Inawera - aromaty

Awatar użytkownika
zuczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 78
Rejestracja: pn lis 05, 2018 5:37 pm
Lokalizacja: Żory
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podzięk.: 92 razy
Płeć: Mężczyzna

Inawera - aromaty

Postautor: zuczek » sob gru 22, 2018 11:13 am

Dziękuję @
Awatar użytkownika
Haze
. Znam, znam i podpieram się nią w miarę możliwości. Mam żal i pretensje do Inawery, że odsyła do tych materiałów klientów zamiast jak należy, podsumować wyniki testów i wyciągnąć z nich wnioski w postaci krótkiej puenty i konkretnych liczb (rekomendacji dawkowania). Po to się ma testerów i testy jako pewnego rodzaju formę doświadczenia ... .
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3675
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3223 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Inawera - aromaty

Postautor: iron64 » sob gru 22, 2018 4:50 am

Używałem tylko Oriental i dla mnie dawka którą mogłem palić to 2kr na 10ml, ale ogólnie nie był to mój smak więc może dlatego.
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3675
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3223 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Inavera aromaty

Postautor: iron64 » sob gru 22, 2018 4:44 am

Ja używam od dawna inawery, przy czym zwykle 70/30 i aromat daję 10% ale tylko tytoniowy jak np. Sahara lub Tabacco. Inne (rzadko ich używam) to raczej okolice 2% bo przy większym stężeniu nie idzie tego palić. No i kwestia leżakowania i dobre wymieszania.
Awatar użytkownika
WE514
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: czw paź 13, 2016 4:28 pm
Lokalizacja: Niedrzwica Duza
Podziękował: 116 razy
Otrzymał podzięk.: 193 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Inavera aromaty

Postautor: WE514 » pt gru 21, 2018 11:49 am

Inawera to przeważnie 5% niech jeszcze poleżą, moje mięty z Inawery leżą 10 dni, a smaki owocowe ?, ale na 100 % nie krócej
Wapuję od20 grudnia 2012roku.
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Inawera - aromaty

Postautor: Haze » pt gru 21, 2018 10:19 am

@
Awatar użytkownika
zuczek
, ale stronę znasz??
Obrazek
Awatar użytkownika
zuczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 78
Rejestracja: pn lis 05, 2018 5:37 pm
Lokalizacja: Żory
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podzięk.: 92 razy
Płeć: Mężczyzna

Inavera aromaty

Postautor: zuczek » pt gru 21, 2018 9:44 am

Subiektywie ode mnie:

Jeśli to dopiero początek twoich prób z tworzeniem liquidów to korzystaj z aromatów firm, które podają konkretną rekomendację ilości zastosowania aromatu. Na przykład MA. To daje Tobie punkt wyjścia i mniejsze prawdopodobieństwo zepsucia mieszanki.

Inawera przy wielu aromatach nie podaje żadnych rekomendacji dozowania, przy wielu te rekomendacje są delikatnie mówiąc "z czapy". Używam kilku aromatów z Inawery jako przyprawy: anyż, goździk, korzenie egzotyczne, mięta z eukaliptusem i w tej roli spisują się znakomicie. Jako aromat bazowy udało mi się dojść (mozolną metodą prób ... ) do dozowania z Am4A, 555 Gold, Cherry Cigar. I na tym poprzestanę bo trochę zbyt wiele ceregieli z Inawerą mam, w porównaniu do innych producentów, którzy jakością nie odstają i rzetelnie wskazują rekomendację stosowania.

Jakimś wyjściem jest korzystanie z przepisów, zamieszczonych przez użytkowników na forach.

W tym temacie napisałem 18.12.2018 o moim "problemie" viewtopic.php?f=37&t=3120 , na razie cisza.
metek19a
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: czw gru 20, 2018 10:40 am
Lokalizacja: Wiocha
Płeć: Mężczyzna

Inavera aromaty

Postautor: metek19a » pt gru 21, 2018 7:24 am

Witam! Używam bazy 50/50 i ostatnio mam problem...
Robie własne lq i zakupiłem aromaty z Inavery które są totalnie inne niż moje poprzednie np z Aromatos, a problem jest taki że robiłem różne stężenia od 1% do 10% i smak jest taki sam... Czyli tłusty i bardziej czuć bazę a jak nie bazę to gorzki smak lq.
Wiem że było tego pewnie dużo w internetach ale wszędzie spotkałem się żeby samemu dostosować stężenia aromatów tylko że teraz nie wiem czy dać może 0.5% bo może dałem za dużo i dlatego jest mydlo czy dlatego że za mało... Nie mam pojęcia co zrobić.
Lq leżakowaly ok 5dni
Z góry dziękuję!!!
Awatar użytkownika
zuczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 78
Rejestracja: pn lis 05, 2018 5:37 pm
Lokalizacja: Żory
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podzięk.: 92 razy
Płeć: Mężczyzna

Inawera - aromaty

Postautor: zuczek » wt gru 18, 2018 12:13 pm

Mam trochę aromatów Inawery (zakupy z przeszłości ...) i próbuję coś z nich użytecznego zrobić. O ile doszedłem do satysfakcjonujących efektów z Am4A (1 ml aromatu na 50ml bazy neutralnej daje przyjemny i nienachalny smak), 555 GOLD (1,5ml aromatu na 50ml bazy neutralnej jest odpowiednie) to ugrzęzłem na Oriental i RY-4. Z Cherry Cigar jestem już blisko ale ... .

Czy ktoś z Was używał albo używa takich smaków: Oriental, RY-4, Cherry Cigar ? Czy możecie zarekomendować jakiś przepis ?

O aromacie Oriental firma Inawera na stronie pisze: Dozowanie 1-3 kropel na 1 ml e-liquidu. Uważam, że to zalecenie jest kompletnie "z czapy", to żądne rekomendacja bo 1 - 3 to przebitka 200% !!! Do RY-4 i Cherry Cigar jakichkolwiek rekomendacji brak tak na stronie jak i opakowaniu.

Poprosiłem o jakieś wskazania u źródła, odpowiedzi nie będę cytował dosłownie, " ... Nie potrafię udzielić odpowiedzi. Trzeba próbować i mieszaj do skutku ... " Ręce mi opadły :silent: :idea: :?: :!:
Awatar użytkownika
Alex
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 97
Rejestracja: wt paź 31, 2017 6:43 am
Lokalizacja: opolskie
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podzięk.: 105 razy
Płeć: Mężczyzna

Inawera - aromaty

Postautor: Alex » ndz gru 24, 2017 11:55 am

Haze pisze:
Alex pisze:... może dawkowanie za duże...

Dałeś czadu :smile: Na stronie zalecają 2-5%: http://www.inawerawinkel.com/CONCENTRATE-SO-SOUR-SO-GOOD/1721/?i=en.

Dzięki! Nie wiedziałem, że dorośli do sugerowania dawkowania:). No tak koło 5% może być lepiej - pewne wady mogą zniknąć.
Awatar użytkownika
Tenmen
Patronauta
Patronauta
Posty: 2389
Rejestracja: wt paź 18, 2016 10:45 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 4558 razy
Otrzymał podzięk.: 2736 razy
Płeć: Mężczyzna

Inawera - aromaty

Postautor: Tenmen » ndz gru 24, 2017 11:52 am

Na temat smaków Inavery nie będę rozprawiał są lepsze i gorsze, ale najbardziej mnie wkurzają, odklejające się naklejki od butelek...wszystko się do nich potem przykleja, mała rzecz a denerwuje...

Wróć do „Aromaty i dodatki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości