Na pohybel PSZENICY!

Wygląd, moda i uroda - zrób coś dla przyszłych pokoleń, uwolnij je od smokingów.
Awatar użytkownika
PaniChmurka
Waperka
Waperka
Posty: 143
Rejestracja: sob lip 28, 2018 9:11 am
Lokalizacja: centralne zamieszanie
Podziękował: 357 razy
Otrzymał podzięk.: 104 razy
Płeć: Kobieta

Re: Na pohybel PSZENICY!

Postautor: PaniChmurka » śr sie 15, 2018 9:20 am

ooo czyli istnieją jadalne gąbki :O!
Żeby się dowiedzieć o co dokładnie chodzi musiałabym iść do lekarza a nie bardo lubię :D wiem jedno po mącznych potrawach nie bardzo się czuję - więc unikam :) Panie Tommy skoro pan po kilka nitek dziennie jesz musisz Pan być chudy jak ten makaron :O
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Na pohybel PSZENICY!

Postautor: Tommy Black » śr sie 15, 2018 6:25 am

PaniChmurka pisze:Nie słyszałam o jadalnych gąbkach

Proszę, oto przepis Bartka Kwietnia, dzieciaka z #masterchefjunior.

2 jajka, 10 gram mąki, 2 gramy kakao, blendujemy, przelewamy do syfonu, spieniamy na piankę, przelewamy do jednorazowego kubka piankowego, od spodu musi być nacięty, włożyć do mikrofali na 5 sekund 800 W, obrócić kubek i zedrzeć, gotowe.

PaniChmurka pisze:Chyba po prostu chodzi o gluten, bo makaronów też nie jem


Chyba? Może warto się dowiedzieć o co chodzi? A co jeśli kupisz pastę do butow z glutenem i twoje buty zdechną?

A makaron? Makaron jest dobry. Ja w 2007 roku kupiłem 2 097 157 nitek makaronu zrobionego z 1 Kg mąki przez Li Tao. Każda nitka jest tak cienka, że w uchu igielnym zmieści się naraz 18 nitek.Czyli jem go już 11 lat i nie narzekam. Hmmmm...a może już go zjadlem?
Awatar użytkownika
PaniChmurka
Waperka
Waperka
Posty: 143
Rejestracja: sob lip 28, 2018 9:11 am
Lokalizacja: centralne zamieszanie
Podziękował: 357 razy
Otrzymał podzięk.: 104 razy
Płeć: Kobieta

Na pohybel PSZENICY!

Postautor: PaniChmurka » wt sie 14, 2018 9:25 pm

Tommy Black pisze:A próbowałaś zjeść gąbkę? To świetny sposób na odchudzanie.Ja stosowałem go już od podstawówki.


Nie słyszałam o jadalnych gąbkach :D a chleba nie jem ze względu na żołądek a nie na tuszę. :P Chyba po prostu chodzi o gluten, bo makaronów też nie jem :D
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Na pohybel PSZENICY!

Postautor: Tommy Black » wt sie 14, 2018 5:50 am

PaniChmurka pisze:Ale powiem tak - mój żołądek miewa się lepiej i generalnie nie ma takiego uczucia hmm ,,napęcznienia" jak po zjedzeniu chleba.


A próbowałaś zjeść gąbkę? To świetny sposób na odchudzanie.Ja stosowałem go już od podstawówki.
Awatar użytkownika
PaniChmurka
Waperka
Waperka
Posty: 143
Rejestracja: sob lip 28, 2018 9:11 am
Lokalizacja: centralne zamieszanie
Podziękował: 357 razy
Otrzymał podzięk.: 104 razy
Płeć: Kobieta

Na pohybel PSZENICY!

Postautor: PaniChmurka » pn sie 13, 2018 7:24 pm

basika pisze:Znalazłam, to się podzielę. Chleb: czy może nam szkodzić ? Na to pytanie odpowiedzą naukowcy. A ja zachęcam do obejrzenia tego filmu. @
Awatar użytkownika
Haze
, to może Ciebie zainteresować :smile:
https://www.arte.tv/pl/videos/071395-00 ... _1=1294630


A ja muszę przyznać że ,,od roku 2002 nie jem chleba :) , czy mi go brakuję - nieeeee wcale nie, jak jem kanapki bez chleba - nie jem kanapek :D Ale powiem tak - mój żołądek miewa się lepiej i generalnie nie ma takiego uczucia hmm ,,napęcznienia" jak po zjedzeniu chleba.
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Na pohybel PSZENICY!

Postautor: basika » czw sie 09, 2018 7:54 am

Znalazłam, to się podzielę. Chleb: czy może nam szkodzić ? Na to pytanie odpowiedzą naukowcy. A ja zachęcam do obejrzenia tego filmu. @
Awatar użytkownika
Haze
, to może Ciebie zainteresować :smile:
https://www.arte.tv/pl/videos/071395-00 ... _1=1294630
Awatar użytkownika
PaniChmurka
Waperka
Waperka
Posty: 143
Rejestracja: sob lip 28, 2018 9:11 am
Lokalizacja: centralne zamieszanie
Podziękował: 357 razy
Otrzymał podzięk.: 104 razy
Płeć: Kobieta

Na pohybel PSZENICY!

Postautor: PaniChmurka » sob sie 04, 2018 9:36 am

Pszenica tylko w jednym wydaniu jest dobra...Olejek z kiełków pszenicy !
Skład
- kwas linolowy;
- kwas linolenowy;
- kwas olejowy;
- kwasu palmitynowy;
- kwasu stearynowy;
- witaminy: A, D i E;
- lecytyna.

Jest stosowany w kosmetykach do cery suchej i dojrzałej, a także do cery mieszanej. Używany jest również do suchych i łamliwych włosów. Działa ujędrniająco i opóźnia procesy starzenia się skóry.
U mnie sprawdza się jako dodatek do kremów - 1 kropla do jednorazowej porcji kremu wymieszać i na paszczę , a także jako dodatek do wszelkich "napaszczowych" maseczek i odżywki do włosów ( oczywiście domowej roboty) :)
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Na pohybel PSZENICY!

Postautor: basika » pt sie 18, 2017 6:42 pm

julka1973 pisze:O mój bosze!!! Sernik i na dodatek z białą czekoladą! :wow:
Basiu, robiłaś?
Ja na pewno zrobię, tylko nie w najbliższym czasie.bo jestem sama w domu do końca wakacji i jak popełnię taki serniczek, to go sama pochłonę i w drzwiach się nie zmieszczę. :lol:

Izuniu nie robiłam, dzisiaj trafiłam na ten przepis i od razu pomyslałam o naszych bezglutenowcach. Niech też mają jakąś przyjemność. :P
Awatar użytkownika
julka1973
Waperka
Waperka
Posty: 1094
Rejestracja: śr lis 25, 2015 5:25 pm
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Podziękował: 2030 razy
Otrzymał podzięk.: 1261 razy
Płeć: Kobieta

Na pohybel PSZENICY!

Postautor: julka1973 » pt sie 18, 2017 6:35 pm

O mój bosze!!! Sernik i na dodatek z białą czekoladą! :wow:
Basiu, robiłaś?
Ja na pewno zrobię, tylko nie w najbliższym czasie.bo jestem sama w domu do końca wakacji i jak popełnię taki serniczek, to go sama pochłonę i w drzwiach się nie zmieszczę. :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Na pohybel PSZENICY!

Postautor: basika » pt sie 18, 2017 6:21 pm

sernik.jpeg

Tak sobie myślę, że ten przepis powinnam tutaj wrzucić, a jest to sernik z trzech składników, no i najważniejsze : nie ma w nim żadnego glutenu !
Na ciasto o średnicy 15 cm będziesz potrzebować:
• 3 jajka
• 120 g białej czekolady
• 120 g serka śmietankowego typu Philadelphia
Sposób przygotowania:
1. Oddziel białka od żółtek. Naczynie z białkami przykryj folią spożywczą i wstaw do lodówki. Rozgrzej piekarnik rozgrzej do 170 stopni.
2. Czekoladę połam na kostki i wrzuć do rondelka. Rozpuść w kąpieli wodnej i mieszaj, aż konsystencja będzie gładka i bez grudek. Wyjmij z lodówki białka i ubij na sztywno.
3. Do rozpuszczonej czekolady dodaj serek śmietankowy i wymieszaj na gładką maskę. Zdejmij rondelek z palnika, dodaj żółtka i wymieszaj na gładką masę. Następnie dodaj 1/3 masy białkowej i ponownie wymieszaj. Na koniec dodaj pozostałą część masy białkowej w dwóch częściach, za każdym razem mieszając do uzyskania gładkiej konsystencji.
4. Przygotuj okrągłą formę o średnicy 15 cm. Wyłóż ją papierem do pieczenia (spód oraz ranty), posmarowanym od wewnątrz tłuszczem. Wlej ciasto do formy – a następnie unieś ją lekko nad blatem i upuść kilkukrotnie. Umieść formę na prostokątnej blasze, wylej na spód trochę wody.
5. Piecz w 170 stopniach przez 15 minut, a następnie przez 15 minut w 160 stopniach. Później wyłącz temperaturę i pozostaw ciasto na kolejne 15 minut, aby doszło w piekarniku. Gdy wystygnie, oprócz z wierzchu cukrem pudrem.

https://www.youtube.com/watch?v=dVvPOE-C7AE

Wróć do „Marble Arch - Podobno smoking dobrze leży na człowieku dopiero w trzecim pokoleniu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości