Smaków Manufaktura Sławomira!

Awatar użytkownika
slaviop
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2439
Rejestracja: czw mar 03, 2016 11:41 am
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował: 1558 razy
Otrzymał podzięk.: 4400 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Smaków Manufaktura Sławomira!

Postautor: slaviop » śr sty 31, 2018 4:26 am

Baza musi odstac minimum tydzień. Potem rozlewam i dodaję aromaty. Robię tak bo wtedy wiem kiedy sama baza już sie dobrze wymięsza.

Pisane mobilnie...
Co cię nie zabije - to zginie z twojej ręki...
Awatar użytkownika
helmofon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: wt lis 29, 2016 12:04 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 102 razy
Otrzymał podzięk.: 255 razy
Płeć: nieokreślona

Smaków Manufaktura Sławomira!

Postautor: helmofon » wt sty 30, 2018 9:08 pm

@
Awatar użytkownika
slaviop
miałem już nie pisać w tym jakże nieistotnym temacie opisu szczęścia naszego lokalnego szeryfa TB, bo co mnie jego szczęście obchodzi.

Ale mam jedno pytanie techniczne bo na pytania o recepturę nie doczekam się raczej odpowiedzi i szanuję to.

Czy ja dobrze zrozumiałem, że bazę najpierw mieszasz do właściwych proporcji a potem dodajesz aromaty ?

Ja mieszam wszystko razem, czy źle robię.

Jak by mogło spłynąć odrobinę twojej światłości będę wdzięczny.

dzień bez lizania tyłka dniem straconym
Pozdrawiam
Robert
Awatar użytkownika
slaviop
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2439
Rejestracja: czw mar 03, 2016 11:41 am
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował: 1558 razy
Otrzymał podzięk.: 4400 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Smaków Manufaktura Sławomira!

Postautor: slaviop » wt sty 30, 2018 8:26 pm

Tommy wkrótce nowa seria smaków. Baza już wymięszana i dojrzewa...

Pisane mobilnie...
Co cię nie zabije - to zginie z twojej ręki...
Awatar użytkownika
Tenmen
Patronauta
Patronauta
Posty: 2389
Rejestracja: wt paź 18, 2016 10:45 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 4558 razy
Otrzymał podzięk.: 2736 razy
Płeć: Mężczyzna

Smaków Manufaktura Sławomira!

Postautor: Tenmen » śr sty 24, 2018 2:33 pm

Tommy Black pisze:Zgodnie z zapowiedzią jaką poczynilem kilka półpięter niżej, nastąpi teraz niespodzianka. Początkowo miała wyglądać inaczej ale liquidy z tej serii mialem tylko w 10 ml buteleczkach.
Co raczej oczywiste, one się w czasie moich eksperymentów wychmurzyły.No taka ich natura a po 1 ml nie można nikomu szarpać wątroby. Tak więc trochę z konieczności, trochę z powodu nierozważnych obietnic, postanowiłem podarować, za zgodą @
Awatar użytkownika
slaviop
oczywiście, jedną buteleczkę o pojemności całych 30 ml ( ale pewności nie mam) jednemu z najbardziej aktywnych komentatorów tego tematu, choć tak prawdę mówiąc, to darcie mordy trudno nazwać komentarzem, ale niech mu cała naprzód...Dam mu nawet :brawo: .
Drugą ofiarę to znajdzie sobie sam Sławek, bo też obiecał... :P

PS
Obywatela @
Awatar użytkownika
Tenmen
a uprzejmie proszę o PW ze swoimi danymi teleadresowymi a nie dalszej i bliższej rodziny. :-P

PS
W buteleczce będzie oczywiście sztandarowy liquid Sławka pt. ....a tu sobie trzeba zgadnąć... :-P


Wyrażam stanowcze oburzenie, jak można na naszym kulturalnym forum, które skupia wyjątkowo wartościowe i pełne ogłady jednostki, można DRZEĆ MORDĘ :wow: , proszę wskazać tego niewychowanego osobnika a nasz kolektyw powie mu STANWCZE NIE!!!,a jak cytując naszego klasyka może jest to zdradziecka morda??? tak dlej być nie będzie!!! *no_2*

Ps.Jak braknie ci butelek mogę pojemniki wyslać mam bardzo ładne 60 ml :wtf: :wtf: :wtf:
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10897 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Smaków Manufaktura Sławomira!

Postautor: Tommy Black » śr sty 24, 2018 9:00 am

Zgodnie z zapowiedzią jaką poczynilem kilka półpięter niżej, nastąpi teraz niespodzianka. Początkowo miała wyglądać inaczej ale liquidy z tej serii mialem tylko w 10 ml buteleczkach.
Co raczej oczywiste, one się w czasie moich eksperymentów wychmurzyły.No taka ich natura a po 1 ml nie można nikomu szarpać wątroby. Tak więc trochę z konieczności, trochę z powodu nierozważnych obietnic, postanowiłem podarować, za zgodą @
Awatar użytkownika
slaviop
oczywiście, jedną buteleczkę o pojemności całych 30 ml ( ale pewności nie mam) jednemu z najbardziej aktywnych komentatorów tego tematu, choć tak prawdę mówiąc, to darcie mordy trudno nazwać komentarzem, ale niech mu cała naprzód...Dam mu nawet :brawo: .
Drugą ofiarę to znajdzie sobie sam Sławek, bo też obiecał... :P

PS
Obywatela @
Awatar użytkownika
Tenmen
a uprzejmie proszę o PW ze swoimi danymi teleadresowymi a nie dalszej i bliższej rodziny. :-P

PS
W buteleczce będzie oczywiście sztandarowy liquid Sławka pt. ....a tu sobie trzeba zgadnąć... :-P
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10897 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Smaków Manufaktura Sławomira!

Postautor: Tommy Black » wt sty 23, 2018 10:34 am

Haze pisze:
Tommy Black pisze:Czyli oczekujemy rumu, który tę słodycz nieco przepędzi albo alkoholowo złamie.

Dodam tylko nieśmiało, że trudno oczekiwać od rumu żeby przepędził słodycz, jeśli już to ją podkreśli :smile:


Och, ars poetica taka tam była. :) Slodycz nieco przepędzi w inne rejony w inną kolejność i alkoholowo złamie. Sam rum, owszem słodki nie jest, ja samego rumu nie wypiję za cholerę, rum faktycznie potrafi podkreślić smak, wzmocnić go nawet i w tym celu wlaśnie często używany jest w koktailach alkoholowych. Jednak koktaile do chmurzenia to coś innego i nawet rum nie wzmocni, nie zaakcentuje tu smaku którego nie ma.Na dodatek trudno, naprawdę trudno, nie wyczuć rumu. Tu jest to niemożliwe, bo rumu nie ma. Stąd ta slodycz jest samą słodyczą, trudną w odbiorze, niczym nie złamana ani nawet nie podkreślona i zderza się tylko z cierpkim,niedojrzałym ananasem.
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Smaków Manufaktura Sławomira!

Postautor: Haze » wt sty 23, 2018 10:21 am

Tommy Black pisze:Czyli oczekujemy rumu, który tę słodycz nieco przepędzi albo alkoholowo złamie.

Dodam tylko nieśmiało, że trudno oczekiwać od rumu żeby przepędził słodycz, jeśli już to ją podkreśli :smile:
Obrazek
Awatar użytkownika
slaviop
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2439
Rejestracja: czw mar 03, 2016 11:41 am
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował: 1558 razy
Otrzymał podzięk.: 4400 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Smaków Manufaktura Sławomira!

Postautor: slaviop » wt sty 23, 2018 10:07 am

Przyjąłem do wiadomości. Receptura do edycji...

Pisane mobilnie...
Co cię nie zabije - to zginie z twojej ręki...
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10897 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Smaków Manufaktura Sławomira!

Postautor: Tommy Black » wt sty 23, 2018 10:04 am

Obrazek

Ten facet na pewno ma ananasa, truskawki a nawet jeśli nie ma, to ma rum. A facet jest dlatego że rum i ananas zawsze kojarzą mi się z latem, lato z Kubą. Truskawki kojarzą mi się z Wimbledonem oraz ze śmietaną. Ta jest pewniejsza niż pogoda w Londynie...
A wszystko to, bo dziś mam TAR - kolejny i ostatni w tej serii, liquid st.leśniczego @
Awatar użytkownika
slaviop
. Czyli truskawkę, ananas i rum.
Tym razem też płyn jest bezbarwny, doskonale klarowny.Z butelki chcą wyskoczyć owocowe żelki Harribo a rozarty w palcach ma zapach złapanego żelka Harribo.
Atomizer TFV 8 a w nim, znana Wam już grzałka Fishtail z plecionki @
Awatar użytkownika
basika
skręcona przez @
Awatar użytkownika
Haze
. Rezystancja tego duala to 0,2 oma, moc 30 W.
I od razu niespodzianka, pierwszy smak jaki się pojawia to cierpkawy, niedojrzały ananas. Podobnie było z arbuzem. Nastepnie, wmiarę rozgrzewania się dużego i ciężkiego TFV,
pokazuje się truskawka i to od razu w nadmiarze. A ten nadmiar to nie tyle sama truskawka co jej słodycz.Czyli oczekujemy rumu, który tę słodycz nieco przepędzi albo alkoholowo złamie.
Niestety znów, bo już kiedyś rum zniknął, nic z tego. Rum się nie pojawia. Ktoś po prostu sprzedał Sławkowi oszukaną beczkę rumu.Im dłużej chmurzę tym bardziej jestem atakowany jednak tym niezbyt dojrzałym ananasem bowiem ulatnia się też smak truskawki ale nie jej słodycz, niestety. Nie jest to chemiczna słodycz ale w połączeniu z cierpkim ananasem, no właśnie...nie w połączeniu, bo tu żadnego połączenia smaków nie ma. Jest ananas i słodycz. Całkiem oddzielnie.Czyli jest pewien dysonas zamiast harmonii.
Jeśli rum miał grać trzecie skrzypce, to zawiódł dyrygenta. Ale co miał zrobić skoro pierwsze, czyli truskawka grały w zupełnie nie w swojej tonacji?
Genaralne coś tu nie zagrało, nie zgrało się tym razem, albo po prostu komponenty były marnej jakości. Na takiej grzałce jakiej dziś użyłem, to powinna być harmonia, feeria smaków czyli truskawka tańcząca z ananasem w oparach rumu.
Slawku, TAR trzeba nauczyć tańczyć ale najpierw popracować nad jego słuchem muzycznym...
Awatar użytkownika
slaviop
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2439
Rejestracja: czw mar 03, 2016 11:41 am
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował: 1558 razy
Otrzymał podzięk.: 4400 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Smaków Manufaktura Sławomira!

Postautor: slaviop » wt sty 23, 2018 5:00 am

Pw prosze...

Pisane mobilnie...
Co cię nie zabije - to zginie z twojej ręki...

Wróć do „Liquidy homemade”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości