Brązowy liquid

SuwMar
Płeć: nieokreślona

Brązowy liquid

Postautor: SuwMar » ndz kwie 14, 2019 5:31 pm

Tommy Black pisze:
kompiler pisze: Do buteleczki dolana jest nikotyna 18 tworząc w całości 3,
wydaje mi się to za słabe, ale mocniejszych nie było w sklepie, a nie chcę wlewać dwa razy nikotyny żeby nie rozcieńczyć i nie zgubić znacznej części smaku liquidu.


Jeśli dodasz nikotynę w wersji 70PG/30VG to nie odczujesz efektów utraty smaku, możesz sobie pozwolić na takie rozcieńczenie, bo to MTL.


Dość ciekawe stwierdzenie.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Brązowy liquid

Postautor: Tommy Black » ndz kwie 14, 2019 5:12 pm

kompiler pisze:Azgar, miałeś rację z przybrązowieniem bawełny mimo, że to był dzisiejszy więc świeży setup.


No to rzeczywiście, jak na świeży setup, bawełna jest przybrązowiona acz jeszcze nie w takim stopniu aby miała wpływ nie tylko na brązowienie liquidu ale nawet na smak.
Natomiast,
kompiler pisze:Obecnie mam założoną grzałkę
z drutu 0,4 SS316L na średnicy 2,5mm, 10 ciasno ułożonych zwojów. Może to nie najlepszy układ do Skyline
, tu masz absolutną rację, ten setup kompletnie nie nadaje się do Skyline.
Pomijam juz to że grzalka nie jest dobrze wygrzana i uformowana, co widać na drugiej serii zdjęć. W środkowej części masz takie nagromadzenie nagaru że eliminuje to jakiekolwiek dobre chmurzenie. Miejsca w których pojawia się brązowy liquid, sugerują że to reakcja rozgrzanych izolatorów ( PEEK) z którymś ze składników liquidu w połączeniu z temperaturą.

kompiler pisze: Do buteleczki dolana jest nikotyna 18 tworząc w całości 3,
wydaje mi się to za słabe, ale mocniejszych nie było w sklepie, a nie chcę wlewać dwa razy nikotyny żeby nie rozcieńczyć i nie zgubić znacznej części smaku liquidu.


Jeśli dodasz nikotynę w wersji 70PG/30VG to nie odczujesz efektów utraty smaku, możesz sobie pozwolić na takie rozcieńczenie, bo to MTL.
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Brązowy liquid

Postautor: basika » ndz kwie 14, 2019 5:00 pm

@
Awatar użytkownika
kompiler
, brązowa strużka w liquidzie, to zawsze dowód na przypalenie bawełny, albo zasyfienie grzałki. A powodów może być kilka. Zbyt duża moc, słaby transport, inaczej mówiąc, bawełna za wolno się nawilża, często słodki liquid bardzo szybko niszczy grzałkę i osadza się w postaci ciemnego nagaru. który nie tylko niszczy smak, ale własnie brązowi płyn.
Moc liquidu możesz zwiększyć dolewając nikotynę, nie ma innej możliwości.Współczuję Ci jako początkującemu waperowi, bo teraz jest odgórnie narzucona maksymalna moc nikotyny do 20 mg. Ja zaczynałam na 36 i 24. Ale to były czasy, gdy UE i WHO jeszcze nie zwalczały wapingu.
I jeszcze jedna uwaga. Cena za jaką kupujesz płyny niekoniecznie przekłada się na ich jakość. Niestety. Mam nadzieję, że niedługo zaczniesz robić własne. Powodzenia. *czajniczek*
Awatar użytkownika
kompiler
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 316
Rejestracja: pt kwie 12, 2019 10:01 am
Lokalizacja: Tychy
Podziękował: 234 razy
Otrzymał podzięk.: 642 razy
Płeć: Mężczyzna

Brązowy liquid

Postautor: kompiler » ndz kwie 14, 2019 4:45 pm

Azgar, miałeś rację z przybrązowieniem bawełny mimo, że to był dzisiejszy więc świeży setup.
Oczyściłem grzałkę, założyłem nową bawełnę i nie przekraczam 15W, zobaczę co z tego wyjdzie.
Na początku odczuwam niezbyt ciepłą chmurkę, właściwie chłodną, ale obfitą, za to smak dość słaby.
Powapuję tak dziś tak do wieczora i zobaczę czy z czasem coś się zmieni.
Pod linkiem zdjęcia https://drive.google.com/drive/folders/18qBgrMkSC2hRQl6NluWfKT9tTqFCFuvY
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Azgar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1705
Rejestracja: śr sie 30, 2017 7:49 pm
Lokalizacja: Michrów
Podziękował: 1293 razy
Otrzymał podzięk.: 1694 razy
Płeć: Mężczyzna

Brązowy liquid

Postautor: Azgar » ndz kwie 14, 2019 4:07 pm

Jeśli setup jest świeży....
Prawdopodobnie "przybrązowiłeś" już bawełnę lub/i używasz zbyt dużych mocy (W).

Siorbanie może być efektem nadtransportu lub zalania kanałów dopływu powietrza podczas nasączania bawełny.

Przedmuchaj porządnie parownik i zobacz co wyleci.
Awatar użytkownika
kompiler
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 316
Rejestracja: pt kwie 12, 2019 10:01 am
Lokalizacja: Tychy
Podziękował: 234 razy
Otrzymał podzięk.: 642 razy
Płeć: Mężczyzna

Brązowy liquid

Postautor: kompiler » ndz kwie 14, 2019 3:29 pm

Witam, jestem od około miesiąca po przesiadce z tradycyjnych papierosów na e-papierosa. Przez pierwsze trzy tygodnie używałem Ultex T80 z Cubis Max.
Od kilku dni stałem się posiadaczem klona Skyline i rozpocząłem trudną drogę kręcenia grzałek z układaniem bawełny. Obecnie mam założoną grzałkę
z drutu 0,4 SS316L na średnicy 2,5mm, 10 ciasno ułożonych zwojów. Może to nie najlepszy układ do Skyline, stad już na początku proszę o wskazówki
na inne przykładowe, sprawdzone i dobrze działające grzałki w Skyline.

Natomiast głównym powodem, dla którego założyłem ten temat to dziwny, brązowy kolor pojawiający się w liquidzie podczas wapowania.
Grzałka jest wygrzana, bawełna czysta, Skyline nie cieknie, nawet się nie poci. Jedynie podczas wapowania występuje denerwujący mnie trochę efekt
cichutkiego siorbania, którego nie potrafię wykluczyć regulacją mocy czy siłą zaciągania.

Za liquid zapłaciłem więcej niż przeciętnie, to też wydawało mi się, że będzie lepszej jakości niż najtańsze. Do buteleczki dolana jest nikotyna 18 tworząc w całości 3,
wydaje mi się to za słabe, ale mocniejszych nie było w sklepie, a nie chcę wlewać dwa razy nikotyny żeby nie rozcieńczyć i nie zgubić znacznej części smaku liquidu.

Proszę o wskazówki dotyczące sprawdzonej i dobrze działającej grzałki pod Skyline, o wytłumaczenie jak można inaczej zwiększyć moc liquidu z 3 do 6 bez wlewania 2 x 18
oraz o wypowiedź na temat pojawiającego się brązowego koloru liquidu.

Podaję link do zdjęć ponieważ nie wiem jak wstawić je bezpośrednio https://drive.google.com/drive/folders/1-fszIdBwjXG1uPtFsP2L76ih8zK78S7Q
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wróć do „Problemy techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości