Zeus RTA od GeekVape - OBS Engine killer?

Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Zeus RTA od GeekVape - OBS Engine killer?

Postautor: Tommy Black » pt gru 29, 2017 8:31 am

sikor pisze:Focia dla @Madzi:


Tak, focia dla Madzi, a Tommy może się oblizać, zamknąć dziób i siedzieć cicho. Gdzie Wy cholera kupujecie te Zeusy? Rzucili gdzieś przed karpiami czy co?
Podoba się mnie ten Zeus i nie wiem czy też widzicie że bardzo do mnie pasuje... :-P
Awatar użytkownika
sikor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1043
Rejestracja: pn maja 15, 2017 10:38 am
Lokalizacja: opolskie
Podziękował: 1246 razy
Otrzymał podzięk.: 470 razy
Płeć: Mężczyzna

Zeus RTA od GeekVape - OBS Engine killer?

Postautor: sikor » czw gru 28, 2017 8:43 pm

Parownik jak parownik.... szału ni ma :)
Wygląda ładnie w tym kolorze gunmetal, grzałkę dosyć prosto się montuje. Końcowy etap układania waty trzeba chyba przeprowadzać "na mokro" (ja tak zrobiłem) co by ją utrzymać w tych otwartych kanałach podczas wkręcania bazy. Odkręcanie go do napełnienia zawsze chyba będzie przekręcało regulację dopływu powietrza... nie wiem czy to wada ale dla mnie nie zaleta :)

@
Awatar użytkownika
helmofon
pytałeś o porównanie z Govadem.... smakowo wygrywa Govad, nawet przy mojej mięcie potrafię to stwierdzić :)
Govad ma duży (szeroki) driptip ale Zeus ma jeszcze szerszy. W Govadzie mam airhole otwarte w 1/3, w Zeusie na 3/4 a nawet więcej...

U mnie Govad też wygrywa z moim Ammitem Dual. Bo to co najbardziej mnie wnerwia w Ammicie to po każdym zakręceniu górnego capa trzeba go wycierać dookoła i nie są to małe ilości wyciśniętego liquidu. No i Zeus ładniejszy i zgrabniejszy od mojego Ammita :)

ps. Chińczyki mi przysłały Zeusa z przeciętymi tymi hologramami (plombami) na opakowaniu :)

edit: jednak odkręcanie i zakręcania capa w Zeusie nie musi za każdym powodować przestawiania airholi... :)

Focia dla @Madzi:
Obrazek
Awatar użytkownika
helmofon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: wt lis 29, 2016 12:04 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 102 razy
Otrzymał podzięk.: 255 razy
Płeć: nieokreślona

Zeus RTA od GeekVape - OBS Engine killer?

Postautor: helmofon » śr gru 20, 2017 5:31 pm

Nie, teraz wezmę Ammita :D
Pozdrawiam
Robert
Awatar użytkownika
adamsud
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 543
Rejestracja: ndz kwie 30, 2017 7:54 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 330 razy
Otrzymał podzięk.: 582 razy
Płeć: Mężczyzna

Zeus RTA od GeekVape - OBS Engine killer?

Postautor: adamsud » śr gru 20, 2017 4:09 pm

helmofon pisze:Czy dobrze zrozumiałem, że z porównania Zeusa i Govada wygrywa Ammit ;)

Tak jest !!! Jestem pod wrażeniem Twojej umiejętności wyciągania jedynie słusznych wniosków :smile:
W istocie rzeczy zaś to każdy użytkownik ma swoje preferencje wapowania, swoje ulubione smaki i chmury, swój sposób robienia grzałek i ich montowania w parownikach. Trudno więc wyciągać wnioski z doświadczeń innych osób. Trzeba samemu spróbować. Mam nadzieję, że z Zeusa będziesz zadowolony.
Awatar użytkownika
helmofon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: wt lis 29, 2016 12:04 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 102 razy
Otrzymał podzięk.: 255 razy
Płeć: nieokreślona

Re: Zeus RTA od GeekVape - OBS Engine killer?

Postautor: helmofon » śr gru 20, 2017 1:18 pm

Czy dobrze zrozumiałem, że z porównania Zeusa i Govada wygrywa Ammit ;)
Pozdrawiam
Robert
Awatar użytkownika
adamsud
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 543
Rejestracja: ndz kwie 30, 2017 7:54 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 330 razy
Otrzymał podzięk.: 582 razy
Płeć: Mężczyzna

Zeus RTA od GeekVape - OBS Engine killer?

Postautor: adamsud » wt gru 19, 2017 8:01 pm

EUREKA!!! Wycofuję się z wyrażonych powyżej słów o zapowietrzaniu się Govada. Po dwóch tygodniach użytkowania nauczyłem się układać odpowiednio nośnik - zdolni ludzie tak mają :smile: Dawałem go po prostu za dużo i zatykałem oba otwory powietrzne. Tymczasem, jak się okazuje, w otworach trzeba zostawić 0,5mm szparę przez którą wydostają się bąbelki powietrza i efekt zapowietrzenia znika. Nie zmienia to w niczym mojej pozytywnej oceny Zeusa. Jest to parownik bardziej uniwersalny od Govada, przynajmniej w mojej ocenie. Wygodniej nalewa się do niego liquid (można to zrobić jedną ręką gdyż górny kap odkręca się poprzez obrót o mniej więcej 45 stopni) i zawsze jest suchy.
Awatar użytkownika
adamsud
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 543
Rejestracja: ndz kwie 30, 2017 7:54 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 330 razy
Otrzymał podzięk.: 582 razy
Płeć: Mężczyzna

Zeus RTA od GeekVape - OBS Engine killer?

Postautor: adamsud » wt gru 19, 2017 4:46 pm

helmofon pisze:Jak tam porównanie z Govadem? miał ktoś obydwa parowniki w ręku.

Codziennie mam w ręku oba parowniki. Należą bowiem (obok Ammita) do moich ulubionych.
Govad jest bardzo podobny zarówno pod względem budowy jak i oddawanego smaku do Ammita. Bardzo wysoko oceniam właśnie pod względem smakowym oba parowniki. Do wad Govada, jak na razie, zaliczam tendencje do zapowietrzania. Przy trzecim, czwartym "puuuffie" wyczuwalna jest lekka spalenizna wynikająca z braku liquidu blokowanego przez powietrze. Dopiero lekkie odkręcenie wieczka atomizera powoduje uwolnienie bąbelków powietrza. Wtedy znowu można sobie kilka razy zaciągnąć się z przyjemnością. W tym względzie będę jeszcze kombinował z ułożeniem setupu.
Zeus jest pod tym względem kapitalny. Nic w nim się nie zapowietrza. Nie zalewa również grzałki (co zdarzało mi się w innym parowniku z górnym nawiewem tj. Engine). Zeus jest całkowicie szczelny. Korzystając z niego nie uroniłem ani jednej kropli płynu. Chmura osiągana przez Zeusa jest zupełnie porównywalna do tej uzyskiwanej z Govada (mowa oczywiście o jednogrzałkowcach). Przy tych wszystkich zaletach muszę jednak napisać, że smakowe wrażenia są nieco lepsze wapując na Govadzie (o Ammicie nie wspomnę, gdyż dla mnie to mistrzostwo świata). Smak chmury Zeusa nie jest zły. Może odrobinę spłaszczony. Do tego parownika stosuję więc trochę bardziej wyraziste liquidy.
Zewnętrznie oba parowniki, o które pyta kolega @
Awatar użytkownika
helmofon
, są podobnej wielkości (zarówno pod względem wysokości jak i szerokości). Dobrze wyglądają na modach o grubości 24mm. Estetycznie wykonane.
Generalnie Zeus jest w moich rękach cały dzień. To parownik prosty, wygodny w użyciu, dający satysfakcję z chmurzenia. Zresztą czekam na drugi egzemplarz. Z Govada i Ammita korzystam wyłącznie wieczorem w domu.
Awatar użytkownika
Selene
Moderator
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: ndz cze 21, 2015 5:49 pm
Lokalizacja: Thalloris
Podziękował: 20800 razy
Otrzymał podzięk.: 5362 razy
Płeć: Kobieta

Zeus RTA od GeekVape - OBS Engine killer?

Postautor: Selene » wt gru 19, 2017 3:06 pm

helmofon pisze:Dlatego cierpliwie czekam z zamówieniem do zakończenia szału czarno-piatkowo-świtecznego

U nas się skończy, a u nich się zacznie.... :>
Obrazek
Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś...
Awatar użytkownika
helmofon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: wt lis 29, 2016 12:04 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 102 razy
Otrzymał podzięk.: 255 razy
Płeć: nieokreślona

Re: Zeus RTA od GeekVape - OBS Engine killer?

Postautor: helmofon » wt gru 19, 2017 2:49 pm

Dlatego cierpliwie czekam z zamówieniem do zakończenia szału czarno-piatkowo-świtecznego
Pozdrawiam
Robert
Awatar użytkownika
sikor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1043
Rejestracja: pn maja 15, 2017 10:38 am
Lokalizacja: opolskie
Podziękował: 1246 razy
Otrzymał podzięk.: 470 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Zeus RTA od GeekVape - OBS Engine killer?

Postautor: sikor » wt gru 19, 2017 2:28 pm

Mój k### prawie miesiąc leci... w Amsterdamie utknął

Wróć do „Atomizery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość