The Endless Summer

Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

The Endless Summer

Postautor: Haze » sob lip 21, 2018 11:41 am

Że tak się wcisnę między wódkę a zakąskę :mrgreen: - to mało prawdopodobne :smile: ale jakby ktoś poczuł znudzenie bukietem to polecam dodać trochę tego:

ina-coolada.jpg

W ilości zależnej od tego ile kto lubi chłodu (podkreślam CHŁODU, nie mięty), na początek proponuję 10 kropel na 10 ml. W tej ilości chłodzik fajnie podkreśla owocowe nuty bukietu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

The Endless Summer

Postautor: Tommy Black » śr lip 11, 2018 6:32 am

Haze pisze:PS. Wanilii dałem połowę dawki a i tak jest bardzo słodko.


Tak, zgadza się jest deczko za słodko, co zauważyłem nieco później, na ostatnim baniaczku w Shieldzie. Niestety z pół litra TES, nie zostało mi nic i już nie mogłem poprawić. Kiedy zadzwoniłem do przyjaciół którzy mnie z niej ograbiili z sugestią że deczko słodko i że może rozcieńczę im, odpowiedzieli że jest super. Nic nie oddadzą do rozcieńczenia, jest good, a nawet very i czy mam już coś nowego... ;) :lol: LudzIe cholera jakoś dziwnie pragną słodyczy...zawsze i wszędzie. :P

Edit- PS:

U mnie baza to 75VG/25/PG.

Edit II:

Sorry że tak tu nudzę, ale to ważne, nie tylko w przypadku TES. Otóż niektóre aromaty w niektórych połączeniach tę słodkość wraz z czasem leżakowania tracą. Dlatego pisałem o tygodniu.Ja jestem przekonany że po dwóch tygodniach już słodkość nie będzie męczyć...
I jeszcze kwestia samej bazy. Ten proces utraty słodkości, tak to nazwijmy roboczo, jest tym dłuższy im więcej w bazie jest gliceryny.W przypadku bazy z samej gliceryny nie ma w ogóle miejsca.Więć jeśli ktoś nie chce czekać, może nieco rozcieńczyć...jakąś małą partię.
No i oczywiscie to są tylko i wyłącznie moje obserwacje i doświadczenia i nigdzie nie jest napisane że ja mam rację! :)
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

The Endless Summer

Postautor: Haze » wt lip 10, 2018 3:18 pm

Dzięki @
Awatar użytkownika
Tommy Black
za wynalezienie Exotica i za patent na przełamanie go wanilią. Exotic to chyba jeden z lepszych cytrusowych aromatów jakie wapowałem, efekt jest świetny!

PS. Wanilii dałem połowę dawki a i tak jest bardzo słodko.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

The Endless Summer

Postautor: Tommy Black » sob lip 07, 2018 5:24 pm

sikor pisze:Czy to jest podobne do TQRB? :)


Ptaszku! Gdybyś tam dodał dwie buteleczki ARABESQUE podgrzanej ze 100 ml PG oraz jedną buteleczkę RY4 ale dobrego RY4 czyli z Revolute albo Inawery, to w klimacie będzie to bardzo podobne. Tylko to musi być RY4 a ten powinien być ciemno słomkowy. RY4 w kolorze Magi nadaje się do tego co Magi albo do tego co Domestos. :)
Awatar użytkownika
sikor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1043
Rejestracja: pn maja 15, 2017 10:38 am
Lokalizacja: opolskie
Podziękował: 1246 razy
Otrzymał podzięk.: 470 razy
Płeć: Mężczyzna

The Endless Summer

Postautor: sikor » sob lip 07, 2018 4:46 pm

Czy to jest podobne do TQRB? :)
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

The Endless Summer

Postautor: Tommy Black » sob lip 07, 2018 2:40 pm

Obrazek

Jakiś czas temu pisałem że liquidów już robił nie będę, poza jednym na zimowe święta, ale robiłem porządki i znalazlo się kilka aromatów z poprzednich produkcji których nie wykorzystałem. No i postanowilem je jakoś wykorzystać, bo co z nimi zrobić? Było akurat zimno, padal deszcz i chwilowo zatęskniłem za latem. Stąd nazwa. A teraz składniki i prościutki przepis. Po tygodniu TES smakuje naprawdę fajnie...no i mamy lato. :)

2 buteleczki aromatu EXOTIC
Obrazek

2 butleczki aromatu VANILLA for PIPE
Obrazek

250 ml VGi 250 ml PG. Do PG wlewamy obie butelki Exotica, wstrząsamy mocno i w szczelnej butelce odstawiamy w ciemne miejsce. Do VG wlewamy 2 buteleczki VfP i postępujemy analogicznie.Po tygodniu obie butelki otwieramy i zostawiamy w przewiewnym miejscu bez zakręcania na min. 12 godzin. Po tym czasie mieszamy oba składniki i po kilku godzinach mamy gotowy liquid. Oczywiście trzeba albo i nie, dodać trochę nikotyny.
Liquid jest bardzo delikatny, nie męczący, bardzo delikatnie słodkawy, w zasadzie to jest nawet lekko orzeźwiający.Kolor jasno słomkowy.Pachnie cytryną i ananasem. No i co tez istotne, jest bardzo przyjazny dla otoczenia które delektuje się głównie wanilią.
Bez nikotyny mamy 0,5 litra świetnego liquidu ale oczywiście proporcje można sobie zmieniać, podobnie jak zawartość nikotyny.

Wróć do „Liquidy homemade”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości