Z ciężkim sercem to piszę

Co nowego piszą o e-papierosach?
misiojogi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: pn gru 25, 2017 4:51 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podzięk.: 6 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Z ciężkim sercem to piszę

Postautor: misiojogi » wt sty 16, 2018 4:03 pm

Witam @
Awatar użytkownika
dorota
:)
Kiedy będę w okolicy przekażę mu to, ale podejrzewam że i tak zrobi po swojemu. A bazy i liquidy faktycznie miał w różnych butlach z różnymi etykietami :D Pozdrawiam
Awatar użytkownika
dorota
Waperka
Waperka
Posty: 1556
Rejestracja: wt cze 30, 2015 2:32 pm
Lokalizacja: Italia
Podziękował: 2584 razy
Otrzymał podzięk.: 2382 razy
Płeć: Kobieta

Z ciężkim sercem to piszę

Postautor: dorota » wt sty 16, 2018 10:26 am

no to pokolei:
basika pisze:Otóż niedawno wprowadzono tam "super-podatek" w wysokości €5 ($6) za każde 10 ml e-liquidu – również tych bez nikotyny.


no niezupełnie tak niedawno, bo teoretycznie obawiązywał od 2015 roku ALE Trybunał Administracyjny uznał ten podatek za "irragionevole" czyli nirozsądny/nieuzasadniony i oddalił wszystko do Trybunału Konst. Niestety Trybunał Konstytucyjny w listopadzie 2017 roku orzekł że podatek ten jest uzasadniony, a wynosi dokładnie 0,39334 euro + vat (22%) za mililitr (393,34 euro + vat za litr) :facepalm: i obejmuje wszystkie liquidy do EIN łącznie z zerówkami i bazami. I chce zaległą kase od producentów/dystrybutorów!!!
(Cholera chyba będziemy musieli sobie sprawić sejfy na te liquidy :mrgreen: )

basika pisze:wprowadzono zakaz sprzedaży produktów do wapingu przez internet jak i w wyspecjalizowanych sklepach, chyba że zdobędą specjalną licencję.


ten zakaz sprzedaży przez internet obejmuje tylko liquidy (bazy też) nie obejmuje sprzętu.
Co do licencji to trochę zostało to zmodyfikowane , nie będzie to licencja a coś w rodzaju autoryzacji, (oczywiście wciąż mowa tu o sprzedaży liquidów) którą będzie można też utracić w momencie naruszenia przepisów. Jak dokładnie będzie to wyglądało to to się jeszcze okaże , bo te decyzje zapadną do 31 marca. Oczywiście sprzedający mogą kupować tylko i wyłącznie od producentów, dystrybutorów czy importatorów , którzy posiadają tzw Deposito fiscale czyli skład podatkowy.
basika pisze:Skutki zmiany ostatecznie wpłyną na konsumentów. Spodziewa się, że koszty wapingu będą wyższe od palenia tytoniu, gdy nowe przepisy wejdą w życie na początku 2018 roku, więc można bezpiecznie założyć, że wielu z 1,5 miliona włoskich waperów prawdopodobnie powróci do palenia tytoniu. Ponadto zaporowe ceny wapingu i ograniczony dostęp do produktów z pewnością zniechęcą palaczy do przejścia na waping w przyszłości.

Tak właśnie. I tu rodzi się nowy problem czyli mieszanie samemu lub dla przyjaciół czy też na sprzedaż. Wszystko by było ok gdyby wszyscy chmurzący mieli o tym pojęcie a uwierzcie mi że nie mają! (często mylą się nawet mg nik z ml liquidu!)
basika pisze:Niedawno przyjęta przez Vicariego poprawka została opisana jako podarunek dla Big Tobacco

To jest pani! :twisted: Simona Vicari , i tu się zatrzymam bo szkoda mi czasu nerwów i klawiatury!!!
W ogóle przyznam się szczerze że ciężko o tym pisać. Celowo o tej sytuacji też nie pisałam , gdyż cały czas nie ma nic pewnego z wyjątkiem oczywiście podatku na wszystkie liquidy. Aktualnie rządu "nie ma" . Wybory są w marcu! Zaczął się walzer obietnic, cyrk przedwyborczy i z tego co się orientuję to już za chwilkę już za momencik Italia będzie opływała złotem , podatki znikną, służba zdrowia w rozkwicie, szczepić się będzie kto chce, emigranci nagle przestaną przypływać, emerytury wzrosną, rodziny dostaną kasę na wszystko ...
Serdecznie zapraszamy ! (jak was wpuszczą!)

misiojogi pisze:Witam wszystkich. Jako uzupełnienie do postu @
Awatar użytkownika
basika
mogę dodać tylko , że sami Włosi pogubili się już w tym co wolno, co jeszcze wolno i do kiedy. Wczoraj wracając do domu z bułami i mlekiem wdepnąłem do zaprzyjaznionego svapo store. Wszystkie liquidy i bazy chłopina sprzedaje w starych cenach ale ma je schowane pod ladą na wszelki wypadek , na pytanie "co dalej" wysłuchałem przepięknego koncertu dedykowanego politykom zakończonego dramatycznym rozłożeniem rąk. Większość sklepów internetowych liquidy i bazy ustawiła ze statusem niedostępny, kupić można tylko aromaty.
PS
Na razie mam jeszcze zapasik ale już muszę szukać pomocnej duszyczki która mi podeśle z literek bazy 6mg. Albo i dwa literki *help*

pytanie: jakie to są bazy ? jeśli stary format czyli butelka 100ml z nikotyną np 8mg no to musi spod lady bo od 20 maja nie można sprzedawać takiego formatu ale to akurat ma związek z TPD a nie włoskimi wymysłami. Jeśli natomiast jest to baza + booster to nie wiem dlaczego się ukrywa? no chyba że bazy czy liquidy nie mają włoskich etykiet i wszystkich wymaganych oznaczeń na butelkach. Cene ma starą bo zakupił bez podatku to dlaczego miałby Ci to sprzedać opodatkowane?
Radzę koledze ze svapo store wstąpić (jeśli jeszcze tego nie uczynił)do jakiegoś stowarzyszenia waperskiego per i negozianti jest ich trochę niech przeczyta dobrze statuty i wybierze któreś , radziłabym omijać z daleka stowarzyszenie ANAFE!
Sklepy internetowe waperskie mają liquidy wystawione ze statusem niedostępne bo nie mogą ich sprzedawać. Odbyły się już kontrole i niektóre sklepy on line które zostawiły nawet tylko 3 liquidy zostały zasłonięte. Dziwne tylko że na ebayu można dalej liquidy kupować ...coś tu chyba jest nie tak.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
dorota
Waperka
Waperka
Posty: 1556
Rejestracja: wt cze 30, 2015 2:32 pm
Lokalizacja: Italia
Podziękował: 2584 razy
Otrzymał podzięk.: 2382 razy
Płeć: Kobieta

Z ciężkim sercem to piszę

Postautor: dorota » czw sty 11, 2018 4:37 pm

No niezupełnie to tak wygląda jak @
Awatar użytkownika
basika
to opisała, ale niestety mój limit czasowy na dzisiejszy dzień wyczerpany :mrgreen: ale postaram się to opisać jaknajszybciej!
*czajniczek*
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Z ciężkim sercem to piszę

Postautor: basika » sob sty 06, 2018 6:13 pm

misiojogi pisze:Na razie mam jeszcze zapasik ale już muszę szukać pomocnej duszyczki która mi podeśle z literek bazy 6mg. Albo i dwa literki *help*

@
Awatar użytkownika
misiojogi
spróbuj na PW skontaktować się z naszą koleżanką @
Awatar użytkownika
dorota
. Ona też mieszka we Włoszech i mam wrażenie że może Ci pomóc, ale o tym to ona musi zdecydować :smile:
Awatar użytkownika
slaviop
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2439
Rejestracja: czw mar 03, 2016 11:41 am
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował: 1558 razy
Otrzymał podzięk.: 4400 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Z ciężkim sercem to piszę

Postautor: slaviop » sob sty 06, 2018 9:55 am

Awansowałem nas leśniczego. To ciekawe. Łażę po lasach bo lubię ale żeby od razu leśniczy.....
Co cię nie zabije - to zginie z twojej ręki...
misiojogi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: pn gru 25, 2017 4:51 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podzięk.: 6 razy
Płeć: Mężczyzna

Z ciężkim sercem to piszę

Postautor: misiojogi » pt sty 05, 2018 7:27 pm

Witam wszystkich. Jako uzupełnienie do postu @
Awatar użytkownika
basika
mogę dodać tylko , że sami Włosi pogubili się już w tym co wolno, co jeszcze wolno i do kiedy. Wczoraj wracając do domu z bułami i mlekiem wdepnąłem do zaprzyjaznionego svapo store. Wszystkie liquidy i bazy chłopina sprzedaje w starych cenach ale ma je schowane pod ladą na wszelki wypadek , na pytanie "co dalej" wysłuchałem przepięknego koncertu dedykowanego politykom zakończonego dramatycznym rozłożeniem rąk. Większość sklepów internetowych liquidy i bazy ustawiła ze statusem niedostępny, kupić można tylko aromaty.
PS
Na razie mam jeszcze zapasik ale już muszę szukać pomocnej duszyczki która mi podeśle z literek bazy 6mg. Albo i dwa literki *help*
Awatar użytkownika
Tenmen
Patronauta
Patronauta
Posty: 2389
Rejestracja: wt paź 18, 2016 10:45 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 4558 razy
Otrzymał podzięk.: 2736 razy
Płeć: Mężczyzna

Z ciężkim sercem to piszę

Postautor: Tenmen » pt sty 05, 2018 7:26 pm

[quote="Tommy Black"]To co wyprawiały koncerny tytoniowe we Włoszech za kadencji Matteo Renziego, a zwłaszcza PMI to przebijało wszelkie dzialania sycylijskiej mafii. I jak widać cel osiągnęły. Nie wszędzie na świecie jednak można tolerować takie dzialania, więc nieprędko raczej włoskie wzorce się rozleją na Europę. Oczywiście że włoskim waperom współczujemy i służymy pomocą jeśli tylko zechcą. Ja włoskiej waperce pomagałem już przez calego Sylwestra i Nowy Rok.Mnie solidarnie wspomogli dr in. @
Awatar użytkownika
Haze
i st.leśniczy @
Awatar użytkownika
slaviop
. :brawo:[/quote ]


Bardzo możliwe że handel e papierosami zejdzie do podziemia i mafia włoska na tym zarobi.....
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10897 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Z ciężkim sercem to piszę

Postautor: Tommy Black » pt sty 05, 2018 7:03 pm

To co wyprawiały koncerny tytoniowe we Włoszech za kadencji Matteo Renziego, a zwłaszcza PMI to przebijało wszelkie dzialania sycylijskiej mafii. I jak widać cel osiągnęły. Nie wszędzie na świecie jednak można tolerować takie dzialania, więc nieprędko raczej włoskie wzorce się rozleją na Europę. Oczywiście że włoskim waperom współczujemy i służymy pomocą jeśli tylko zechcą. Ja włoskiej waperce pomagałem już przez calego Sylwestra i Nowy Rok.Mnie solidarnie wspomogli dr in. @
Awatar użytkownika
Haze
i st.leśniczy @
Awatar użytkownika
slaviop
. :brawo:
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Z ciężkim sercem to piszę

Postautor: basika » pt sty 05, 2018 6:38 pm

smoke_men_1920x1080_7332-816x544.jpg

Rzeczywiście trudno było mi to czytać i w zasadzie robię to tylko z kronikarskiego obowiązku, ale też w tyle głowy pojawiła się obawa, że takie rozwiązania mogą także nam zagrażać. Niestety, ale walka rządów o stracone wpływy z papierosów, staje się coraz bardziej okrutna i bezpardonowa i jak wszyscy już wiemy, nikomu nie zależy na naszym zdrowiu, a chyba najmniej Konstantemu Radziwiłłowi, obecnie panującemu ministrowi zdrowia.

Ponieważ ostatnio @
Awatar użytkownika
dorota
nas nie odwiedza, więc ja napiszę o tym co się dzieje we Włoszech. O ile od kilku lat waperzy nie mieli tam lekko, to wygląda na to, że czekają ich jeszcze trudniejsze czasy.
Otóż niedawno wprowadzono tam "super-podatek" w wysokości €5 ($6) za każde 10 ml e-liquidu – również tych bez nikotyny.
Jakby tego było mało, wprowadzono zakaz sprzedaży produktów do wapingu przez internet jak i w wyspecjalizowanych sklepach, chyba że zdobędą specjalną licencję.
Prawdopodobnie ruch ten doprowadzi do likwidacji tysięcy firm i masowych zwolnień pracowników.

Włoscy ustawodawcy od ponad 4 lat toczyli wojnę z wapingiem i wydaje się, że zadali mu ostateczny cios. Po tym jak włoski Trybunał Konstytuacyjny w 2015 roku uznał że podatek na liquidy jest niezgodny z konstytucją, włoski parlament przyjął niedawno poprawkę, która nie tylko wprowadza nowy podatek na wszystkie liquidy, niezależnie od tego, czy zawierają nikotynę czy nie, ale także cały sektor związany z wapingiem zostanie zmonopolizowany przez państwo, poprzez zakaz sprzedaży online i zmuszenie sprzedawców którzy chcą kontynuować sprzedaż, do zapłaty za restrykcyjną i kosztowną licencję podobną do wymaganej od sklepów tytoniowych.

Podpisana przez Senator Simona Vicari z partii Alternativa Poppolare, ta kontrowersyjna poprawka oficjalnie ma na celu ochronę nieletnich przed uzależnieniem od produktów zawierających nikotynę - nawet jeśli dotyczy liquidów bez nikotyny.
Aby zapobiec uchylaniu się od podatków cała sprzedaż ma się odbywać za pośrednictwem autoryzowanych kanałów.
I prawdopodobnie najważniejszy jej cel, to wypełnienie luki budżetowej spowodowanej spadkiem sprzedaży tytoniu.

Oczywiście zakaz sprzedaży online obejmuje również zagraniczne firmy, aby waperzy nie mogli się zaopatrywać taniej w swoje produkty.

"Sprzedaż będzie dokonywana za pośrednictwem autoryzowanych kanałów, a zatem może być śledzona i kontrolowana, co doprowadzi do racjonalnej redukcji nielegalnego rynku i wyższych wpływów budżetowych z podatku konsumpcyjnego" – takie jest główne założenie nowelizacji.

Pomimo tych wszystkich uzasadnień eksperci uważają, że wpływ tej poprawki na gospodarkę i zdrowie publiczne będzie katastrofalny. Włochy są obecnie na pierwszym miejscu w Europie pod względem produkcji liquidów i baz, z ponad 50 firmami działającymi w tym sektorze. Na rynku działa obecnie 2 500 specjalistycznych sklepów, niezliczona ilość dystrybutorów, które zatrudniają ok. 40 000 pracowników. Ogromna większość musiałaby zakończyć działalność, ponieważ ubieganie się o licencję wydaną przez państwo jest zarówno skomplikowane, jak i kosztowne.
Skutki zmiany ostatecznie wpłyną na konsumentów. Spodziewa się, że koszty wapingu będą wyższe od palenia tytoniu, gdy nowe przepisy wejdą w życie na początku 2018 roku, więc można bezpiecznie założyć, że wielu z 1,5 miliona włoskich waperów prawdopodobnie powróci do palenia tytoniu. Ponadto zaporowe ceny wapingu i ograniczony dostęp do produktów z pewnością zniechęcą palaczy do przejścia na waping w przyszłości.

We Włoszech jedna czwarta ludności wciąż pali papierosy, a statystyki pokazują, że każdego roku dochodzi tam do blisko 80 000 zgonów związanych z paleniem.
Niedawno przyjęta przez Vicariego poprawka została opisana jako podarunek dla Big Tobacco, ale proponowane przez niego metody są tak absurdalne, że nawet firmy produkujące wyroby tytoniowe go nie akceptują. Gianluca Ansalone, szef działu komunikacji w British American Tobacco Italy, powiedział La Nazione, że jego firma nie zgadza się z nowymi rozwiązaniami.
"Jesteśmy za reorganizacją sektora i napisaniem nowych reguł gry. Jest oczywiste, że sektor elektronicznych papierosów we Włoszech w ciągu ostatnich kilku lat rozrósł się chaotycznie, ale monopol państwowy nie może być rozwiązaniem tego problemu. To może zniszczyć branżę "powiedział Ansalone. "Jeśli dodamy zakaz sprzedaży internetowej w erze cyfryzacji, poprawka ta wydaje się ogromnym krokiem wstecz".

Włoskie firmy, jeśli chcą nadal sprzedawać swoje produkty, mają czas do 31 marca 2018 roku, aby uzyskać stosowną licencję od państwa.

No cóż kochani, trzymajmy kciuki za naszych włoskich przyjaciół.

http://vaperanks.com/italy-votes-to-eff ... ng-sector/
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Wróć do „W mediach - Komentarze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości