e-papierosy w TVN

Komentarze Medycyna i e-papierosy z Salonu Rozchmurzonych
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

e-papierosy w TVN

Postautor: Tommy Black » czw paź 18, 2018 6:44 am

Bocian pisze:Tommy Black pisze:
[...]Szkodliwość lub nieszkodliwość nie jest określana poziomem sensu. Zresztą w wypadku palenia ten sens już dawno leży w gruzach. Jaki jest sens nie tylko trucia siebie ale innych dookoła, trucia własnych bliskich, dzieci i zwierząt również. Do tego śmierdzieć gorzej niż najgorszy menel i przebywać w pomieszczeniach gdzie nawet sufit śmierdzi.[...]

Tylko czy w związku z tym powinniśmy bagatelizować doniesienia o potencjalnych zagrożeniach wynikających z e-palenia?


Ależ w żadnym wypadku nie powinniśmy niczego bagatelizować. Dlatego właśnie śledzimy wszelkie badania i docieramy do najbardziej niedostępnych, na razie, badań.Dlatego interesujemy się wszystkim co związane jest z ein, nie tylko w dziedzinie technologii.Moja wypowiedź a raczej jej sens, był skierowany przeciw takiemu przedstawianiu faktów jak zrobił to TVN.
Może nawet nie było w tym złej woli i może nawet, tym razem BT nie zapłaciło za ten materiał ale od takiej telewizji należy wymagać rzetelności i obiektywizmu w prezentowanych, zwłaszcza kontrowersyjnych, materiałach.Ale nade wszystko takie materiały powinni robić ludzie którzy są do tego przygotowani i znają problemy które prezentują.
Awatar użytkownika
Bocian
Patronauta
Patronauta
Posty: 47
Rejestracja: pt sie 17, 2018 3:07 pm
Lokalizacja: Ząbki
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podzięk.: 46 razy
Płeć: Mężczyzna

e-papierosy w TVN

Postautor: Bocian » śr paź 17, 2018 11:56 pm

Madzia pisze:A zdajesz sobie sprawę z tego ile tysięcy szkodliwych substancji oraz związków chemicznych jest obecnych w analogach? ;)

Oczywiście że tak, dlatego mimo przeciwności wybieram e-papierosy.

Tommy Black pisze:[...]Szkodliwość lub nieszkodliwość nie jest określana poziomem sensu. Zresztą w wypadku palenia ten sens już dawno leży w gruzach. Jaki jest sens nie tylko trucia siebie ale innych dookoła, trucia własnych bliskich, dzieci i zwierząt również. Do tego śmierdzieć gorzej niż najgorszy menel i przebywać w pomieszczeniach gdzie nawet sufit śmierdzi.[...]

Tylko czy w związku z tym powinniśmy bagatelizować doniesienia o potencjalnych zagrożeniach wynikających z e-palenia? Chociaż w sumie taki właśnie jest mechanizm uzależnienia. Odpychamy od siebie myśli o wszelkich niedogodnościach i zagrożeniach. Rozwiązaliśmy problem smrodu, reszta nas nie interesuje? Przecież nie twierdzę, że chmurka jest równie szkodliwa jak śmierdziuchy. Zastanawia mnie tylko jaki ma wpływ na mój organizm, bo jakiś ma na pewno.

LoCtoR pisze:A próbowałeś liquidów na propanediolu? Może masz jakąś nadwrażliwość na glikol propylenowy?

Nie próbowałem. Czytałem o zamienniku glikolu propylenowego, ale nie zdecydowałem się na zakup. Próbowałem jakiś czas używać max VG, ale efekt był znikomy albo nawet żaden. Jeśli podpowiecie gdzie znajdę propanediol w rozsądnej cenie, to bardzo chętnie. Dzięki.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

e-papierosy w TVN

Postautor: Tommy Black » śr paź 17, 2018 12:22 pm

Bocian pisze:Wieloletnie drażnienie płuc może prowadzić do przewlekłej obsturacyjnej choroby płuc. Jednym z mechanizmów rozwoju nowotworu jest właśnie przewlekły stan zapalny. To ma sens, chmurka nie jest obojętna. Składniki liqudu przylegają do tkanek i nie pozostają bez wpływu na zdrowie.


Może to ma sens. Według Ciebie i kilkunastu nawet tysięcy, innych. I co z tego? Szkodliwość lub nieszkodliwość nie jest określana poziomem sensu. Zresztą w wypadku palenia ten sens już dawno leży w gruzach. Jaki jest sens nie tylko trucia siebie ale innych dookoła, trucia własnych bliskich, dzieci i zwierząt również. Do tego śmierdzieć gorzej niż najgorszy menel i przebywać w pomieszczeniach gdzie nawet sufit śmierdzi. I do tego jeszcze za to płacić horrendalne pieniądze.Co do szkodliwości palenia wszyscy mają jednakowe zdanie.Nawet rządy.
I co z tego? Ktoś się tym przejmuje? Te podwyżki ciągłe cen papierosów, zakazy, debilne ilustracje na opakowaniach komuś i czemuś służą? A tak, tylko i wyłącznie tym którzy je wprowadzają. Jako zasłona dymna do dalszego wyciągania pieniędzy od ludzi. Bo od koncernów wiele nie wyciągną. One sobie wszystkie podwyżki i wszystkie koszty utrudnień pakują w cenę którą i tak płaci Kowalski czy Smith.
W tej sytuacji ciągle ostrzeganie o szkodliwości chhmurzenia jest zwykłą, podłą hipokryzją i odwracaniem uwagi od trujących papierosów. A to co pokazała TVN można postawić w jednym rzędzie z poniższym obrazkiem.

wifi.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
LoCtoR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 91
Rejestracja: czw sie 02, 2018 7:33 am
Lokalizacja: 3miasto
Podziękował: 103 razy
Otrzymał podzięk.: 96 razy
Płeć: Mężczyzna

e-papierosy w TVN

Postautor: LoCtoR » śr paź 17, 2018 9:42 am

Bocian pisze:Sam zmagam się od ponad roku ze stanem zapalnym jamy ustnej. Na 100% powodują go e-papierosy.

A próbowałeś liquidów na propanediolu? Może masz jakąś nadwrażliwość na glikol propylenowy?

Ad rem.
robert pisze:Problem jest z tym "mniej" ,bo w te super optymistyczne badania nie wierzę.

"Mniej" to nie "problem" a clue programu, bez którego nie byłoby naszego radosnego chmurzenia w ogóle.

Jak długo wapuję (a za niedługo pęknie dekada) nigdy nie słyszałem, żeby ktokolwiek poważny twierdził, że e-papierosy są nieszkodliwe. Bezpieczne, tak, ale tylko w kontekście toksyczności i związanych z nią skutków bezpośrednich. Zbadano to zresztą już u majfrendów zanim wypuszczono produkt na rynek. W przypadku e-papierosów od początku mówi się o mniejszej szkodliwości a poważne badania prowadzone przez poważne instytucje pokazują, że szkodliwość e-p jest nie tylko mniejsza ale dużo mniejsza- nawet 95%. Czy to zresztą ważne o ile? A gdyby się nagle okazało, po kolejnych, jeszcze szerzej zakrojonych i dokładniejszych badaniach, że e-p jest mniej szkodliwy tylko o 5% to czy wtedy ktoś z Was wróciłby do analogów? Z radością wrócił do porannego kaszlu, wsłuchiwania w rzężenie w płucach z myślą " czy to już rak czy jeszcze nie", do tłustych ścian, żółtych firan, smrodu mebli, ubrań i w ogóle wszystkiego? O truciu niepalących domowników czy braci naszych mniejszych nawet nie wspomnę. Obstawiam, że nie :P Lekarze i producenci gum i plastrów nikotynowych przekonują, że nawet jeśli choć jedna osoba na tysiąc rzuci palenie z pomocą ich produktów to już będzie sukces. Więc nawet gdybyśmy mieli tylko 5% to jeśli tylko uchroni kogoś od przedwczesnej śmierci lub poważnej choroby to też będzie sukces. Zatem czy to ważne czy 5%, 30% czy 95%? Ważne, że "mniej".
Nie chcę tu nikogo nawracać ani przekonywać ( muszę? :P) ale ja to "mniej" czuję i widzę w opisach corocznych badań i na zdjęciach rtg moich płuc, na których 18 lat palenia analogów po 1-2 paczki dziennie zostawiło wyraźnie widoczne blizny. Być może kiedyś te zrosty zamienią się w nowotwór... wtedy zapłacę za młodzieńczą bezmyślną ciekawość i głupotę a póki co życzę wszystkim smacznego *czajniczek* .
Awatar użytkownika
Selene
Moderator
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: ndz cze 21, 2015 5:49 pm
Lokalizacja: Thalloris
Podziękował: 20800 razy
Otrzymał podzięk.: 5362 razy
Płeć: Kobieta

e-papierosy w TVN

Postautor: Selene » wt paź 16, 2018 6:35 pm

Bocian pisze:...Największy problem widzę w aromatach, których działania w przypadku inhalacji nie znamy.

Sam zmagam się od ponad roku ze stanem zapalnym jamy ustnej. Na 100% powodują go e-papierosy. To moje trzecie podejście, jak przechodziłem na analogi, dolegliwości znikały. Nie oszukujmy się, to zwyczajnie rozwiązanie mniej szkodliwe, ale nie cudownie obojętna dla zdrowia chmurka.

Aromaty i barwniki dodawane są przeważnie do wszystkich przetworzonych produktów, które pijemy, jemy, wdychamy, wąchamy... jeśli masz taką przypadłość o której piszesz, bądź jakiekolwiek uczulenie na aromaty, to powinieneś wapować czystą bazę...
A zdajesz sobie sprawę z tego ile tysięcy szkodliwych substancji oraz związków chemicznych jest obecnych w analogach? ;)
Obrazek
Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś...
Awatar użytkownika
Bocian
Patronauta
Patronauta
Posty: 47
Rejestracja: pt sie 17, 2018 3:07 pm
Lokalizacja: Ząbki
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podzięk.: 46 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: e-papierosy w TVN

Postautor: Bocian » wt paź 16, 2018 5:18 pm

Wieloletnie drażnienie płuc może prowadzić do przewlekłej obsturacyjnej choroby płuc. Jednym z mechanizmów rozwoju nowotworu jest właśnie przewlekły stan zapalny. To ma sens, chmurka nie jest obojętna. Składniki liqudu przylegają do tkanek i nie pozostają bez wpływu na zdrowie. Jestem jednak pewien, że te substancje są mniej toksyczne, a przede wszystkim są wchłaniane i nie zalegają tak jak smoła. Największy problem widzę w aromatach, których działania w przypadku inhalacji nie znamy.

Sam zmagam się od ponad roku ze stanem zapalnym jamy ustnej. Na 100% powodują go e-papierosy. To moje trzecie podejście, jak przechodziłem na analogi, dolegliwości znikały. Nie oszukujmy się, to zwyczajnie rozwiązanie mniej szkodliwe, ale nie cudownie obojętna dla zdrowia chmurka.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

e-papierosy w TVN

Postautor: Tommy Black » wt paź 16, 2018 8:41 am

Madzia pisze:Tomaszu, proszę mnie nie poprawiać, ja dobrze wiem co piszę ;) Oni sami piszą się małymi literkami :-P

Obrazek


To co pokazałaś to jest logo stacji i tam litery są elementami grafiki w związku z tym rządzą nimi inne prawa i zasady.
Jeśli piszemy o stacji telewizyjnej, używamy skrótowej nazwy własnej a tę pisujemy zawsze z wielkiej litery.



TVN – polska komercyjna stacja telewizyjna, wchodząca w skład Grupy TVN, dawniej należącej do grupy medialnej ITI, następnie zaś do Scripps Networks Interactive, a obecnie do Discovery.
Awatar użytkownika
Selene
Moderator
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: ndz cze 21, 2015 5:49 pm
Lokalizacja: Thalloris
Podziękował: 20800 razy
Otrzymał podzięk.: 5362 razy
Płeć: Kobieta

e-papierosy w TVN

Postautor: Selene » wt paź 16, 2018 7:53 am

Tomaszu, proszę mnie nie poprawiać, ja dobrze wiem co piszę ;) Oni sami piszą się małymi literkami :-P

Obrazek
Obrazek
Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś...
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: e-papierosy w TVN

Postautor: robert » wt paź 16, 2018 7:46 am

Mnie nie przekonują ani jednia ,ani drudzy.
Bezkrytycznym zwolennikom EIN mówię ,poczekajmy 20 -30 lat ,wtedy zobaczymy jak to jest z długoterminowym wapowaniem.Przeciwnikom ,że EIN jest dużo mniej szkodliwy niż zwykły papieros .
Problem jest z tym "mniej" ,bo w te super optymistyczne badania nie wierzę. Chmurzę ,aby nie wrócić do fajek ,nie lubię tego ,nie bawi mnie to....
Każdy krytyczny głos w mediach od razu nazywamy bzdurą,kłamstwem.Nawet nie chcemy posłuchać ,a może trzeba ?
Awatar użytkownika
Selene
Moderator
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: ndz cze 21, 2015 5:49 pm
Lokalizacja: Thalloris
Podziękował: 20800 razy
Otrzymał podzięk.: 5362 razy
Płeć: Kobieta

e-papierosy w TVN

Postautor: Selene » wt paź 16, 2018 7:17 am

Przeczytałam najpierw to co jest pod filmikiem napisane i nawet już mi się nie chce go włączać...
Ale żeby TVN takie farmazony rozpowszechniał?
Zawiodłam się..
Obrazek
Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś...

Wróć do „Medycyna i e-papierosy - Komentarze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości