Daj lajka

Tematy luźne, swobodne, nie do końca poważne
Awatar użytkownika
lijden
Waperka
Waperka
Posty: 265
Rejestracja: śr lip 12, 2017 8:47 pm
Lokalizacja: Michrów (grójecki)
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podzięk.: 169 razy
Płeć: Kobieta

Daj lajka

Postautor: lijden » pn paź 15, 2018 1:49 pm

Też już takich elementarzy nie było jak chodziłam do szkoły (a ten gowniarz @
Awatar użytkownika
Azgar
jest przeciez rok ode mnie młodszy).

Do dzisiaj pamiętam za to biblię dla dzieci od Babci i fragment o zabijaniu swojego syna. Brrrr.

W podstawówce (4-6) za to wychowawczyni mnie nie znosiła i postarała się żebym miała niższe oceny z 3 przedmiotów (z wfu ktorego ona uczyła i angielskiego i matmy z których miałam mieć 6, no ale jej dobrzy znajomi). Nie wiem czy chodziło o to ze moja mama nie dawała sobie wejść na głowę czy o to że byłam "odmieńcem" bo nie jadłam mięsa..
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10897 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Daj lajka

Postautor: Tommy Black » pn paź 15, 2018 7:11 am

PaniChmurka pisze:Wniosek z tego taki - chyba wyglądam na tłumoka !


Hmmm...no może i wyglądasz ;) ale umiesz o siebie walczyć i to jest ważniejsze od wygladu. Dla Ciebie! :)
Awatar użytkownika
PaniChmurka
Waperka
Waperka
Posty: 143
Rejestracja: sob lip 28, 2018 9:11 am
Lokalizacja: centralne zamieszanie
Podziękował: 357 razy
Otrzymał podzięk.: 104 razy
Płeć: Kobieta

Daj lajka

Postautor: PaniChmurka » ndz paź 14, 2018 10:27 am

Azgar pisze:
Kiedy już wziąłem się do roboty, nadrobiłem zaległości i zacząłem się uczyć ( 3 klasa ), przeważały oceny 4/5. Wtedy ciągle słyszałem "nie możliwe żeby taki baran tak się nauczył " no i oczywiście co lekcja wezwanie do tablicy " jak naprawdę umiesz to rozwiąż to!"

No właśnie - mi się tak przytrafiło na informatyce - pan sobie chodził i patrzył kto co zrobił - trzeba było napisać krótki programik na obliczanie czegoś tam - dawno to było więc zapomniałam co dokładnie - ale nic to - Pan podchodzi do mnie i mówi " no dobrze dobrze - kto by się spodziewał ze pani to zrobi " a ja mu na to - czy ja naprawdę wyglądam na taką durną że się Pan dziwi :? - oczywiście nic nie powiedział - ale mnie wkurzył :D......... a innym razem półrocze - angielski i wystawianie ocen - i pani mi mówi - mierny - to ja do niej ze chyba się pomyliła - ona do mnie po angielsku że się nie pomyliła to ja jej odpowiadam również po angielsku że jednak się pomyliła i ja protestuję i tak tego nie zostawię - ona po chwili ciszy - ok siadaj masz 5 :D !
Wniosek z tego taki - chyba wyglądam na tłumoka :P !
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10897 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Daj lajka

Postautor: Tommy Black » czw paź 11, 2018 7:45 am

Ja na razie wprowadzę tu tylko trochę dobrego, mam nadzieję, humoru. Na moje wspomnienia szkolne czyli na lajka, przyjdzie czas. Ja muszę to sobie uporządkować albowiem ja wiele szkół zwiedziłem w trudnej galaktyczno-edukacyjnej podróży przez wszechświat swojego życia.Spotykałem różnych nauczycieli, bardzo różnych, w większości jednak mądrych i z prawdziwą pasją nauczenia czegoś co być może nigdy się nikomu nie przyda.Ale ta pasja...no to jest ważne...
No to zacznijmy radiowo...
Tomasz Olbratowski w roli recenzenta nowego, darmowego elementarza, opublikowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

https://youtu.be/QmmjuF_UFhg

A teraz kilka elementarzowych wariacji...

Elementarz01.jpg


Elementarz02.jpg


Elementarz03.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Azgar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1705
Rejestracja: śr sie 30, 2017 7:49 pm
Lokalizacja: Michrów
Podziękował: 1293 razy
Otrzymał podzięk.: 1694 razy
Płeć: Mężczyzna

Daj lajka

Postautor: Azgar » śr paź 10, 2018 8:58 pm

Co prawda podręczników tego typu nie pamiętam bo wtedy jeszcze mnie w planach nie było....
Jednak podzielę się tym co z lat szkolnych w pamięci utkwiło najbardziej.


Gimnazjum.
Nauczycielka chemii, wymagająca, powszechnie uważana za..... Nie powiem... :lol:

Najczęściej powtarzane przez nią słowa to "dziub w ciub, morda w kubeł i nie bulgotać"
Przez całe 3 lata gimnazjum przerobiony materiał gimnazjalny i spora część licealnego...
Całe dwa lata jechałem na ledwie dwójkach.

Kiedy już wziąłem się do roboty, nadrobiłem zaległości i zacząłem się uczyć ( 3 klasa ), przeważały oceny 4/5. Wtedy ciągle słyszałem "nie możliwe żeby taki baran tak się nauczył " no i oczywiście co lekcja wezwanie do tablicy " jak naprawdę umiesz to rozwiąż to!"

Nie lubiłem jej.
Respekt do osoby pojawił się wtedy kiedy w liceum okazało się że praktycznie wszystko umiem i zeszyt z gimnazjum wystarczył mi do nauki.
W efekcie bez większych trudów zdałem maturę z chemii.

Więc, po latach.... Szacunek dla pani ! :ok:
Awatar użytkownika
werc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 164
Rejestracja: sob lip 14, 2018 2:06 pm
Lokalizacja: Zamość
Podziękował: 229 razy
Otrzymał podzięk.: 156 razy
Płeć: Mężczyzna

Daj lajka

Postautor: werc » śr paź 10, 2018 7:24 am

Każdy miał "ulubionego" belfra. Ja z rozrzewnieniem wspominam matematyczkę - nie lubię jej do dzisiaj, ale szacunek wielki...
Nauczyciel to nie zupa pomidorowa, żeby go lubić lub nie :twisted: ma wtłoczyć wiedzę, w te baranie łby, wszelkimi dostępnymi metodami (włącznie ze wskaźnikiem do map albo cyrklem tablicowym) :lol:
W moim wypadku było to na tyle skuteczne, że z zasobów szkoły podstawowej korzystałem jeszcze na studiach, a szkołę średnią przebrnąłem przy minimalnym zaangażowaniu w zdobywanie wiedzy matematycznej...
Szacun wieki Pani Profesor *yes*
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Daj lajka

Postautor: basika » wt paź 09, 2018 7:55 pm

sikor pisze:Wy serio pamiętacie tak zamierzchłe czasy?
Ja z tamtych czasów pamiętam, że musiałem prowadzić zeszyt do kaligrafii i wp.erdol od dyrektora metrową linijką po łapach... :)

@
Awatar użytkownika
sikor
, dinozaury wszystko pamiętają. :-P Ja z nostalgią wspominam skórzany rzemień, którym waliła nas po łbie historyczka, ale ,qurfa, jak ona wykładała...do dzisiaj pamiętam te lekcje. :P
Awatar użytkownika
sikor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1043
Rejestracja: pn maja 15, 2017 10:38 am
Lokalizacja: opolskie
Podziękował: 1246 razy
Otrzymał podzięk.: 470 razy
Płeć: Mężczyzna

Daj lajka

Postautor: sikor » wt paź 09, 2018 7:33 pm

Wy serio pamiętacie tak zamierzchłe czasy?
Ja z tamtych czasów pamiętam, że musiałem prowadzić zeszyt do kaligrafii i wp.erdol od dyrektora metrową linijką po łapach... :)
Awatar użytkownika
werc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 164
Rejestracja: sob lip 14, 2018 2:06 pm
Lokalizacja: Zamość
Podziękował: 229 razy
Otrzymał podzięk.: 156 razy
Płeć: Mężczyzna

Daj lajka

Postautor: werc » wt paź 09, 2018 6:52 pm

Jak to powiedział pewien (bardzo) młody człowiek, lejąc drugiego po głowie wiadereczkiem (pełnym piasku) -
"Gupi, to nie molot', to koptej" :P
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Daj lajka

Postautor: basika » wt paź 09, 2018 6:15 pm

elementarz1.jpg


To będzie zabawa, a jej bohaterem jest Elementarz Mariana Falskiego. To mój pierwszy podręcznik. Potem, gdy moja córeczka była malutka, trafiłam na niego w księgarni i to była, przez długi czas, jej ulubiona książeczka - do tego stopnia - że co chwilę musiałam przyklejać taśmą klejącą rozsypujące się kartki. Ale cel został osiągnięty – poznała literki.
Elementarz Falskiego, to najdłużej wydawany podręcznik w Polsce. Jak wyczytałam, pierwsze wydanie pod tytułem „Nauka czytania i pisania dla dzieci” ukazało się w roku 1910 w Krakowie i zrewolucjonizowało metodykę nauki czytania. Ostatnie ukazało się w 1974, opublikowane już po śmierci autora, z nowocześniejszymi ilustracjami Janusza Grabiańskiego.

Zabawa polega na tym, że każdy, kto uczył się w szkole na tym podręczniku, daje lajka, a fajnie by było, gdyby jeszcze wrzucił tu jakiś tekst który pamięta, lub może podzieli się wspomnieniami z tamtych lat. A przy okazji policzymy się – my szczęściarze, którzy uczyli się na naprawdę dobrym podręczniku. :P

E 1.jpg

E 2.jpg

E 3.jpg

E 4.jpg

PS
Wracając do wspomnień, to pamiętam, że miałam ogromny problem z przeczytaniem słowa SAMOLOT ;)
E5.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Wróć do „OFF Topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości