Moje ulubione cytaty,dziś,z książek oczywiście...

Awatar użytkownika
snerta
Waperka
Waperka
Posty: 62
Rejestracja: pt wrz 28, 2018 7:45 am
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podzięk.: 79 razy
Płeć: Kobieta

Moje ulubione cytaty,dziś,z książek oczywiście...

Postautor: snerta » pt lis 16, 2018 10:37 am

Z racji niemocy twórczej w pracy, zaglądam na forum i przeglądam działy, w które wcześniej nie zaglądałam. Niestety nie mam pod ręką żadnej ze swoich książek, więc nie mogę poszukać zagiętych rogów stronic, które sugerują, że znajdują się na nich warte uwagi sentencje, ale Sandersona i Spakowskiego mogę cytować z pamięci, więc skoro Sapkowski się już pojawił, to może coś Brandona.


"Nie jestem zrzędliwy, mam tylko niski próg tolerancji na głupotę."


"Przejmuj się, ale nie za bardzo. Przyjmuj odpowiedzialność, ale się nie obwiniaj. Chroń, ratuj, pomagaj, ale wiedz, kiedy zrezygnować."
"Najłatwiej zaprzyjaźnić się z mężczyznami, gdy od początku twierdzą, że kochają inne kobiety. Można wtedy z nimi - nazwijmy to - bezpiecznie porozmawiać."
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Moje ulubione cytaty,dziś,z książek oczywiście...

Postautor: Tommy Black » wt sie 21, 2018 11:42 am

Cholera, z Rafała Dębskiego tez coś mam. Kontynuujcie dzisiejsze cytaty..albo może nie... :-P
Awatar użytkownika
werc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 164
Rejestracja: sob lip 14, 2018 2:06 pm
Lokalizacja: Zamość
Podziękował: 229 razy
Otrzymał podzięk.: 156 razy
Płeć: Mężczyzna

Moje ulubione cytaty,dziś,z książek oczywiście...

Postautor: werc » wt sie 21, 2018 11:39 am

Autor* „Wilków i orłów” wygłosił kiedyś znamienne zdanie:
„Każde skurwysynstwo musi miec jakies granice”.
Uderzyło mnie około pół roku po ostatnich wyborach parlamentarnych a wypowiedział je dziewięć lat temu, zapytany po premierze powieści o ogólny pogląd na świat.
Dziś by już tak lekko tego zdania nie wyartykułował, bo przekonał się, iż rzeczone skurwysynstwo wcale nie musi posiadac granic, a udowadniają to każdego dnia ci sami ludzie, którzy mienią się być zbawcami Polski, ba całego świata...

* "Rocznik ’69, autor kilkudziesięciu opowiadań i powieści, spora część z nich wpisuje się w nurt literatury fantastycznej.
Z wykształcenia i wykonywanego zawodu psycholog, pracuje w gimnazjum, zmagając się ze skutkami lekkomyślnej reformy oświaty. Poza pisaniem jego wielką pasją jest historia.
Jest również – o zgrozo – genetycznym leniem. Może właśnie dlatego bardzo dużo pracuje – żeby mieć jak najszybciej z głowy to, co tak czy inaczej musi wykonać. I – jak to często się dzieje w przypadku ludzi naprawdę leniwych – robota bardzo go kocha i zawsze potrafi odnaleźć." lubimyczytac.pl

Lubię tego gościa... *wino*

Aha - Rafał Dębski :lol:
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Moje ulubione cytaty,dziś,z książek oczywiście...

Postautor: Tommy Black » wt sie 21, 2018 11:14 am

basika pisze: Premier długą chwilę oglądał każdy z nich i odsuwał na bok. Wreszcie powiedział:
- Zdecydowałem się. Wezmę ten albo ten...


Wiedziałem że mam coś z premiera. Robię identycznie kupując mody.
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Moje ulubione cytaty,dziś,z książek oczywiście...

Postautor: basika » wt sie 21, 2018 11:05 am

39589180_1934120823313998_4341956394291822592_n.jpg


Tadeusz Mazowiecki, przebywając w Szwajcarii, postanowił sprezentować komuś szwajcarski scyzoryk wieloczynnościowy, reklamowany jako wyposażenie armii tego kraju. W sklepie subiekt wyłożył na ladę kilkanaście egzemplarzy. Premier długą chwilę oglądał każdy z nich i odsuwał na bok. Wreszcie powiedział:
- Zdecydowałem się. Wezmę ten albo ten...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Selene
Moderator
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: ndz cze 21, 2015 5:49 pm
Lokalizacja: Thalloris
Podziękował: 20800 razy
Otrzymał podzięk.: 5362 razy
Płeć: Kobieta

Moje ulubione cytaty,dziś,z książek oczywiście...

Postautor: Selene » wt cze 05, 2018 8:54 pm

"Nadzieja to najgorsze skurwysyństwo jakie wyszło z puszki Pandory."
- Stephen King

Obrazek
Obrazek
Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś...
Awatar użytkownika
Vlad
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 688
Rejestracja: śr mar 21, 2018 5:34 pm
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Otrzymał podzięk.: 365 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Moje ulubione cytaty,dziś,z książek oczywiście...

Postautor: Vlad » śr maja 09, 2018 6:55 pm

Pesymistyczne, ale prawdziwe...

Ja tam wolę bardziej przyziemnie:
"Kto wierzył w gusła, temu dupa uschła"
[emoji5]

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Moje ulubione cytaty,dziś,z książek oczywiście...

Postautor: basika » śr maja 09, 2018 6:21 pm

Trudno zaprzeczyć ;)

lem.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Moje ulubione cytaty,dziś,z książek oczywiście...

Postautor: basika » pt kwie 27, 2018 8:49 pm

audrey-hepburn.jpg

Cytaty, jakie zostawiła po sobie Audrey Hepburn udowadniają, że miała do zaoferowania coś więcej niż tylko ładną buzię. W tych cytatach pokazywała życiową filozofię, której podstawą jest prostota, wiara w siebie, kobieca siła i przede wszystkim troska o drugiego człowieka i najsłabszych.
1. „Tylko prości ludzie wiedzą, co to miłość. Ludzie skomplikowani tak bardzo przejmują się wywieraniem wrażenia na innych, że bardzo szybko tracą cierpliwość.”
2. „Moje życie nie opiera się na formułach czy teoriach, ale na zdrowym rozsądku”
3. „Kiedy dorośniesz, odkryjesz, że masz dwie ręce; jedną, by pomagać sobie i drugą, by pomagać innym”
4. „Urodziłam się z ogromną potrzebą czułości i straszliwą potrzebą jej dawania”
5. „Żeby mieć piękne oczy, szukaj dobra w oczach innych. Żeby mieć piękne usta, wymawiaj tylko piękne słowa. I by zachować równowagę, idź naprzód w pewności, że nigdy nie jesteś sam”
6. „Można więcej dowiedzieć się o kimś z tego, co mówi o innych niż z tego, co o nim mówią inni”
7. „Bardzo często odczuwam potrzebę bycia samej. Jestem szczęśliwa, jeśli mogę spędzić czas od soboty do poniedziałku sama w moim mieszkaniu. W ten sposób mogę się pozbierać”
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Moje ulubione cytaty,dziś,z książek oczywiście...

Postautor: basika » śr mar 14, 2018 4:11 pm

Dzisiaj mamy szczególny dzień, bo żegnany niesamowitego człowieka. Niech cytaty Stephena Hawkinga pozostaną z nami. *czajniczek*

– "Odkrycie naukowe nie jest może lepsze od seksu, ale satysfakcja trwa dłużej"

– "Największe osiągnięcia ludzkości tworzone są w rozmowie, a jej największe niepowodzenia są skutkiem braku rozmowy"

– "Życie byłoby tragiczne, gdyby nie było zabawne"

– "Zacząłem myśleć o czarnych dziurach, kiedy kładłem się do łóżka. Moje inwalidztwo sprawia, że jest to bardzo powolny proces, więc miałem wiele czasu"

– "Ktoś kiedyś powiedział, że naukowcom i prostytutkom płaci się za robienie tego, co lubią"

– "Najlepszym dowodem, jaki posiadamy na to, że podróż w czasie nie jest możliwa i nigdy nie będzie, jest to, że nie przeżywamy dziś najazdu hord turystów z przyszłości"

– "Największym wrogiem wiedzy nie jest ignorancja tylko iluzja wiedzy"

– "Bóg nie stworzył wszechświata"

– "Jesteśmy tylko szczególnie zaawansowaną w rozwoju odmianą małp na niezbyt ważnej planecie, krążącej wokół całkiem przeciętnego Słońca. Ale jesteśmy w stanie poznawać wszechświat. Dopiero to sprawia, że jesteśmy wyjątkowi"

– "Myślę, że wirusy komputerowe powinny być uważane za żywe. Moim zdaniem mówi to coś o naturze ludzkiej, skoro jedyna forma życia, jaką udało nam się stworzyć istoty do tej pory ma charakter czysto destrukcyjny. Stworzyliśmy życie na nasz własny obraz i podobieństwo"

– "Jeśli kosmici tam są, to zapewne już o nas wiedzą"

– "Gdy kosmici odwiedzą nas kiedykolwiek, skutki mogą być podobne, jak w przypadku odkrycia Ameryki przez Krzysztofa Kolumba. Jak wiadomo, wydarzenie to okazało się niezbyt pomyślne dla rdzennych mieszkańców tego kontynentu"

– "Niemal wszystkie pierwiastki, z których jesteśmy zbudowani, ty i ja, zostały wyprodukowane wewnątrz gwiazd istniejących na długo przed powstaniem Ziemi. Mamy zatem prawo twierdzić, że wszyscy jesteśmy dziećmi gwiazd"

– "Nie wierzę, że ludzkość przetrwa następne tysiąc lat, jeśli nie udamy się w kosmos. Zbyt wiele zagraża życiu na jednej planecie"

– "Życie na Ziemi to codzienne podejmowanie ogromnego ryzyka. Wizje nagłego kataklizmu, wojny atomowej lub groźnego wirusa traktuję bardzo poważnie. Ziemia może zamienić się w skwierczącą kulę ognia, dlatego podbój kosmosu to jedyny ratunek. Ludzie, uciekajcie!

– "Irytowanie się na moja niesprawność byłoby stratą czasu. Ludzie nie mają czasu dla kogoś, kto się zawsze złości lub narzeka. Trzeba iść ze swym życiem do przodu, i myślę, że udawało mi się to nieźle".

Żródło: LIBERTYN.eu

Wróć do „Literatura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości