Pierwsza wizyta w laboratorium

Awatar użytkownika
miblah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: sob wrz 24, 2016 6:47 pm
Lokalizacja: Salon
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1076 razy
Płeć: Mężczyzna

Pierwsza wizyta w laboratorium.

Postautor: miblah » ndz sty 06, 2019 8:59 pm

Ja tam wcale nie uważam, że aromaty TPA są be. Sam używam głównie tej marki. Ale wszystko inne co tu napisano to prawda ;)

Niektóre przepisy wymagają długiego leżakowania. Nie wszystko co jest dobrze oceniane, musi akurat tobie podpasować.
Vanilla Swirl nigdy nie miałem - ale to jest chyba sama wanilia. Może jest z nią coś nie tak, a może zwyczajnie ci nie pasuje. Może zrobiłeś za duże stężenia.

Nigdy nie dałem więcej niż 2% wanilii (choć akurat używam vanila custard - według TPA, swirl to to samo tylko bez "custard"). Nigdy więcej niż 5% truskawki. Nie pamiętam, bym jakiegokolwiek aromatu użył w większej ilości niż 6% ;)

Musisz znaleźć zwyczajnie swoich ulubieńców.
Obrazek
Awatar użytkownika
Master_PiT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 678
Rejestracja: czw wrz 28, 2017 11:09 pm
Lokalizacja: Olesno
Podziękował: 59 razy
Otrzymał podzięk.: 220 razy
Płeć: Mężczyzna

Pierwsza wizyta w laboratorium.

Postautor: Master_PiT » ndz sty 06, 2019 10:28 am

Mieszaj najpierw solo i sobie wypróbuj co Ci podejdzie.
Później możesz zacząć od prostych mieszanek np
Truskawka + cytryna
Sernik + czarna porzeczka itd
Awatar użytkownika
Cinmar
Patronauta
Patronauta
Posty: 1138
Rejestracja: ndz wrz 09, 2018 7:33 am
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 528 razy
Otrzymał podzięk.: 868 razy
Płeć: Mężczyzna

Pierwsza wizyta w laboratorium.

Postautor: Cinmar » ndz sty 06, 2019 9:45 am

Mam małą prawdę objawioną, do której dojście zajęło mi 2 miesiące i grube godziny mieszania: deserówki nie są dla każdego :D
Lista Twoich aromatów wygląda na dobraną kompletnie losowo. Ale każdy to przerabiał.
Wybierz sobie 2-3 proste przepisy, które najprawdopodobniej trafią w Twój gust. A później idź drogą, którą przy minimalnej zakupionej ilości aromatów rozbuduje Twoje możliwości o smaki które lubisz.
Ja miałem o tyle dobrze, że od kolegi Venres zakupiłem ok. 50 aromatów, co dało mi relatywnie duże pole manewru.
A teraz wiem, że ok. 25 z nich więcej nie ruszę, bo po wymieszaniu kilkunastu deserówek nie podeszła mi żadna. W tym miejscu dziękuję koledze @
Awatar użytkownika
gemino
, że mnie od nich uwolnił przy okazji spota :D
Możesz zrobić skromną listę smaków które trafiają w Twój gust, a my damy Ci listę magicznych receptur :mrgreen:
Obrazek
Awatar użytkownika
tomgrim2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: sob lis 05, 2016 7:39 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 58 razy
Otrzymał podzięk.: 48 razy
Płeć: Mężczyzna

Pierwsza wizyta w laboratorium.

Postautor: tomgrim2 » ndz sty 06, 2019 1:14 am

Jasne, że możesz używać RDTA jako zwykły dripper, nic nie stoi na przeszkodzie :)
Skowron49
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: sob gru 29, 2018 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podzięk.: 6 razy
Płeć: Mężczyzna

Pierwsza wizyta w laboratorium.

Postautor: Skowron49 » ndz sty 06, 2019 12:58 am

tomgrim2 pisze:
Skowron49 pisze:Dzięki za odpowiedź, chociaż już wiem, że źle zacząłem, szkoda butelek :D
Funky Flavors i 1000 smaków świata - ceny wydają się mega atrakcyjne. Tylko jak jest z stosowaniem spożywczych aromatów do liquidów, nie reagują w jakiś niepożądany sposób podczas podgrzewania? Można gdzieś znaleźć przepisy z tych aromatów? Chciałbym na start otrzymać chociaż z 3 dobre liquidy, a dobierając losowo proporcje raczej nic dobrego mi nie wyjdzie :)


A uważasz że TPA to jakie aromaty ? To również aromaty spożywcze, ważne aby nie zawierały tłuszczy i cukrów i wtedy w większości nadają się do naszych zastosowań.
Z tego co widzę postanowiłeś od razu rzucić się na głęboką wodę i tworzyć dość skomplikowane mieszanki. Nie prościej uwarzyć sobie podstawowe smaki i mieszać gotowe liquidy aby określić własne preferencje ? Zresztą są gotowe aromaty wieloskładnikowe których też z powodzeniem można użyć.
Powinieneś też zaopatrzyć się w jakiś dripper bo nie wyobrażam sobie w fazie eksperymentów i szukania własnych smaków męczyć się na RTA za każdym razem wymieniając watę i myjąc grzałki wraz z atomizerem.


Faktycznie chyba wypłynąłem na głęboką wodę, mam nadzieję, że teraz będzie już tylko lepiej :) Zbadałem już temat odnośnie Funky Flavors i dużo mi się rozjaśniło :) Teraz muszę tylko wybrać sobie jakieś uniwersalne aromaty.
Co do drippera to już założyłem temat z prośbą o pomoc, ale przy okazji zapytam tu o jedną rzecz.
Pewnie to bardzo głupie pytanie, ale czy np. DJV RDTA, można używać jak zwykłe RDA, czyli po prostu zakraplać watę? Jeśli tak to nie bardzo widzę sens kupowania typowego drippera, ale zapewne tak nie jest. :)
Awatar użytkownika
tomgrim2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: sob lis 05, 2016 7:39 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 58 razy
Otrzymał podzięk.: 48 razy
Płeć: Mężczyzna

Pierwsza wizyta w laboratorium.

Postautor: tomgrim2 » ndz sty 06, 2019 12:31 am

Skowron49 pisze:Dzięki za odpowiedź, chociaż już wiem, że źle zacząłem, szkoda butelek :D
Funky Flavors i 1000 smaków świata - ceny wydają się mega atrakcyjne. Tylko jak jest z stosowaniem spożywczych aromatów do liquidów, nie reagują w jakiś niepożądany sposób podczas podgrzewania? Można gdzieś znaleźć przepisy z tych aromatów? Chciałbym na start otrzymać chociaż z 3 dobre liquidy, a dobierając losowo proporcje raczej nic dobrego mi nie wyjdzie :)


A uważasz że TPA to jakie aromaty ? To również aromaty spożywcze, ważne aby nie zawierały tłuszczy i cukrów i wtedy w większości nadają się do naszych zastosowań.
Z tego co widzę postanowiłeś od razu rzucić się na głęboką wodę i tworzyć dość skomplikowane mieszanki. Nie prościej uwarzyć sobie podstawowe smaki i mieszać gotowe liquidy aby określić własne preferencje ? Zresztą są gotowe aromaty wieloskładnikowe których też z powodzeniem można użyć.
Powinieneś też zaopatrzyć się w jakiś dripper bo nie wyobrażam sobie w fazie eksperymentów i szukania własnych smaków męczyć się na RTA za każdym razem wymieniając watę i myjąc grzałki wraz z atomizerem.
Skowron49
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: sob gru 29, 2018 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podzięk.: 6 razy
Płeć: Mężczyzna

Pierwsza wizyta w laboratorium.

Postautor: Skowron49 » ndz sty 06, 2019 12:01 am

Master_PiT pisze:W mojej opinii TPA to jedne z najgorszych aromatów. Chemiczne, obrzydliwe....
Jak chcesz gotowe mieszanki to odwiedź vapelab (aczkolwiek 80% dla mnie jest niewapowalne, ale trafiają się perełki).
Z dobrych jakościowo aromatów,bardzo wydajnych i nie chemicznych, polecam spróbować funky flavors ( dawkowanie 1-3%), 1000 smaków świata ( dawkowanie 1-5%), a nawet MA ( aczkolwiek uważam je za najsłabsze z tych 3).

Długa droga przed Tobą w odnalezieniu swoich faworytów, ale powiedzenia !


Dzięki za odpowiedź, chociaż już wiem, że źle zacząłem, szkoda butelek :D
Funky Flavors i 1000 smaków świata - ceny wydają się mega atrakcyjne. Tylko jak jest z stosowaniem spożywczych aromatów do liquidów, nie reagują w jakiś niepożądany sposób podczas podgrzewania? Można gdzieś znaleźć przepisy z tych aromatów? Chciałbym na start otrzymać chociaż z 3 dobre liquidy, a dobierając losowo proporcje raczej nic dobrego mi nie wyjdzie :)
Awatar użytkownika
Master_PiT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 678
Rejestracja: czw wrz 28, 2017 11:09 pm
Lokalizacja: Olesno
Podziękował: 59 razy
Otrzymał podzięk.: 220 razy
Płeć: Mężczyzna

Pierwsza wizyta w laboratorium.

Postautor: Master_PiT » sob sty 05, 2019 10:50 pm

W mojej opinii TPA to jedne z najgorszych aromatów. Chemiczne, obrzydliwe....
Jak chcesz gotowe mieszanki to odwiedź vapelab (aczkolwiek 80% dla mnie jest niewapowalne, ale trafiają się perełki).
Z dobrych jakościowo aromatów,bardzo wydajnych i nie chemicznych, polecam spróbować funky flavors ( dawkowanie 1-3%), 1000 smaków świata ( dawkowanie 1-5%), a nawet MA ( aczkolwiek uważam je za najsłabsze z tych 3).

Długa droga przed Tobą w odnalezieniu swoich faworytów, ale powiedzenia !
Skowron49
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: sob gru 29, 2018 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podzięk.: 6 razy
Płeć: Mężczyzna

Pierwsza wizyta w laboratorium

Postautor: Skowron49 » sob sty 05, 2019 9:44 pm

Cześć :) jako, że dużo naczytałem się o pyszności samogonów, także postanowiłem pobawić się w chemika. Zrobiłem zakupy do mini laboratorium i zabrałem się za mieszanie. Przepisy brałem z polskiego forum z przepisami, wybierałem tylko te lepiej oceniane, żeby od razu nie było porażki. Na początku zakupiłem tylko aromaty TPA, bo większość przepisów je wykorzystywała (dobry wybór?).
Tu lista aromatów:
Bavarian Cream TPA - Black Currant TPA - Dragonfruit TPA - Earl Grey Tea TPA - Hazelnut TPA - Koolada TPA - Menthol TPA - Raspberry TPA - RY4 Double TPA - Strawberry TPA - Vanilla Bean Ice Cream TPA - Vanilla Swirl TPA - Watermelon TPA

Na początek wymieszałem 15 x 10 ml. Mieszanie zakończyłem 12.12, później codziennie po 2 razy lądowały przy grzejniku, były mieszane i tak przez pierwsze 2 tygodnie, zawsze odkładane do półki bez dostępu do światła.
Wszystko testowane na Kylinie Mini 35W, 0,42-0,45 Ω grzałka 6 zwojów z N80 Fused Clapton od GV, wata Muji niebielona. Oczywiście wata wymieniana, grzałka co jakiś czas przepalana/wymieniana.

Odniesieniem smaku był dla mnie jak na razie najlepszy liquid jaki miałem przyjemność zalać (za wielu nie próbowałem, więc proszę się nie dziwić :D), czyli Mr.Wicks Grape Soda (znacie może przepis na klona? :) ), który wydaje się wręcz gęsty w smaku, mniam. Żadna z mieszanek nie zbliżyła się do niego, wszystko wydaje mi się jakoś bardziej płaskie, nie wiem jak to dokładnie określić.
Wszystko mieszane na bazie 70/30, część liquidów na zmieszanej bazie z glikolu (99,9%) i gliceryny (99,5%) z allegro, część na bazie neutralnej z Inawery. Wszystko rozrobione na 2 mg nikotyny.
Lista próbek (w nawiasach nazwy z forum):
1. RY4 Double TPA 8% + Hazelnut TPA 3% + Bavarian Cream TPA 3% - jeszcze nie sprawdzałem.
2. RY4 Double TPA 4% + Hazelnut TPA 4% + Menthol TPA 0,5% - to wyszło nawet znośnie, ale za szybko próbowałem.
3. Strawberry TPA 12% + Vanilla Swirl TPA 4% + Bavarian Cream TPA 2% - po ok. 10 dniach niedobry, wydaje mi się, że Vanilla wszystko psuje. :(
4. Strawberry TPA 7% + Vanilla Swirl TPA 7% - po 5 dniach obrzydliwe, czuć spalenizną (3 razy zmieniałem setup, żeby się upewnić, że to wina liquidu, po 3 tygodniach takie 3/10.
5. Strawberry TPA 3% + Watermelon TPA 3% + Raspberry TPA 2% - po 4 dniach 2/10, boję się spróbować teraz bo wszystko co zmieszałem z arbuzem jest niedobre. :(
6. Strawberry TPA 3% + Earl Grey Tea TPA 4% + Black Currant TPA 2% - tu zaskoczenie, po 5 dniach nawet przyjemne, ale bez szału. Po 4 tygodniach po prostu ok, bez szału.
7. Black Currant TPA 10% + Raspberry TPA 6% + Menthol TPA 1% (Coolberry)- po 5 dniach 6/10, właśnie zalałem i teraz smakuje mi najbardziej z tych wszystkich. 8/10.
8. Black Currant TPA 10% + Menthol TPA 1% + Koolada TPA 1% (fioletowe AirWays) - po 5 dniach fajny, ale za mocno chłodzi, może na lato będzie dobry. :D
9. Dragonfruit TPA 8% + Watermelon TPA 4% + Koolada TPA 2% (Dr.Grimes) - po 12 dniach bardzo słabo, arbuz wszystko psuje.
10. Dragonfruit TPA 10% + Bavarian Cream TPA 2% + Vanilla Swirl TPA 4% - nie pamiętam dokładnie, ale chyba po 5 dniach leżakowania, przy próbie prawie zwymiotowałem, ta Vanilla też mi coś nie pasuje w moich mieszankach.
11. Watermelon TPA 5% + Koolada TPA 0,5% - felerny arbuz :( po 3 dniach, bardzo słabo.
12. Earl Grey Tea TPA 5% - przyjemny po 5 dniach, ale wersja z owocami dużo ciekawsza.
13. Vanilla Swirl TPA 5% + Hazelnut TPA 3% - nie pamiętam czy próbowałem, więc jak będę z czasem edytować post to wydam wyrok.\
14/15. Strawberry TPA 10% 2 mg/0 mg - zrobiłem taką samą ilość aromatu z różną zawartością nikotyny, żeby sprawdzić czy zmienia smak. Jeszcze nie porównywałem.


Teraz mam więcej czasu na częste zmiany waty, więc w najbliższym czasie na pewno spróbuję jeszcze raz te, których próbowałem po kilku dniach i wprowadzę aktualizację.

Wiem, że nie dałem czasu na przegryzienie przy pierwszych próbach, ale to moje pierwsze mieszanie i nie mogłem się powstrzymać :D
Mam do was kilka pytań :)
Przede wszystkim co sądzicie o aromatach TPA? Czy to ze mną jest coś nie tak, czy ten arbuz na prawdę jest taki obrzydliwy? Czy wam Vanilla Swirl też psuje smak?
Jeśli próbowaliście mieszać w takich bądź zbliżonych proporcjach, jakie były wasze odczucia smakowe?
No i najważniejsze pytanie :) Czy zdradzicie mi jakiś ciekawy przepis z wykorzystaniem tych aromatów? Jakie aromaty warto dokupić, żeby znacznie poszerzyć możliwości?
Mam nadzieję, że was nie zamęczę tymi pytaniami :)

Pozdrawiam :)

Wróć do „Liquidy homemade”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości