Księża i ministranci palili książki przed kościołem

Awatar użytkownika
slaviop
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2439
Rejestracja: czw mar 03, 2016 11:41 am
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował: 1558 razy
Otrzymał podzięk.: 4400 razy
Płeć: Mężczyzna

Księża i ministranci palili książki przed kościołem

Postautor: slaviop » śr kwie 03, 2019 1:56 pm

DeusVult pisze:Jestem rzymskim katolikiem i popieram akcję tego księdza. Egzorcyści jasno wypowiadają się na temat takich książek, czy jakichś masek z Dalekiego Wschodu czy Afryki.
ps. Kiedyś myślałem tak jak Wy.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka
Oj kogoś tu w młodości ksiądz na zakrystii przytulał za mocno... Sam nie wiesz co piszesz. Czytałeś Biblię, Koran albo Torę? Ja czytałem. Wszystko sprowadza się do jednego. Do władzy, do pieniędzy. Jeżeli Bóg jest taki wszechmocny, to po co mu tyle złota. Jeżeli jest wszechwiedzący to po co mu spowiedź? Czym jest wiara w Jahwe? A raczej Adonai, bo Papież zmienił imię Boga. Czym jest sam Bóg? Która wiara jest tą prawdziwą? Która jest najlepsza? Ja jestem agnostykiem. Podchodzę do tego z naukowego punktu widzenia. Fizycy mają takie twierdzenie - tam gdzie kończą się prawa fizyki, tam zaczyna się siła wyższa. Głupotą jest nazywać to po imieniu. Jeszcze głupio ślepo wierzyć. Inkwizycja zrobiła wiele złego a najwięcej zakon Jezuitów. W Stanach zabierali dzieci Indianom. Nie obyło się bez gwałtów. W Australii podobnie. Niedawno oficjalnie przeprosili za swoje zbrodnie. Nie chcę doczekać czasów, w których ksiądz będzie mówił jak mam żyć. Prostym przykładem jest Islam. Jak imam każe do muslim musi. Każą matce zabić własne dziecko, to to robi. Dobry muzułmanin ma w raju rzeszę dziewic. A chrześcijanin co ma? Raj i pieśni do śpiewania. Wolę piekło z przyjaciółmi z Salonu (Basika, Tommy i kilku innych) niż raj z obcymi ślepo wierzącymi. Wierz w co chcesz, nawet w Różowe Jednorożce. Mnie nie przekonasz. Widziałem przez te wszystkie lata więcej niż byś chciał. Jasna Góra to istny sabat zła. Zboczeńcy i wykolejeńcy. Zapasione tłuste świnie w kieckach, opasane dwoma sznurami, bo jeden jest za krótki na ich wielki brzuch. Amen.

Pisane mobilnie...
Co cię nie zabije - to zginie z twojej ręki...
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Księża i ministranci palili książki przed kościołem

Postautor: Tommy Black » śr kwie 03, 2019 1:45 pm

DeusVult pisze:Jestem rzymskim katolikiem i popieram akcję tego księdza. Egzorcyści jasno wypowiadają się na temat takich książek, czy jakichś masek z Dalekiego Wschodu czy Afryki.
ps. Kiedyś myślałem tak jak Wy.


„Nie zgadzam się z tym co mówisz, ale oddam życie byś miał prawo to mówić”. Nie zgadzam się z wieloma poglądami Woltera, ale to zdanie warte jest cytowania. Jak mawiają Włosi „Se non e vero, e ben trovato” – nawet jeśli to nieprawda to dobrze powiedziana. :-P
DeusVult
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: śr sty 30, 2019 9:18 am
Lokalizacja:
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podzięk.: 1 raz
Płeć: Mężczyzna

Księża i ministranci palili książki przed kościołem

Postautor: DeusVult » śr kwie 03, 2019 12:51 pm

Jestem rzymskim katolikiem i popieram akcję tego księdza. Egzorcyści jasno wypowiadają się na temat takich książek, czy jakichś masek z Dalekiego Wschodu czy Afryki.
ps. Kiedyś myślałem tak jak Wy.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
slaviop
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2439
Rejestracja: czw mar 03, 2016 11:41 am
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował: 1558 razy
Otrzymał podzięk.: 4400 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Księża i ministranci palili książki przed kościołem

Postautor: slaviop » wt kwie 02, 2019 8:24 am

Coś w tym jest...Obrazek

Pisane mobilnie...
Co cię nie zabije - to zginie z twojej ręki...
Awatar użytkownika
slaviop
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2439
Rejestracja: czw mar 03, 2016 11:41 am
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował: 1558 razy
Otrzymał podzięk.: 4400 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Księża i ministranci palili książki przed kościołem

Postautor: slaviop » pn kwie 01, 2019 7:57 pm

jaro1959 pisze:Według GUS-u jestem katolikiem, byłem ochrzczony, zkomuniowany, brałem ślub w kościele ale gdyby to było możliwe, ewakuował bym się na jakiś Madagaskar, czy na cóś innego, wolnego od głupoty, zaściankowości i ciemnoty. Tak mi dopomóż Ten, który jest w stanie zapanować nad krainą Barei.
Poddaj się apostazji i po sprawie.

Pisane mobilnie...
Co cię nie zabije - to zginie z twojej ręki...
Awatar użytkownika
jaro1959
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 406
Rejestracja: czw maja 18, 2017 5:56 am
Lokalizacja:
Podziękował: 32 razy
Otrzymał podzięk.: 800 razy
Płeć: Mężczyzna

Księża i ministranci palili książki przed kościołem

Postautor: jaro1959 » pn kwie 01, 2019 7:52 pm

Według GUS-u jestem katolikiem, byłem ochrzczony, zkomuniowany, brałem ślub w kościele ale gdyby to było możliwe, ewakuował bym się na jakiś Madagaskar, czy na cóś innego, wolnego od głupoty, zaściankowości i ciemnoty. Tak mi dopomóż Ten, który jest w stanie zapanować nad krainą Barei.
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Księża i ministranci palili książki przed kościołem

Postautor: basika » pn kwie 01, 2019 6:17 pm

brawo.jpg


Brawo za ten temat. Pewnie że trzeba go nagłaśniać i to bardzo dobrze, że cały świat o tym mówi. Takie idiotyzmy nie powinny pozostać bez echa.
I dzięki za komentarze, bo jak czytam Wasze wypowiedzi, to mimo wszystko nie tracę wiary w człowieka.
*friends*
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Qra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 97
Rejestracja: wt lut 12, 2019 7:21 pm
Lokalizacja: Mińsk Maz.
Podziękował: 69 razy
Otrzymał podzięk.: 136 razy
Płeć: Mężczyzna

Księża i ministranci palili książki przed kościołem

Postautor: Qra » pn kwie 01, 2019 5:45 pm

A ja to widzę tak i bardzo się dziwię, jak osoby duchowne tu na stanowisku proboszcz etc. po 4 latach seminarium a nie z łapanki na dworcu, są tak głupi albo mają tak bardzo wyprane łepetyny. Czy jak ktoś spali ich księgi to Bóg przestanie istnieć? I jak naród który tyle przeszedł w swojej historii, może w takie zachowania się mieszać... ale cóż, na szkolnictwo kasy brak bo po co kształcić ludzi myślących samodzielnie, jak można sterować tłumem 500+... I aby była jasność nie mam nic przeciwko 500+ dla rodzin w których rodzice ciężko tyrają aby zapewnić domownikom godny byt.
KSU Dwa narody
"Z rozpaczą patrzę na tę farsę,
co się rozgrywa od lat,
w wściekłym bełkocie umiera prawda,
choć nikt jej nie chce znać,
zaciekłe spory, obelgi, marsze,
bezmiar nonsensów i bzdur,
i tylko nikt pamiętać nie chce,
że głupców pożera wróg"
Awatar użytkownika
DamianGR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1245
Rejestracja: sob lip 18, 2015 7:50 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 816 razy
Otrzymał podzięk.: 1360 razy
Płeć: Mężczyzna

Księża i ministranci palili książki przed kościołem

Postautor: DamianGR » pn kwie 01, 2019 4:35 pm

Za młodych lat to z braku czegokolwiek do palenia to paliło się herbatę. Książki nie próbowałem :lol:

A tak na poważnie to dom wariatów. Ale każdy wariat ma prawo być wariatem. Gorzej jak wciąga w to innych. A jeszcze gorzej jak zbierze się kilka osób , które słowa wariata traktują jako święte.
Awatar użytkownika
Vukotich
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 124
Rejestracja: sob lut 02, 2019 10:23 am
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 129 razy
Otrzymał podzięk.: 138 razy
Płeć: Mężczyzna

Księża i ministranci palili książki przed kościołem

Postautor: Vukotich » pn kwie 01, 2019 3:54 pm

Wam też wydaje się, że linearność czasu została naruszona i w ciągu ostatnich 4 lat Polska cofnęła się o jakieś 20 lat? Nie mam na myśli tylko opisanej akcji, ale ogólnie - to, co się w tym kraju ostatnio wyprawia to jakaś totalna paranoja! Zidiociały i przekupny lud jest w większości, prawo chroni przestępców, ludzie umierają pod gabinetami lekarzy, inflacja szaleje, szkolnictwo leży i kwiczy, patologia ma się świetnie. A lud się cieszy, bo w swej gnuśności może robić co chce. :nudy: :facepalm:
Stop głupocie. Stop PiS. Reboot the system.

Wróć do „Literatura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość