Zeus RTA od GeekVape - OBS Engine killer?

Awatar użytkownika
regis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: pn lip 11, 2016 10:27 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 40 razy
Otrzymał podzięk.: 43 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Zeus RTA od GeekVape - OBS Engine killer?

Postautor: regis » sob wrz 01, 2018 3:52 pm

Przy narastającej fali hejtu (częściowo zasłużonego) na ten parownik, proponuję wszystkim odkopanie pudełka od niego, założenie fabrycznej grzałki i ustawienie mocy na 33-36W. Sprawdziłem kilkadziesiąt setupów tego atomizera (pierwszy mam od lutego) i pod wpływem tego, co uzyskałem, kilka tygodni temu zanabyłem kolejny. Efekt mnie powalił. Z moich zasobów lepiej smak oddaje tylko Eleaf Pico Squeeze 2 (nawet Tesla Arrow była słabsza). Może to jest kwestia gustu albo użytych sosów, ale dla mnie jest to jeden z najlepiej smaczących parowników z mojej kolekcji. Aczkolwiek muszę się zgodzić, że podczas prób z innymi grzałkami (czy to na VW czy TC) efekty opisywane przez wszystkich były u mnie powtarzalne. Nie wiem, w czym tkwi tajemnica tej grzałki, ale będę na nią chuchał i dmuchał, żeby na jak najdłużej starczyła. Dajcie znać, jeśli ktoś powtórzy mój eksperyment - jestem ciekaw, czy tylko ja w ten sposób to odczuwam.
Awatar użytkownika
Azgar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1705
Rejestracja: śr sie 30, 2017 7:49 pm
Lokalizacja: Michrów
Podziękował: 1293 razy
Otrzymał podzięk.: 1694 razy
Płeć: Mężczyzna

Zeus RTA od GeekVape - OBS Engine killer?

Postautor: Azgar » ndz sie 26, 2018 9:59 pm

Otrzymałem na testy Zeus single.
Początkowo ze względu na kiepski smak szukałem złotego środka i chciałem opisać różnice między claptonami, plecionkami i Clapton braidingiem ale.... Stwierdzam że nie ma sensu bo różnice były tak niewielkie że prawie nie zauważalne i po wielu próbach stwierdziłem że robię ostatni setup i albo coś z niego wyciągnę albo nie

Do testów używałem własnej mieszanki:
Do 25ml tytoniu fajkowego 2% dodałem.
22 krople vanilla for pipe
6 kropli arabesque
3 krople mentol
8 kropli pomaranczy
13 kropli mandarynki
15 kropli gruszki
18 kropli białej morwy
5 kropli goździka
Całość uzupełniona do pełna w butelce 100ml

Na ostatni setup zdeptałem własne poglądy, po znalezieniu wiertła 5mm wziąłem się do roboty.
Za nośnik posłużył mi "Ganja cotton"
Grzałka to Celtic braid 7x2x0,15 Kanthal D, 5 zwoi, 5mm średnicy.
Reszta tak jak na filmie.... Chociaż taka średnica grzałki to czysta herezja.
Przy okazji w życiu nie zrobiłem na żadnym parowniku aż tylu setupów w ciągu dwóch dni !
*czajniczek*


Dodano chwilę później !


Jeżeli miałbym oceniać od 1 do 10 smak, uznając że 10 to smak otrzymany w moim Limitless XL to przy wykonaniu jak na filmie setup otrzymuje mocne 6+/7-. Czuć w miarę wyraźnie większość akcentów smakowych. Czuć słodycz gruszki j kwaskowatość cytrusow, o podłożu tytoniowym też nie da się zapomnieć reszta jest ledwo, naprawdę LEDWO wyczuwalna.
Awatar użytkownika
Bimaczow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 186
Rejestracja: ndz lip 01, 2018 3:30 pm
Lokalizacja: Beskidy
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podzięk.: 78 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Zeus RTA od GeekVape - OBS Engine killer?

Postautor: Bimaczow » śr lip 11, 2018 11:39 am

zmieniłem watę, wsadziłem jej więcej, weszło naprawdę na wcisk.. :-) no i nie strzela nawet przy 50w, plus zniżyłem grzałkę o jakieś o,5mm i może dlatego jest lepiej .
wjatka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: wt kwie 17, 2018 8:28 am
Lokalizacja: Fürth
Otrzymał podzięk.: 4 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Zeus RTA od GeekVape - OBS Engine killer?

Postautor: wjatka » śr lip 11, 2018 4:01 am

Bimaczow pisze:ciut odkopie, dzisiaj odebrałem zausa, założyłem grzałkę, wsadziłem watę, nasączyłem i wszystko niby lala ... ale co zrobiłem źle ? zeus tak strzela że poparzyło mi k.... język :ble: *help* miałem ustawiony box na 45w i może to za dużo ??? liquid to mieszanka wiśni i porzeczki od liqueen za mało waty wsadziłem dość sporo że nie chciała iść musiałęm trzymać grzałkę :-) ? box ustawiłem na 30 ale dalej strzela ...

Od siebie dodam że w porównaniu do smoka v8 to zupełnie inna półka :-) czuć fajnie smak. to moje pierwsze RTA :-P btw właśnie pociekło mi z airhola ?... łaj ?
Ja zjechałem aż do 25w i wtedy przestało pryskać

Poszło z Szajsunga Galaktyki seria 8
skaecik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 115
Rejestracja: ndz kwie 15, 2018 9:46 am
Lokalizacja: Tychy
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podzięk.: 66 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Zeus RTA od GeekVape - OBS Engine killer?

Postautor: skaecik » śr lip 11, 2018 2:31 am

Pokaż foto tego setupu, niestety wszyscy akurat mają swe szklane kule w serwisie... ;)

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Bimaczow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 186
Rejestracja: ndz lip 01, 2018 3:30 pm
Lokalizacja: Beskidy
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podzięk.: 78 razy
Płeć: Mężczyzna

Zeus RTA od GeekVape - OBS Engine killer?

Postautor: Bimaczow » wt lip 10, 2018 12:49 pm

ciut odkopie, dzisiaj odebrałem zausa, założyłem grzałkę, wsadziłem watę, nasączyłem i wszystko niby lala ... ale co zrobiłem źle ? zeus tak strzela że poparzyło mi k.... język :ble: *help* miałem ustawiony box na 45w i może to za dużo ??? liquid to mieszanka wiśni i porzeczki od liqueen za mało waty wsadziłem dość sporo że nie chciała iść musiałęm trzymać grzałkę :-) ? box ustawiłem na 30 ale dalej strzela ...

Od siebie dodam że w porównaniu do smoka v8 to zupełnie inna półka :-) czuć fajnie smak. to moje pierwsze RTA :-P btw właśnie pociekło mi z airhola ?... łaj ?
Awatar użytkownika
xmisiek95
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: wt kwie 17, 2018 2:26 am
Lokalizacja:
Podziękował: 33 razy
Otrzymał podzięk.: 14 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Zeus RTA od GeekVape - OBS Engine killer?

Postautor: xmisiek95 » ndz maja 13, 2018 1:21 am

Miałeś rację. Więcej waty i nie strzela :) Jednak zauważyłem, że wata szybko jest do wymiany :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Vlad
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 688
Rejestracja: śr mar 21, 2018 5:34 pm
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Otrzymał podzięk.: 365 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Zeus RTA od GeekVape - OBS Engine killer?

Postautor: Vlad » czw kwie 26, 2018 9:47 pm

Deko więcej waty i powinno być ok.
Ja z Crius Plusa jestem bardzo zadowolony, smak mega i soczysta chmura ,wycieków zero.
Jedynie co, muszę juice flow odkręcić i capa podnieść, bo transport słaby inaczej.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
xmisiek95
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: wt kwie 17, 2018 2:26 am
Lokalizacja:
Podziękował: 33 razy
Otrzymał podzięk.: 14 razy
Płeć: Mężczyzna

Zeus RTA od GeekVape - OBS Engine killer?

Postautor: xmisiek95 » czw kwie 26, 2018 9:26 pm

Mam już Zeusa, pierwsze testy - naprawdę nie cieknie. Jedynie nie wiem dlaczego ale jak wleje liquid, to zaczyna strzelać do buzi. Kiedy już liquidu będzie troszkę mniej przestaje.
Smak jak dla mnie ok - i to na fabrycznej grzałce :D Setup złożony dosłownie w 5 minut. Chmurka całkiem przyjemna, tylko to strzelanie liquidem jest irytujące. Będę musiał popracować nad watą.
Akurat zalałem go dzisiaj samogonem z aromatem Sensation. Na 10 ml wlałem +- 30 kropel aromatu i smak jest fajny. W porównaniu do Smoka Spirals z fabryczną grzałką - chmurka większa, smak też na plus Zeusa.
W porównaniu do starego OBS Criusa - o wiele lepszy smak. Crius miał zbyt małe dziury na liquid i transport siadał, bardzo szybko i łatwo mogłem spalić grzałkę/watę. Podobno w wersji Plus było o wiele lepiej. Jednak największą wadą Criusa były wycieki. Także jestem zadowolony z Zeusa.

Przenosiłem Zeusa w kieszeni, w pewnym momencie do góry nogami i sucho.
Obrazek
wjatka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: wt kwie 17, 2018 8:28 am
Lokalizacja: Fürth
Otrzymał podzięk.: 4 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Zeus RTA od GeekVape - OBS Engine killer?

Postautor: wjatka » wt kwie 24, 2018 11:06 am

@skeacik tak zrobię, przyjmuje rady jak gąbka wodę [emoji6]

Poszło z Szajsunga Galaktyki seria 8

Wróć do „Atomizery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości