Moje ulubione cytaty,dziś,z książek oczywiście...

Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10897 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Moje ulubione cytaty,dziś,z książek oczywiście...

Postautor: Tommy Black » ndz gru 02, 2018 8:17 am

A dziś, zapowiadane we Wrzutkach, cytaty z książki "Kształcenie charakteru", Mariana Pirożyńskiego. Trudno zapewne nazwać te cytaty ulubionymi przez kogokolwiek innego niż niejaki Rydzyk i jakaś posłanka Sobecka.Ale na pewno warto je przeczytać. Książek nie wolno palić...

"Alkohol pobudza wyobraźnię i zwiększa pobudliwość uczuciową, zwłaszcza popęd seksualny i to u kobiet silniej, niż u mężczyzn".

"Żadna rozkosz nie poniża godności ludzkiej w takim stopniu, jak erotyczna. Toteż ludzie o wybitnych zdolnościach intelektualnych i o jakim takim poczuciu estetycznym czują obrzydzenie do zaśmiecania swego życia erotyzmem".

"Największy wpływ na aktywność umysłową wywierają hormony płciowe".

"Marzenia — to opium inteligentnej młodzieży. Rozkoszne jak opium, ale też jak opium osłabiają wolę i czynią ją niezdatną do twórczych wysiłków. Bo jakże często w marzeniach czyni się ustępstwa na rzecz niższych instynktów!".

"Zwyrodnienie sportowe osiąga punkt kulminacyjny, gdy ze sportu robi się zawód, jakby rzemiosło".

"Unikać narkotyków, zwłaszcza kawy, również ostrych przypraw: pieprzu, papryki, musztardy, octu itp.".

"Precz z pierzynami! Przegrzewają ciało i powodują niepotrzebne komplikacje".

"Od czasu do czasu odmówić sobie snu, gdyż walka ze snem również pobudza aparat przystosowawczy".

"Jako lekarstwo na marzenia trzeba mieć w pogotowiu zapas dobrych, wielkich, twórczych myśli, zaczerpniętych z lektury wartościowych pisarzy".

"Jeżeli granice Państwa Polskiego coraz bardziej się rozszerzały, to nie drogą podbojów, lecz na podstawie bezprzykładnych w dziejach świata dobrowolnych umów, które zawieraliśmy na równych prawach ze swymi sprzymierzeńcami".

"Pogoń za rozkoszą pociąga za sobą choroby. Ile szpitali zapełniło pijaństwo! Nawet tak »niewinny« nałóg, jak palenie papierosów ma swoje ofiary, niekiedy śmiertelne wskutek zatrucia nikotyną. A rozpusta? Natomiast wstrzemięźliwość nikomu jeszcze na złe nie wyszła".

"Mordowanie dzieci, czy to po urodzeniu, czy przed urodzeniem, które jest samobójstwem narodu w najściślejszym znaczeniu słowa, zostało podyktowane przez niepohamowany pęd do rozkoszy za wszelką cenę" .

"Po przyjściu ze szkoły powinno się możliwie rychło spożyć obiad, i po obiedzie przeznaczyć godzinę na wytchnienie. Dopiero po wytchnieniu można się uczyć".

"Jeżeli więc nie chcemy poddać się destrukcyjnym skutkom współczesnej cywilizacji, która poszła w służbę niskich instynktów, musimy płynąć przeciw prądowi".

"Pęd do przyjemności ujawnia się ze szczególną siłą na terenie życia erotycznego. Zwłaszcza u młodzieńców około roku 18-20, u panien w latach od 20 do 25 głód erotyczny zaczyna występować jako najintensywniejsze ze wszystkich pożądań zmysłowych".

"Rozwój społeczeństwa wymaga, żeby rodziny były liczne i zdrowe. Tymczasem gdy tylko jedno z małżonków jest nastrojone na ton erotyczny, zdrowie potomstwa staje się poważnie zagrożone".

"Rozkosz erotyczna trwa krótko, lecz wprowadza nerwy w stan wysokiego napięcia, wskutek czego organizm wyczerpuje się szybko a gruntownie. Przede wszystkim zużywa się rdzeń pacierzowy, najbardziej zainteresowany w przeżyciach erotycznych, wiotczeją mięśnie, umysł traci swą świeżość. Nerwy, silnie podniecane, tępieją, trzeba więc szukać dla nich nowych bodźców".

"Człowiek, kierujący się w życiu rozumem, nie rozprasza swych sił, ale je skupia w dążeniu do celu. Energię zaoszczędzoną dzięki wstrzemięźliwości seksualnej, stara się przelać na inne, szlachetniejsze konto. Natomiast idioci i matołki lubią obracać się w atmosferze brudów erotycznych: mówić o nich i myśleć".


Drodzy Salonowicze, idioci i matołki w oparach smakowitych liquidów i brudów erotycznych łączcie się!
Awatar użytkownika
8A5HUD4
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 738
Rejestracja: wt lis 13, 2018 2:39 pm
Lokalizacja: Valhalla
Podziękował: 95 razy
Otrzymał podzięk.: 653 razy
Płeć: Mężczyzna

Moje ulubione cytaty,dziś,z książek oczywiście...

Postautor: 8A5HUD4 » sob gru 01, 2018 2:28 pm

basika pisze:A to znasz ? ;)
Być kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami.
Joseph Conrad


Oczywiście, uwielbiam książki Conrada.

To zarzucę teraz cytatem Wilde'a, do którego książki "Portret Doriana Gray'a" wróciłem, jak co roku:
"Książki, które świat nazywa niemoralnymi, to są właśnie te, które światu wykazują jego własną hańbę."
oraz
"Jeden pocałunek mężczyzny może złamać całe życie kobiety."
Galar i Fjalar jednak częstowali miodem tylko tych, których lubili, a nie lubili nikogo prócz siebie.
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Moje ulubione cytaty,dziś,z książek oczywiście...

Postautor: basika » sob gru 01, 2018 1:36 pm

8A5HUD4 pisze:"Gdziekolwiek spojrzeć, szerzy się zaraza. Ludzie czytają książki, nawet kobiety."

:lol:
A to znasz ? ;)
Być kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami.
Joseph Conrad

8A5HUD4 pisze:@basika Bukowski - Poeta wyklęty, szanuję.

Fakt, to on powiedział :
Zdrowie psychiczne to stan niedoskonałości.
Awatar użytkownika
8A5HUD4
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 738
Rejestracja: wt lis 13, 2018 2:39 pm
Lokalizacja: Valhalla
Podziękował: 95 razy
Otrzymał podzięk.: 653 razy
Płeć: Mężczyzna

Moje ulubione cytaty,dziś,z książek oczywiście...

Postautor: 8A5HUD4 » sob gru 01, 2018 11:09 am

@
Awatar użytkownika
basika
Bukowski - Poeta wyklęty, szanuję.

Aż mi się przypomniał Süskind:
"Gdziekolwiek spojrzeć, szerzy się zaraza. Ludzie czytają książki, nawet kobiety."
Galar i Fjalar jednak częstowali miodem tylko tych, których lubili, a nie lubili nikogo prócz siebie.
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Moje ulubione cytaty,dziś,z książek oczywiście...

Postautor: basika » sob gru 01, 2018 10:45 am

@
Awatar użytkownika
8A5HUD4
, fajny ten cytat :smile:
Coś w tym temacie:
Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości.
Paulo Coelho – Alchemik

No i może coś o życiu... ;)

Miałem zły dzień. Tydzień. Miesiąc. Rok. Życie. Cholera jasna.
Charles Bukowski – Szmira

Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.
Maya Angelou

Żyjemy tak jak śnimy – samotnie.
Joseph Conrad – Jądro ciemności
Awatar użytkownika
8A5HUD4
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 738
Rejestracja: wt lis 13, 2018 2:39 pm
Lokalizacja: Valhalla
Podziękował: 95 razy
Otrzymał podzięk.: 653 razy
Płeć: Mężczyzna

Moje ulubione cytaty,dziś,z książek oczywiście...

Postautor: 8A5HUD4 » sob gru 01, 2018 10:11 am

"Wolę jedno życie z Tobą niż samotność przez wszystkie ery tego świata."

J.R.R. Tolkien - Władca Pierścieni.
Galar i Fjalar jednak częstowali miodem tylko tych, których lubili, a nie lubili nikogo prócz siebie.
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Moje ulubione cytaty,dziś,z książek oczywiście...

Postautor: basika » sob gru 01, 2018 9:32 am

Trudno nie zgodzić się ;)

cytat.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
slaviop
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2439
Rejestracja: czw mar 03, 2016 11:41 am
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował: 1558 razy
Otrzymał podzięk.: 4400 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Moje ulubione cytaty,dziś,z książek oczywiście...

Postautor: slaviop » pt lis 16, 2018 5:43 pm

8A5HUD4 pisze:Był Dębski i Sanderson, a mi w głowie i tak siedzą cytaty z twórczości mego jednego z dwóch ulubionych twórców - H.P. Lovecraft'a.
"Żyjemy na spokojnej wyspie ignorancji pośród czarnych mórz nieświadomości i wcale nie jest powiedziane, że w swej podróży zawędrujemy daleko."
W Chutlu sie grywa od czssu do czasu....

Pisane mobilnie
Co cię nie zabije - to zginie z twojej ręki...
Awatar użytkownika
8A5HUD4
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 738
Rejestracja: wt lis 13, 2018 2:39 pm
Lokalizacja: Valhalla
Podziękował: 95 razy
Otrzymał podzięk.: 653 razy
Płeć: Mężczyzna

Moje ulubione cytaty,dziś,z książek oczywiście...

Postautor: 8A5HUD4 » pt lis 16, 2018 5:06 pm

Był Dębski i Sanderson, a mi w głowie i tak siedzą cytaty z twórczości mego jednego z dwóch ulubionych twórców - H.P. Lovecraft'a.
"Żyjemy na spokojnej wyspie ignorancji pośród czarnych mórz nieświadomości i wcale nie jest powiedziane, że w swej podróży zawędrujemy daleko."
Galar i Fjalar jednak częstowali miodem tylko tych, których lubili, a nie lubili nikogo prócz siebie.
Awatar użytkownika
slaviop
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2439
Rejestracja: czw mar 03, 2016 11:41 am
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował: 1558 razy
Otrzymał podzięk.: 4400 razy
Płeć: Mężczyzna

Moje ulubione cytaty,dziś,z książek oczywiście...

Postautor: slaviop » pt lis 16, 2018 3:57 pm

Film pt. Więcej Czadu i cytat który utkwił mi w pamieć - I znowu gówno trafiło w wentylator... Chyba najlepszy tekst Christiana Slatera...
Co cię nie zabije - to zginie z twojej ręki...

Wróć do „Literatura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości