Aromaty z vapelab.pl

Awatar użytkownika
salto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 633
Rejestracja: czw lip 26, 2018 5:46 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 276 razy
Otrzymał podzięk.: 500 razy
Płeć: Mężczyzna

Aromaty z vapelab.pl

Postautor: salto » ndz kwie 21, 2019 6:50 pm

Haze pisze:@salto, Ty chemią zajmujesz się zawodowo? [...] :beer:

Nie, ale uważałem w szkole na chemii.

:beer:

Aldehyd od ketonu da się rozróżnić spoglądając na budowę cząsteczki. Ketony mnie mniej martwią zasadniczo; ich grupę karbonylową wydaje mi się, że cieżej jest wyrwać spomiędzy dwóch węgli, niż z aldehydu - w którym "dynda" ona sobie reaktywnie niczym ogon skorpiona.

Ogólnie to czaszki mnie martwią najbardziej. Ktoś - umieszczając tę czaszkę na buteleczce - chce mi pismem obrazkowym przekazać, abym nie dotykał zawartości, jeśli nie rozumiem, co tam jest w środku.
Obrazek
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Aromaty z vapelab.pl

Postautor: Haze » ndz kwie 21, 2019 4:24 pm

@
Awatar użytkownika
salto
, Ty chemią zajmujesz się zawodowo? Bo to już któryś Twój post, w którym czuć kompetencje w temacie ... :beer:
Obrazek
Awatar użytkownika
salto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 633
Rejestracja: czw lip 26, 2018 5:46 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 276 razy
Otrzymał podzięk.: 500 razy
Płeć: Mężczyzna

Aromaty z vapelab.pl

Postautor: salto » ndz kwie 21, 2019 4:01 pm

Na Święta odpaliłem tytoniówki. Virginia (11%) oraz Cabat X (8%) - zgodnie z przewidywaniami - są świetne. Dzięki @
Awatar użytkownika
Haze
i @
Awatar użytkownika
Tommy Black
za cynk oraz dawkowanie. Run'Y4 (15%) zasilił rzekę.

Natomiast wpis chciałem zrobić o Heliasie Lacky Straike (4%), który nie ma mikrorecki. Aromat wita nas wesołą czaszką na nalepce**. Niemniej jednak spróbowałem, z ciekawości. Jak przykładowo w Virginii idzie sobie wyobrazić, że jest to tytoń, bardzo dobrze odwzorowany nawet, to tutaj jest to tytoń >>spalany<<. Mgła imituje - do złudzenia - dym papierosowy. Jest to świetna mikstura dla tych, co akurat digitalizują nałóg. Etap przejścia byłby z takim aromatem zupełnie niezauważalny. Patrząc z drugiej strony barykady, to istnieje niezerowe prawdopodobieństwo powrotu wstecz. Stary nałóg nie rdzewieje. Technicznie jest świetny - dzięki @Vapelab. Tylko ta czaszka przypomina mi to, po co - tak naprawdę - rzuciłem palenie.

** Nie sposób też dociec z jakiego powodu została ona tam umieszczona. A szkoda, bo gdyby - tak jak w przypadku nikotyny - okazała się niegroźna, to chętnie bym sobie buteleczkę od czasu do czasu rozrobił. Opakowanie sugeruje "ketony dymowe". Jest to dość nieprecyzyjne określenie. Karta tu niewiele nowego wnosi - wykryto aldehyd octowy. Aldehyd od ketonu różni się zasadniczo lokalizacją grupy karbonylowej - keton ma ją między węglami, aldehyd między węglem a wodorem. Chińczycy tu, tu i tu ketonem dymowym nazywają 3,5,5-Trimethylcyclohexane-1,2-dione. Jednak ani aldehyd octowy, ani 3,5,5-Trimethylcyclohexane-1,2-dione nie są oznaczane czaszką.
Obrazek
wschodni9
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 161
Rejestracja: sob mar 30, 2019 7:58 pm
Lokalizacja:
Otrzymał podzięk.: 43 razy
Płeć: Mężczyzna

Aromaty z vapelab.pl

Postautor: wschodni9 » wt kwie 09, 2019 7:26 pm

A ja właśnie chciałem dokonać zakupu 814 i nie ma :/

Coś wiadomo kiedy dojedzie dostawa, bo przymieram:)
Awatar użytkownika
Bimaczow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 186
Rejestracja: ndz lip 01, 2018 3:30 pm
Lokalizacja: Beskidy
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podzięk.: 78 razy
Płeć: Mężczyzna

Aromaty z vapelab.pl

Postautor: Bimaczow » pn kwie 08, 2019 1:53 pm

Zamówiłem ostatnio Virginię i Bobasa z Novaliquides, Bobasa jeszcze nie próbowałem ale Virginia jest zajebiaszcza, z tym że trzeba dawać dość spore stężenie bo nie należy do mocnych aromatów :-)
Wampir z Pniew
Płeć: nieokreślona

Aromaty z vapelab.pl

Postautor: Wampir z Pniew » ndz kwie 07, 2019 11:56 pm

@
Awatar użytkownika
salto
- Tak jest! To była tylko testowa partia, dla mnie nic nie zostało, za to popatrzeć mogłem :lol: Najpierw to muszę skopcić to co mam, później się wezmę za niego ;) No i te 50tki przy obecnym stanie popularności 814 to nie jest głupi pomysł, przynajmniej przy tych najpopularniejszych! PS. I tak przy okazji to wszystko już spakowane i czeka na rozpoczęcie podróży :mrgreen: Run dawkować od 15%, inaczej będzie tak jak napisał @
Awatar użytkownika
jaaano
- niedosyt. A fakt faktem, Bobas wyszedł im genialny, ciężko się oderwać *czajniczek*
jaaano
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 142
Rejestracja: śr lis 07, 2018 5:57 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podzięk.: 62 razy
Płeć: Mężczyzna

Aromaty z vapelab.pl

Postautor: jaaano » ndz kwie 07, 2019 9:13 pm

salto pisze:Proszę o podpowiedź jak dawkować Run'Y4 (15%?).

Dałem 10% i był taki jakiś niedosyt :(
Aktualnie delektuje się Bobas'em - klimat z grupy Bebeca, super że nie jest aż tak słodki i właśnie dlatego jak dla mnie przewyższa zasłodzoną morderczynie grzałek na rzecz tytoniowych odczuć :-P .
Awatar użytkownika
salto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 633
Rejestracja: czw lip 26, 2018 5:46 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 276 razy
Otrzymał podzięk.: 500 razy
Płeć: Mężczyzna

Aromaty z vapelab.pl

Postautor: salto » ndz kwie 07, 2019 9:04 pm

Proszę o podpowiedź jak dawkować Run'Y4 (15%?).

Fredegunda, ta nowa 814-tka, wymiata (!). Kto lubi cytrusy i absynt, to polubi ogórki. @Vapelab... dwie ostatnie zgarnąłem przed chwilą. Chętnie będę kupował 50-tki. Wielkie :beer: dla Ciebie za ten koncentrat!!
Obrazek
Wampir z Pniew
Płeć: nieokreślona

Aromaty z vapelab.pl

Postautor: Wampir z Pniew » wt kwie 02, 2019 10:59 pm

Moi drodzy! Muszę Was wszystkich zasmucić :) Będziecie zmuszeni dodać sobie jeszcze jeden link do zakładek:
Gratowisko VapeLabu
Tak więc od tego momentu wszystkie kwestie formalne i moje fanaberie będę przenosił tam a tutaj pozostawiam w spokoju
kwestię ocen aromatów, czyli jak było zanim przybyłem :lol:
Oczywiście w razie czego wzywajcie mnie przy pomocy "małpy" :mrgreen:
kuchi14
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: pt lut 15, 2019 1:57 pm
Lokalizacja: Włoszczowa
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podzięk.: 2 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Aromaty z vapelab.pl

Postautor: kuchi14 » wt kwie 02, 2019 12:52 pm

Dzięki panowie za odpowiedzi. Zrobię to większe stężenie. Ewentualnie później dodam samej bazy jak będzie za intensywne.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wróć do „Aromaty i dodatki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 4 gości