SMAKOŁYKI Aromaty

Awatar użytkownika
dorota
Waperka
Waperka
Posty: 1556
Rejestracja: wt cze 30, 2015 2:32 pm
Lokalizacja: Italia
Podziękował: 2584 razy
Otrzymał podzięk.: 2382 razy
Płeć: Kobieta

SMAKOŁYKI Aromaty

Postautor: dorota » pt mar 16, 2018 9:31 am

InvictusNex pisze:Producent może i żeruje na znanych markach

:mrgreen: " może" jest tu słowem zbędnym.

InvictusNex pisze:na żadnym opakowaniu nie widnieje nazwa ani logo tych produktów. Nazwa jest albo zmieniona lub mamy napis "Uwaga, moze smakować jak..." i zasłonięty napis kojarzacy się oczywiście z znanymi nam markami. Także chwyt marketingowy raczej udany i zgodny z prawem.

Jakżesz nie widnieje?!?
Z tego co wiem, tak przynajmniej wyczytałam – ale może się mylę, na forum są producenci więc może sprostują...- w ochronie znaków towarowych, prawo przede wszystkim chroni „zaufanie publiczne ”. Czyli dobrą wiare konsumenta, który widząc liquid z podrobionym znakiem towarowym, może być wprowadzony w błąd, myśląc, że produkt jest naprawdę firmy, która jest właścicielem znaku towarowego. I aby chronić “zaufanie publiczne”, to żeby rozpocząć działanie (i sankcję) przeciwko podrobionym produktom, nie jest konieczna skarga posiadacza znaku towarowego. Wystarczy zwykła kontrola. Wiem że brzmi to trochę absurdalnie , bo raczej waper wie że liquid z napisem i wzorem n...ella nie wyprodukowala Ferrero, ale jak ktos chce się przyczepic to się przyczepi ma do tego pełne prawo!!!
Szata graficzna do złudzenia kojarzy się ze znanymi słodyczami, założe się, że wiekszosc osób, które oglądały te produkty , nawet nie zwróciło uwagi na ich “zmienione” nazwy ! :twisted:
Takie chwyty marketingowe MOIM zdaniem są absurdalne przedewszystkim w momencie w którym walczymy o nasze prawa w UE. To delikatny moment. A tu jeszcze jeden absurdalny argument przeciw nam , bo znowu się przyczepią o to że to zachęca dzieciaki, albo że jakies male dziecko przez pomylkę moze to wypic...
ObrazekObrazekObrazek
InvictusNex
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: wt mar 06, 2018 6:45 am
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podzięk.: 9 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: SMAKOŁYKI Aromaty

Postautor: InvictusNex » wt mar 13, 2018 6:55 pm

Powiem tak.
Producent może i żeruje na znanych markach ale na żadnym opakowaniu nie widnieje nazwa ani logo tych produktów. Nazwa jest albo zmieniona lub mamy napis "Uwaga, moze smakować jak..." i zasłonięty napis kojarzacy się oczywiście z znanymi nam markami. Także chwyt marketingowy raczej udany i zgodny z prawem. No ale ciesze sie, że mamy tutaj ciekawą dyskusję na ten temat :)
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

SMAKOŁYKI Aromaty

Postautor: Tommy Black » wt mar 13, 2018 5:42 pm

Master_PiT pisze:Rozumiem Tomaszu. Ja natomiast nie mam takiego moralniaka i z chęcią przekonałbym się jak to smakuje, ale nie wychodzi to zbyt ekonomicznie jak na mój gust...


To dobrze że rozumiesz. Z tym że u mnie nie ma to wiele wspólego z moralnością. Żeby być przeciw oszustwu, żerowaniu na czyjejś marce, żerowaniu a ludzkich slabościach i liczeniu na to że te liquidy zainteresują gimbusów, nie trzeba zaprzęgać do tego moralności. To co robi ta firma jest po prostu świnstwem. To samo dotyczy grzałek które sprzedają na sztuki ale to już jest czysty biznes. A ponieważ to Salon, to topic o tych liquidach nie zostal usunięty. :)
Awatar użytkownika
Master_PiT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 678
Rejestracja: czw wrz 28, 2017 11:09 pm
Lokalizacja: Olesno
Podziękował: 59 razy
Otrzymał podzięk.: 220 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: SMAKOŁYKI Aromaty

Postautor: Master_PiT » wt mar 13, 2018 5:36 pm

Rozumiem Tomaszu. Ja natomiast nie mam takiego moralniaka i z chęcią przekonałbym się jak to smakuje, ale nie wychodzi to zbyt ekonomicznie jak na mój gust...
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

SMAKOŁYKI Aromaty

Postautor: Tommy Black » wt mar 13, 2018 5:34 pm

Master_PiT pisze:Ja myślałem, że dzielicie się opiniami co do samego produktu, a tu znów jakieś hejty...


Jakie hejty?
Chętnie bym się podzielił opinią na temat tego produktu. Niestety nie mogę. A nie mogę ponieważ go nie kupię. A dlaczego nie kupię, napisałem wyżej.
Awatar użytkownika
Master_PiT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 678
Rejestracja: czw wrz 28, 2017 11:09 pm
Lokalizacja: Olesno
Podziękował: 59 razy
Otrzymał podzięk.: 220 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: SMAKOŁYKI Aromaty

Postautor: Master_PiT » wt mar 13, 2018 5:31 pm

Ja myślałem, że dzielicie się opiniami co do samego produktu, a tu znów jakieś hejty...
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

SMAKOŁYKI Aromaty

Postautor: Tommy Black » wt mar 13, 2018 3:59 pm

Już dawno nie widzialem tak bezczelnej i nieudolnej zarazem, próby żerowania na marce! :facepalm:


Obrazek

Obrazek

Mam nadzieję żę przynajmniej z Salonu nikt tego nie kupi. I jakoś kompletnie nie interesuje mnie czy to są dobre liquidy... :evil:
Jakie będą reperkusje tych pomysłów przekonamy się już niebawem.
Awatar użytkownika
dorota
Waperka
Waperka
Posty: 1556
Rejestracja: wt cze 30, 2015 2:32 pm
Lokalizacja: Italia
Podziękował: 2584 razy
Otrzymał podzięk.: 2382 razy
Płeć: Kobieta

SMAKOŁYKI Aromaty

Postautor: dorota » wt mar 13, 2018 3:39 pm

Ciekawe jak długo utrzyma się na rynku? a to za sprawą tych nazw i etykiet które przypominają słynne słodycze... to jakis koszmar. Nie rozumiem tego. No chyba że celem jest szybki zarobek ,dlatego idzie na łatwiznę , zamiast wymyslać własne linie . Producent ryzykuje sporo. Zresztą nie tylko producent ale również dystrybutor. Niektórym wydaje się że wystarczy zmienic literkę i będzie dobrze. Tak nie jest!
Jak się tak Ferrero( Perfetti Van Melle , Wrigley też już wszczęli postępowania prawne niektórym producentom) dowie to......drzazgi pójdą i może zaboleć ! ( Bo już jednego producenta pozwali.)
Dr K. Farsalinos już rok temu rozprawial na ten temat:
“Można by się spodziewać , że inteligentna branża podejmie działania w celu zminimalizowania negatywnej reklamy, wyprodukowania produktów wysokiej jakości, zminimalizowania atrakcyjności dla nieletnich i przyjęcia im zakazu sprzedaży , robienia wszystkiego w celu stworzenia wizerunku poważnej i odpowiedzialnej branży ".

“te bezmyślne taktyki marketingowe nie tylko zaszkodzą zdrowemu sektorowi, ale także - co ważniejsze - palaczom i vaperom, ponieważ wynikiem nieuchronnie będzie ograniczenie dostępnych smaków i aromatów ". 
ObrazekObrazekObrazek
InvictusNex
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: wt mar 06, 2018 6:45 am
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podzięk.: 9 razy
Płeć: Mężczyzna

SMAKOŁYKI Aromaty

Postautor: InvictusNex » wt mar 13, 2018 12:44 pm

Witam.
Nie znalazłem tematu wiec umieszczam tutaj.
Ktoś próbował tych "smakołyków"?
Ja dziś dorwałem Skittlesy. Ale smaków jest o wiele wiecej.

http://vaper.pl/pl/c/Premixy-Smakolyki-50ml/46

Obrazek
Smak - jakbym mielił garść skittlesów w buźce :D

Wróć do „Aromaty i dodatki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: siara1985 i 5 gości