“Żale nad starym szlafrokiem, czyli przestroga dla tych, co posiadają więcej smaku niż pieniędzy“

Ogólnie o sprawach związanych z wapowaniem
Awatar użytkownika
Vlad
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 688
Rejestracja: śr mar 21, 2018 5:34 pm
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Otrzymał podzięk.: 365 razy
Płeć: Mężczyzna

“Żale nad starym szlafrokiem, czyli przestroga dla tych, co posiadają więcej smaku niż pieniędzy“

Postautor: Vlad » śr kwie 25, 2018 9:00 am

Mój dziadek był lepszy, chodził w butach z przed wojny i w końcu je porąbał, bo były nie zniszczalne.
I mam nadzieję że nikogo nie uraziłem, bo ein to zupełnie inny temat, to coś jak kolekcjonowanie samochodów, tylko że to nie porównywalna skala.


Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Basiu, tego to już zupełnie nie rozumiem, robienia zapasów, to jest takie przykre, jak chomik, któremu trzeba dozować karme, bo inaczej mu zgnije w paszczy. Może i tym razem przesadzam.
Ja jestem hepi, bo ludzie teraz zamiast w niedziele wydawać kase na shit w marketach, idą do knajpy[emoji4].
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

“Żale nad starym szlafrokiem, czyli przestroga dla tych, co posiadają więcej smaku niż pieniędzy“

Postautor: Haze » wt kwie 24, 2018 9:12 pm

Vlad pisze:Ja wyznaje jedną zasadę, że lepiej jest kupić 5 porządnych par butów dobrej, sprawdzonej marki i chodzić w trochę dłużej i przede wszystkim wygodniej , niż 25 par np z CCC.

O! To akurat w pełni rozumiem :beer: Też tak robię i mam tylko jeden "problem" - kilka par butów, które po 5-8 latach używania w dalszym ciągu wyglądają jak prawie nowe... no i niestety nie mam żadnego powodu żeby kupować kolejne. Ale w sumie to dobrze, z okazji tej oszczędności kupię sobie ze dwa mody :mrgreen: :mrgreen:
Obrazek
Awatar użytkownika
Vlad
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 688
Rejestracja: śr mar 21, 2018 5:34 pm
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Otrzymał podzięk.: 365 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: “Żale nad starym szlafrokiem, czyli przestroga dla tych, co posiadają więcej smaku niż pieniędzy“

Postautor: Vlad » wt kwie 24, 2018 8:49 pm

Spoko, nie chodzi o żadne ograniczanie się, temat wspomnienego Diderota, rozumiem w ten sposób że, roztrwonił fortunę i nie zauważył kiedy.
Każdy robi to na co ma ochotę i kupuje to co ma ochotę. Ale temat zszedł trochę mi się wydaje na konsumpcjionizm.
Ja wyznaje jedną zasadę, że lepiej jest kupić 5 porządnych par butów dobrej, sprawdzonej marki i chodzić w trochę dłużej i przede wszystkim wygodniej , niż 25 par np z CCC.
Ale niestety XXI wiek to wiek konsumpcji, czyli kupowania i wyrzucania.
To oczywiście jeden z wielu przykładów i dla wielu to pewnie skąpstwo.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

“Żale nad starym szlafrokiem, czyli przestroga dla tych, co posiadają więcej smaku niż pieniędzy“

Postautor: basika » wt kwie 24, 2018 8:29 pm

Vlad pisze:Tommy, nie muszę chyba pisać że to jeden z wielu bardzo ciekawych i frapujących tematów i dlatego mi się tu podoba, bo z całym szacunkiem, znudziły mi się już wszystkie nowości, tematy o zasilaniach, parownikach, grzałkach, bobrach i innych szkodnikach.

Tak sobie myślę @
Awatar użytkownika
Vlad
-i że tutaj akurat nie musimy się w niczym ograniczać. Stawiajmy na rozmach i różnorodność. Niech każdy znajdzie to czego szuka, albo sam zainicjuje tematy, które lubi. :P
Wiecie, tak mi przyszło do głowy, że gdyby sytuacja wyglądała normalnie, to nikt z nas nie robiłby żadnych zapasów. Zepsuł się box ? Żaden problem, idziemy do sklepu na rogu i kupujemy, albo zamawiamy w necie. Tylko u nas nie jest normalnie. Kupujemy na zapas, bo nie wiemy co będzie jutro, czym nas zaskoczy nasz rząd. A przykre niespodzianki już czyhają za rogiem.
To tak jak z niedzielami. Zakaz handlu, a tu wczoraj przeczytałam, że odnotowano wzrost sprzedaży. Nagle Polacy więcej jedzą ? Bzdura, robią zapasy, sama tak robię, więc rozumiem ten mechanizm. Potem się wyrzuci, ale kogo to obchodzi.
Aby było normalnie, rozsądnie, logicznie, świat wokół nas taki być powinien. A minimalizm nie byłby żadną modą, ale rozsądnym podejściem do przedmiotów, które są w życiu potrzebne, ale niekoniecznie najważniejsze. :smile:
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

“Żale nad starym szlafrokiem, czyli przestroga dla tych, co posiadają więcej smaku niż pieniędzy“

Postautor: Haze » wt kwie 24, 2018 8:17 pm

Vlad pisze:...15 razy się nad tym zastanowię, żeby nie kupować jakiegoś sheetu, którego potem żal wyrzucić.

Hmm, rozumiem że można się zastanowić czy nie dołożyć trochę do shitu żeby kupić coś porządniejszego. Rozumiem też (aczkolwiek z najwyższym trudem :mrgreen:), że można mieć dylemat przed kupnem jakiegoś kolejnego fajnego gadżetu, który dubluje tylko funkcje pięciu innych już posiadanych. Ale zastanawiać się nad kupnem shitu, i potem jeszcze mieć żal go wyrzucić?? Hmm, nie rozumiem... :mrgreen: Możesz objaśnić na jakimś przykładzie?
Obrazek
Awatar użytkownika
Vlad
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 688
Rejestracja: śr mar 21, 2018 5:34 pm
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Otrzymał podzięk.: 365 razy
Płeć: Mężczyzna

“Żale nad starym szlafrokiem, czyli przestroga dla tych, co posiadają więcej smaku niż pieniędzy“

Postautor: Vlad » wt kwie 24, 2018 8:05 pm

Tommy, nie muszę chyba pisać że to jeden z wielu bardzo ciekawych i frapujących tematów i dlatego mi się tu podoba, bo z całym szacunkiem, znudziły mi się już wszystkie nowości, tematy o zasilaniach, parownikach, grzałkach, bobrach i innych szkodnikach[emoji4].
Ale ja jako krakowski lajkonik, z tego typu zjawiskami jakoś sobie radzę.

Także te rurki to był gwóźdź programu[emoji38].

Poza tym, zazwyczaj zanim coś kupię, 15 razy się nad tym zastanowię, żeby nie kupować jakiegoś sheetu, którego potem żal wyrzucić. Czasem się zastanawiam, czy to nie przez to, że zwykle tak naprawdę, niczego mi w życiu nie brakowało. Tak więc dla mnie, taki problem jaki miał Diderot, jest raczej niestraszny[emoji4].

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

“Żale nad starym szlafrokiem, czyli przestroga dla tych, co posiadają więcej smaku niż pieniędzy“

Postautor: basika » wt kwie 24, 2018 7:34 pm

Trend minimalistyczny ma coraz więcej zwolenników. Są też publikacje na ten temat jak"Minimalizm daje radość" Francine Jay czy "Magia sprzątania" Marie Condo. Obie książki przekonują, że nadmiar rzeczy nas unieszczęśliwia, nie pozwala dostrzec tego, co naprawdę ważne. Jak czytamy:

Większość ludzi kojarzy minimalizm z pustką. Tymczasem pustka w ogóle nie jest pociągająca. Kojarzy się ze stratą, pozbawieniem nas czegoś, czy też niedostatkiem. Jednak spójrzmy na pustkę pod innym kątem - zastanówmy się nad tym, czym ona jest (…) i wówczas dojdziemy do pojęcia przestrzeni. Przestrzeń! To coś, z czego każdy z nas mógłby skorzystać! Przestrzeń w szafach, przestrzeń w garażach, przestrzeń w kalendarzach, przestrzeń do myślenia, zabawy, tworzenia, cieszenia się rodziną… i na tym polega właśnie piękno minimalizmu

To w połączeniu z przewartościowaniem nastawionego na konsumpcję stylu życia powoduje, że kolejne osoby postanawiają ograniczyć się w swoim życiu i otoczeniu do tego, co niezbędne.
Przyznam się, że ja także, na razie z mizernym skutkiem, ale mam przeczucie że to właściwy kierunek. O jednym musimy pamiętać. Przesada w jakąkolwiek stronę nie jest dobra. Niech ludzie żyją zgodnie z tym co czują i to chyba najlepsza recepta na życie.

Przyznam się, że z nowych grzałek też nie potrafię zrezygnować ;)
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

“Żale nad starym szlafrokiem, czyli przestroga dla tych, co posiadają więcej smaku niż pieniędzy“

Postautor: Tommy Black » wt kwie 24, 2018 7:19 pm

Vlad pisze:Slaviop, szacun za tego debila w rurkach rurkach!!![emoji16], jeszcze bardziej żenujące jest, jak z nad tych rurek tłusty flak się wylewa.


Cholernie żałuję że jednak nie napisałem o rurkach.Może kiedyś...
Awatar użytkownika
Vlad
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 688
Rejestracja: śr mar 21, 2018 5:34 pm
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Otrzymał podzięk.: 365 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: “Żale nad starym szlafrokiem, czyli przestroga dla tych, co posiadają więcej smaku niż pieniędzy“

Postautor: Vlad » wt kwie 24, 2018 3:27 pm

slaviop pisze:Mądry tekst.
Nasuwa się pytanie. Być czy mieć?
Teraz każdy chce być naj trendy i mięć wsystko najlepsze i najnowsze. Liczy się tylko górna półka markowy sprzęt. Myślwnie zbiorowe. Psychika tłumu. Nowe nie zawsze znaczy lepsze. To że jakiś debil założy rurki nie oznacza że i ja je założe. A co do grzałek to wiadomo. Z tym to już inna sprawa. Każdy robi tak jak lubi.
Vale Tudo pi portugalsku znaczy wszystko wolno.

Pisane mobilnie...

Slaviop, szacun za tego debila w rurkach rurkach!!![emoji16], jeszcze bardziej żenujące jest, jak z nad tych rurek tłusty flak się wylewa.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
3znaki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 129
Rejestracja: czw mar 08, 2018 7:50 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podzięk.: 74 razy
Płeć: Mężczyzna

“Żale nad starym szlafrokiem, czyli przestroga dla tych, co posiadają więcej smaku niż pieniędzy“

Postautor: 3znaki » wt kwie 24, 2018 2:17 pm

Haze pisze:Tak że @
Awatar użytkownika
Tommy Black
, większość Twoich pytań należy potraktować retorycznie :smile: Bo co jeśli ten skręcony w prawo drut okaże się rewelacyjny a Ty to przegapisz?!?

To są już objawy FOMO :wtf:
''Nie zgadzam się z Twoimi poglądami, ale po kres moich dni będę bronił Twego prawa do ich głoszenia.''

Wróć do „Dyskusja ogólna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości