Replay! Nowy sposób na bobra od Evolv!

Awatar użytkownika
miblah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: 24 wrz 2016, 20:47:41
Punkty reputacji: 18
Lokalizacja: Salon
Podziękował: 80 razy
Otrzymał podzięk.: 104 razy
Płeć: Mężczyzna

Replay! Nowy sposób na bobra od Evolv!

Postautor: miblah » 10 cze 2018, 16:59:50

Jak bym rozmawiał z Danielem, porzuciłby robienie swojego tematu do DNA :mrgreen:
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22431
Rejestracja: 05 cze 2015, 09:23:07
Punkty reputacji: 30705
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 1025 razy
Otrzymał podzięk.: 2042 razy
Płeć: Mężczyzna

Replay! Nowy sposób na bobra od Evolv!

Postautor: Tommy Black » 10 cze 2018, 06:47:44

W uzupełnieniu tematu Miblaszka i zapewne w porozumieniu z Miblaszkiem, Daniel dokonał takiego materiału filmowego, jak niżej i nawet zaprosił do niego Johna z Evolva.
Ja niestety nie miałem czasu :-P ...od razu napiszę że filmu też jeszcze nie oglądałem, dostałem go dziś w nocy a byłem zajęty sprzątaniem Drogi Mlecznej...
Polecam jednak, bo mowa tam jest głównie o funkcji Replay.


https://youtu.be/iRAui7IZdgM
Awatar użytkownika
miblah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: 24 wrz 2016, 20:47:41
Punkty reputacji: 18
Lokalizacja: Salon
Podziękował: 80 razy
Otrzymał podzięk.: 104 razy
Płeć: Mężczyzna

Replay! Nowy sposób na bobra od Evolv!

Postautor: miblah » 03 cze 2018, 21:40:48

adamsud pisze: [...] funkcja "replay" działa, a właściwie nie działa :smile:. Tym razem, jak sądzę, muszę zamontować stosowną grzałkę. Przycisk "save" nie pojawia się wcale. Figuruje tylko "test".


Nie wiem @
Awatar użytkownika
adamsud
co robisz nie tak, ale z pewnością coś nie tak robisz, lub coś nie prawidłowo funkcjonuje w firmwarze :roll: Funkcja "Replay" włączona w jednym z profili powinna wyświetlić komunikat "test" a po wciśnięciu fire, zmienić go na "save" i pozwolić najechać i zapisać, bez względu na drut. Tylko na kantalu i Ni80 jej działanie będzie ściemnianiem użytkownika. Technicznie powinno wyglądać, że działa - dlatego wnoszę, że coś nie tak jest z oprogramowaniem.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22431
Rejestracja: 05 cze 2015, 09:23:07
Punkty reputacji: 30705
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 1025 razy
Otrzymał podzięk.: 2042 razy
Płeć: Mężczyzna

Replay! Nowy sposób na bobra od Evolv!

Postautor: Tommy Black » 03 cze 2018, 20:33:55

Brawo Miblaszek. :brawo:
O tej funkcji Replay zaczęło się mówić dlugo przed premierą chipsetu DNA 75C ale niezbyt precyzyjnie.Ja nawet gdzieś o tym pisałem...ale pojawił się sam chipset i więcej informacji. Próbowałem się tym pobawić, miałem tę wersję escribe, już wtedy Mirage ale nie doczytałem że potrzebny jest specjalny theme.
No i stracilem trochę czasu. Później już doczytałem i ściągnąłem ten theme ale hmmm...nawet go nie wgrałem...jeszcze gorsze to niż ten firmowy startowy w Mirage.
No a teraz, mając miblaszkowy zacznę wszystko od początku... :)
Awatar użytkownika
adamsud
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 543
Rejestracja: 30 kwie 2017, 21:54:29
Punkty reputacji: 7
Lokalizacja:
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podzięk.: 51 razy
Płeć: Mężczyzna

Replay! Nowy sposób na bobra od Evolv!

Postautor: adamsud » 03 cze 2018, 20:31:10

Po 2 dniach prób udało mi się przeprowadzić opisany przez @
Awatar użytkownika
miblah
a proces do końca. Był malutki problemik. Tak więc funkcja "replay" działa, a właściwie nie działa :smile:. Tym razem, jak sądzę, muszę zamontować stosowną grzałkę. Przycisk "save" nie pojawia się wcale. Figuruje tylko "test".
Awatar użytkownika
miblah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: 24 wrz 2016, 20:47:41
Punkty reputacji: 18
Lokalizacja: Salon
Podziękował: 80 razy
Otrzymał podzięk.: 104 razy
Płeć: Mężczyzna

Replay! Nowy sposób na bobra od Evolv!

Postautor: miblah » 03 cze 2018, 14:33:36

Temat nie wywołał wielkiej dyskusji. Ale wiem, że niektórzy z Was używają nowych DNA z kolorowym wyświetlaczem. Ja od kilku miesięcy również testuję... ;)

Funkcja "Replay" dotyczy urządzeń z elektroniką DNA 75C i 250C. Aby działała, wymaga drutu zdatnego do kontroli temperatury.
Jak to działa? Chmurzy się w pierwszej chwili tak jak na trybie watów. Ustawiamy ilość mocy i chmurzymy. Na ekranie przed wciśnięciem pierwszy raz przycisku "fire" widzimy wtedy napis "test". Po pierwszym odpaleniu zmienia się on w napis "save". Testując kolejne zaciągnięcia, w momencie, w którym uzyskamy takie, które jest satysfakcjonujące ("o - to jest ten smak co lubię"), wybieramy na ekranie opcję "save". Każde kolejne wciśnięcie fire będzie podawać prąd tak, by znów parametry osiągnęły stan który "zapisaliśmy". Łatwiej z tego korzystać niż z TC, a będzie nas chronić przed znienawidzonym "bobrem".

Żeby uruchomić funkcję na urządzeniach 75C potrzebujemy "międzynarodową" wersję EScribe 2.0 SP15.1 INT lub nowszą. Urządzenie 75C musi otrzymać właściwy firmware (wersję 1.1 SP33.2). Firmware powinien zostać zaproponowany po podłączeniu urządzenia do wspomnianej wyżej wersji EScribe.
To nie koniec wymogów - w samym EScribe, po aktualizacji, musimy w wybranym przez nas profilu włączyć opcję Replay, zaznaczając odpowiednią fiszkę.

Obrazek

No i musimy posiadać "theme", który obsługuje ową funkcję. Domyślny temat Evolv już ją ma , temat DjLsB chyba nie (ale to i tak dno i metr mułu), ale mam dla was niespodziankę... ;)

Przedstawiam wam mój temat "Salonowy" w wersji 0.3 do pobrania o tutaj > DNA 75C Salon Rozchmurzonych Theme v0.3

A wygląda mniej więcej tak:
Obrazek

Sama funkcja "replay" to ciekawy pomysł dla tych, którzy nie radzą sobie z kontrolą temperatury. Nie blokujemy tu rezystancji, blokujemy doznanie :>:

:nudy:
Obrazek
Awatar użytkownika
miblah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: 24 wrz 2016, 20:47:41
Punkty reputacji: 18
Lokalizacja: Salon
Podziękował: 80 razy
Otrzymał podzięk.: 104 razy
Płeć: Mężczyzna

Replay! Nowy sposób na bobra od Evolv!

Postautor: miblah » 13 lut 2018, 23:24:35

Firma Evolv wprowadza w najbliższych dniach nowy firmware, który obejmie płytki DNA 75C i wyższe, który ma odmienić nasz nieszczęsny los podczas walki z kontrolą temperatury. Nie będzie to typowa kontrola temperatury, jednak opiera się po części na zmiennej rezystancji drutu (czyli nie działa na kantalu). Nowy firmware ma umożliwić tryb powtarzania (z angielska "replay") zaciągnięcia, oznaczonego przez nas specjalną opcją w menu, jako tego w którym osiągnęliśmy najlepszy efekt smaku i parametrów chmury, z zadanym przez siebie jedynie ustawieniem mocy (watów).
Oprogramowanie odnotuje osiągniętą rezystancję oraz moc, i podczas kolejnego "odtwarzania" dostosuje parametry tak, by nie przegiąć bagiety, nasze odczucia pozostawały takie same, a nośnik nie bobrzył. Prosty pomysł i mniej walki ze sprzętem - mnie się podoba...

Więcej o tym Daniel wraz z szefem Evolv - niestety po angielsku (mniej więcej od 10 minuty i 46s):
Obrazek

Wróć do „Informacje, dyskusje, komentarze, zapytania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości