Leksykon na głównej

Ogólnie o sprawach związanych z wapowaniem
Awatar użytkownika
ChiefAdmin
Administrator
Administrator
Posty: 96
Rejestracja: czw maja 28, 2015 1:38 am
Lokalizacja:
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podzięk.: 33 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Leksykon na głównej

Postautor: ChiefAdmin » sob cze 20, 2015 12:20 pm

Jestem za używaniem polskich słów. Jednak czasem powstaje problem czy dane słowo nie jest wieloznaczne i nie wprowadza w błąd.

Przykładowo "płyn".
Piękne słowo, ale czy w odniesieniu do e-liquidu jest stosowne?

Płyn do naczyń, płyny ustrojowe, płyn do płukania ust, płyn do chłodnic, płyn... płyn z zawartością nikotyny lub bez nikotyny....

Za wikipedią:
Płyn – każda substancja, która może płynąć, tj. charakteryzuje się wielką łatwością zmieniania wzajemnego położenia poszczególnych elementów nawet dla niewielkich sił, w przeciwieństwie do ciał stałych, które przy niewielkich siłach wykazują proporcjonalność odkształcenia do naprężeń. W wyniku czego płyn może swobodnie przemieszczać się (przepływać).

Pojęcia płynu nie należy utożsamiać tylko z cieczą, gdyż płynami są nie tylko ciecze, ale także wszystkie gazy, plazma, a nawet takie mieszaniny różnych faz fizycznych jak piana, emulsja, zawiesina i pasta.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Leksykon na głównej

Postautor: Tommy Black » wt cze 16, 2015 4:14 pm

Ależ jak najbardziej Twoje uwagi Szaman,są cenne.Przecież to leksykon do rozwijania przez nas wszystkich. Co chwilę są nowe rzeczy,nowe nazwy starych rzeczy,etc... :)
Proponuję w tym temacie zgłaszać hasła do leksykonu.To ma być nasz leksykon,więc wszyscy możemy i powinniśmy go tworzyć!
W takiej formie może:
Provape - opis...
Awatar użytkownika
SzamanDM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 757
Rejestracja: wt cze 16, 2015 8:29 am
Lokalizacja: Wielkopolska
Podziękował: 899 razy
Otrzymał podzięk.: 757 razy
Płeć: Mężczyzna

Leksykon na głównej

Postautor: SzamanDM » wt cze 16, 2015 4:03 pm

Powiem szczerze, że jestem pozytywnie zaskoczony poziomem leksykonu na głównej stronie salonu. Duży skok w porównaniu z archaicznym już raczej leksykonem na blogu Starego Chemika.

Mam jednak kilka uwag.
1. Wymieniono kilka firm pomijając takich innowatorów jak np. Provape czy smokerstore.de. Moim zdaniem albo wymieniamy zasłużone firmy albo nie wymieniamy ich tam wcale.
2. "e-liquid". Ja rozumiem, że to już popularny termin, wgryzł się w język chmurzących, ale szacunku dla języka ojczystego nie ma w nim wcale.
Osobiście staram się mówić/pisać po prostu "płyn". Po polsku i po prostu. :)
Obrazek
⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️ ⚡️⚡️⚡️
#uniewinnicmariana

Wróć do „Dyskusja ogólna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości