Myjka ultradźwiękowa

Co, gdzie i jak kupić? Porady oraz nasze prawa konsumenckie.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Myjka ultradźwiękowa

Postautor: Tommy Black » ndz lut 16, 2020 5:04 pm

jirajamgo pisze:Na razie mam 3 a czwarty będzie w sobotę. ^^ Raczej chodzi mi czy się sprawdzi.


Jasne że się sprawdzi ale na cholerę Ci przemysłowa myjka? :smile:
Awatar użytkownika
jirajamgo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: pt sty 24, 2020 5:17 pm
Lokalizacja: stolica złota Polski
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podzięk.: 131 razy
Płeć: Mężczyzna

Myjka ultradźwiękowa

Postautor: jirajamgo » ndz lut 16, 2020 4:59 pm

Na razie mam 3 a czwarty będzie w sobotę. ^^ Raczej chodzi mi czy się sprawdzi.
Lost Vape Thelema Quest 200W + Damn Vape Doom X RTA
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Myjka ultradźwiękowa

Postautor: Tommy Black » ndz lut 16, 2020 4:53 pm

lesstro pisze:Rozleniwiła Cię ta niedziela ewidentnie.


Ależ skąd. Niedzielne kościelne dzwony od piątej rano dostarczają mi tyle energii, że muszę nawet biegać te 50 m po trzecim śniadaniu i 20 m po podwieczorku.

lesstro pisze:Ale suszyć można np. w suszarce do grzybów i warzyw lub piekarniku z taką opcją, ewentualnie ręcznie suszarką do włosów.


Oczywiście, każden jeden waper ma w domu co najmniej jedną suszarkę do grzybów. Tylko grzybów trzeba się najpierw pozbyć.
A poważniej; suszarką do włosów można suszyć, tyle że to dość męczące i pod jednym warunkiem. Suszarka musi mieć zimny nawiew, gorący potrafi odkształcić oringi.


jirajamgo pisze:Na Allegro wypatrzyłem na razie takie coś https://allegro.pl/oferta/2l-myjka-ultr ... e=facebook .


Naprawdę masz 200 atomizerów i 378 par okularów do mycia? :P
Awatar użytkownika
lesstro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 655
Rejestracja: śr gru 14, 2016 10:10 am
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował: 435 razy
Otrzymał podzięk.: 727 razy
Płeć: Mężczyzna

Myjka ultradźwiękowa

Postautor: lesstro » ndz lut 16, 2020 4:39 pm

Tommy Black pisze:A może istnieją takie ultradźwiękowe myjki z funkcją suszenia?

Chyba nie sądzę, musiałaby mieć wężyk odpływowy do kanalizy. :smile: Rozleniwiła Cię ta niedziela ewidentnie. Ale suszyć można np. w suszarce do grzybów i warzyw lub piekarniku z taką opcją, ewentualnie ręcznie suszarką do włosów.
Obrazek
Awatar użytkownika
jirajamgo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: pt sty 24, 2020 5:17 pm
Lokalizacja: stolica złota Polski
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podzięk.: 131 razy
Płeć: Mężczyzna

Myjka ultradźwiękowa

Postautor: jirajamgo » ndz lut 16, 2020 4:19 pm

Odkopię temat, też sprawiłbym sobie jakąś myjkę. Na Allegro wypatrzyłem na razie takie coś https://allegro.pl/oferta/2l-myjka-ultradzwiekowa-wanna-50w-8584646472?utm_medium=app_share&utm_source=facebook .

Myjkę chcę używać głównie do mieszania samogonów. Znajdą się też rzeczy do czyszczenia, choćby elektroniczne, bo też lubię sobie nieraz pogrzebać jak mam czas. Nieraz się coś choćby z wystawki przytarga do domu.
Lost Vape Thelema Quest 200W + Damn Vape Doom X RTA
Awatar użytkownika
Guli
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: pn gru 18, 2017 7:14 pm
Lokalizacja: Kalisz
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podzięk.: 1 raz
Płeć: Mężczyzna

Re: Myjka ultradźwiękowa

Postautor: Guli » ndz lut 04, 2018 7:20 pm

Podłączę się do pytania bo w ubiegłym tygodniu też nabyłem myjkę w Lidlu. Za całe 99 zł :). Poza atomizerami chciałbym wymyć w niej okulary, bo osad z pary jest wkdenerwujący :D. Po przeczytaniu instrukcji świat mi się zawalił, bo piszą, że nie wolno myć okularów ze szkłami z poliwęglanu. Ktoś może próbował??
Cuboid + Govad, Pico 25 + Ammit 22
Kayfun 4 klon na sprzedaż
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Myjka ultradźwiękowa

Postautor: Tommy Black » ndz lut 04, 2018 9:29 am

Tak sobie czytam ten topic i myślę ( delikatnie, bo niedziela) :) myślę że przydałaby mi się albo w tej myjce albo w postaci podobnego urządzenia, jakaś suszarka. Takie ustrojstwo gdzie można włożyć wszystkie części, zamknąć i po kilku minutach wrócić po wysuszone. Coś takiego jak mają pralki automatyczne.
A może istnieją takie ultradźwiękowe myjki z funkcją suszenia?
Awatar użytkownika
miblah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: sob wrz 24, 2016 6:47 pm
Lokalizacja: Salon
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1076 razy
Płeć: Mężczyzna

Myjka ultradźwiękowa

Postautor: miblah » ndz lut 04, 2018 12:39 am

adamsud pisze:Teraz zainwestowałem w myjkę parową gdyż w mojej pieczarze osad z wyparowanych płynów robi się irytujący.


Tak, to jest pewien problem... Mniejszy od smrodu wędzenia tytoniem, ale jednak irytujący... Szczególnie w samochodzie :)
Obrazek
Awatar użytkownika
adamsud
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 543
Rejestracja: ndz kwie 30, 2017 7:54 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 330 razy
Otrzymał podzięk.: 582 razy
Płeć: Mężczyzna

Myjka ultradźwiękowa

Postautor: adamsud » sob lut 03, 2018 8:36 pm

Tommy Black pisze:Gdzieś tu już był temat o myjkach ultradźwiekowych i coś tam pisałem nawet..... Ostatnio potraktowałem nimi wszystkie okulary i szkła powiększające. Opłaciło się! :)

Szukałem takiego tematu Tomek. Zwykle jednak wyszukiwarki forumowe działają gorzej niż google.
Szczerze mówiąc próby z myjką właśnie od okularów rozpocząłem :smile:. Efekty były fantastyczne. Chociaż nieraz przymglony świat wydaje się ciekawszy. Nie zmienia to faktu, że zakup myjki był jedną z lepszych inwestycji poczynionych przeze mnie w tym roku. Nie lubię dotyku oślizłych od lq przedmiotów. Teraz zainwestowałem w myjkę parową gdyż w mojej pieczarze osad z wyparowanych płynów robi się irytujący.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Myjka ultradźwiękowa

Postautor: Tommy Black » sob lut 03, 2018 4:51 pm

Gdzieś tu już był temat o myjkach ultradźwiekowych i coś tam pisałem nawet...też używam, ale prawdę mówiąc coraz rzadziej używam. Zawsze przez jeden cykl przepuszczam każdy nowy atomizer ale bez żadnych środków myjących, sama woda tyle że demineralizowana. Ale coraz częściej używam różnych skomplikowanych, plecionych, głównie przez salonowych mistrzów komplikowania, grzalek ;) więc pewnie ultradźwięki wrócą do łask. Ostatnio potraktowałem nimi wszystkie okulary i szkła powiększające. Opłaciło się! :)

Wróć do „Poradnik zakupowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości