Powrót do przeszłości

Dział prac samodzielnych ;)
Awatar użytkownika
seth13
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 134
Rejestracja: sob sty 26, 2019 8:45 am
Lokalizacja: Wałbrzych
Podziękował: 290 razy
Otrzymał podzięk.: 237 razy
Płeć: Mężczyzna

Powrót do przeszłości

Postautor: seth13 » ndz lut 10, 2019 11:06 am

Tommy Black pisze:
jaro1959 pisze:Powiem Ci, że popełniłem kilka boxów z drewna stabilizowanego, ale jednak dla mnie, surowe, zawoskowane drewno jest dużo przyjemniejsze w dotyku i odczuwalnie lżejsze, co ma dla mnie znaczenie.


Miałem tylko jeden Twój drewniany box, nie było to drewno stabilizowane. To były początki mojego waperstwa i ten box był jak synonim luksusu. Ale jakos tak się stało że zakochałem się w drewnie stabilizowanym i teraz najchętniej każdego boxa chciałbym w takim drewnie. ;)

I obojgu chętnie przyznam rację :D
Sporo gatunków egzotycznych, nie nadaje się do stabilizacji bo są "za tłuste" lub nieopłacalne ze względu na walory estetyczne, stabilizacja nic w nich nie zmieni, wyjątkiem na pewno jest tu Klon płomienisty, barwiony na wszystkie kolory świata, i czarny Dąb. Za to wszelkiej maści czeczoty, narośla rakowe, drewno z przerostem grzyba, jak najbardziej, i tu barwienie i stabilizacja,
uwydatniają walory tego tartacznego odpadu. Stabilizacja, jak Jaro słusznie napisał, zwieksza wagę drewna, i to znacznie. Po dobrze przeprowadzonym procesie uzyskujemy plastikowe drewno.
Jest masa pięknych okazów, które bez stabilizacji, a jedynie podane impregnacji, świetnie wyglądają, ale o tym i o stabilizowanym, szerzej napiszę w swoim wątku. Sam miałem kiedyś Gepetto, na 2×18350, i żałuję że już nie ma, chyba sobie coś wystrugam :D
@
Awatar użytkownika
jaro1959
1 drewienko to zapewne Merbau lub Masarantuba *friends*
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Powrót do przeszłości

Postautor: Tommy Black » ndz lut 10, 2019 9:24 am

jaro1959 pisze:Powiem Ci, że popełniłem kilka boxów z drewna stabilizowanego, ale jednak dla mnie, surowe, zawoskowane drewno jest dużo przyjemniejsze w dotyku i odczuwalnie lżejsze, co ma dla mnie znaczenie.


Miałem tylko jeden Twój drewniany box, nie było to drewno stabilizowane. To były początki mojego waperstwa i ten box był jak synonim luksusu. Ale jakos tak się stało że zakochałem się w drewnie stabilizowanym i teraz najchętniej każdego boxa chciałbym w takim drewnie. ;)
Awatar użytkownika
jaro1959
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 406
Rejestracja: czw maja 18, 2017 5:56 am
Lokalizacja:
Podziękował: 32 razy
Otrzymał podzięk.: 800 razy
Płeć: Mężczyzna

Powrót do przeszłości

Postautor: jaro1959 » ndz lut 10, 2019 9:15 am

Powiem Ci, że popełniłem kilka boxów z drewna stabilizowanego, ale jednak dla mnie, surowe, zawoskowane drewno jest dużo przyjemniejsze w dotyku i odczuwalnie lżejsze, co ma dla mnie znaczenie.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Powrót do przeszłości

Postautor: Tommy Black » ndz lut 10, 2019 8:58 am

Coś pięknego! Gratuluję i zazdroszczę! :brawo:
A ja właśnie poszukuję kawałka stabilizowanego drewna albo żywicy żeby stworzyć jakieś fajne zasilanie z chipsetem DNA 75C. Czyli wypruć ten chipset z zasialnia Mirage Lost Vape, które mnie tak wnerwia jak mało co... :evil:
Awatar użytkownika
jaro1959
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 406
Rejestracja: czw maja 18, 2017 5:56 am
Lokalizacja:
Podziękował: 32 razy
Otrzymał podzięk.: 800 razy
Płeć: Mężczyzna

Powrót do przeszłości

Postautor: jaro1959 » ndz lut 10, 2019 8:10 am

Ponieważ dymię tylko dopaszczowo na małych mocach, zanabyłem w znanym sklepie staruszka SX 350. Po długim okresie nieróbstwa, zlazłem wczoraj do warsztaciku i ubrałem płytkę w drewno. Zdjęcia tego nie oddają, ale jest to jakieś drewno egzotyczne, bardzo twarde i mieniące się jak trójwymiarowa tapeta.


Obrazek


Obrazek

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości