SHIELD czyli Geek Vape z tarczą?

Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

SHIELD czyli Geek Vape z tarczą?

Postautor: Haze » pt paź 12, 2018 3:20 pm

Einheart pisze:Jaką moc zalecacie do tych grzałek ?

Spójrz do TEGO wątku.
Obrazek
Einheart
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: sob sie 11, 2018 5:13 am
Lokalizacja: Lubin
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podzięk.: 9 razy
Płeć: Mężczyzna

SHIELD czyli Geek Vape z tarczą?

Postautor: Einheart » pt paź 12, 2018 1:39 pm

Też sobie sprawiłem i naprawdę jestem zadowolony, testuję na Smok V8 Baby MESH i jest dobrze.
Jaką moc zalecacie do tych grzałek ?
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

SHIELD czyli Geek Vape z tarczą?

Postautor: Tommy Black » wt wrz 18, 2018 6:59 am

LoCtoR pisze:Kupiłem te MTLowe Carrysy z zamiarem przetestowania, jak IM1 padnie, a tu lipa.


Cholera, też chciałem przetestować inne grzałki a tu żadna nie zgłasza chęci nawet urlopowej... :-P

LoCtoR pisze:@Tommy Black
Udało się ruszyć jakoś sprawę RBA do Shielda czy dałeś spokój?


Nie dałem ale w międzyczasie zająłem się oswajaniem innych atomizerów ( Duro) i teraz zacznę od nowa temat RBA ale już do Shielda i Duro.Po prostu chciałem najpierw dokładnie sobie zmaltretować Duro bo tu mam to co najbardziej lubię. Dużą pojemność a zatem rzadkie tankowanie. :)

Dzisiejszy edit:

Polecam jeszcze rzucić okiem tu:

viewtopic.php?f=83&t=3760&p=49918#p49918
Awatar użytkownika
LoCtoR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 91
Rejestracja: czw sie 02, 2018 7:33 am
Lokalizacja: 3miasto
Podziękował: 103 razy
Otrzymał podzięk.: 96 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: SHIELD czyli Geek Vape z tarczą?

Postautor: LoCtoR » pn wrz 17, 2018 7:18 pm

Ja się napaliłem na mnogość opcji grzałkowych do tego parownika a pierwszej (IM1 0.4ohm) zmęczyć nie moge i nic nie wskazuje, że niedługo zmuszony będę do wymiany. Kupiłem te MTLowe Carrysy z zamiarem przetestowania, jak IM1 padnie, a tu lipa.
@Tommy Black
Udało się ruszyć jakoś sprawę RBA do Shielda czy dałeś spokój?
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

SHIELD czyli Geek Vape z tarczą?

Postautor: Tommy Black » pn wrz 17, 2018 7:01 pm

robert pisze:Mam te HW-M 015.Dobre są ,ale skoro jest tyle możliwości to może coś innego.?


No to:
Smok V8 Baby MESH
Obrazek
17,90 zł

Smok V8 Baby -T12
Obrazek
21,90 zł

Te mają czerwone albo zielone podświetlenie i oprócz tego to naprawdę super grzałki. :)
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: SHIELD czyli Geek Vape z tarczą?

Postautor: robert » pn wrz 17, 2018 6:51 pm

Mam te HW-M 015.Dobre są ,ale skoro jest tyle możliwości to może coś innego.?
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

SHIELD czyli Geek Vape z tarczą?

Postautor: Tommy Black » pn wrz 17, 2018 6:43 pm

robert pisze:Zastanawiam się jakie grzałki zakupić do Shilda?
Dotychczas stosowałem te które były w zestawie z atomizerem i meshowe .Może czegoś innego spróbować?


Nie wiem jakie meshowe ale może wypróbuj te:

Obrazek

To też mesh ale i strip od eLeafa. Na dodatek są tanie, po 10,70 zł o ile dobrze pamiętam i raczej są wszędzie bo pasują do iJusta3.
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: SHIELD czyli Geek Vape z tarczą?

Postautor: robert » pn wrz 17, 2018 6:37 pm

Zastanawiam się jakie grzałki zakupić do Shilda?
Dotychczas stosowałem te które były w zestawie z atomizerem i meshowe .Może czegoś innego spróbować?
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

SHIELD czyli Geek Vape z tarczą?

Postautor: Tommy Black » czw wrz 06, 2018 9:36 am

LoCtoR pisze:Teraz i ja się pogubiłem zatem obaj jesteśmy zgubieni Być może mamy tak odmienne przyzwyczajenia i preferencje, że trudno nam się nawzajem zrozumieć. Inna sprawa, że moje skróty myślowe bywają trudne w odbiorze.


Tak, rzeczywiście, dość skrótowo i specyficznie, żeby nie nudzić, przedstawiłem swoje preferencje jako swój punkt widzenia. Teorię o powietrzu w dripie ( jasne że w calości ) jako wykładnik sposobu chmurzenia. To jeszcze dydaktyczne naleciałości. No i teraz faktycznie się zastanawiam po jaką cholerę do tanków typowo DTL dają te przejściówki do dripów. :-P
Przemyślę jeszcze te sprawy...dzięki za znakomitą odpowiedź! *yes*
Awatar użytkownika
LoCtoR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 91
Rejestracja: czw sie 02, 2018 7:33 am
Lokalizacja: 3miasto
Podziękował: 103 razy
Otrzymał podzięk.: 96 razy
Płeć: Mężczyzna

SHIELD czyli Geek Vape z tarczą?

Postautor: LoCtoR » czw wrz 06, 2018 8:44 am

Wyszła z tego straszna ściana tekstu. Mam nadzieję, że wydrapałem na niej wystarczająco dużo zdań na temat Jeśli nie, proszę moderację o łagodny wymiar kary.
@
Awatar użytkownika
Tommy Black

Teraz i ja się pogubiłem zatem obaj jesteśmy zgubieni :P Być może mamy tak odmienne przyzwyczajenia i preferencje, że trudno nam się nawzajem zrozumieć. Inna sprawa, że moje skróty myślowe bywają trudne w odbiorze. Doprecyzuje zatem.
MTL to nie mój styl (z dwóch powodów) ale od niego zaczynałem bo kiedyś DTL zwyczajnie nie istniał. Z tego okresu zostały mi pewne przyzwyczajenia a jednym z nich jest niechęć do przeciągów i oddychania przez parownik, stąd też zastosowanie przeze mnie redukcji w Shieldzie już po chwili testowego wapowania na 810, bo przeciąg jest tu ogromny. Drugim powodem jest fakt, że zwyczajnie cały sprzęt jaki w tej chwili posiadam jest przeznaczony do DTL. Tu tytułem wyjaśnienia dodam, że ostatnich kilka ostatnich lat spędziłem w przytulnym gniazdku pod kamieniem "dzięki czemu" sporo mnie ominęło m in. ustawa, wysyp modów elektronicznych, tanków itd. Jakieś stopklatki do mnie docierały ale miałem takie zapasy, że mało mnie to wszystko obchodziło. Zapasy maja jednak to do siebie, że kiedyś muszą się wyczerpać i pod tym względem moje nie odbiegły od reguły. Kilka miesięcy temu wypełzłem spod kamienia w zupełnie nieznaną mi rzeczywistość a ponieważ przyciśnięty musiałem szybko coś kupić, skończyło się na spontanie, czego normalnie nie robię.
Tyle "morskiej opowieści" ale pewnie zapytasz dlaczego Shield a nie jakiś MTL? Z kilku powodów. Pomijając bardzo przyzwoitą i równą jakość produkcji GeekVape'a będzie to na pewno wygląd. Prosty i wręcz elegancki w porównaniu do pstrokatych cudaków, które są teraz produkowane. Ja jestem prosty człowiek, lubię proste rzeczy. Po drugie mnogość dostępnych grzałek, która gwarantuje temu tankowi długie życie. Gdzieś pisałem, że nie jestem kolekcjonerem, jak kupuje to na lata. Kasę wole przeznaczyć na moje hobby. Po trzecie gotowe grzałki. Podobnie jak Ty jestem zwolennikiem takich rozwiązań choć równie podobnie żałuję , że GV nie zrobił do Shielda porządnej bazy RBA :P Po czwarte, pewien potencjał do uniwersalności ale tę będę dopiero testował na grzałce 1.5ohma. chodzi oczywiście o uniwersalność dla mnie.

Tommy Black pisze:A jak sądzisz, dlaczego zawsze do DTL stosowane są dripy 810?

Z tą teorią w żaden sposób zgodzić się nie mogę. To nie średnica dripa a otworu pod nim ma tu znaczenie. Przeczy teorii choćby obecność redukcji do 510 w zestawie Shielda, która raczej na pewno nie znalazła się tam przypadkowo. Są waperzy preferujący duże przeciągi i są tacy jak ja, którzy wolą zdecydowanie mniejsze a jest ich sporo, nie ma tu żadnej egzotyki. Poza tym jest wiele rozwiązań przeznaczonych do DTL a wyposażonych w otwór 510 i takież dripy. Z tego co ja mam/miałem, wszelkie Ego AiO, Cubisy, niektóre Smoki (Spirals) a jest tego na rynku sporo więcej.

Tommy Black pisze:Wciągając zawarte w takim dripie powietrze, a jest go sporo, bez smaku i zapachu, chyba że mieszkasz w Krakowie, ułatwiasz płucom wchłonięcie zaraz za tym powietrzem i siłą rzeczy lekko rozrzedzoną parę z Twojej mieszanki. Płuca najpierw dostają potężny zastrzyk powietrza a potem dopiero obciążoną nikotyną i aromatami parę. Dzięki temu nie bronią się tak bardzo przed tą inwazją. Z dripa 510 nie pobierzesz powietrza prawie wcale,bo jest go tam mikroskopijna ilość. Jasne że można chmurzyć DTL z dripem 510 jeśli ma się płuca dlugodystansowego pływaka. Tylko po co je tak męczyć bez pływackiego treningu?

Tego to ja, wybacz, zupełnie nie rozumiem. Domyślam się , że pisząc "wciągając zawarte w takim dripie powietrze" masz na myśli ilość powietrza możliwą do zaciągnięcia przez całość systemu powietrznego tanku, bo w samym dripie prawie go nie ma, niezależnie od jego średnicy. Przez duże otwory można go zaciągnąć więcej, to oczywiste, jednocześnie od preferencji wapera zależy czy chce go zaciągać więcej czy mniej, dlatego mamy regulacje i redukcje. Redukcja z 810 do 510 nie jest aż tak duża żeby w przypadku tej drugiej mówić o mikroskopijnych ilościach, płucach pływaka czy popularnych żylakach za uszami. Swoją drogą mimo tego, że całe życie mieszkam na wybrzeżu, 2km od morza, jakoś nigdy nie nauczyłem się pływać. Zatem o płucach długodystansowego pływaka w moim przypadku nie ma mowy. Domyślam się również, że kiedyś paliłeś analogi prawdopodobnie wiesz zatem, że płucom palacza atakowanym latami syfem z analogów już nie trzeba pomagać - one się nie bronią, one się dawno temu poddały. Broniły się na początku przez dwie, trzy paczki, może trochę więcej, tak jak dziś bronią się płuca gimbusów, którzy wapują dla lansu i mody na chmury. Nie chcę przez to powiedzieć, że 810 jest tylko dla gimbazy ale im może coś jeszcze ułatwiać, nam, długoletnim palaczom, już raczej nie.

Wróć do „Atomizery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości