5 książek przed i po pierwszym gwizdku...

Awatar użytkownika
Vlad
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 688
Rejestracja: śr mar 21, 2018 5:34 pm
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Otrzymał podzięk.: 365 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: 5 książek przed i po pierwszym gwizdku...

Postautor: Vlad » czw cze 14, 2018 10:16 pm

Kiedyś taka bardzo fajna koleżanka (miałem wtedy wrażenie, że tak samo jak ja żałuje że wychodzi za mąż, ja już wtedy byłem żonaty) powiedziała mi: co to za facet który piłką się nie interesuje...
A mój stary był kolarzem i ja też próbowałem, ale trener, który później przygotowywał Majke do Tour de Pologne, powiedział że, w wieku 14 lat to lepiej żebym se odpuścił[emoji3].
Ale wystartowało się w paru śmisznych wyścigach i jeździ się do dziś. Wspaniałe hobby, byleby siła i czas był.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
slaviop
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2439
Rejestracja: czw mar 03, 2016 11:41 am
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował: 1558 razy
Otrzymał podzięk.: 4400 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: 5 książek przed i po pierwszym gwizdku...

Postautor: slaviop » czw cze 14, 2018 5:25 pm

Mam to samo. Wole sf fantasy i astrofizyke... Ze sportu to inne klimaty. Moj rodzic ś.p. był piłkarzem a konkretnie bramkarzem. Szfagier kiedyś też. Ja kopię od 14 roku życia , ale raczej nie w piłkę....
Zależy gdzie noga trafi.

Pisane mobilnie
Co cię nie zabije - to zginie z twojej ręki...
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

5 książek przed i po pierwszym gwizdku...

Postautor: robert » czw cze 14, 2018 4:51 pm

Wydają się być ciekawe.Chyba szkoda że nie interesuje mnie sport.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

5 książek przed i po pierwszym gwizdku...

Postautor: Tommy Black » czw cze 14, 2018 2:06 pm

Emocje piłkarskie w Polsce za chwilę osiągną apogeum. Czasy w których graliśmy na wielkich imprezach tylko trzy mecze, w tym ostatni, o honor, raczej minęły...ale to się dopiero okaże.
Jeśli komuś nadmiar emocji mógłby zaszkodzić, to polecamy te książki. To też emocje ale na pewno inne.I książkę można w każdej chwili zamknąć, odłożyć...a po powrocie jeśli się uda powrócić od razu do lektury... :-P


Maradona, Messi i inni – „Aniołowe o brudnych twarzach” Jonathan Wilson.
Obrazek
Piłka nożna w Argentynie to niemal narodowa religia. Nic dziwnego, bo piłkarze pochodzący z tego kraju byli i nadal są prawdziwymi legendami. Diego Maradona, Gabriel Batistuta i Leo Messi – te nazwiska można usłyszeć podczas dyskusji prowadzonych w argentyńskich kawiarniach, domach i na ulicach. Doskonałą książką sportową przybliżającą fenomen piłki nożnej w Argentynie jest pozycja „Aniołowie o brudnych twarzach” Jonathana Wilsona. Brytyjski dziennikarz przyjrzał się dokładnie historii futbolu w tym kraju. Od momentu, kiedy piłka nożna zyskała ogromną popularność, przez lata sukcesów pod wodzą Césara Luisa Menottiego, po klęski na początku XXI wieku. W książce Wilson przez pryzmat piłki nożnej przygląda się historii, kulturze i społeczeństwu Argentyny – kraju ogarniętego swoistą futbolową gorączką.

CIEKAWOSTKI
5 KSIĄŻEK, KTÓRE MUSISZ PRZECZYTAĆ PODCZAS MUNDIALU
Opublikowano dnia: 14 czerwca 2018

Udostępnij
Tweetnij
Czekając na pierwszy gwizdek tegorocznych mistrzostw świata w piłce nożnej, który rozlegnie się już dzisiaj, 14 czerwca, na Stadionie Łużniki w Moskwie, warto przyjrzeć się bliżej najlepszym książkom dotyczącym futbolu.

Emocje piłkarskie w Polsce tym razem są jeszcze większe, bo nasza reprezentacja pod wodzą Roberta Lewandowskiego po 12 latach przerwy ponownie walczy o mistrzostwo świata. Z tej okazji księgarnia sportowa Labotiga.pl proponuje książki przybliżające tajemnice polskiego i światowego futbolu. Warto w przerwie meczu lub w oczekiwaniu na kolejne spotkanie poczytać o sporcie na najwyższym poziomie.

Maradona, Messi i inni – „Aniołowe o brudnych twarzach” Jonathana Wilsona
Piłka nożna w Argentynie to niemal narodowa religia. Nic dziwnego, bo piłkarze pochodzący z tego kraju byli i nadal są prawdziwymi legendami. Diego Maradona, Gabriel Batistuta i Leo Messi – te nazwiska można usłyszeć podczas dyskusji prowadzonych w argentyńskich kawiarniach, domach i na ulicach. Doskonałą książką sportową przybliżającą fenomen piłki nożnej w Argentynie jest pozycja „Aniołowie o brudnych twarzach” Jonathana Wilsona. Brytyjski dziennikarz przyjrzał się dokładnie historii futbolu w tym kraju. Od momentu, kiedy piłka nożna zyskała ogromną popularność, przez lata sukcesów pod wodzą Césara Luisa Menottiego, po klęski na początku XXI wieku. W książce Wilson przez pryzmat piłki nożnej przygląda się historii, kulturze i społeczeństwu Argentyny – kraju ogarniętego swoistą futbolową gorączką.



Do boju, Polsko! – „Dekalog Nawałki. Reprezentacja Polski bez tajemnic 2013–2018” Marcin Feddek
Obrazek
Charyzma, elegancja, spokój i niesamowita skuteczność – oto cechy, za które Adama Nawałkę, trenera reprezentacji narodowej, pokochała cała Polska. Tajemnice sukcesów osiąganych w ostatnich latach przez naszą drużynę narodową możemy poznać bliżej dzięki dziennikarzowi Polsatu Sport, który zyskał możliwość śledzenia z bliska reprezentacji od 2013 roku. Jego książka sportowa „Dekalog Nawałki” pozwala ponownie przeżyć momenty triumfalne, jak awans do Euro 2016 i mundialu w Rosji, ale też trudne, jak przegrany 0:4 mecz z Danią. Marcin Feddek, niedoszły piłkarz i ceniony komentator piłkarski, stworzył pozbawioną taniej sensacji pozycję przybliżającą metody szkoleniowe i powody decyzji Adama Nawałki.


Za zasłoną uśmiechu” Antoine Griezmann i Arnaud Ramsay
Obrazek
Olśniewający uśmiech i wyjątkowa skuteczność – to cechy wyróżniające Antoine Griezmanna, króla strzelców i najlepszego zawodnika Euro 2016. Był to rok triumfu piłkarza, wcześniej odrzucanego przez francuskie kluby z powodu zbyt słabych warunków fizycznych. W swojej autobiografii Griezmann z pomocą dziennikarza sportowego Arnauda Ramsaya opowiada o bezskutecznych próbach dostania się do francuskich klubów i sukcesie odniesionym wreszcie w hiszpańskim Atletico Madryt. Dzięki jego opowieści poznamy tajemnice szatni reprezentacji Francji na Mistrzostwach Świata w Brazylii i na Euro 2016, a także dowiemy się czegoś więcej o kulisach pracy trenera Diego Simeone.


„Magia w grze. Moje życie” Mesut Ozil
Obrazek
Wśród fanów piłki nożnej zasłynął znakomitymi podaniami, które wprawiały w osłupienie nie tylko kibiców na trybunach, ale bardzo często również rywali na boisku. Mesut Ozil – niemiecki piłkarz tureckiego pochodzenia – grał z najlepszymi zawodnikami świata w Realu Madryt, Arsenalu i reprezentacji Niemiec. W swojej autobiografii szczerze i sugestywnie opowiada o kulisach światowego futbolu. Przybliża przy tym magiczne momenty swojej kariery, jak spotkanie z prezesem UEFA Michelem Platinim, który po zdobyciu przez drużynę Niemiec tytułu mistrzów świata, w uznaniu dla zawodnika poprosił o jego koszulkę.


„Krótka piłka. Bez dyplomacji o reprezentacji, mistrzostwach, Lewandowskim” Mateusz Borek i Cezary Kowalski
Obrazek
Mateusz Borek i Cezary Kowalski należą do dziennikarzy, z których zdaniem liczy się każdy kibic w Polsce. Ich wspólne doświadczenie zrodziło książkę „Krótka piłka”, będącą przypomnieniem kilku turniejów, w których brali udział biało-czerwoni. Autorzy przyglądają się porażkom i sukcesom reprezentacji trenowanych przez Janusza Wójcika, Pawła Janasa, Leo Beenhakkera, Jerzego Engela i Adama Nawałkę. Barwny zbiór anegdot, ciekawych opowieści i niepublikowanych wcześniej historii spowodował, że książka dziennikarzy Polsatu Sport to pozbawione cenzury autorskie spojrzenie na polski futbol, ze wszystkimi jego blaskami i cieniami.

Wszystkie książki w znakomitych cenach do kupienia w księgarni sportowej Labotiga.pl

https://www.labotiga.pl/

Żródło: http://niestatystyczny.pl

Wróć do „Literatura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości