SHIELD czyli Geek Vape z tarczą?

Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

SHIELD czyli Geek Vape z tarczą?

Postautor: Tommy Black » śr wrz 05, 2018 2:10 pm

LoCtoR pisze:Drip, ten oryginalny od Shielda od razu zamieniłem na 510 a nawet przymknąłem nieco wlot powietrza. Co do MTL, to nie mój styl ale zamówiłem sobie grzałeczkę 1.5 ohm,


No to ja się już pogubiłem...MTL to nie Twój styl ale zamówileś grzałkę 1,5 oma, drip zmieniłeś z 810 na 510...
A jak sądzisz, dlaczego zawsze do DTL stosowane są dripy 810?
Wciągając zawarte w takim dripie powietrze, a jest go sporo, bez smaku i zapachu, chyba że mieszkasz w Krakowie, ułatwiasz płucom wchłonięcie zaraz za tym powietrzem i siłą rzeczy lekko rozrzedzoną parę z Twojej mieszanki. Płuca najpierw dostają potężny zastrzyk powietrza a potem dopiero obciążoną nikotyną i aromatami parę. Dzięki temu nie bronią się tak bardzo przed tą inwazją. Z dripa 510 nie pobierzesz powietrza prawie wcale,bo jest go tam mikroskopijna ilość. Jasne że można chmurzyć DTL z dripem 510 jesli ma się płuca dlugodystansowego pływaka. Tylko po co je tak męczyć bez pływackiego treningu?
Awatar użytkownika
LoCtoR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 91
Rejestracja: czw sie 02, 2018 7:33 am
Lokalizacja: 3miasto
Podziękował: 103 razy
Otrzymał podzięk.: 96 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: SHIELD czyli Geek Vape z tarczą?

Postautor: LoCtoR » śr wrz 05, 2018 12:44 pm

Dzięki Panowie za odpowiedzi.
Sytuacja w kwestiach technicznych stała się jasna a co do mocy to będę musiał w końcu zacząć zabawę w małego chemika i rozcieńczyć mój zapas 18mg. W tej chwili mam zalaną 12mg, jest lepiej ale nadal za dużo. Myślę, że sugerowane przez Was 6mg to będzie ten "sweet spot".

@
Awatar użytkownika
Tommy Black

Mój sposób wapowania to, jeśli dobrze rozumiem określenie zasłyszane w niektórych recenzjach i artach, "restrykcyjne DTL". Czyli nie z siłą tysiącwatowego odkurzacza, nie tyle do płuc ale chyba aż do okrężnicy co można zaobserwować u większości jutuberów ale spokojne, nieśpieszne chmurzenie z odcięciem na 4sek. Drip, ten oryginalny od Shielda od razu zamieniłem na 510 a nawet przymknąłem nieco wlot powietrza. Co do MTL, to nie mój styl ale zamówiłem sobie grzałeczkę 1.5 ohm, za kilka dni zobaczę co to warte. Pewnie zakup porządnego tanka do MTL będzie lepszy ale na razie mam już dość zakupów i dziur w portfelu :P
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

SHIELD czyli Geek Vape z tarczą?

Postautor: Tommy Black » śr wrz 05, 2018 7:00 am

LoCtoR pisze:Przy okazji edym zarobił kolejnego minusa, czas chyba poszukać innego dostawcy ale to tak na marginesie.

Dość marny efekt ta inwokacja przyniesie bo skoro mówisz A to powiedz i B... :-P

LoCtoR pisze:1. Po zalaniu widzę, że na uszczelkach tworzą się pęcherzyki powietrza. To normalne i nie ma się czy przejmować czy raczej należy oczekiwać rychłej powodzi?


Przy kilku kolejnych, kilkunastu nawet, te pęcherzyki będą się pojawiać i to świadczy właśnie o tym że nie będzie powodzi.

LoCtoR pisze:2. U was też ta górna klapka po otwarciu lata luźno jak klapa od śmietnika?


Na to nie odpowiem bo trudno mi zrozumieć zarzut.

LoCtoR pisze:3. Czy ktoś z doświadczenia mógłby podpowiedzieć jakiej mocy liquidu używać na tym tanku? Normalnie wapuje 18mg ale czuje, że w tym przypadku to zdecydowanie za dużo.


To jakiej mocy używasz zależy wyłącznie od Ciebie, jednak jakiego trybu chmurzenia używasz już nie. Shield jest wyłącznie do DTL. Owszem, są grzałki 1,5 oma ale efekty MTL są mierne.
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: SHIELD czyli Geek Vape z tarczą?

Postautor: Haze » śr wrz 05, 2018 7:00 am

1. W sumie to się wielce nie przyglądałem ale u mnie jakoś specjalnie nie widać pęcherzyków. Zobacz co się będzie działo i najwyżej mocniej/słabiej dokręć.
2. Tak.
3. Ja w MTL-u jadę na 6 mg, na Shieldzie zalewam 3 mg. Ale w Twoim przypadku zmniejszenie o połowę to może być w dalszym ciągu za dużo. Zacząłbym od 6 mg i jeśli będzie OK to jeszcze zjechał ile się da.
Obrazek
Awatar użytkownika
Azgar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1705
Rejestracja: śr sie 30, 2017 7:49 pm
Lokalizacja: Michrów
Podziękował: 1293 razy
Otrzymał podzięk.: 1694 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: SHIELD czyli Geek Vape z tarczą?

Postautor: Azgar » śr wrz 05, 2018 6:52 am

Rozumiem że 18 w MTL ? Jeśli tak to spokojnie 3-6mg. Z uszczelką powinno być wszystko ok.
Co do klapki nie wiem, nie pomogę :)
Awatar użytkownika
LoCtoR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 91
Rejestracja: czw sie 02, 2018 7:33 am
Lokalizacja: 3miasto
Podziękował: 103 razy
Otrzymał podzięk.: 96 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: SHIELD czyli Geek Vape z tarczą?

Postautor: LoCtoR » śr wrz 05, 2018 6:50 am

No i dotarł był Shield i do mnie. Przy okazji edym zarobił kolejnego minusa, czas chyba poszukać innego dostawcy ale to tak na marginesie.
W związku z pierwszym zdaniem i faktem, że jest to mój pierwszy porządny sot, mam kilka pytań pomocniczych.
1. Po zalaniu widzę, że na uszczelkach tworzą się pęcherzyki powietrza. To normalne i nie ma się czy przejmować czy raczej należy oczekiwać rychłej powodzi?
2. U was też ta górna klapka po otwarciu lata luźno jak klapa od śmietnika?
3. Czy ktoś z doświadczenia mógłby podpowiedzieć jakiej mocy liquidu używać na tym tanku? Normalnie wapuje 18mg ale czuje, że w tym przypadku to zdecydowanie za dużo.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

SHIELD czyli Geek Vape z tarczą?

Postautor: Tommy Black » wt sie 28, 2018 6:28 pm

Przyznam się i to nawet bez bicia i innej perswazji, to ja pisałem o tej RBA od Baby. Tyle że sama baza pasuje do Shielda jak najbardziej, ale potrzebne jest szkiełko o 3 mm dłuższe którego nie udało mi się znaleźć. Być może uda mi się dopasować tę bazę do rozbudowanego o nowe szkło Ello Duro.
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

SHIELD czyli Geek Vape z tarczą?

Postautor: Haze » wt sie 28, 2018 6:15 pm

koala pisze:Pytanie tylko, czy wszystko pasuje tak jak zasugerował @
Awatar użytkownika
Haze
?

Przeczytaj mój post do końca:

Haze pisze:EDIT: no tak, tylko dopiero teraz zauważyłem, że baniak Shielda jest oczywiście nieco szerszy :(
Obrazek
koala
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: śr maja 16, 2018 10:23 am
Lokalizacja: Warszawa/wschodnie Mazowsze
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podzięk.: 14 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: SHIELD czyli Geek Vape z tarczą?

Postautor: koala » wt sie 28, 2018 5:47 pm

Czy ktoś testował Shielda z bazą od V8 Baby i z tym szkiełkiem? Rozglądam się za atomizerem na gotowce z możliwością korzystania z RBA i Shield mnie mocno kusi, po opiniach na salonie. Pytanie tylko, czy wszystko pasuje tak jak zasugerował @
Awatar użytkownika
Haze
?
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

SHIELD czyli Geek Vape z tarczą?

Postautor: Tommy Black » wt sie 28, 2018 5:46 am

smialekcz pisze:Spokojnie można wapować nawet na grzałkach 1,5 łomowych ;-)


O, o tych grzałkach pasujących do Shielda nawet nie wiedziałem.A wiedzieć warto mimo iż z nich nie skorzystam. Natomiast innym chmurzącym na Shieldzie metodą MTL polecam użyć , będącej w woreczku z uszczelkami, redukcji do dripa 510.Z dripem 810 faktycznie może być nieco niewygodnie.

Wróć do „Atomizery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości