Pożar katedry Notre Dame

Tematy luźne, swobodne, nie do końca poważne
Awatar użytkownika
Raz2trzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 517
Rejestracja: wt kwie 02, 2019 6:27 am
Lokalizacja:
Podziękował: 211 razy
Otrzymał podzięk.: 439 razy
Płeć: Mężczyzna

Spaliła się katedra Notre Dame

Postautor: Raz2trzy » pn kwie 15, 2019 10:41 pm

Dziwny zbieg okoliczności jak dla mnie, jeśli ta sytuacja miałaby być dziełem przypadku. Nie zrozumcie mnie źle, nie jestem jakimś fanem spiskowych teorii i nie uważam, że królowa Anglii co wieczór zrzuca ludzką powłokę, by w pełnym komforcie oddać się pilingowi swych łusek, jednak obecna sytuacja na świecie, zwłaszcza w tym regionie europy, chcąc nie chcąc skłania do pewnych refleksji. :silent:
Awatar użytkownika
Pelikan2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 348
Rejestracja: sob maja 05, 2018 10:51 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 233 razy
Otrzymał podzięk.: 284 razy
Płeć: Mężczyzna

Pożar katedry Notre Dame

Postautor: Pelikan2 » pn kwie 15, 2019 10:37 pm

Całkowicie spaliła się Katedra Notre Dame.

Władze rozważają dwie możliwości:
-celowe podpalenie
-przypadkowe zaprószenie ognia podczas prac odbywających się na dachu.

:( :( :( :(



Edit:
Dzięki fantastycznej akcji francuskich strażaków, udało się uratować strukturę katedry, oraz większość dzieł sztuki. Skarbiec z najcenniejszymi dziełami został nienaruszony.
W krytycznym momencie dowodzący akcją zdecydował się nie skorzystać z helikopterów(mimo ogromu nacisku politycznego) i nie zarzucić wody z Tamizy jednocześnie zawalając cała katedrę, pożar udało się opanować dzięki super wydajnym pompom podłączonym pod wodociągi, a strukturę katedry i najważniejsze dzieła uratować.
Akcja gaszenia katedry przejdzie do historii jako jedna z najlepiej przeprowadzonych akcji gaśniczych w historii.
Kilka pierwszych zdjęć ze środka.
https://wiadomosci.onet.pl/swiat/pozar- ... ry/zms48ff
Obrazek

Wróć do „OFF Topic”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości