E-papierosy a choroby płuc, czyli o tym, czego raczej w mediach nie napiszą..

Co nowego piszą o e-papierosach?
Awatar użytkownika
deXter
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: ndz kwie 17, 2016 11:52 am
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podzięk.: 32 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: E-papierosy a choroby płuc, czyli o tym, czego raczej w mediach nie napiszą..

Postautor: deXter » czw wrz 20, 2018 10:37 am

Ja jeszcze odczuwam efekty uboczne astmy niestety jednak przez szukanie złotego grała jakim jest idealny premix czasem sięgam po zwykłego fajka, więc nie jestem idealnym pacjentem ;) jednak z pulmonologiem rozstałem się tak samo jak z reumatologiem. Wiadomo jak nie działa standardowa ścieżka to już nie wiemy co panu zrobić...
Awatar użytkownika
Selene
Moderator
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: ndz cze 21, 2015 5:49 pm
Lokalizacja: Thalloris
Podziękował: 20800 razy
Otrzymał podzięk.: 5362 razy
Płeć: Kobieta

E-papierosy a choroby płuc, czyli o tym, czego raczej w mediach nie napiszą..

Postautor: Selene » śr wrz 19, 2018 1:44 pm

deXter pisze:... Więc nie wiem czy jest jakiś straszny wpływ na te płuca, najwyżej dowiem się o tym za parę lat.

Tak w skrócie.. Miałam też początki astmy, okropny kaszel i jeszcze kilka innych dolegliwości od fajek..
Po 7 latach wapowania jestem zdrowa jak rybka :-P Mój pulmonolog po zrobieniu mi wszystkich kontrolnych badań powiedział, że już nie mam po co do niego przychodzić i będzie wszystkich namawiał na chmurzenie, bo to uzdrawia ;)
Obrazek
Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś...
Awatar użytkownika
deXter
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: ndz kwie 17, 2016 11:52 am
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podzięk.: 32 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: E-papierosy a choroby płuc, czyli o tym, czego raczej w mediach nie napiszą..

Postautor: deXter » śr wrz 19, 2018 11:13 am

Mam astmę, paliłem i brałem leki wiem paradoks. Po pewnym czasie leki odstawiłem bo mój lekarz już tylko wypisywał mi recepty nawet nie robił wywiadu. Bez leków paliłem 5 lat i żyłem ba nawet biegałem szkodziło mi tylko energiczne śmianie się. Trafiłem do lekarza powiedziałem, że palę dostałem nakaz rzucenia i znów te same leki, potem podniósł mi dawkę. Po drodze rzuciłem szlugi i przeszedłem na EIN o czym lekarza nie poinformowałem bo mi się nie chciało słuchać. Leków nie zmienił dawek nie zmienił wszystko było po staremu. Od dwóch lat znów nie biorę leków dalej wapuję, a objawy mam sporadyczne.

Więc nie wiem czy jest jakiś straszny wpływ na te płuca, najwyżej dowiem się o tym za parę lat.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

E-papierosy a choroby płuc, czyli o tym, czego raczej w mediach nie napiszą..

Postautor: Tommy Black » pt wrz 07, 2018 5:57 am

Madzia pisze:Np. lekarz - Prof. Adam Antczak (pulmonolog)... "Warto też zapytać pacjenta, czy pali e-papierosy. Nie wiemy, co prawda, jaka dokładnie jest ich szkodliwość, tym bardziej że e-papierosy mają krótką historię, ale wstępne badania pokazują, że ich niekorzystne działanie jest zbliżone do papierosów tradycyjnych."


Zupełnie wstępna analiza wypowiedzi pana Antczaka, bo na dokładną szkoda czasu, wykazuje że jego umysłowość zbliżona jest do poziomu debila. W dodatku przekupnego.
Awatar użytkownika
Selene
Moderator
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: ndz cze 21, 2015 5:49 pm
Lokalizacja: Thalloris
Podziękował: 20800 razy
Otrzymał podzięk.: 5362 razy
Płeć: Kobieta

E-papierosy a choroby płuc, czyli o tym, czego raczej w mediach nie napiszą..

Postautor: Selene » czw wrz 06, 2018 9:05 pm

Na blogu SCh pojawił się ciekawy wpis na temat tego co piszą w mediach o negatywnym wpływie e-papierosów na płuca...
Np. lekarz - Prof. Adam Antczak (pulmonolog)... "Warto też zapytać pacjenta, czy pali e-papierosy. Nie wiemy, co prawda, jaka dokładnie jest ich szkodliwość, tym bardziej że e-papierosy mają krótką historię, ale wstępne badania pokazują, że ich niekorzystne działanie jest zbliżone do papierosów tradycyjnych."
Nieświadomi i bez jakiejkolwiek wiedzy na temat ein wygadują i wypisują głupoty, które wpływają źle na decyzję ludzi chcących rzucić palenie o_O
Dlatego tak jak wspomniał SCh warto to rozpowszechniać, choćby w internecie...
Zresztą poczytajcie sami: http://epapieros.edu.pl/e-papierosy-a-c ... e-napisza/
Obrazek
Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś...

Wróć do „W mediach - Komentarze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości