ZampleBox czyli Ian i Chris opowiadają o Soli Nikotyny która jest od dziś w E-dymie

rearus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 97
Rejestracja: pt cze 15, 2018 11:39 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podzięk.: 33 razy
Płeć: Mężczyzna

ZampleBox czyli Ian i Chris opowiadają o Soli Nikotyny która jest od dziś w E-dymie

Postautor: rearus » śr lut 13, 2019 8:56 pm

@
Awatar użytkownika
Tommy Black
no w Berserkerze nie jestem za specjalnie odważny jeżeli chodzi o moc liquidu, bo mimo bardzo ciasnego cugu, który mi odpowiada, robi całkiem sporo chmury, przynajmniej jak na MTL. Może z tym przytykaniem też trochę przesadziłem, ale już czuję nikotynę, drapanie i całą resztę zdecydowanie mocniej, więc na pewno nawet o 3 mg wyżej bym już nie poszedł. Za to w podach - 6 mg na Infinixie jest spoko, przy 12 mg mam podobnie jak z 6 mg na Berserkerze, a za to Smoant S8 to 12 mg i ani grama mniej, bo na 6 mg nie czuć nic ;).
Poza tym, ja soli chcę tylko spróbować - pody mam w rękach niezwykle rzadko, raczej celuje w to, żeby spodobały się moim pacjentom analogowo-hybrydowym ;).
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

ZampleBox czyli Ian i Chris opowiadają o Soli Nikotyny która jest od dziś w E-dymie

Postautor: Tommy Black » śr lut 13, 2019 8:42 pm

rearus pisze:Do Berserkera nie wiem czy się odważe, bo 6mg mnie przytyka


W trybie MTL 6 mg Cię przytyka?
Jeśli tak, to zapomnij o solach. Tym bardziej że te sole nie są dla każdego. I nie chodzi tylko o moce. Bardziej o reakcje organizmu na błyskawiczne nasycenie nikotyną.
To jest takie coś dla ludzi myślących też. Może jak mechaniki? :-P
rearus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 97
Rejestracja: pt cze 15, 2018 11:39 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podzięk.: 33 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: ZampleBox czyli Ian i Chris opowiadają o Soli Nikotyny która jest od dziś w E-dymie

Postautor: rearus » śr lut 13, 2019 8:37 pm

Haze pisze:I słusznie, tego nie da się wapować z przyjemnością, nawet w MTL... być może jeśli nakręcisz grzałkę ze 2 omy i pojedziesz na 10W, ale też nie sądzę...


Przypadek 'być może' jest stuprocentowo spełniany przez pody (przynajmniej te, do których mam dostęp :P) no i niby te sole wymyślili właśnie do tego, żeby ich w podach używać, więc może będzie to miało jakiś sens :P. Do Berserkera nie wiem czy się odważe, bo 6mg mnie przytyka :mrgreen:.
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

ZampleBox czyli Ian i Chris opowiadają o Soli Nikotyny która jest od dziś w E-dymie

Postautor: Haze » śr lut 13, 2019 8:20 pm

rearus pisze:...że się trochę boję :D.

I słusznie, tego nie da się wapować z przyjemnością, nawet w MTL... być może jeśli nakręcisz grzałkę ze 2 omy i pojedziesz na 10W, ale też nie sądzę...
Obrazek
rearus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 97
Rejestracja: pt cze 15, 2018 11:39 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podzięk.: 33 razy
Płeć: Mężczyzna

ZampleBox czyli Ian i Chris opowiadają o Soli Nikotyny która jest od dziś w E-dymie

Postautor: rearus » śr lut 13, 2019 7:28 pm

Mam świadomość tego jak działają liquidy/premixy. :)
Odpowiadając dyplomatycznie, nie jest to ani jeden ani drugi :), ale można z tego zrobić liquid :P.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

ZampleBox czyli Ian i Chris opowiadają o Soli Nikotyny która jest od dziś w E-dymie

Postautor: Tommy Black » śr lut 13, 2019 7:21 pm

rearus pisze:Mnie się udało dorwać 50 mg/ml, ale będzie dopiero jutro . Czyli co? Do MTL czy to w Berserkerze czy w podach mogę spokojnie rozrabiać na 20 mg/ml? To jest dla mnie tak abstrakcyjna wartość i tak bardzo kojarząca się z egonami, że się trochę boję


OK, ale udało Ci się dorwać liquid - premix, czy samą bazę solo 50 mg? To byłoby nieco dziwne... :)
Liquidu 50 mg nie musisz rozcieńczać, można chmurzyć as it is ale tylko w MTL. Inaczej nie ma szans. No i będziesz sięgał 10 razy rzadziej, co najmniej, po atomizer.
rearus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 97
Rejestracja: pt cze 15, 2018 11:39 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podzięk.: 33 razy
Płeć: Mężczyzna

ZampleBox czyli Ian i Chris opowiadają o Soli Nikotyny która jest od dziś w E-dymie

Postautor: rearus » śr lut 13, 2019 7:05 pm

Tommy Black pisze:Edit:
Miałem w końcu okazję dziś sam wypróbować tę tytułową sól. Mimo że to tylko 20 mg to w DTL ja tego chmurzyć nie dam rady. W MTL jest super, da się na okrągło z tym że dużo rzadziej sięgam po atomizer. A próbowałem już liquid z solą 50 mg i 36 mg.Jest to niezła alternatywa dla "naszej" nikotyny, choć trzeba ostrożnie... :-P

PS
Ja się dla nauki tak poświęcam. :-P


Mnie się udało dorwać 50 mg/ml, ale będzie dopiero jutro :P. Czyli co? Do MTL czy to w Berserkerze czy w podach mogę spokojnie rozrabiać na 20 mg/ml? To jest dla mnie tak abstrakcyjna wartość i tak bardzo kojarząca się z egonami, że się trochę boję :D.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

ZampleBox czyli Ian i Chris opowiadają o Soli Nikotyny która jest od dziś w E-dymie

Postautor: Tommy Black » śr lut 13, 2019 6:29 pm

rearus pisze:Czyli kupując sól w edymie i chcąc na jej bazie zrobić liquid, żeby było to w jakikolwiek sposób odczuwalne dla odparowywujacego ten liquid powinienem starać się jak najmniej rozcieńczać tą bazę? Bo już tez trochę zgłupiałem, odnosząc się do mojego posta wcześniej - powinienem iść w górę, bo inaczej nie będzie opcji żeby poczuć nasycenie nikotynowe, a od razu przedawkowanie?
Zakładamy oczywiście chmurzenie tylko MTL.

Tak, w zasadzie do tej edymowej soli powinieneś dodać tylko aromat.
A MTL? Jasne, bo korzystając z DTL masz inny sprzęt przecież i otrzymujesz wyższą temperaturę / cieplejszą chmurę, która dodatkowo zwiększa uderzenie nikotyny, powodując przedawkowanie.

Edit:
Miałem w końcu okazję dziś sam wypróbować tę tytułową sól. Mimo że to tylko 20 mg to w DTL ja tego chmurzyć nie dam rady. W MTL jest super, da się na okrągło z tym że dużo rzadziej sięgam po atomizer. A próbowałem już liquid z solą 50 mg i 36 mg.Jest to niezła alternatywa dla "naszej" nikotyny, choć trzeba ostrożnie... :-P

PS
Ja się dla nauki tak poświęcam. :-P
rearus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 97
Rejestracja: pt cze 15, 2018 11:39 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podzięk.: 33 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: ZampleBox czyli Ian i Chris opowiadają o Soli Nikotyny która jest od dziś w E-dymie

Postautor: rearus » pt lut 08, 2019 8:10 am

Czyli kupując sól w edymie i chcąc na jej bazie zrobić liquid, żeby było to w jakikolwiek sposób odczuwalne dla odparowywujacego ten liquid powinienem starać się jak najmniej rozcieńczać tą bazę? Bo już tez trochę zgłupiałem, odnosząc się do mojego posta wcześniej - powinienem iść w górę, bo inaczej nie będzie opcji żeby poczuć nasycenie nikotynowe, a od razu przedawkowanie?
Zakładamy oczywiście chmurzenie tylko MTL.

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

ZampleBox czyli Ian i Chris opowiadają o Soli Nikotyny która jest od dziś w E-dymie

Postautor: Tommy Black » pt lut 08, 2019 7:44 am

Master_PiT pisze:Czytam i już zgłupiałem.
Próbuję pojąć jak to w zasadzie działa, albo inaczej...jak się to odczuwa w e-papierosie?
Pewien sprzedawca w Vape Shopie powiedział, że lubi stosować sole nikotynowe, bo nie odczuwa nikotyny i może delektować się smakiem w pełni. Stwierdził także, że to bardzo niebezpieczne dla nowicjuszy, którzy przykładowo wapują 3mg, a korzystając z soli, nawet przy 6mg nie poczują kopa nikotynowego. Za to poczują skutki przedawkowania nikotyny.


Więc jak to w końcu jest? Jest kop, czy go nie ma?


No i sprzedawca ma rację tyle że odnosi się do trybu MTL. Tu nie ma kopa bo nie ma jak... ;) Ale niech spróbują DTL , tyle że z mocą minimum 20 mg. Na początek. Dopiero jednak 36 mg daje efekt...
Ma też rację z przedawkowaniem. dlatego wcześniej pisalem o szybkości absorpcji.W skrócie, sole nie są do DTL! Tylko i wyłącznie do MTL!

Wróć do „Bazy nikotynowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości