆJESTJESTJESTJEEEEEEEST!!! Normalnie Bebeca :wow: :wow: Oczywiście nie identyczna, ale tak bliska jak to tylko możliwe, cały czas nie mogę wyjść z szoku :ed:

A jakby tego było mało na drugi ogień poszedł RunY4 od Nuages des Iles:

Obrazek

I tu też jest NIEŹLE, również klimat Bebeki, tylko trochę za bardzo zdominowany przez orzeszki. I bardzo dobrze bo moje serce mogłoby nie znieść świadomości, że przez tyle miesięcy żyłem w nieświadomości istnienia aż DWÓCH aro podobnych do Bebeki :mrgreen:

Tak że mam dzisiaj podwójnego Gwiazdora, podwójny Dzień Dziecka i co tam jeszcze się znajdzie :D :D :D I zostałem dozgonnym dłużnikiem @
Awatar użytkownika
krisIs
-a :beer: :beer: :beer: :smile:

PS1. Gdyby mój entuzjastyczny opis ewentualnie zachęcił kogoś do kupienia 4x UPRZEDZAM, że ten smak działa tak głównie na MOJE kubki smakowe. Inne osoby, które próbowały Bebeki nie podzielały moich zachwytów, albo nawet dziwiły się jak to można wapować. Zresztą w tej chwili nie ma już na stanie tego aromatu (ale ma być uzupełniony).
PS2. Przy okazji kupiłem też owocówki: francuskiego VAPa i malezyjskiego Golda, wkrótce coś o nich napiszę, zwłaszcza tej Malezji jestem ciekaw ...
Obrazek
Awatar użytkownika
Alex
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 97
Rejestracja: wt paź 31, 2017 6:43 am
Lokalizacja: opolskie
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podzięk.: 105 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Aromaty z vapelab.pl

Postautor: Alex » ndz gru 10, 2017 2:49 pm

Coś tam też się zastanawiam, czy nie kupić, więc jak coś wywapuję dam znać.
Awatar użytkownika
krisIs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: śr lip 19, 2017 3:05 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 64 razy
Otrzymał podzięk.: 218 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Aromaty z vapelab.pl

Postautor: krisIs » ndz gru 10, 2017 2:47 pm

A zapraszam :D

Wróć do „Aromaty i dodatki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Prezes91 i 6 gości