Zeus RTA od GeekVape - OBS Engine killer?

Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10897 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Zeus RTA od GeekVape - OBS Engine killer?

Postautor: Tommy Black » sob sty 20, 2018 10:25 am

Tommy Black pisze:Tommy może się oblizać, zamknąć dziób i siedzieć cicho. Gdzie Wy cholera kupujecie te Zeusy? Rzucili gdzieś przed karpiami czy co?
Podoba się mnie ten Zeus i nie wiem czy też widzicie że bardzo do mnie pasuje...


Karpie się skończyli to i Zeusy się pojawili... ;)
Dzięki wszechstronnemu, mimo że z małego miasteczka Poznania, dr inż. @
Awatar użytkownika
Haze
:bender: który zakupił mi ten atomizer, bowiem u siebie, w Galicji, mogę nadal kupić karpie i czystą, mam i ja Zeusa! *yes* Rzeczywiście jest bardzo ładny, nieco odbiega i budową i wyglądem od większości obecnych na rynku atomizerów, co nie powinno dziwić skoro zmieniono tu sposób pobierania powietrza.No i te powszechne zachwyty i podkreślenia że nic nie cieknie...hmmm...generalnie wiele atomizerów nie cieknie albo inaczej. Ciekną jeśli się źle je skonfiguruje.
To górne pobieranie powietrza jest dla mnie w połowie prawdą, bowiem rzeczywiście pobierane jest od góry ale zaraz po tym transportowane na sam dół atomizera wprost na grzałkę.
Tam uderza w dno zbiornika, odbija się przez większy otwór pod grzałką i wędruje z powrotem w górę.Czyli przechodzi taką samą albo nawet dłuższą drogę wewnątrz atomizera jak w dolnopowietrznych.I taka jest ta różnica. Gdyby postawić Zeusa do góry pinem plus zacznie przypominać wszystkie znane nam dolnopowietrzne atomizery. Od tych z prawdziwie górnym transportem powietrza, np. Combo czy Pyro różni się to zasadniczo. Tam powietrze dostarczane jest bezpośrednio i to poziomo wprost na grzałkę bez żadnych wędrówek po wnętrzach atomizera.I wtedy dopiero można z każdego liquidu wyciągnąć to co najlepsze, pełnię smaku.
Nie wydaje mi się aby w najbliższym czasie pojawił się wysyp podobnych konstrukcji do Zeusa. W przeciwieństwie do Combo Pyro których już jest na rynku bardzo dużo.
Setupowo Zeus nie jest trudny choć jak każdy ma pewne wymagania i preferencje. Jeśli ktoś lubi te zabawy to proponuję zrobić sobie mały test. Założyć grzałkę Ø 2mm i trochę pochmurzyć a potem zmienić na grzałkę Ø4mm np. Na pewno będzie dużo lepiej, bowiem im bliżej ma grzałka do tych powietrznych słupków tym lepiej.Z bawełną też nie ma problemów pod warunkiem że nie wpakuje jej się tam zbyt dużo.Leżąca na dnie Zeusa bawełna też nie pomoże.Najlepiej jeśli jest dość ciasno ułożona w samej grzałce ale już dobrze rozczesana poza nią i na końcu przycięta pod skosem.No i końcówka tego skosa dotyka dna.Już zmierzoną i przyciętą bawełnę dobrze jest nieco zmoczyć płynem, dużo łatwiej ją wtedy prawidłowo ułozyć.Pewne problemy w transporce w Zeusie mogą wystąpić tylko w przypadku zastosowania bardzo gęstych płynów. Proporcje VG80/PG20 wymuszają inny setup,nieco więcej bawełny ale za to cieńszą grzałkę.No i uważne tankowanie.Od górnego dekla poziom płynu powinien być nieco niższy, jakieś 3 mm.
Natomiast sam patent tankowania bardzo mi się w Zeusie podoba i móglby się przyjąć w innych konstrukcjach.Na pewno w innych konstrukcjach nie przyjmie się ten sposób wykonania gwintów. Raczej sposób spieprzenia gwintów. Zakręcanie i odkręcanie Zeusa sprawia wrażenie skręcania rur w gwinty których ktoś nasypał piasku.Ja mam nadzieję że to jednak wada i tylko przypadkowa, mojego egzemplarza.
Trochę się rozpisalem po nieprzespanej nocy z Zeusem ale nie z powodu Zeusa.On tę noc pozwolił mi przetrwać właśnie, bo po prostu zająłem się nim wyjątkowo dociekliwie.
Mam jednego Zeusa i chętnie zakupiłbym drugiego, w wyjątkowo od jakiegoś czasu, pożądanym przeze mne kolorze, metal gun... :)
A czytając moje uwagi pamiętajcie że Zeusem wapingu to ja nie jestem... :lol:
Awatar użytkownika
adamsud
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 543
Rejestracja: ndz kwie 30, 2017 7:54 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 330 razy
Otrzymał podzięk.: 582 razy
Płeć: Mężczyzna

Zeus RTA od GeekVape - OBS Engine killer?

Postautor: adamsud » sob sty 13, 2018 6:08 pm

Azuel pisze:.... Więc jak możesz pomóż.

Mogę Ci co najwyżej poradzić gdyż z pomocą będzie kłopot. Swoich egzemplarzy nie sprzedam gdyż generalnie nie odsprzedaję sprzętu (co najwyżej część rozdałem wśród znajomych i rodziny) a na dodatek z obu korzystam. Online to chyba tylko w e-dymie lub enzo możesz szukać. Ja kupowałem w sieci So Fly ale czy sprzedadzą na odległość nie wiem. Inna droga to ogłoszenie na tym forum chęci zakupu takiego atomizera. Wiem, że kilku użytkowników posiada ten parownik. Nie wszyscy są tak z niego zadowoleni jak ja. Może zechcą odsprzedać. Ostateczna droga to wycieczka.
P.S. Może ktoś z forum mieszkający w dużym mieście i mający dostęp do stacjonarnych sklepów waperskich zdecyduje się zakupić dla Ciebie ten atomizer. U mnie był jeden egzemplarz (po drugi wybrałem się w daleką drogę) i więcej nie ma.
Azuel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: pt sty 12, 2018 6:58 pm
Lokalizacja: Zadupie
Otrzymał podzięk.: 13 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Zeus RTA od GeekVape - OBS Engine killer?

Postautor: Azuel » sob sty 13, 2018 6:06 pm

Spoko. Już zamówiony na gaerbest. Mam nadzieję że celni przymnka oko, a ja będę tak zadowolony z Zeusa jak jestem z Engine.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Azuel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: pt sty 12, 2018 6:58 pm
Lokalizacja: Zadupie
Otrzymał podzięk.: 13 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Zeus RTA od GeekVape - OBS Engine killer?

Postautor: Azuel » pt sty 12, 2018 10:07 pm

adamsud pisze:
Azuel pisze:Idzie to zanabyć gdzieś w Polsce online.?, czy tylko wycieczka?

Posiadam dwa egzemplarze Zaus-a i z obu korzystam. Pierwszego kupiłem w sklepie waperskim w naszym kraju. Nie wiem czy "na zadupiu" (skąd zgodnie z Twoją deklaracją pochodzisz) jest to możliwe. Najlepiej po prostu spytaj z najbliższym sklepie tego typu.
No cóż woj mazowieckie. Miasteczko małe Przasnyszem zwane i sklepów wyspecjalizowanych niestety brak. Ponad 100km po Zeusa raczej jechał nie będę. Więc jak możesz pomóż.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
adamsud
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 543
Rejestracja: ndz kwie 30, 2017 7:54 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 330 razy
Otrzymał podzięk.: 582 razy
Płeć: Mężczyzna

Zeus RTA od GeekVape - OBS Engine killer?

Postautor: adamsud » pt sty 12, 2018 10:02 pm

Azuel pisze:Idzie to zanabyć gdzieś w Polsce online.?, czy tylko wycieczka?

Posiadam dwa egzemplarze Zaus-a i z obu korzystam. Pierwszego kupiłem w sklepie waperskim w naszym kraju. Nie wiem czy "na zadupiu" (skąd zgodnie z Twoją deklaracją pochodzisz) jest to możliwe. Najlepiej po prostu spytaj z najbliższym sklepie tego typu.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10897 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Zeus RTA od GeekVape - OBS Engine killer?

Postautor: Tommy Black » pt sty 12, 2018 7:44 pm

Azuel pisze:Idzie to zanabyć gdzieś w Polsce online.?, czy tylko wycieczka?


Ponieważ dość oględnie podałeś skąd jesteś... :-P to nie skieruję Cię w Twoje strony ale poczytaj w Salonie kto to ma i pogadaj. Jest mail, PW, może Ci ktoś podpowie?
A może zechce odsprzedać?
Online raczej będzie trudno a jeśli już to najprędzej tu: http://e-enzo.pl/pl/zapowiedzi
Azuel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: pt sty 12, 2018 6:58 pm
Lokalizacja: Zadupie
Otrzymał podzięk.: 13 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Zeus RTA od GeekVape - OBS Engine killer?

Postautor: Azuel » pt sty 12, 2018 7:05 pm

Idzie to zanabyć gdzieś w Polsce online.?, czy tylko wycieczka?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
adamsud
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 543
Rejestracja: ndz kwie 30, 2017 7:54 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 330 razy
Otrzymał podzięk.: 582 razy
Płeć: Mężczyzna

Zeus RTA od GeekVape - OBS Engine killer?

Postautor: adamsud » wt sty 09, 2018 7:57 pm

Tommy Black pisze: ....A ja namawiam do kupienia takiego zestawu śrubek i nawet go pokażę.... 24 zł za zestaw 200 śrubek które mogą uratować niejeden atomizer, w gustownym pudełku, ładnie posegregowane i opisane to jest naprawdę dobra inwestycja. Szkoda że chwilowo niedostępna ale ja poczekam...

Ja też poczekałem i się doczekałem.

Myślę, że na potrzeby naszych atomizerów do wykorzystania jest zaledwie połowa śrubek tego zestawu. Najmniejsza z nich ma ok. 2,8mm średnicy, największa prawie 8mm (wymiary razem z gwintem). Czy to się opłaca? To zapewne zależy od okoliczności. Miałem w życiu chwile, gdy taka śrubka wiele dla mnie znaczyła. Jej brak powodował u mnie głęboką depresję :smile: Teraz czuję się spokojniejszy.
Awatar użytkownika
adamsud
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 543
Rejestracja: ndz kwie 30, 2017 7:54 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 330 razy
Otrzymał podzięk.: 582 razy
Płeć: Mężczyzna

Zeus RTA od GeekVape - OBS Engine killer?

Postautor: adamsud » pt gru 29, 2017 7:44 pm

sikor pisze:...To Zeus z blackfriday.... z 5 razy kliknięta prośba o szybszą wysyłkę :)

Miałem to samo @
Awatar użytkownika
sikor
. Zamówiłem drugą sztukę tego atomizera. Skośnooki kolega chyba 3 tygodnie wysyłał towar. Jeszcze go nie otrzymałem (znaczy się - towaru a nie kolegę :smile:). Coś się przyjaciele o żółtej karnacji skóry ostatnio zbyt rozbestwili.
Awatar użytkownika
sikor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1043
Rejestracja: pn maja 15, 2017 10:38 am
Lokalizacja: opolskie
Podziękował: 1246 razy
Otrzymał podzięk.: 470 razy
Płeć: Mężczyzna

Zeus RTA od GeekVape - OBS Engine killer?

Postautor: sikor » pt gru 29, 2017 8:40 am

Tommy Black pisze:
sikor pisze:Focia dla @Madzi:


Tak, focia dla Madzi, a Tommy może się oblizać, zamknąć dziób i siedzieć cicho. Gdzie Wy cholera kupujecie te Zeusy? Rzucili gdzieś przed karpiami czy co?
Podoba się mnie ten Zeus i nie wiem czy też widzicie że bardzo do mnie pasuje... :-P

Myślałem, że Ty jesteś ponad Zeusem :)
Ale Madzia tak ładnie o fotkę prosiła więc jest tylko dla niej :)

To Zeus z blackfriday.... z 5 razy kliknięta prośba o szybszą wysyłkę :)

Wróć do „Atomizery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Tricksos i 40 gości