La Isla Bonita

Awatar użytkownika
Vlad
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 688
Rejestracja: śr mar 21, 2018 5:34 pm
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Otrzymał podzięk.: 365 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: La Isla Bonita

Postautor: Vlad » ndz kwie 15, 2018 2:58 pm

Bardziej bez, chociaż, jak napisałeś o wiośnie, to przyszły mi do głowy konwalie i chyba to jest to[emoji5].

Żona mówi że czuje mięte[emoji3].


Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
adamsud
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 543
Rejestracja: ndz kwie 30, 2017 7:54 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 330 razy
Otrzymał podzięk.: 582 razy
Płeć: Mężczyzna

La Isla Bonita

Postautor: adamsud » ndz kwie 15, 2018 2:20 pm

Vlad pisze:... Czuję tu jakiś delikatny kwiat, ale że na kwiatach się nie znam, to nie wiem jaki...

Też nie znam się na kwiatach. Nie znam się też na zapachach i smakach ale jako człowiek od dziecka uskarżający się na katar sienny jestem nieco usprawiedliwiony. W trudnych chwilach dotyczących zagadnienia smaku wspieram się na opinii żony, która ma rzadki dar rozdziału np. potraw na czynniki pierwsze. Często w knajpach dokonuje takiej "chemicznej" analizy składników użytych do produkcji konsumowanego pożywienia. Używa przy tym terminów jakiś dodatków o których mnie się nawet nie śniło. Tę właśnie zacną niewiastę poprosiłem o opinię "zapachową" na temat La Isla Bonity. Jej zdaniem do produkcji liquidu użyto kwiatów białej akacji z domieszką kwiatu czarnego bzu. Może coś w tym być gdyż specyfik bezsprzecznie kojarzy mi się z wiosną, a więc porą roku którą szczególnie lubię.
Awatar użytkownika
Vlad
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 688
Rejestracja: śr mar 21, 2018 5:34 pm
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Otrzymał podzięk.: 365 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: La Isla Bonita

Postautor: Vlad » ndz kwie 15, 2018 12:13 pm

Co do mylącej nazwy, nie do końca się z tym zgodzę.
Bo jak na początku bonita, niczym specjalnie mnie nie ujęła, teraz cieżko mi się oderwać.
Otóż właśnie jak patrzę na tą wyspę, marzę sobie, o tym żeby móc kiedyś w słomkowym kapeluszu i hawajskiej koszuli w kwiaty, albo bez, poleżeć i powapczyć w morskiej bryzie właśnie bonite.
Jest to jak dla mnie b. delikatna tytoniówka na ciepłe lato. Czuję tu jakiś delikatny kwiat, ale że na kwiatach się nie znam, to nie wiem jaki.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

La Isla Bonita

Postautor: Tommy Black » ndz kwie 15, 2018 10:18 am

Żeby nie rozciągać tematu, nie wchodzić z chmurami w czyjeś intymne pożycie oraz nie edukować Plecionki w temacie czym jest gest, ogłaszam że dziś wieczorem ogłoszę ogłoszenie. :-P
To znaczy podam skąd i za ile zdobyć ten niewątpliwie boski liquid pod mylącą nazwą, La Isla Bonita. :-P
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

La Isla Bonita

Postautor: basika » sob kwie 14, 2018 6:41 pm

Tommy Black pisze:Musisz z kimś porozmawiać, poczytać, jakieś filmy obejrzeć.W internecie też jest sporo o tym co to znaczy - gest. ;)


No przecież wiem.... :P
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

La Isla Bonita

Postautor: Tommy Black » sob kwie 14, 2018 6:33 pm

adamsud pisze:Spoko @
Awatar użytkownika
Tommy Black
. Żonaty jestem. Z kobietą. Już drugi raz zresztą.


Cholera, Adam, nie chcialbym kontynuować tak osobistych wątków, ale wiesz...my literaci...Drugi raz jesteś żonaty z kobietą a za pierwszym razem też z kobietą czy może nie? :-P

basika pisze:Kilka kropel to za mało ? A ja byłam przekonana że mam gest !


Musisz z kimś porozmawiać, poczytać, jakieś filmy obejrzeć.W internecie też jest sporo o tym co to znaczy - gest. ;)
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

La Isla Bonita

Postautor: basika » sob kwie 14, 2018 6:20 pm

Tommy Black pisze:Kilka kropel? Od zaprzyjaźnionej waperki? Poddałbym tę przyjaźń tak modnej teraz weryfikacji..


Kilka kropel to za mało ? A ja byłam przekonana że mam gest ! :P
No dobra, @
Awatar użytkownika
adamsud
, dostaniesz jeszcze trochę - kilka kropel zostało w pipecie... ;)
Awatar użytkownika
adamsud
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 543
Rejestracja: ndz kwie 30, 2017 7:54 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 330 razy
Otrzymał podzięk.: 582 razy
Płeć: Mężczyzna

La Isla Bonita

Postautor: adamsud » sob kwie 14, 2018 6:16 pm

Spoko @
Awatar użytkownika
Tommy Black
. Żonaty jestem. Z kobietą. Już drugi raz zresztą. A waperce obiecałem być tajemniczym. To jestem :smile: .
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

La Isla Bonita

Postautor: Tommy Black » sob kwie 14, 2018 5:36 pm

adamsud pisze:Otrzymałem kilka kropel La Isla Bonita od zaprzyjaźnionej waperki kilka dni temu.


Kilka kropel? Od zaprzyjaźnionej waperki? Poddałbym tę przyjaźń tak modnej teraz weryfikacji...może nawet jakaś komisja? :-P
No chyba że...nie...tak mroczne myśli odpędzę dziś... :boje: ;)
Awatar użytkownika
adamsud
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 543
Rejestracja: ndz kwie 30, 2017 7:54 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 330 razy
Otrzymał podzięk.: 582 razy
Płeć: Mężczyzna

La Isla Bonita

Postautor: adamsud » sob kwie 14, 2018 2:52 pm

Otrzymałem kilka kropel La Isla Bonita od zaprzyjaźnionej waperki kilka dni temu. Na szybko dodałem tego specyfiku do baniaczka Zeusa, w którym znajdowała się reszta innego liquidu. I to był błąd. Powstała taka mieszanina smaków, której nie zdzierżyłby żaden waper. Pomyślałem - rewelacji nie ma. Już kombinowałem jakby tu napisać kilka słów o tym płynie aby nikogo nie urazić. Doszedłem jednak do wniosku, że warto zalać Bonitę do dripperka z nowym, czystym setupem. Przed chwilą właśnie tak zrobiłem. Przygotowałem Pulse 22 z grzałką na poziomie 0,24om i nowym nośnikiem. Moc, jak się okazało niezwykle ważną rzecz dla tego liquidu, ustawiłem na 45W. Już pierwsze zaciągnięcie sprawiło, że sam gratulowałem sobie pomysłu z dripperem. Coś przefajnego. W sumie pierwszy raz w życiu wapowałem tytoniówkę. Dziwna to jednak odmiana. Bardzo delikatna z dużą dawką słodyczy. Ten liquid mnie najbardziej smakuje przy mocy ok. 40W. Przy 25W smak jest słabszy. Chyba najbardziej Bonita przypomina mi lekko wytrawne wino (może jakiś wytrawny wermuth?). Wina nie piłem od ponad 20 lat więc marki nie pamiętam :smile: . Nie wiem czy mógłbym La Isla Bonitę wapować bez przerwy. Bardziej jako fajne wieczorne urozmaicenie. Podtrzymuję więc chęć zakupu większej ilości tego produktu. Osobom, dzięki którym mam możliwość testowania liquidu, serdecznie dziękuję za otworzenie drzwi do innej waperskiej krainy. Szczerze dziękuję i proszę o co najmniej jeden litr.

Wróć do „Liquidy homemade”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bober5676 i 5 gości