Technologia FEELM co to jest i co robi?

Komentarze, Fakty i mity o e-papierosach oraz czym żyje Salon
Krzyniu
Płeć: nieokreślona

Technologia FEELM co to jest i co robi?

Postautor: Krzyniu » sob wrz 15, 2018 10:24 pm

Moim skromnym zdaniem powiedzieć że ceramika jest bezpieczna bez podania faktycznego składu. To jak powiedzenie że "METAL" jest bezpieczny bez względu z czego wykonany. Stal miedź czy aluminium. :ble:
Awatar użytkownika
LoCtoR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 91
Rejestracja: czw sie 02, 2018 7:33 am
Lokalizacja: 3miasto
Podziękował: 103 razy
Otrzymał podzięk.: 96 razy
Płeć: Mężczyzna

Technologia FEELM co to jest i co robi?

Postautor: LoCtoR » sob wrz 15, 2018 5:57 am

raptofil pisze:Wydaje mi się że ceramika powinna być bezpieczna.

Tommy Black pisze:Ale to przecież już inna ceramika niż w dawnych grzałkach Vaporesso...

Ceramika to pojęcie zbyt ogólne. Można ją wytworzyć z użyciem wielu różnych związków, z których część jest oględnie mówiąc "mało zdrowa" a do tego dochodzi jeszcze kwestia rozkładu na kolejne. Oczywiście FEELM może rzeczywiście być nieszkodliwy ale nie można tego zweryfikować.
Producenci mimo wielokrotnego nagabywania o podanie specyfikacji/składu milczą jak zaklęci, musimy im zatem wierzyć na "słowo biznesmena" a to, wydaje mi się, powinno raczej uruchamiać zasadę ograniczonego zaufania. Jai rozsądnie zauważył, że jeśli zależy nam na jak najmniejszej szkodliwości, wapujmy na tym co znamy. Kantal, SS, (co do niklu zdania są podzielone), normalnie użytkowane nie są niebezpieczne.
Inna sprawą jest fakt, że wszelkie nieznane materiały/związki/substancje to amunicja do karabinów przeciwnych nam, waperom, frakcji.
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Technologia FEELM co to jest i co robi?

Postautor: Haze » pt wrz 14, 2018 9:11 pm

Tommy Black pisze:Większość PODów, poczynając od ich wielkiego protoplasty który odniósł sukces, czyli JUULa działa na płynach z solami nikotyny. Tam siłą rzeczy ( 35 mg i 50 mg) wielkiej chmury nie będzie...

No właśnie muszę dopaść jakiegoś poda na salty bo w ogóle nie wiem o co w tym chodzi :? Na razie bawiłem się tylko Novo (https://salonrozchmurzonych.pl/forum/viewtopic.php?f=80&t=4071#p49580).
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10897 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Technologia FEELM co to jest i co robi?

Postautor: Tommy Black » pt wrz 14, 2018 7:39 pm

raptofil pisze:Swoją drogą jeżeli jest to bezpieczniejsze od drutu i watki, które z czasem mogą być szkodliwe po dłuższym użytkowaniu bez wymiany, to jest to przyszłość.


No i właśnie tu jest jakiś pies...pogrzebany niestety. Większość na przeróżnych forach i FB ma poważne zastrzeżenia do tej ceramiki. Ale to przecież już inna ceramika niż w dawnych grzałkach Vaporesso...

Haze pisze:Ciekawe... Chociaż chmurą nie grzeszy, podobnie jak inne pody.


Większość PODów, poczynając od ich wielkiego protoplasty który odniósł sukces, czyli JUULa działa na płynach z solami nikotyny. Tam siłą rzeczy ( 35 mg i 50 mg) wielkiej chmury nie będzie...
raptofil
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: wt cze 16, 2015 9:43 am
Lokalizacja:
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podzięk.: 12 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Technologia FEELM co to jest i co robi?

Postautor: raptofil » pt wrz 14, 2018 7:16 am

Wydaje mi się że ceramika powinna być bezpieczna. Nie powinna mieć wpływu na jakość odparowania płynu i też nie powinna "dawać" od siebie niebezpiecznych związków. Tylko moje podejrzenia. Nie wiem czy są badania które potwierdziły by moje przypuszczenia.

Swoją drogą jeżeli jest to bezpieczniejsze od drutu i watki, które z czasem mogą być szkodliwe po dłuższym użytkowaniu bez wymiany, to jest to przyszłość.
Awatar użytkownika
LoCtoR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 91
Rejestracja: czw sie 02, 2018 7:33 am
Lokalizacja: 3miasto
Podziękował: 103 razy
Otrzymał podzięk.: 96 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Technologia FEELM co to jest i co robi?

Postautor: LoCtoR » pt wrz 14, 2018 6:12 am

Dodam trzeci głos - Jai z kanału Jai Haze. On co prawda swoje obawy wyjaśnia na przykładzie innej technologii, w której ceramika jest elementem grzewczym, jednak w obu przypadkach problem jest dość podobny a są nim użyte materiały, nie tylko elementów metalowych ale i samej ceramiki. Producenci materiałami się nie chwalą i o ile wiem nie udostępniają żadnych ich specyfikacji co nie przeszkadza im jednocześnie głosić, że są one całkowicie bezpieczne. Jak z tym jest naprawdę, pewności niestety nie ma.
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Technologia FEELM co to jest i co robi?

Postautor: Haze » czw wrz 13, 2018 6:36 pm

Ciekawe... Chociaż chmurą nie grzeszy, podobnie jak inne pody.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10897 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Technologia FEELM co to jest i co robi?

Postautor: Tommy Black » czw wrz 13, 2018 5:54 pm

Obrazek
Tytuł zapożyczyłem od Daniela z kanału DJLsb Vapes jako że zdążył On już jeno takie FEELM ;) zmasakrować. W celach poznawczych oczywiście. Ale zanim oddam głos Danielowi, kilka krótkich i niezbędnych informacji.
FeelmTech i SmooreCig (właściciele znanej nam świetnie firmy Vaporesso) to kolejna standardowa konstrukcja lekkiego vapepena, ale z jedną zasadniczą różnicą w stosunku do wszystkich innych, mianowicie inną grzałką, choć lepiej nazwać to elementem grzewczym.Urządzenie Feelm Pod Kit wykorzystuje nowy rodzaj wstążki z drutu, która jest zasadniczo umieszczona na szczycie bloku powodującego odparowywanie płynu.Czyli jakby nic nowego, bo Vaporesso już z ceramiką dawno eksperymentowało i mogliśmy w Polsce sami to przetestować. Raczej, wtedy, z marnym zainteresowaniem.
Ale teraz dostali Golden Leaf, nagrodę Złotego Liścia w najbardziej ekscytującej kategorii branżowej czyli nowości technologicznych w Shenzhen.
Ta pokazuje, w jaki sposób zbudowana jest grzałka Feelm.
Obrazek
Każde zaciągnięcie jest miękkie i gładkie. Rozmiar cząsteczki pary wynosi 1% w stosunku do papierosa. Każda kropla jest doskonale odparowana.
Obrazek
Tak się prezentuje sam vapepen POD.
Obrazek

A teraz wspomniany Daniel i żeby jednak był na początek jakiś dwugłos to chwilę później Vic. :)

FEELM Technology, what it does?

https://youtu.be/kY8gs4IyxrE

Feelm by FeelmTech Pod System Review

https://youtu.be/RkJRMpeg0Po

Wróć do „Co nowego w Salonie i na świecie?”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości