Codzienne życie międzywojenne w fotografii...

Awatar użytkownika
Pamoko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 102
Rejestracja: ndz lip 12, 2015 8:35 pm
Lokalizacja: Grądy
Podziękował: 96 razy
Otrzymał podzięk.: 121 razy
Płeć: Mężczyzna

Codzienne życie międzywojenne w fotografii...

Postautor: Pamoko » pt lis 30, 2018 5:06 pm

Wielką przyjemność mi uczyniłeś popełniając ten wpis. Uwielbiam czarno-białe zdjęcia z tamtych lat. Mam ich sporo w rodzinnym archiwum. Pozwolę sobie wrzucić jedno. Jest na nim mój dziadek (pierwszy z lewej z rowerem), a zdjęcie jest jego ręką podpisane.

Obrazek

Obrazek
Mój rodzinny blog (dla lubiących stare fotografie i wyblakłe liściki): http://dziadkaheniapisanie.blogspot.com/
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Codzienne życie międzywojenne w fotografii...

Postautor: basika » czw lis 29, 2018 8:52 pm

Ale fajne ! Uwielbiam oglądać zdjęcia. Po tych ludziach tylko fotografie pozostały, ale dobrze że chociaż to...
Dzięki Tomku ! :P

Może to okres nieco późniejszy, ale też tu wrzucę. Zdjęcie z 1945 roku. Mnie zachwyciło.

Warszawa 1945.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Codzienne życie międzywojenne w fotografii...

Postautor: Tommy Black » czw lis 29, 2018 8:43 pm

Obrazek

100 unikatowych, archiwalnych zdjęć na 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości – to niezwykły projekt Narodowego Archiwum Cyfrowego. Zabiera nas w podróż w przeszłość: po wnętrzach domów, fabrykach, warsztatach, salach balowych i potańcówkach pod gołym niebem.
Na zdjęciach możemy zobaczyć znane postacie, m.in. aktorkę Helenę Modrzejewską, marszałka Józefa Piłsudskiego, malarza Wojciecha Kossaka stojącego w swojej pracowni obok modelu konia, aktora Adolfa Dymszę z rodziną podczas konkursu na najpiękniejszy samochód oraz atletę Zygmunta Breitbarta, który podczas występu w cyrku dźwiga na klatce piersiowej specjalną metalową konstrukcję, po której jeżdżą dwaj motocykliści.
Są też liczni „zwykli” Polacy. Jest np. para kołysząca niemowlę na płachcie materiału...
Obrazek

Całość materialu i linki do ściągnięcia za darmo calego albumu tu:
https://pl.aleteia.org/2018/11/29/codzi ... ifications

Szósty album wydany przez Narodowe Archiwum Cyfrowe z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r. Album jedyny w swoim rodzaju, ponieważ współtworzony przez internautów z Polski i świata, którzy wybrali 100 zdjęć z zasobu NAC, które znalazły się w albumie.
Od 12 lutego do 22 kwietnia 2018 roku, na facebookowym profilu Narodowego Archiwum Cyfrowego, użytkownicy wybierali najciekawsze fotografie z zasobu NAC z okresu II RP. Łącznie internauci wytypowali 100 zdjęć prezentowanych w 10 rozdziałach: Życie codzienne, Krajobraz, Kultura, Przemysł, Sport, Polityka, Obyczaje, Dzieci i młodzież, Wojsko oraz Nauka.
https://www.nac.gov.pl/wiedza-i-edukacj ... a-cyfrowa/

Wróć do „Sztuka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości