Jakie baterie 18650?

Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Jakie baterie 18650?

Postautor: Haze » ndz lis 11, 2018 8:01 pm

lincolnsixecho pisze:Będą jakieś przeciwwskazania używania 35W dla grzałek 0.6-0,7 ohm ?

Będą. Jeśli przetwornica ma na grzałce oddać 35W to na wejściu (czyli z bateryjki) musi pobrać trochę więcej, optymistycznie załóżmy 37W. No i teraz bierzemy zaawansowany wzór na moc P=U*I i po skomplikowanych obliczeniach wychodzi nam, że wystarczy że bateryjka rozładuje się poniżej 3,7V i już potrzebne będzie więcej niż 10A żeby wygenerować 37W...
Obrazek
lincolnsixecho
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: śr lip 11, 2018 4:43 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podzięk.: 22 razy
Płeć: Mężczyzna

Jakie baterie 18650?

Postautor: lincolnsixecho » ndz lis 11, 2018 7:53 pm

To 30W dla baterii 10A to takie umowne ?

Będą jakieś przeciwwskazania używania 35W dla grzałek 0.6-0,7 ohm ?
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Jakie baterie 18650?

Postautor: Haze » ndz lis 11, 2018 11:18 am

Dzisiaj dwie bateryjki, od jednej należy TRZYMAĆ SIĘ Z DALEKA, od drugiej wręcz przeciwnie:

Obrazek

Eizfan (opisywana też czasami jako Efan) to klasyczna chińska ŚCIEMA, i to niebezpieczna ściema bo na koszulce deklaruje prąd ciągły DWA razy wyższy niż w rzeczywistości :twisted:. No niestety, tak to jest jak na testy Moocha patrzy się dopiero po zakończeniu swoich :smile: No ale również o takich batkach trzeba pisać.

Sanyo natomiast to miła niespodzianka - bateryjka, która ni z gruszki, ni z pietruszki wciska się do CZOŁÓWKI NAJLEPSZYCH BATEK 10-amperowych! I w dodatku jest dość powszechnie dostępna w naszych sklepach. Pamiętajcie tylko, że to max 10 A czyli pod moce nie większe niż 30 W.

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Jakie baterie 18650?

Postautor: Haze » sob paź 06, 2018 5:59 pm

Dzisiaj taki wynalazek:

homlife-1.jpg

Czyli bateryjki, które można czasami zobaczyć na filmikach waperów. Ponieważ posiadanie takich ogniw od razu daje +5 do bycia profi waperem :mrgreen: trzeba było zakupić (mimo absurdalnej ceny 50 zł/szt. :twisted:). A tak poważnie to bardzo spodobał mi się sposób w jaki są opisane: mamy więc pojemność w mAh i Wh, i to podaną w sposób sugerujący, że ktoś ją faktycznie pomierzył (wartości są "nieokrągłe"), mamy też impulsowe i ciągłe dopuszczalne obciążenie prądowe. Fajnie! Oby inni producenci też zaczęli tak opisywać batki.
A jak te szumne zapowiedzi przekładają się na wydajność? Ano tak:

Obrazek

Czyli już bez fajerwerków :-| Tylko (albo aż) przyzwoity poziom LG HG2. Tylko że LG są dwa razy tańsze ...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Jakie baterie 18650?

Postautor: Haze » pt lip 27, 2018 7:18 pm

Lipiec obfituje w różne bateryjkowe rekordy :smile: dzisiaj coś takiego:

Obrazek

Do ich zakupu, poza moim chorym instynktem poszukiwacza :mrgreen:, skłonił mnie ten wykres (a konkretnie jego tytuł):

Obrazek

I to nie dlatego żebym w niego uwierzył, wręcz przeciwnie :mrgreen: Aczkolwiek taki ładny wykres rozładowania sprzyja decyzji zakupu (pominę milczeniem, że nigdzie nie podali przy jakim prądzie było to rozładowanie). A wynik jest taki:

Obrazek

No i bardzo się starałem żeby potwierdzić tytuł wykresu :mrgreen: , dałem im 3 szanse, ale wszystko co udało się wyciągnąć to zrównanie z wynikiem dotychczasowego mistrza. Zresztą zrównanie niewiarygodnie (tudzież podejrzanie :mrgreen:) IDEALNE *shock*. Tamte AWT miałem wypożyczone więc nie sprawdziłem co jest pod koszulką, ale Fogstary rozbebeszę jak tylko się nimi nacieszę ;) Tak czy inaczej mamy aktualnego lidera, ale jest to takie liderowanie ... hmm ... pyrrusowe :-| - nawet jeśli Fogstary weźmiemy przy okazji innych zakupów na Amazonie (żeby nie liczyć kosztów wysyłki) to sztuka wyjdzie po 35 zł. Nie jest to tragicznie dużo, ale w tej cenie dostaniemy DWIE sztuki "@miblahowych" MJ1, które tak naprawdę pociągną prawie tak samo długo ... Przypominam też, że tak samo jak MJ są to bateryjki 10-amperowe czyli dla ciumkaczy mtl-owych na 20-30 watach.
Obrazek
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Jakie baterie 18650?

Postautor: Haze » pt lip 13, 2018 8:56 am

Dzisiaj mamy dwie bateryjki:

Obrazek

Pierwsza z nich charakteryzuje się bardzo twarzowym kolorem :smile: (i niezłą wydajnością) a druga zapędami do zostania LIDEREM zestawienia:

Obrazek

Lepsza od MJ1 była tylko AWT 35A, ale nie jestem pewien czy tę AWT można jeszcze w ogóle gdzieś dostać...

UWAGA: niestety pojawiły się już podróbki tych LG :evil: Np. polski sklep Batimex sprzedaje identycznie wyglądające ogniwa, które w moim teście wyciągają jedynie 1500 mAh...

PS. Dzięki @
Awatar użytkownika
miblah
za rozstanie się na parę dni ze swoimi MJ1 :beer:

EDIT: pamiętajcie tylko, że te MJ1 mają obciążenie ciągłe jedynie 10A, więc nadają się właściwie tylko dla ciumkaczy MTL, tak do mocy 25-30 W. Przy wyższych mocach mody szybko zaczną pokazywać "weak battery".
Obrazek
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Jakie baterie 18650?

Postautor: Haze » wt kwie 17, 2018 9:27 am

marjo pisze:Chmurzę na 55W...

55 W na jednobateryjkowym modzie to nigdy nie będzie dobra opcja. Być może nieco lepiej spisze się VTC5A albo VTC6A (KONIECZNIE z literą "A" na końcu, bez tej literki będzie gorzej), ale tylko być może bo Soniaki wypadają trochę słabiej pojemnościowo ...
Obrazek
Awatar użytkownika
marjo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: śr kwie 04, 2018 5:19 am
Lokalizacja: Kielce
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podzięk.: 13 razy
Płeć: Mężczyzna

Jakie baterie 18650?

Postautor: marjo » wt kwie 17, 2018 8:29 am

To i ja mam problem. Zakupiłem Tesle Punk 85W (mod elektroniczny na jeden akumulator 18650).
Chmurzę na 55W, baterie LG HG2 i przy osiągnięciu ~45% pojemności batki (według wskazania na Tesli) zaczynają się problemy: wyświetlacz potrafi mrygać, zauważalny spadek mocy (czuć że słabiej chmurzy atomizer), bateria zaczyna się bardzo nagrzewać. Efektywny czas wapowania u mnie to 1,5 h na jednej baterii.
Rozumiem że LG HG2 nie wyrabiają, czy zakup np. Sony vtc 5 lub 6 coś pomoże?
Awatar użytkownika
Buła
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: sob mar 31, 2018 7:31 am
Lokalizacja: Trzy Wieże
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podzięk.: 12 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Jakie baterie 18650?

Postautor: Buła » pn kwie 16, 2018 9:31 pm

Dzięki Twoim testom,wybór akumulatorów jest dużo prostszy,już nie muszę wgłębiać się w aspekty techniczne,bo w tych sprawach jestem ;noga;.Używam LG hg2,30Q,VTC6 i 5,wapuje,tak przy 20W na TC.Ostatnio zauważyłem,że przewaga VTC6,nad 30Q (po około 100 cyklach)się odwróciła.Teraz na 30Q wapuje więcej liquidu i ta przewaga rośnie.Więc albo te 30Q,są tak dobre.albo mam lewe VTC6.
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Jakie baterie 18650?

Postautor: Haze » pn kwie 16, 2018 8:10 pm

A dzisiaj bateryjki KU PRZESTRODZE! Buszując po Amazonie znalazłem takie coś:

Obrazek

Skusił mnie dość entuzjastyczny opis i ... cena:

Obrazek

Po prostu przyjąłem, że w kraju o tak długiej tradycji kapitalistycznej 2x wyższa (od przeciętnej) cena batki MUSI iść w parze z nieprzeciętną jakością. No i się kuźwa przekonałem, że ... niekoniecznie :evil::

Obrazek

Wprawdzie ZUPEŁNEJ tragedii nie ma, no ale trzeba sobie powiedzieć, że obecnie trudno kupić gorszy akus :facepalm:

No nic, całe życie się uczymy.

Wkurza tylko, że za te pieniądze miałbym 6 sztuk HG2...
Obrazek

Wróć do „Haze i jego testy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: ApO i 9 gości