Uwell Crown Tank

Awatar użytkownika
Pinguin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: wt wrz 22, 2015 5:53 pm
Lokalizacja: Gniazdo z patyków i kamyków
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podzięk.: 34 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Uwell Crown Tank

Postautor: Pinguin » ndz lis 08, 2015 10:14 pm

Tommy jak znajdę dłuższą chwilkę czasu to opisze ten czajniczek bo jest dosyć ciekawy :budda: Gdyby ktoś chciał zobaczyć crowna i cthulhu V2 na żywo to jutro będę w e-dymie w gdańsku między 12 a 16 mniej więcej, zakupy trzeba czasem zrobić ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Uwell Crown Tank

Postautor: Tommy Black » ndz lis 08, 2015 10:11 pm

*czajniczek* *wino*

Wielkie dzięki,taka opinia i tak napisana to skarb!
A korzystając z okazji,czy mógłbyś opisać jeszcze, ma się rozumieć w innym temacie, ten atomizer?

Cthulhu V2

To pewnie nie dla mnie,ale...
Awatar użytkownika
Pinguin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: wt wrz 22, 2015 5:53 pm
Lokalizacja: Gniazdo z patyków i kamyków
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podzięk.: 34 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Uwell Crown Tank

Postautor: Pinguin » ndz lis 08, 2015 10:05 pm

:papa:

Korzystając z chwili odpoczynku mogę napisać słów kilka *wino*

Czajniczek zakupiony w e-enzo.pl w wersji czarnej za bagatela 119zł + baza RBA 36zł i kurier DPD w cenie. Nadal dostepne w e-enzo.pl *list*

Crown przychodzi w plasticzanym opakowaniu z trzema grzałkami o różnym oporze (w tym sklepie przychodzą takie): SS316 Dual 0.25 ohm, SS316 Dual 0.5 ohm, Ni200 Dual 0.15 ohm. Dodatkowo zapasowe szkiełko kwarcowe i paczka uszczelek, oringów . Razem z bazą RBA dostajemy śrubokręcik dosyć fajny i nietypowy bo biały. :P

Korzystając z okazji zamówiłem również drut SS316L 10m od UD za całe 9.90zł.

Do testów użyte zasilania Evic VTC SW 2.0 oraz SX M Class SW 2.32 Oba zasilania TC (SS, Ni200, Ti)
Celem weryfikacji użyte Subtank Mini (stara baza oraz nowe RBA V2) oraz Cthulhu V2 oba z grzałką SS316L 0.32 ohm i tym samym smaczkiem

Przejdźmy do tego co najważniejsze czyli do samej Koronki:

Parowniczek dosyć fajnie zrobiony, napełniany od góry, można podłubać przy grzałce bez wylewania zawartości zbiornika (jeśli ktoś zdecyduje sie na zakup RBA). Bardzo przyjemna regulacja "przeciągu" (Tommy jako posiadacz subtanka myślę że będzie Tobie odpowiadał najmniejszy przeciąg :jupi: ) stopniowa w 4 pozycjach z wyczuwalnym skokiem. Pasują standardowe Dripki 510 jeśli ktoś nie lubi metalu i "wiadro-dripków" (tak jak ja) choć wszystkich nie sprawdzałem. Gwinty eleganckie i wszystko ładnie się skręca bez zacinek, zgrzytów i innych cudów. Wystarczy o konstrukcji samego parownika w pierwszym poście wszystko widać na zdjęciach więc ich nie robię ;)

To co najważniejsze a za razem najgorsze dla mnie... GRZAŁKI.

No i tutaj pojawia się mały problem. Z racji korzystania z modów z obsługą TC (SS, Ni200, Ti ) postanowiłem sprawdzić cudaka właśnie w tym trybie. Tutaj pojawił się zgrzyt... Pierwszy ogień i Dual SS 0.25 zaliczył klapę, żadne ustawienie nie odpowiadało mi na tej grzałce. Kop porządny smaku mało no i chmurka której nie wiele więcej niż z egona. Ponad godzina walki z ustawieniami i się poddałem. Wymiana na Dual Ni200 0.15 ohm ponowne ustawianie zasilań (tak grzałki testowane na obu zasilaniach celem wykluczenia błędu oprogramowania bo i takowe się pojawiają). Nasączenie grzałki tym samym smaczkiem który jest w baniaku i w kontrolnym subtanku oraz Cthulhu V2. Odpalamy i pierwsze chmurki mizerne, coś jak by lepiej od SS ale to nie do końca to co byś powinno. Kombinacje z parametrami temperatury i mocy, cały baniak Liquidu poszedł i dalej nie jestem zachwycony "super parowniczkiem".

Po chwili odpoczynku i relaxu z herbatką i nutkami z winampa zabrałem się za bazę RBA. Zabieramy się za robienie grzałeczki i praktycznie tak samo jak w subtanku jest i tutaj. Grzałeczka 0.32 Ohm SS316L wata/bawełna/jak zwał tak zwał przeciągnięta, zakrapiamy co by nie ciągło się na sucho, montujemy uzupełniamy baniaczek. Chwila przerwy co by sie nasiąkło i testujemy :budda: Tutaj parowniczek pokazał ze jednak warto kupić RBA i zrobić to samemu tak jak się lubi. Smaczek bardzo dobry śmiem powiedzieć że lepiej niż subtank, przeciąg bardzo przyjemny i można ustawić od minimalnych otworów (rozmiar coś jak dwie dziurki starej bazy subtanka) do w pełni otwartych (analogicznie jak w nowej bazie subtanka), no i chmurka w końcu jest chmurką a nie "pierdem egona". Grzałeczka od pierwszego strzału kopciła przy tych samych nastawach początkowych dla grzałki Dual SS316 0.25 ohm oddając smak, moc, chmurkę których brakło na standardowych grzałkach.

Podsumowując.
Nie zawsze jest tak ze coś polecane przez wielu jest dobre i dla nas. Mnie osobiście standardowe gotowce nie podpasowały ani trochę i ciesze się że kupiłem bazę RBA za jednym koszykiem z Crownem. Czy warto się zainteresować Koronką ? Oczywiście aczkolwiek proponował bym zakupić od razu bazę RBA w razie gdyby gotowe grzałki nie podeszły. Czy jestem zadowolony ? Oczywiście że tak w końcu gdybym nie był to pewnie bym sprzedał dalej.

PS.
Jeśli moje odczucia względem grzałki Dual SS316 0.5 ohm będą inne niż 0.25 ohm to nie omieszkam tego dopisać/napisać. Na chwile obecną RBA wygrywa dla mnie zdecydowanie a gotowce są dla mnie nie "Vapowalne". To tylko i wyłącznie moja własna opinia, Odczucia każdej innej osoby mogą być diametralnie inne od moich.

Przyjemnej chmurki *wino*
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Uwell Crown Tank

Postautor: Tommy Black » ndz lis 08, 2015 9:51 pm

[shadow=blue]Ja po tych opiniach odpuściłem sobie kupowanie bazy do Crowna. Do własnych grzałek mam ciekawsze parowniki.[/shadow]
No tak, sorry, zasugerowalem się tym Twoim zdniem ,wyżej...a mnie głównie chodziło w współpracę z bazą RBA. Ja mam jakiś uraz dziwny do gotowych grzałek... ;)
Szukam czegoś w zastępstwie Subtanków,bo kończy się ich przydatność z powodu awarii pinów plusowych.Niestety ,jakoś nic z tych nowości,po prostu mi się nie podoba.Ten Crown,przynajmniej wizualnie mnie zainteresował,kupiłbym go już dawno,ale Zbyszek ciągle jeszcze nie ma tych baz RBA.
Riccardo
Płeć: nieokreślona

Re: Uwell Crown Tank

Postautor: Riccardo » ndz lis 08, 2015 9:29 pm

Przecież się podzieliłem…
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Uwell Crown Tank

Postautor: Tommy Black » ndz lis 08, 2015 8:49 pm

[shadow=blue]Czy ktoś może go już posiada i chciałby podzielić się wrażeniami na jego temat?[/shadow]

Ponowię pytanie Matiego z pierwszego posta...
Riccardo
Płeć: nieokreślona

Re: Uwell Crown Tank

Postautor: Riccardo » pt paź 16, 2015 1:27 pm

Tommy Black pisze:
Akurat nie pisałem o przeciągu,to się da regulować,po to jest regulacja.

Powodzenia :mrgreen:
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Uwell Crown Tank

Postautor: Tommy Black » pt paź 16, 2015 12:56 pm

Riccardo pisze:ale pewnie i tak jest duży przeciąg


Akurat nie pisałem o przeciągu,to się da regulować,po to jest regulacja.Mnie chodziło o to,że w tych podwójnych ,obustronnych właściwie ,otworach powietrznych,ciągle zbiera się liquid.Dla mnie oblepiony bazą atomizer jest nie do przyjęcia.
W tych pojedynczych nie ma takiego problemu.
Tak, wiem,czytałem, cieknące otwory powietrzne,to wina użytkownika.Źle położona bawełna,źle ułożona bawełna, etc...
Może takie bzdury kupują gimbusy... ;)
Riccardo
Płeć: nieokreślona

Re: Uwell Crown Tank

Postautor: Riccardo » pt paź 16, 2015 8:43 am

To chyba masz szczęście z tą bazą od Crowna - piszą, że ma mniejszy przepływ :)
http://www.e-papierosy-forum.pl/post148 ... l#p1488944

ale pewnie i tak jest duży przeciąg ;)
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Uwell Crown Tank

Postautor: Tommy Black » pt paź 16, 2015 8:38 am

Riccardo pisze:Widzisz - ma. Parownik nazywany subomowym będzie miał duży przepływ powietrza.


No tak, masz rację,o tym nie pomyślałem.
Duży przepływ powietrza ostatnio stwarza najwięcej problemów.Przynajmniej mnie i w Subtankach.Efekt jest taki, że we wszystkich Subtankach mini powymieniałem bazy na te starsze,gdzie przepływ powietrza był z trzema otworami po jednej stronie.Te nowe na "przestrzał" po obu stronach,doprowadzały mnie do studiowania Słownika Przekleństw Wszelakich! ;)
Zrobiłbym to samo w Subtankach ( dużych) ale nie mogę dostać starych baz nigdzie.

Wróć do „Atomizery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości