SHIELD czyli Geek Vape z tarczą?

msgdn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: pt kwie 20, 2018 11:52 am
Lokalizacja:
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podzięk.: 2 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: SHIELD czyli Geek Vape z tarczą?

Postautor: msgdn » sob cze 16, 2018 5:55 pm

No nie wiem, może na jakiś trefny egzemplarz X4 trafiłem.. Grzałka przed użyciem przygotowana zgodnie ze sztuką, moc stopniowo do 45-50W, dwa baniaki na samej bazie a potem Heisenberg 5%. Spróbuję z tą IM1, ale martwi mnie co dalej, bo te grzałki od GV nie są łatwo dostępne u nas. No nic, może po prostu źle trafiłem z tą X4 akurat.

Dzięki i pozdrowienia
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

SHIELD czyli Geek Vape z tarczą?

Postautor: Haze » sob cze 16, 2018 5:43 pm

msgdn pisze:Wsadziłem do niego X4 0.15Ohm od V8 Baby i smak jest bardzo płaski, ciąg słaby..

Nie żartuj - przeciąg w Shieldzie jest jednym z NAJwiększych wśród wszystkich obecnie używanych tanków. Ile w ogóle przyłożyłeś mocy tej grzałce? Dałeś jej szansę rozkręcić się przez 2-3 pierwsze baniaki? Obecnie cały czas jadę na tej domyślnie zainstalowanej grzałce IM1, na 40 W, i nie mam ŻADNYCH zastrzeżeń co do smaku i chmury ...
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10897 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

SHIELD czyli Geek Vape z tarczą?

Postautor: Tommy Black » sob cze 16, 2018 5:13 pm

Nie wiem co sknocileś, ale skoro porównujesz z OBS... :)
W zestawie, tym z edymu, w pudełku z Shieldem są natywne grzałki 0,4 i 0,15 oma. Spróbuj tej drugiej ale najpierw ją przygotuj, tak jak pisałem wyżej. Nie wierzę żeby było tak źle jak piszesz....
msgdn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: pt kwie 20, 2018 11:52 am
Lokalizacja:
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podzięk.: 2 razy
Płeć: Mężczyzna

SHIELD czyli Geek Vape z tarczą?

Postautor: msgdn » sob cze 16, 2018 5:07 pm

Cześć
Skusiłem się na zakup w e-dymie po obniżce do 65PLN i szczerze mówiąc jestem rozczarowany. Wsadziłem do niego X4 0.15Ohm od V8 Baby i smak jest bardzo płaski, ciąg słaby.. Porównując z OBS Crius 2, którego używam na co dzień i jestem bardzo zadowolony, to jak dzień i noc. Jakie grzałki dostępne w e-dymie polecacie do Shielda? bo obecnie leży na półce i tylko kurz zbiera.

Pozdrowienia :)
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10897 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

SHIELD czyli Geek Vape z tarczą?

Postautor: Tommy Black » sob cze 16, 2018 5:06 pm

Elena pisze:Które grzałki dostępne w E-Dym pasują?


Nie wiem co i w którym e-dymie jest teraz dostępne. Na pewno pasują wszystkie grzałki do Smok Baby V8 i wszystkie grzałki do Ello Duro, czyli te do iJust3. :P
Pasują też grzalki do Prince V12 Baby. Ale pasują również od kilku innych producentów, część grzałek Vaporesso i grzałki firmy Clrane T6 Coil Head for SMOK TFV8 Baby.
Wszystko trzeba jednak sprawdzić. Sukcesywnie będę informował o nowych pasujących grzałkach.

PS
Pasuje również RBA do V8 Baby ale jest problem ze szkiełkiem Shielda. Potrzebne jest 3 mm dłuższe. Szkoda, bo baza jest dostępa za niecałe 20 zł. Niestety mnie się nie udało jeszcze dopasować zbiornika z tych które są dostępne w tej chwili.
Elena
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: pn paź 23, 2017 4:49 pm
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podzięk.: 19 razy
Płeć: Kobieta

Re: SHIELD czyli Geek Vape z tarczą?

Postautor: Elena » sob cze 16, 2018 4:36 pm

Które grzałki dostępne w E-Dym pasują?
Trochę się zgubiłam...
Wszystko to, co do baby v8? Baby v12 też?
Baby mesh?
Ello euro? (Niby to nie zwykle ello)
Help.
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

SHIELD czyli Geek Vape z tarczą?

Postautor: Haze » sob cze 16, 2018 9:56 am

Tommy Black pisze:... znaczy zignorowaliście jeden z lepszych atomizerów ostatnich czasów!

No niestety... Całe szczęście, że się uparłeś żeby mnie do niego przekonać :beer: bo jadę właśnie trzeci baniak i właściwie to nie widzę wielkiej różnicy w stosunku do Kylina Mini :wow: Chmura może nawet większa (a na bardziej odjechanych grzałkach będzie większa z całą pewnością), a smak ... hmm... w tej chwili mam w Kylinie już dość zmęczony konfig i Shield smakuje ... LEPIEJ *shock* A to wszystko na tej domyślnie zainstalowanej, dość przeciętnej grzałce! Aż się boję instalować tę meshową :smile: Tak że jestem w lekkim szoku i wielkie dzięki @
Awatar użytkownika
Tommy Black
!!!
Obrazek
Awatar użytkownika
tomgrim2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: sob lis 05, 2016 7:39 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 58 razy
Otrzymał podzięk.: 48 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: SHIELD czyli Geek Vape z tarczą?

Postautor: tomgrim2 » czw mar 22, 2018 3:01 pm

Jak by ktoś chciał to na GB wersja silver jeszcze przez kilkanaście godzin do kupienia za niespełna 60 PLN.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10897 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

SHIELD czyli Geek Vape z tarczą?

Postautor: Tommy Black » ndz mar 18, 2018 6:39 pm

InvictusNex pisze:...ponieważ nie wiem czy po prostu grzałka od Shielda była wykonana idealnie czy jednak SMOK nie daje rady.


Ani jedno ani drugie. :-P Gdybyś czytał temat uważnie... ;)

Grzałkę od Shielda i do Smoka traktuję tak samo. Delikatne nakłucia, 3, 4 ukąszenia szpilką waty w okienkach. Kieliszek z bazą, tam wrzucona pionowo grzałka na 30 minut.
Musi być cała przykryta płynem. Czas orientacyjny oczywiście. Po wyciągnięciu, mocne kilkukrotne otrzepanie i pozostawienie na 5 minut na chusteczce. Dopiero po tym montaż i zalanie zbiornika. Pierwsze kilkanaścvie buchów na mocy o 6-10 W wyższej niż ta kótrą ustawisz i tak potem. :)
InvictusNex
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: wt mar 06, 2018 6:45 am
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podzięk.: 9 razy
Płeć: Mężczyzna

SHIELD czyli Geek Vape z tarczą?

Postautor: InvictusNex » sob mar 17, 2018 9:59 pm

Ok coś juz mogę napisać o tym atomizerku a wiec tak:
W przeciwieństwie do Tommyego ja na grzałce 0,4 ohma miałem smak jakiego nigdy nie czułem na gotowcach. Posmak pozostawał na ustach długo po wypuszczeniu pary. Natomiast na 0.15 była tragedia. Ciężki przepływ powietrza i od razu po kilku użyciach posmak spalenizny przy mocniejszym zaciągnięciu... Na drugi dzień to stało się tak uciążliwe, ze musiałem tę grzałkę wymienić. W e *czajniczek* zakupiłem dwie grzałki 0.4 od SMOKa. I tutaj też zdziwienie ponieważ smak już nie byl tak zacny jak przy grzałce 0.4 od Shielda...nie mam pojęcia od czego to zależy. Grzałeczka co prawda daje rade ale...przy którymś z kolei buszku zdarza się delikatny posmak spalenia...bardzo nikły ale jest (na Shieldie 0.4 nie było tego w ogóle nigdy). Wiec teraz mam zagwozdke, ponieważ nie wiem czy po prostu grzałka od Shielda była wykonana idealnie czy jednak SMOK nie daje rady. Jak dorwe oryginalne grzałki od Shielda to postaram sie to sprawdzić. Może jakiś użytkownik mial inne ciekawe doświadczenia? Chętnie je poznam. Parownik jak najbardziej na razie moj nr.1 jeśli chodzi o gotowce.

Wróć do „Atomizery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Tricksos i 29 gości