Czytanie czyni zuchwałym!

Awatar użytkownika
gosiaby
Waperka
Waperka
Posty: 214
Rejestracja: wt lip 07, 2015 1:10 pm
Lokalizacja: Kaszuby
Podziękował: 775 razy
Otrzymał podzięk.: 379 razy
Płeć: Kobieta

Re: Czytanie czyni zuchwałym!

Postautor: gosiaby » pn paź 26, 2015 11:43 am

Tommy Black pisze:
Przesunąć horyzont Martyny Wojciechowskiej.

Jan Kanty Pawluśkiewicz w rozmowie z Wacławem Krupińskim

Mariusz Szczygieł 100/XX. Antologia polskiego reportażu XX wieku

Halina Poświatowska we wspomnieniach i listach zebrane i opr.przez Mariolę Pryzwan

Lew Tołstoj Ucieczka z raju Pawieł Basiński

Każdy szczyt ma swój Czubaszek Maria Czubaszek w rozmowie z Arturem Andrusem

Na zamówienie moich dziewcząt Chodząca Katastrofa Jamie McGuire ( zapewne myślały że to o mnie książka)
:lol:


Idealna lista dla mnie! Oprócz Czubaszek, bo czytałam :)
Marzy mi się odwiedzenie targów książki, ale zawsze są na drugim końcu Polski :(
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Czytanie czyni zuchwałym!

Postautor: Tommy Black » pn paź 26, 2015 9:04 am

basika pisze:Tommy. Jesteś genialnyCzytanie czyni zuchwałymAleż to piękne zdanie i ile się w nim kryje....Zdradzisz, co nabyłeś ?


Jak powszechnie wiadomo,nie jestem jeszcze genialny... :lol:
„Czytanie czyni zuchwałym!″ to zdanie z książki niemieckiej pisarki Niny George,a książka to ”Lawendowy pokój”.
Użyłem go w tytule tematu ,było bowiem hasłem przewodnim tegorocznych Targów.

A czy zdradzę co nabyłem?
Basiu,ja na tych Targach bywam od lat,i "nabywanie" to trudna tam sztuka. Co chwilę spotykasz kogoś ,co chwilę odpowiadasz na pytania - co słychać,co nowego? Bo rozmówca nie wdział Cię już dwa lata,ale Ty jego rok...W tym roku jak zwykle, ojciec Leon powiedział mi że wyglądam coraz piękniej.Obdarzony tym pięknem pobiegłem do Marii Czubaszek.A potem obdarzałem nim wszystkie dziewczyny ,na czele z Martyną Wojciechowską.Bardzo ją lubię.A oto moja lista,chyba niepełna,ale i tak pewnie Cię zaskoczy nieco...

Przesunąć horyzont Martyny Wojciechowskiej.

Jan Kanty Pawluśkiewicz w rozmowie z Wacławem Krupińskim

Mariusz Szczygieł 100/XX. Antologia polskiego reportażu XX wieku

Halina Poświatowska we wspomnieniach i listach zebrane i opr.przez Mariolę Pryzwan

Lew Tołstoj Ucieczka z raju Pawieł Basiński

Każdy szczyt ma swój Czubaszek Maria Czubaszek w rozmowie z Arturem Andrusem

Na zamówienie moich dziewcząt Chodząca Katastrofa Jamie McGuire ( zapewne myślały że to o mnie książka)
:lol:
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Re: Czytanie czyni zuchwałym!

Postautor: basika » ndz paź 25, 2015 10:07 pm

Tommy. Jesteś genialny
Czytanie czyni zuchwałym
Ależ to piękne zdanie i ile się w nim kryje....
Zdradzisz, co nabyłeś ?
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Czytanie czyni zuchwałym!

Postautor: Tommy Black » ndz paź 25, 2015 6:51 pm

Dziś ok. godz. 17 zakończyły sie trwające 4 dni,19 Międzynarodwe Targi Książki w Krakowie.Ksiązki trudno było policzyć, wystawców łatwiej ,było ich 700.A goście? Spójrzcie na te nazwiska:

z zagranicy, m.in. : C.J. Daugherty,Jonathan Franzen, Nina George, Leonardo Partignani czy Tomas Venclova.
z Polski, m.in.: Katarzyna Bonda, Maria Czubaszek, Elżbieta Dzikowska, Katarzyna Grochola, Paweł Huelle, Grzegorz Kasdepke, O. Leon Knabitt, Marek Krajewski, Łukasz Orbitowski, Andrzej Stasiuk, Mariusz Szczygieł, Olga Tokarczuk, Szczepan Twardoch, Krzysztof Varga , Janusz L. Wiśniewski
Byli także : artyści, aktorzy, dziennikarze, sportowcy, politycy, osobistości świata kultury, m.in.: Dariusz Dziekanowski, Ewa Drzyzga, Anna Dymna, Szymon Hołownia, Bożydar Iwanow, Wojciech Jagielski, Robert Makłowicz, Wojciech Malajkat, Paulina Młynarska, Czesław Mozil, Marek Niedźwiecki, Beata Pawlikowska, Tomasz Sekielski, Katarzyna Tusk, Ewa Wachowicz.

Obrazek
Mariusz Szczygieł Copyright © 2006 - 2015 Targi w Krakowie
W 2014 roku Targi odwiedziło 60 tys. czytelników! Tegorocznej frekwencji jeszcze nie znam,ale momentami naprawdę trudno było się do niektórych autorów dostać.Wędrówka po labiryncie stoisk z ksiązkami to też byla sztuka.No,ale czytam trochę,więc zuchwałość pozwoliła mi nabyć kilka pozycji,a nawet porozmawiać z kilkoma autorami.No i może coś z tego wyniknie...
Jeszcze napiszę o Targach,dziś muszę na półce poukładać i książki i emocje...

Wróć do „Literatura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości