Asmodus X Ultroner EOS II 180W

Awatar użytkownika
gemino
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 367
Rejestracja: śr lut 03, 2016 2:48 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 2535 razy
Otrzymał podzięk.: 530 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Asmodus X Ultroner EOS II 180W

Postautor: gemino » czw gru 06, 2018 8:03 am

Ja się zastanawiam nad II lub I i chyba wybiorę jednak I, gdyż dziwi mnie właśnie różnica w cenie. Ja mam okazję kupić jedynkę za 310 (miesięczną) i pewnie ją wybiorę, chociaż lepiej podoba mi się dwójka na zdjęciach

Wysłane z fona [emoji482]
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Asmodus X Ultroner EOS II 180W

Postautor: Tommy Black » czw gru 06, 2018 7:39 am

gemino pisze:Może dla tego w "e" jest tańszy od EOS I, przez ten port


No nie...nie tylko w edymie EOS II jest tańsza niż "jedynka" choć gdyby popatrzeć tylko na ilość zużytego do ich produkcji stablizowanego drewna, czyli czegoś co generuje największe koszty, powinno byc dokładnie odwrotnie. W EOS I to tylko dwie cieniutkie klapki, w EOSII to spory kawałek z wydrążonymi komorami na elektronikę i baterie.
Problem z gniazdem jest taki że, na wielu ilustracjach a w zasadzie na wszystkich zapowiadających EOS II widać gniazdo USB C. A kiedy znalazł się on już w sprzedaży, fotografie pokazują gniazdo USB Micro.Wygląda na to że Asmodus zrezygnował z gniazda USB C w ostatniej chwili z sobie tylko znanych powodów... :(
Nie mam pojęcia jakie są tu koszty i różnice pomiędzy nimi w obu gniazdach USB.No i czy chodziło o koszty?
Awatar użytkownika
gemino
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 367
Rejestracja: śr lut 03, 2016 2:48 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 2535 razy
Otrzymał podzięk.: 530 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Asmodus X Ultroner EOS II 180W

Postautor: gemino » czw gru 06, 2018 7:00 am

Może dla tego w "e" jest tańszy od EOS I, przez ten port
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Asmodus X Ultroner EOS II 180W

Postautor: Tommy Black » czw paź 25, 2018 7:01 am

snerta pisze:Bardzo, bardzo źle się dzieje, kiedy oglądam piękny sprzęt na chwilę po kupnie swojego, ale chyba wiem, co sprawię sobie na gwiazdkę. Zakładam też, że ta dwójeczka leży lepiej w dłoni od poprzednika. Dobrze myslę?


Cholera wie Patrycja co Ty tam sobie myślisz. :-P Na święta będzie już EOS IV z dobrze działającą klapką i 3 nowymi ekranami. A czy lepiej leży? Trudno mi powiedzieć, trzeba się nieco przestawić i zapomnieć o poprzedniku a potem nauczyć się żonglować nimi... :P

Edit:

No i jeszcze jedna dziwna sprawa... na fotografii w temacie tego zasilania pokazałem Obrazek to co faktycznie zapowiadał Asmodus, czyli:
Features:
1. Constructed by Aluminum and Stabilized Wood
2. Powered by 2 x 18650 batteries (NOT INCLUDED)
3. Full color IPS Capacitive touch screen displays all pertinent vaping data in a clear, aesthetically pleasing way
4. USB Type-C powered port for firmware updates and charging

Tymczasem zasilanie posiada stare, klasyczne gniazdo micro USB. Obrazek
A jest to bardzo istotna różnica. Podobnie jak istotne jest pytanie, dlaczego tak jest? :evil:

Aby uczytelnić:

USB Type C port:

Obrazek

USB Type-C plug:

Obrazek
Awatar użytkownika
snerta
Waperka
Waperka
Posty: 62
Rejestracja: pt wrz 28, 2018 7:45 am
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podzięk.: 79 razy
Płeć: Kobieta

Asmodus X Ultroner EOS II 180W

Postautor: snerta » śr paź 24, 2018 5:23 pm

Bardzo, bardzo źle się dzieje, kiedy oglądam piękny sprzęt na chwilę po kupnie swojego, ale chyba wiem, co sprawię sobie na gwiazdkę. Zakładam też, że ta dwójeczka leży lepiej w dłoni od poprzednika. Dobrze myślę?
"Najłatwiej zaprzyjaźnić się z mężczyznami, gdy od początku twierdzą, że kochają inne kobiety. Można wtedy z nimi - nazwijmy to - bezpiecznie porozmawiać."
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Asmodus X Ultroner EOS II 180W

Postautor: Tommy Black » śr paź 24, 2018 5:10 pm

Jakaś dziwna epidemia toczy ostatnio producentów sprzętu i to głównie tego bardziej markowego. Epidemia nazywa się klapka. Zamknięcie dwóch, obojętnie jakich ogniw 18650, w tym EOSie II to naprawdę spory wysiłek. Jeszcze gorzej wygląda upgrade firmwaru które trzeba zrobić jesli się chce mieć ekran mono z małymi elementami koloru albo ekran kolorowy z regulacją jasności. Asmodus co prawda lojalnie ostrzega że trzeba ściągać plik w formie spakowanej ( zip) i po rozpakowaniu dopiero go użyć. Można jednak ściągnąć i plik .exe.
Tylko po co? Każdy AntyVirus wykrywa go jako Backdor i instalacja się kończy a plik leci w kosmos. Jasne że można wyłączyć ochronę w czasie rzeczywistym, ale to też nic nie daje.
Step 1: Download the Upgrade Tool. This updater tool program is needed to install any firmware files to any of our devices. This program only works on Windows devices. Download here.
Step 2: The program downloaded in Step 1 is an .EXE file which is downloaded as a .ZIP file. The .EXE will need to be extracted from the .ZIP before it can be installed onto a computer. This can be done by either right clicking on the .ZIP and selecting Extract or you can open the .ZIP and drag the .EXE onto your desktop.

Plik co prawda zostaje ale i tak nie da się go uruchomić.Na pewno się da, ale teraz już po ingerencji w rejestrze OSa.Na co dziś nie mam żadnych szans. :(( Bo i tak mało co widzę.
Do pudełeczka wrzcono tym razem taką fajną "raszplę" (?) :-P czyli coś w rodzaju papieru ściernego do odświeżania tego stabilizowanego drewna. Kilka bardzo denerwujących sytuacji na samym początku ale sam mod działa jak należy i nawet nieco szybiej i łatwiej można go ustawić z tym poprawionym menu. Trzyma się go, a zatem i chmurzy zupełnie inaczej niż poprzednika czyli EOS I.
Bardzo marna fotka na szybko...
IMG_2A.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
gemino
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 367
Rejestracja: śr lut 03, 2016 2:48 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 2535 razy
Otrzymał podzięk.: 530 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Asmodus X Ultroner EOS II 180W

Postautor: gemino » czw paź 18, 2018 7:37 pm

To chyba ślepy jestem [emoji16], ale znalazłem

Wysłane z fona [emoji482]
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Asmodus X Ultroner EOS II 180W

Postautor: Tommy Black » czw paź 18, 2018 7:02 pm

gemino pisze:Gdzie w Polsce dostępny w takiej cenie?


Napisałem przecież, w edymie! :)
Awatar użytkownika
gemino
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 367
Rejestracja: śr lut 03, 2016 2:48 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 2535 razy
Otrzymał podzięk.: 530 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Asmodus X Ultroner EOS II 180W

Postautor: gemino » czw paź 18, 2018 7:00 pm

Gdzie w Polsce dostępny w takiej cenie?
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Asmodus X Ultroner EOS II 180W

Postautor: Tommy Black » czw paź 18, 2018 6:10 pm

Obrazek

Najwyższy czas pokazać drugą odsłonę EOSa. Tym bardziej że jest już u na dostępny.
Obrazek
To kolejna współpraca między asModusem a firmą Ultroner, która głównie projektuje urządzenia z drewna stabilizowanego.
Obrazek
EOS II ma kolorowy ekran dotykowy, który jest typu pojemnościowego i można przesuwać w lewo lub w prawo, aby zmienić tryby. Można również zaktualizować oprogramowanie i dodać różne ekrany.Maksymalna moc wyjściowa to 180 W z 2 × 18650 akumulatorów (brak w zestawie). Dostępne są 3 tryby startu - miękki, normalny i ciężki ( zaawansowany), aby dostosować szybkość i intensywność zasilania do złączatrybu wapowania i używanego atomizera.
Obrazek
Mod może pomieścić atomizery o średnicy do 26 mm.Chipset to GX-180-UTC, który jest podobny do tego stosowanego w EOS 180W i Minikin V2.
Obrazek
Do wyboru są 3 kolory - zielony, niebieski lub fioletowy - ale oczywiście odcienie i wzory będą się różnić.
Obrazek
Ultroner EOS II Mod Specs:
Battery: 2×18650 (not included)
IPS colour Capacitive touchscreen
Full stab wood body with Aluminium frame
Firmware upgradeable
Chipset: GX-180UTC
Modes: Soft, Normal and Hard
Output: 180W max
Accommodates tanks up to 26mm
Resistance range: 0.1-3ohm
Obrazek

Zobaczmy co powie Jai Haze:

Asmodus & Ultroner EOS II Box Mod Review and Rundown

https://youtu.be/zOFfX4o_p34

Cena w polskim sklepie e *czajniczek* to 389,90 zł.

Wróć do „Zasilania elektroniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: akds21 i 15 gości