CAŁA (?) PRAWDA o gotowych grzałkach

Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

CAŁA (?) PRAWDA o gotowych grzałkach

Postautor: Tommy Black » sob lis 03, 2018 5:41 pm

RfaⓁ pisze:Chętnie zobaczyłbym jak w Twoim teście wypadłyby nowe grzałki od Eleaf czyli HW-N Dual 0,25ohm i HW-M Dual 0,2ohm.


HW-M Dual 0.2ohm
Obrazek

HW-N Dual 0.25ohm
Obrazek

RfaⓁ pisze:A tak przy okazji to ktoś się orientuje gdzie je można dostać?


Eleaf HW-M/N Dual Mesh Head 5pcs
Na razie wyłącznie w preorderze w cenie $24.16-$28.75 tu: https://www.eleafworld.com/online/eleaf ... -5pcs.html

Edit:

Są jeszcze tu: https://www.sourcemore.com/eleaf-hw-n-d ... 25ohm.html
I tam są w cenie $20 a zamówienia pow. 18$ są wysyłane bezpłatnie do Polski, holenderską pocztą z magazynu w UE. Ale też tylko preorder.
Awatar użytkownika
RAFAⓁ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 57
Rejestracja: czw lis 01, 2018 4:15 pm
Lokalizacja: Pruszków
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podzięk.: 12 razy
Płeć: Mężczyzna

CAŁA (?) PRAWDA o gotowych grzałkach

Postautor: RAFAⓁ » sob lis 03, 2018 3:57 pm

Chętnie zobaczyłbym jak w Twoim teście wypadłyby nowe grzałki od Eleaf czyli HW-N Dual 0,25ohm i HW-M Dual 0,2ohm. A tak przy okazji to ktoś się orientuje gdzie je można dostać? Wersje „pojedyncze” moim zdaniem są świetne szczególnie jak bierzemy pod uwagę stosunek jakości do ceny.
Awatar użytkownika
bezi2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 209
Rejestracja: wt cze 16, 2015 9:31 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 80 razy
Otrzymał podzięk.: 462 razy
Płeć: Mężczyzna

CAŁA (?) PRAWDA o gotowych grzałkach

Postautor: bezi2 » ndz sie 26, 2018 5:49 pm

@
Awatar użytkownika
Pelikan2
- zapraszam na PeWu ws. Fishtail braida i kutej skrętki [emoji6]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
HF dripper&Elite V2; Pandora Shadow&Domno; BF99&MFS Wasp; GbB22 mini LE&Smugler;Sat burn22&Pendulum; GbB22&Gp Paps v2.5; Surface&Crovinuss
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

CAŁA (?) PRAWDA o gotowych grzałkach

Postautor: Tommy Black » czw sie 16, 2018 11:57 am

Haze pisze:Jak zapewne już wiesz jest już od jakiegoś czasu dostępna, tak więc:


Właśnie dowiedziałem się teraz i tu. Ja pomieszkuję w Galicji i jeśli chodzi o nowości to jestem tam gdzie kiedyś chłop małorolny kiedy rozdawano szampana we dworze.

Haze pisze:A odniesienie do smokowego Mesha? Coż, gdybym wybierał się na zawody cloud-chaserów to zapewne wziąłbym Stripa, jak dla mnie radzi sobie on lepiej z dużymi mocami. Ale na "moich" 45-50 W Mesh "chmurowo" też wstydu absolutnie nie robi, a smakowo wypada chyba nieco lepiej.


U mnie od samego początku , oczywiście jeśli chodzi o eLeafa, wygrywały grzałki Strip. Myślę że jakoś dorwę niebawem Stripa od Smoka. A najbardziej to teraz myślę, już obojętnie od kogo, o takich samych grzałkach ale z drutu SS 317 L albo Ni80. *czajniczek*

Edit:

U mnie od samego początku , oczywiście jeśli chodzi o eLeafa, wygrywały grzałki Strip. Myślę że jakoś dorwę niebawem Stripa od Smoka.


Tak działa myślenie pozytywne. Zaraz za tym w ślad idzie dorwanie skuteczne. Otóż i ja biedny Galicjanin zapakowałem tę grzałkę w Shielda i teraz sobie siedzę i cieszę się jak małpa bananem. Albo pięcioma bananami. Grzałka jest po prostu fantastyczna! Swoim zwyczajem rozpocząłem od 35 W i tak dojechalem do 90. A potem w dół. Miałem problem co zostawić, 55 W czy 50 W, ale po kilku minutach stanęło jak u @
Awatar użytkownika
Haze
go, na 50 W.
A przy okazji mam też Stripy do TFV 12 Prince, więc niebawem sprawdzę też jak działają w dużym TFV duże Stripy a przy okazji Meshe.
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

CAŁA (?) PRAWDA o gotowych grzałkach

Postautor: Haze » czw sie 09, 2018 6:50 pm

Tommy Black pisze:... ja z niecierpliwością czekam na grzałkę stripową od nich...

Jak zapewne wiesz jest już od jakiegoś czasu dostępna, tak więc:

10. SMOK Baby STRIP - czyli znowu kawał bębna z pralki jako grzałka :mrgreen: .

Obrazek

Da się chmurzyć od: 40 W.

Optimum: w sumie to trudno powiedzieć, ja jadę na 50 W i nic więcej do szczęścia mi nie trzeba, ale Strip ma duży potencjał - ze względu na potężny przeciąg można ze spokojem dojechać do 65 W, dopiero od 70 robi się trochę za gorąco (dla mnie).

Odniesienie smakowe do Kylina: WYRAŹNIE LEPIEJ!
Akurat w tej chwili mam na drugim Shieldzie T12 no i Strip oddaje smak wyraźnie lepiej (a przypominam, że T12-ka była z kolei zauważalnie lepsza w tym względzie od Kylina z plecionką). Wydaje się też, że strip Smoka działa jakoś lepiej niż eLeafa. Wcześniej zaczyna dować czadu (od trochę niższej mocy) zachowując tak samo ogromny przeciąg. Ale może to tylko wrażenie bo w sumie konstrukcja i rezystancja obydwu tych grzałek są prawie identyczne ...
A odniesienie do smokowego Mesha? Coż, gdybym wybierał się na zawody cloud-chaserów to zapewne wziąłbym Stripa, jak dla mnie radzi sobie on lepiej z dużymi mocami. Ale na "moich" 45-50 W Mesh "chmurowo" też wstydu absolutnie nie robi, a smakowo wypada chyba nieco lepiej.
I na koniec mała uwaga - Smok mógłby zwrócić nieco więcej uwagi na kontrolę jakości tych stripów, bo ten bęben od pralki wygląda na nieco pordzewiały :evil::

Obrazek
To zdjęcie oczywiście nieużywanej, ledwo co wyjętej z blistra grzałki.
Obrazek
Awatar użytkownika
deXter
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: ndz kwie 17, 2016 11:52 am
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podzięk.: 32 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: CAŁA (?) PRAWDA o gotowych grzałkach

Postautor: deXter » sob lip 14, 2018 8:03 am

Na te HW-N uważajcie ;)
Lubi się w nich rozwalić zgrzew mesh-drut idący do pinu przez co w grzałce zaczynają palić np 2-3 druciki, a nie całą szerokość ;)
Może słaba partia byłaby mnie w wapienne shopie, ale zdecydowanie bardziej przekonany jestem do smoka.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

CAŁA (?) PRAWDA o gotowych grzałkach

Postautor: Tommy Black » sob lip 14, 2018 6:38 am

robert pisze:Mam I ja te HW-M 0,15 ohma.Kuszą mnie ,przerażają mnie tylko te waty...Tyle mocy.


Ale co Cię obchodzą te waty? Kiedy się świetnie chmurzy, czuje fajny smak, ma się piękną soczystą chmurę, nie myśli się o watach.
Do it mr Robert! *czajniczek*
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

CAŁA (?) PRAWDA o gotowych grzałkach

Postautor: robert » sob lip 14, 2018 6:24 am

Mam I ja te HW-M 0,15 ohma. Kuszą mnie, przerażają tylko te waty...Tyle mocy.
Awatar użytkownika
deXter
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: ndz kwie 17, 2016 11:52 am
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podzięk.: 32 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: CAŁA (?) PRAWDA o gotowych grzałkach

Postautor: deXter » pt lip 13, 2018 11:20 pm

Osobiście mam okazję testować grzałki meshowe u mojego szwagra i moje braidy w ijoy RDTA box mod czyli można powiedzieć w combo. Z uwagi na to, że szwagier lubi płyny z dodatkiem mentholu o koolady muszę przyznac, że ja czuję praktycznie tylko menthol za to u mnie te same płyny dają jeszcze resztę nuty smakowej. Więc mi osobiście meshem aż tak nie urywają doopki ;)
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

CAŁA (?) PRAWDA o gotowych grzałkach

Postautor: Tommy Black » pt lip 13, 2018 7:36 am

Ja dołożę tylko nieco swoich wrażeń...
Używam też grzałek V8 Baby T12:
Obrazek
Są to grzałki z drutu Kanthal A1 o rezystancji 0,15 oma i Smok zaleca ich pracę w przedziale 50-90W (najlepiej: 60-80 W ). Ja, po wielu próbach ustawiłem ostateczną moc na 60 W i jest świetnie. To jednak są jakby zwykłe grzałki, poza niezwykłością świecenia w 3 kolorach. Można powiedzieć że trochę lepiej oddają światło niż smak ;) ale czegóż oczekiwać ood zwyklego drutu i sprasowanej bawełny z celulozą? Jednak mnie one bardzo odpowiadają, ponieważ są absolutnie bezproblemowe, raz dobrze dobrana moc kończy zabawę z watami i pozostaje tylko chmurzenie.Do czystej bazy, gdzie nie bawię się w polowanie na niuanse smakowe, spokojnie wystarcza i na dodatek mają bardzo dlugą żywotność.

Haze pisze:Natomiast w Eleafie otwarte są tylko DWA
Obrazek
A pozostałe CZTERY wyglądają tak:
Obrazek
I teraz nie wiem czy to wada partii, czy może owoc, kurrrwa, geniuszu jakiegoś projektanta?! :twisted: A może te grzałki mają zmienną geometrię dolotu paliwa? Próbowałem ale nic nie chce się przekręcić… A tak dobrze się zapowiadała...


Eleaf HW-N jest oczywiście grzałką meshową ale o nieco wyższej rezystancji niż Smoka. Te "puste" otwory w płaszczu okalającym wlaściwą grzałkę to otwory chłodzące. Owszem, wpływa oczywiście przez nie płyn, bo tak też one funkcjonują. Obawiam się że gdyby nie ten płaszcz, temperatura pracy tej grzałki uniemożliwiałaby dotknięcie atomizera... :twisted:
Haze pisze:Dopóki jechałem na czystej bazie 50/50 wszystko było PIĘKNIE, wszystko wskazywało na to że HWN przebije mesha smokowego. Potem zalałem ulep 70/30 i zacząłem czuć, że coś jest nie teges ze sztachami, aż zaliczyłem klasycznego, 50-watowego BOBRA

Aż sięgnąłem po 3 Shieldy gdzie w tej chwili pracują HW-N oraz po kajecik z notatkami. Albowiem od samego początku te grzałki są tankowane moim własnym liquidem o proporcjach VG75/PG25.W ogóle od kiedy zacząłem przygodę z meshowymi grzałkami traktuję je nieco gęściejszymi płynami.Tyle że ja każdą z tych grzałek najpierw sobie traktuję przez 15 - 30 min czystym PG.To już drugi mój tercet grzałek HW-N i daję słowo harcerki że nigdy nawet bóbr czy inne żyjątka nie przebiegały w pobliżu.Wszystkie dostają po równo 55W. Te grzałki służą mi glownie do testów nowych płynów. Jeśli chodzi o smaki które można dzięki nim "zobaczyć" to ustępują u mnie tylko tym niżej.Oraz oczywiście smokowym meshom.

Haze pisze:Eleaf HW-M - no to znowu POJECHALI – kawał bębna z pralki włożony w grzałkę


Czyli strip, czyli plaster. Ale faktycznie, bardziej kojarzą się z tym bębnem w pralce o czym nawet wcześniej nie pomyślałem, no ale ja mam zakaz zbliżania się do pralki. :(
I mimo że to nie jest grzałka meshowa, u mnie to jedna z najczesciej używaych grzalek. Po prostu bardzo lubię kulturę pracy stripa i sposób w jaki uwalniają się z niej smaki. Tu miałem nieco dłuższą zabawę z wlaściwym dobraniem mocy ale ostatecznie 4 pracujące obecnie HW-M dostały sprawiedliwie po 60 W. I z tymi grzalkami, poza pierwszą fazą, ustawieniem mocy, nie mialem i nie mam najmniejszych problemów.Ale też po swoim glikolowym rozbiegu...

Haze pisze:nie ma co się bawić konstrukcjami "tradycyjnymi" tylko bez zastanawiania brać Mesha od Smoka. Smok po prostu pozamiatał konkurencję tą grzałką!


Tak, z tym się całkowicie zgodzę. Ta meshowa grzałka od Smoka jest po prostu mistrzostwem świata. Ale ja z niecierpliwością czekam na grzałkę stripową od nich. Zarówno do Baby czyli Shielda :) jak i do T12 Prince.

Wróć do „Poradniki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: sucharski80krk i 1 gość