Fotografia

Mirek Kornaszewski
Płeć: nieokreślona

Re: Fotografia

Postautor: Mirek Kornaszewski » pt paź 30, 2015 1:11 pm

Iryston pisze:
Mirek Kornaszewski pisze: ale ma to swoją cenę.
Czy masz na myśli niemożność korzystania z automatyki? Akurat w makro nie jest ona niezbędna jak myślę. Innych kosztów tej metody nie widzę. No, ale jestem tylko amatorem ;-)
Eksperymentowałem trochę z kitowym 18-50. Efekty niezłe. Nie ma pierścienia przysłony, przy otwartej miałem za małą głębię, dlatego najlepiej korzystać ze starszych obiektywów z możliwością kontroli tego parametru, najlepiej z gwintem m42.

Ja nie jestem nawet amatorem, więc mógłbym tylko napisać to co przeczytałem u innych a czego aktualnie nie pamiętam. ;) Konkretnie, to przeczytałem tutaj.
chomik
Płeć: nieokreślona

Re: Fotografia

Postautor: chomik » czw paź 29, 2015 5:29 pm

Znalezione przed chwilką... :)

Obrazek

Obrazek
Irek
Płeć: nieokreślona

Re: Fotografia

Postautor: Irek » czw paź 29, 2015 8:09 am

Mirek Kornaszewski pisze: ale ma to swoją cenę.
Czy masz na myśli niemożność korzystania z automatyki? Akurat w makro nie jest ona niezbędna jak myślę. Innych kosztów tej metody nie widzę. No, ale jestem tylko amatorem ;-)
Eksperymentowałem trochę z kitowym 18-50. Efekty niezłe. Nie ma pierścienia przysłony, przy otwartej miałem za małą głębię, dlatego najlepiej korzystać ze starszych obiektywów z możliwością kontroli tego parametru, najlepiej z gwintem m42.
Mirek Kornaszewski
Płeć: nieokreślona

Re: RE: Re: Fotografia

Postautor: Mirek Kornaszewski » czw paź 29, 2015 5:00 am

Riccardo pisze:[quote="Iryston"]Czytałem, że świetne efekty można uzyskać zwykłym obiektywem, tyle, że odwróconym. Są w sprzedaży specjalne pierścienie do odwrotnego mocowania. Można dzięki temu uzyskać znacznie większe powiększenia niż 1:1.

Ewentualnie pierścienie pośrednie…[/quote]

To oczywiście jest opcja tymczasowa, ale ma to swoją cenę. Pewnie skorzystam, bo zbieranie trochę potrwa. ;)
chomik
Płeć: nieokreślona

Re: Fotografia

Postautor: chomik » śr paź 28, 2015 5:02 pm

Tommy Black pisze:
chomik pisze:Nie znam się na fotografii, ale te foty jakoś mi się spodobały...


Taaaaaa...na fotografii się nie znasz,ale na lansie już tak!Nie mogłeś sobie darować ostatniego zdjęcia... ;)
Riposta zatem:


Tommy, w trosce o Twoje zdrowie - bardzo Ciebie proszę - nie ćpij tyle albo zmniejsz o połowę :facepalm:

Wiewiórka, to nie jest chomik nadrzewny z długim ogonem... :lol: :lol: :lol:

A teraz dzisiejsze znajdki...

Obrazek

Obrazek

A tu chciałbym pospacerować...

Obrazek

Z ostatniej chwili...

Obrazek

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
tunajerzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: sob cze 20, 2015 2:30 pm
Lokalizacja: Świnoujście
Podziękował: 40 razy
Otrzymał podzięk.: 373 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Fotografia

Postautor: tunajerzy » śr paź 28, 2015 4:49 pm

Teraz zbieram na aparat do robienia makrofotografii... :/


A tam zaraz aparat. Przecież Gearbest, Fasttech, mają rozwiązania na wszystkie bolączki :lol:

Obrazek
Riccardo
Płeć: nieokreślona

Re: Fotografia

Postautor: Riccardo » śr paź 28, 2015 1:40 pm

Iryston pisze:
Mirek Kornaszewski pisze:Teraz zbieram na aparat do robienia makrofotografii...
Czytałem, że świetne efekty można uzyskać zwykłym obiektywem, tyle, że odwróconym. Są w sprzedaży specjalne pierścienie do odwrotnego mocowania. Można dzięki temu uzyskać znacznie większe powiększenia niż 1:1.

Ewentualnie pierścienie pośrednie…
Irek
Płeć: nieokreślona

Re: Fotografia

Postautor: Irek » śr paź 28, 2015 1:37 pm

Mirek Kornaszewski pisze:Teraz zbieram na aparat do robienia makrofotografii...
Czytałem, że świetne efekty można uzyskać zwykłym obiektywem, tyle, że odwróconym. Są w sprzedaży specjalne pierścienie do odwrotnego mocowania. Można dzięki temu uzyskać znacznie większe powiększenia niż 1:1.
W robieniu zdjęć nie aparat jest najważniejszy, a to, co jest 10 cm za nim ;-) Na Twoich zdjęciach widać, że sprawnie działa :-)
Mirek Kornaszewski
Płeć: nieokreślona

Re: RE: Re: DIY Ni80 + Kanthal A1 Clapton Wire (26GA + 32GA)

Postautor: Mirek Kornaszewski » śr paź 28, 2015 12:27 pm

Ja jestem profan, ale przez robienie grzałek musiałem zacząć używać aparatu zamiast telefonu. Teraz zbieram na aparat do robienia makrofotografii... :/
Tylko proszę bez hejtów za format, kompozycję, jakość, temat, klimat, obróbkę i co tam jeszcze jest ważne... ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Irek
Płeć: nieokreślona

Re: Fotografia

Postautor: Irek » śr paź 28, 2015 10:46 am

To ja "swoją" wiewiórę zaprezentuję ;-)
Mam o ogródku orzecha włoskiego, stare drzewo. Minionej zimy zebrane orzechy wykładałem dla wiewiórki. Miałem nadzieję, ze wesprę zwierzaka, nakarmię, ułatwię przetrwanie zimy. Ale ona ich nie zjadała tylko.. chomikowała :D Teraz mam w ogródku kilkanaście młodych siewek orzecha włoskiego ;-)
Fotografuję amatorsko od wielu lat, zrobiłem około 100 tys. zdjęć, ale jeszcze nie mam się czym pochwalić tak naprawdę. Już chyba zostanę na poziomie zwykłego reportażu.

Wróć do „Sztuka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość